Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jenek napisał:

 Proszę o doświadczonych użytkowników tego modelu o informacje czy kupilibyście teraz ten telefon (ceny od 700 do 1000 na olx)?

Mam go od prawie 2 lat i nie czuję potrzeby żadnej zmiany. Pomimo faktu, że bateria osłabła wyraźnie przez ten czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem problem z baterią. Trzeba było wyczyścić dane (cache + dane) aplikacji systemowej Panel Sterowania. Polecam, różnica kolosalna.

Nie wpadłbym na to sam z siebie. Zaczęły się jednak pojawiać częste uciążliwe komunikaty typu "Aplikacja Panel Sterowania przestała działać". Poszedłem tym tropem i naprawiłem 2 problemy za jednym zamachem :)

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie panowie panie mam problem z mi 8T mianowicie wiadomosci z messengera przychodzą mi po czasie raz godzina raz 3. Jest też tak ze czasami nie mam niby żadnej wiadomości wchodzę na messengera a tu zaczynają dopiero dochodzić lawinowo spotkaliście sie z takim przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale na mi8 nie są wydawane nowe romy. Ja rozwiązałem problem instalując fixa przez magisk.

Universal SafetyNet Fix v1.1.0.zip

 

"Universal SafetyNet Fix v1.1.0

This is a Magisk module that fixes SafetyNet on devices with hardware attestation and unlocked bootloaders. It defeats both hardware attestation and the new CTS profile updates, without any changes to device or model names, as long as you can pass basic attestation (i.e. fingerprints). No device-specific features (such as the Pixel-exclusive Google Assistant design) will be lost.

MagiskHide is required if rooted. Compatible with all Android 8.0 - 11 ROMs based on AOSP. Heavy OEM skins are not supported.

Changes since v1.0.0: works on many more devices, increased chances of passing SafetyNet on stock ROMs and older devices, support for Android 8, 9, and 10

Source code

Support group

By @kdrag0n"

Edytowane przez skonek1987
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, dexbiker napisał:

Cześć, czy ktoś mógłby krótko wyjaśnić jak najbezpieczniej i bez utraty danych przejść z MIUI 8.8.30 na którym zostałem na trochę za długo, na Stable 12.0.4.0 lub ostatnią rozwojową dostępną na Mi8 ?

Coś konkretnego Ci w tej wersji przeszkadza (oprócz zabezpieczeń) ? Na baterii stracisz prawdopodobnie 2-3h SoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia i Siostry! Poradźcie mi coś. Siedzę ciągle na ostatniej wersji rozwojowej (20.9.4), gdzie łatwo wszystko dało się aktualizować, ściągając najnowszą wersję i wczytując ją przez systemowy aktualizator. Ale co dalej? Chciałbym nadal móc aktualizować system, ale nie wiem co wybrać. Najchętniej wersję, która aktualizuje się również przez systemowy aktualizator, tzn. informuje mnie o nowej wersji, którą sobie w dowolnym momencie pobieram i aktualizuję system. Trochę mieszają mi się te wszystkie dev, stable, custom, globale... Może nie do końca jestem tępy, ale czytam wątki na forum, a tam wszyscy operują skrótami, które nie zawsze rozumiem.
Mam odblokowany BL, mam wgrane TWRP z którego umiem korzystać. Jak przeprowadzić aktualizację i który  rom pobrać? Co wyczyścić w TWRP i w którym momencie. Czy jest szansa na zachowanie takiego stanu zainstalowanych aplikacji jaki mam teraz, czy wiąże się to z koniecznością instalowania ich od nowa i wpisywania haseł, czy przepadną mi zdjęcia itp. Czy wersja Global czy wersja stabilna będzie dla mnie bardziej przyjazna. Aha, zależy mi na działającym Android Auto, jeśli któraś z tych wersji nie będzie go miała to już wolę pozostać na tym co mam. Dzięki za pomoc i prośba o nie zbywanie moich pytań i umieszczania kolejny raz postu w koszu. Pomóżcie dziadkowi.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej wersji, na której jesteś, nie dostaniesz już żadnej nowej aktualizacji. Szanse są małe także na wersję stabilną xiaomi.eu (choć ostatnio coś tam wyszło...). Możesz spróbować ją wgrać, ale prawdopodobnie dostaniesz już tylko albo jakąś jedną aktualizację, albo praktycznie żadną.

Niestety ze względu na zmiany w OTA xiaomi.eu nie będzie działać na tej wersji aktualizator i jak przyjdzie jakaś nowa wersja (choć w to szczerze wątpię) to będziesz musiał ją wgrać ręcznie. Aby przejść na tę wersję, musisz wejść w TWRP, najpierw wyczyścić partycje data, dalvik i cache, i potem instalować ROM. Na zachowanie stanu apek nie ma szans, zdjęcia nie przepadną. Niestety nie wiem czy będzie tam działać Android Auto.

Możesz też próbować wgrać Globala - najlepiej nie przez TWRP, tylko MiFlashem (tryb fastboot).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, savi napisał:

Coś konkretnego Ci w tej wersji przeszkadza (oprócz zabezpieczeń) ? Na baterii stracisz prawdopodobnie 2-3h SoT

W zasadzie to kilka rzeczy:

1. Za każdym razem podpinając telefon do samochodu muszę wchodzić głęboko w opcje programistyczne aby zmienić sposób podłączenia USB z MTP na RNDIS bo tylko w ten sposób android auto się uruchamia.
 

2.Pewnego dnia przestały mi działać płatności zbliżeniowe, prawdopodobnie dlatego, że wysypał się root (jeden root cheker pokazuje roota, drugi mówi, że nie został poprawnie zainstalowany) 

3.Powyższy problem z rootem który niby jest a niby go nie ma powoduje również, że nie działa mi aplikacja Binance 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, acocieto napisał:

Czerwony SafetyNet i "Błąd API SafetyNet. Ktoś może zna rozwiązanie lub przyczynę?

Sprawdź SafetyNet inną apką niż Magisk. Google zablokowało klucz API apki Magiska, stąd u niej problem. Inne apki np. ze sklepu Play działają normalnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.04.2021 o 06:43, pkonrad napisał:
Dnia 28.04.2021 o 06:26, 90tomash napisał:
Zastanawiałem się nad wymianą mi 8 na poco F3 ale czy aby na pewno dostanę lepszy aparat ?

Moim zdaniem ten w Poco będzie gorszy.

Nie widziałem żadnych porównań, ale chyba jest jak piszemy. F2 pro na pewno ma lepszy od F3 a Mi8 nie ustępuje F2 Pro, w wielu przypadkach idą Łeb w łeb na korzyść Mi8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie społeczność. Mam pytanie o aktualizację mojego telefonu. Przeszperałem forum jednakże nie ukrywam, że się trochę pogubiłem.

Obecnie mam MIUI 12.0.1.0 stan poprawek wrzesień 2020. Telefon od roku nie dostaje juz żadnych aktualizacji. Wersja ROM-u GLobal model M1803E1A.

Przypadkiem wczoraj czytając natrafiłem, że w dalszym ciągu jest MIUI rozwijanie przez społeczność jak i przez prodecenta. Znalazłem ROM-y na stronie XIAOMI gdzie mam użyć MiFlash i zauktalizować swój telefon. Na stonie MIUI Polska znalazłem również taką informację instrukcje dla REDMI 8 SE.

Chciałbym się zapytać jak najlepiej to zrobić. Zainstalować MIUI Polska w wersji 11 jak jest w poradniku i przez OTA dojdę do MIUI 12.5.x Czy to tak będzie działać czy gdzieś coś przeoczyłem ?

Zdziwiło mnie, że MIUI Polska jest 11, a ja mam GLobal V12 i czy to tak zadziała ?

Bardzo przepraszam jeśli coś niejasno napisałem i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły dział, przeniosłem. M1803E1A = Mi 8. Redmi 8 to zupełnie inny model.

Dla tego modelu wyszło jeszcze chińskie (i nasze) MIUI 12.5. Jeśli chcesz mieć język polski i MIUI 12.5, to musisz odblokować bootloader, wgrać TWRP i potem nasz ROM. Nie robisz nic, co było konieczne dla Mi 8 SE - nie ma takiej potrzeby.

https://miuipolska.pl/mi-8-stabilna/

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zły dział, przeniosłem. M1803E1A = Mi 8. Redmi 8 to zupełnie inny model.

Dla tego modelu wyszło jeszcze chińskie (i nasze) MIUI 12.5. Jeśli chcesz mieć język polski i MIUI 12.5, to musisz odblokować bootloader, wgrać TWRP i potem nasz ROM. Nie robisz nic, co było konieczne dla Mi 8 SE - nie ma takiej potrzeby.

https://miuipolska.pl/mi-8-stabilna/

Dziękuje bardzo.

Czy mógłbym Cię prosić o pomoc?

Mogłbyś mi proszę wynotować w kroakch, co mam zrobić ?

1. Sprawdzam/odblokowuje bootloader - znalazłem tutorial na forum

2.Wgrywam TWRP - twrp-3.6.0_9-0-dipper-TeamWin.img ( ten najbowszy jest z linku, który wkleiłeś)

3. Wgrywam ROM z linku, który podałeś

Rozumiem, że mam nie instalować MI Polska? TWRP i ROM wgrywam przez MIflash ?

Czy coś proszę pominąłem/pokręciłem?

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...