Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 08/21/18 in all areas

 1. 8 points
  Społeczność zbudowało tą markę i to społeczność ja pogrzebie. Wysłane z mojego ONEPLUS 6 przy użyciu Tapatalka
 2. 5 points
  @rock'n'rolla Mi5S nie ma diody podczerwieni, więc niby jak masz sterować tymi urządzeniami...
 3. 4 points
  Niestety - to prawda. Właściciele (póki co) Pocophone F1, którzy będą chcieli odblokować sobie bootloader, najczęściej będą musieli odczekać dokładnie tyle czasu: (zdjęcie z grupy Pocophone F1 na Telegramie: https://t.me/PocoF1Official) To, niestety, nie jest odosobniony przypadek: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/help/unlock-waiting-time-t3836220 Osobiście uważam, że Xiaomi tym kolejnym podwyższeniem limitu, który pewnie i tak będzie na nic w przypadku wgrywania przez sprzedawców syfnych ROMów (o ile im się zachce, to pewnie znajdą jakąś swoją metodę) strzela sobie w stopę wobec tych, którzy chcą sobie spróbować czegoś innego... Już 15 dni było drastyczne, teraz jest miesiąc, a co za pół roku..? Zobaczymy..
 4. 3 points
  Minęło 10 dni od sklejenia zegarka klejem T7000. Ekran się trzyma. Zegarka nie ściągam do mycia rąk czy idąc pod prysznic. Mam nadzieję że taki stan rzeczy utrzyma się jak najdłużej. Jakby ktoś kleił to tak ja wcześniej wspomniałem, do dobrego spasowania użyłem zacisku stolarskiego aby to wszystko dobrze i mocno ścisnąć i tak zostawiłem może na 30 minut. Kleju dałem po rancie koperty, dookoła dobrą warstwę ok 1-1,5 mm, tyle co z aplikatora wychodzi. Nadmiar który się wylał na zewnątrz można łatwo palcami usunąć najlepiej jeszcze jak jest w miarę świeży. Po zegarku nic nie widać aby było coś klejone. Pozostaje jedynie mały niesmak do Xiaomi, że tak spieprzyło sprawę. Kto się wcześniej zorientował to zdążył to skleić, kto za późno no to prawdopodobnie zalał środek wodą.. Odpukać, mam nadzieję że już więcej nie będę musiał nic kleić. Jeżeli nie będę nic pisał w tym temacie to znaczy, że wszystko jest okej w razie czego podzielę się złymi informacjami.
 5. 3 points
  Pewnie chodzi o sprowadzanie sprzętu na własną rękę i modeli "china", które nie są oficjalnie na europejskim rynku. Dystrybutorom i polskim sklepom nie podoba się to, że ludzie kupują za granicą, często w niższych cenach (korzystając z kantorów internetowych, kuponów zniżkowych i cashbacków) i liczą na loterię z opłatami celnymi, jak się uda to kupią jeszcze taniej. Gdzieś czytałem dzisiaj, że domagają się większej kontroli celnej paczek zagranicznych, żeby zwiększyć ściągalność VAT i pośrednio uderzyć w tych, co samemu kupują za granicą, a mogliby wydać na ten sam towar 2x tyle (lub nawet więcej) i jeszcze serwisy internetowe miałyby wpływy z reklam oraz prowizji od sprzedaży. Dotyczy to wszystkich branż, elektroniki, mody, kosmetyków i innych. Europejczycy kupują dużo na Aliexpress i w znanych sklepach, to trzeba im utrudnić życie. Dzisiaj może smartphony Xiaomi nie są aż tak opłacalne za granicą jeśli się doliczy VAT, ale i tak zdarzają się okazje. Kiedyś było dużo bardziej opłacalne, bo wiele modeli nie było dostępnych lub ceny były kilkaset złotych wyższe (nawet z opłatami celnymi). A tłumaczenia o bezpieczeństwie użytkowników i szkodliwości dla społeczeństwa czy podróbkach, to zwykłe mydlenie oczu ludziom, które stało się niezwykle popularne w firmach. Wszyscy wprowadzając zmiany tłumaczą je podniesieniem bezpieczeństwa użytkownika. Dosłownie jak w science-fiction. Robi się z społeczeństwa idiotów niepotrafiących obsłużyć widelca i łyżki. Aż dziwne, że nie zakazali jeszcze nożów, siekier, nożyczek, nie mówiąc już o piłach, kosach, palnikach czy innych narzędziach, którymi można zrobić sobie i innym krzywdę.
 6. 3 points
  Tak tylko: W kilku wątkach sam pisałem że coś nie działa, kiepsko trzyma i w ogóle "olaboga! armagedon" Zirytowany błędami w końcu robiłem wipe, i praktycznie nic nie przywracalem. Robota na 2h u mnie. Po tym prawie zawsze błędy znikały. Drenowanie, fc aplikacji, braki w opcjach, itd. Dlatego, pomimo że niby nie jest to wymagane, zalecam wipe. Obecnie rom działa całkiem OK - w moim odczuciu. A ja staram się nie biadolic na wszystko dopóki jakoś działa, a ja nie zrobię wipe. [emoji23] Chociaż może powinienem, bo trochę to upierdliwe, że praktycznie co tydzień pasowało by wipe robić [emoji23]
 7. 3 points
  Nie ma czegoś takiego jak podróba. O ile dobrze kojarze, to ktoś kiedyś probował sprzedawać podróbki mi4, dawno temu i nieprawda. To jest list dystrybutora, który czuje się zagrożony wlasnym importem, importem od ludzi z allegro i innych sklepów. W skrócie: tylko telefony od nas sa najlepsze, bo sa od nas i nam zostawiacie kase, od wszystkich innych są złe, bo są złe.
 8. 3 points
  Na ten moment to się budują, więc nic nie wskoczy nowego. Ewentualnie dzisiaj w nocy, ale raczej jutro z rana.
 9. 3 points
  Nie wiem w jakim sensie plusy? Ja przesiadłem się z xiaomi.eu i jestem zadowolony, wreszcie powiadomienia mają taki układ jak powinny, można odpowiadać z poziomu powiadomień zgodnie z API androida a nie w jakimś śmiesznym okienku. Działają dodatkowe akcje z powiadomień, czego przez kombinowany notification shade z China niestety w xiaomie.eu nie ma. Reszta na bardzo podobnym poziomie. Jedyne czego brakuje to motywy - nie ma już tej aplikacjo do pobierania, trzeba ręcznie ściągać, więc w sumie drobiazg. Dodatkowo mam wrażenie, że mniej się grzeje, jakby był lepiej zoptymalizowany, rzadziej też są spadki płynności. Zdecydowanie na plus jest to, że nie ma już takiej dużej loterii z aktualizacjami na global stable. Na weekly xiaomi.eu jednak zalecam przeczytać wątek aktualizacji przed każdym wgraniem bo potrafią niezłe krzaczki się uchować.
 10. 2 points
  Jako, że wokół tematu root-a na stockowym romach MIUI Global/China narosło mnóstwo mitów, postanowiłem napisać ten Tutorial. Po pierwsze - dla kogo jest ten poradnik? Dla tych, którzy chcą pozostać tak blisko oficjalnego MIUI jak to możliwe a przy tym korzystać z dobrodziejstw uprawnień superusera czy TWRP. Podane tutaj instrukcje powinny być kompatybilne z wszystkimi oficjalnymi romami od Xiaomi – Global, China, wydaniami stabilnymi jak i beta/dev. Prekwizyty: • Otwarty bootloader (Jak otworzyć) • Wgrany oficjalny soft od Xiaomi, dowolne wydanie (Jak wgrać, jeśli masz inny) • Komputer z zainstalowanym fastboot/ADB (Instrukcja instalacji tutaj) Do pobrania: • Obraz TWRP dla Twojego urządzenia (https://twrp.me/Devices/), tabelka pomocnicza, jeśli nie znasz nazwy kodowej swojego urządzenia: http://i.imgur.com/1dTmVvb.png • Magisk (https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445). • Paczka no-verity-opt-encrypt (https://build.nethunter.com/android-tools/no-verity-opt-encrypt/) Instrukcja pierwszej instalacji: Instrukcja późniejszych aktualizacji zrootowanego systemu: Powyższa instrukcja ma charakter uniwersalny i powinna zadziałać na wszystkich obecnie wpieranych smartfonach Xiaomi (z wyłączeniem Mi A1/A2, z czystym androidem). Jeśli jednak coś nie zadziała na twoim modelu - podziel się tą informacją i razem spróbujemy rozwiązać problem. Instalacja została przetestowana na Xiaomi Mi5. Disclaimer - podane powyżej instrukcje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Ani ja, ani autorzy podanych modyfikacji nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody, uszkodzenia sprzętu czy utracone dane. Zapoznaj się z całą instrukcją zanim przystąpisz do działania.
 11. 2 points
  Tylko 4 strony tematu, a wciąż te same pytania - ludzie, litości
 12. 2 points
  To wina chińskich powiadomień, nas to nie dotyczy.
 13. 2 points
  Niektórzy twierdzą, że nagrywanie aktywności w menu "Etykieta zachowania" wpływa na późniejszą pracę opaski i zmniejsza naliczanie niepotrzebnych kroków. Jest tam "prowadzenie auta" - można wypróbować. Może zadziała od razu, a może zgromadzone w ten sposób dane będą użyte przez developerów w kolejnych aktualizacjach firmware.
 14. 2 points
  Kopiowałem z konsoli, wywalę w aktualizacji. ;P Tak samo będę stopniowo poprawiać resztę @Nezumi, @Lamcza, update puszczony. pasek odpowiedzi chwilowo pozostaje biały - mimo ustawionych cssów wciąż ignoruje je i ustawia się jako biały, więc na razie zostawiam to tak, jak jest, do momentu, aż coś wymyślę Poprawione: profil, liderzy, ukryte posty.
 15. 2 points
  Posty "ukryte" też wyglądają dziko(straszliwie jasno), ale wygląda to już nieź[email protected] powinien być zadowolony . PS: Kuzynka kazała przekazać, że za "!important" ucianją w palce (siedzi w JS/WebApp).
 16. 2 points
  Dzisiaj, mając trochę wolnego czasu, ogarnąłem choć trochę ciemny motyw na forum Wymaga on zainstalowanego rozszerzenia Tampermonkey (dostępny na większość przeglądarek). Sprawdzane na przeglądarkach Chrome i Vivaldi. Link: https://greasyfork.org/pl/scripts/371679-forum-miuipolska-pl-czarny-tryb Kod dostępny na GreasyFork i GitHub: https://github.com/kacskrz/miuipolska-dark-mode Stwierdzone problemy: panel odpowiedzi jest na razie nie-czarny, będę to poprawiać w aktualizacji, tak samo podgląd użytkowników z poziomu posta. Dla strony MIUIPolska - wkrótce
 17. 2 points
  Autoryzowane konto Xiaomi do wgrania w EDL, a samo konto Xiaomi powiązane z telefonem - to różnica. To pierwsze oni (w sensie Xiaomi) muszą dodać - nie masz w tym momencie uprawnień do wgrania w trybie EDL. Nie zmienia tego zgoda na odblokowanie bootloadera, to zupełnie inna procedura - niestety, Xiaomi na chwilę obecną nie daje możliwości łatwego ubiegania się o takie pozwolenie, nic takiego nie ma... Testpointy = dwa punkty na płycie głównej. Ich zwarcie powoduje przejście do EDL. Ale, jak mówiłem, w EDL bez tego autoryzowanego konta nie wgrasz nic. Rozbieranie telefonu, by się do nich dostać, nie ma zatem żadnego sensu i nic ci nie da...
 18. 2 points
  Głowy nie dam, ale zdaje się, że w Notify & Fitness i innych alternatywnych aplikacjach można wybierać różne wzory wibracji Przy okazji: modyfikacja Mi Fit 3.4.6 dodana do pierwszego postu.
 19. 2 points
  Ustawienia > Ekran blokady > Włącz ekran przy powiadomieniach
 20. 2 points
  Poco launcher, czyli Miui z szufladą aplikacji od Xiaomi. Zrobiony dla nowej tańszej marki PocoPhone. Ma być dostępny w sklepie Play pod koniec sierpnia, ale można przetestować betę tu temat: http://en.miui.com/thread-3618562-1-1.html Instaluje się jako aktualizacja systemowego launchera, działa, ale na razie nie wszystkie opcje ustawień dostępne.
 21. 2 points
  A ja zaczynam sznować Huaweie. System ten sam. Foto zwykle najlepsze. Takie P9 starczy na kilka lat.
 22. 2 points
  Możecie spróbować przez jakiś darmowy VPN, z serwerem w okolicach Chin. Czasem pomaga na tego typu problemy z serwerami xiaomi. Np Thunder VPN, można nim chyba łączyć przez Singapur. Po zalogowaniu można to odinstalować.
 23. 2 points
  Może ktoś się walnał i zjadł "i", może miało być "POCOIPHONE" .
 24. 2 points
  Wczoraj mi się trochę nudziło, więc wykombinowałem trochę bardziej automatyczny sposób na odinstalowanie aplikacji i zrobiłem stosowny skrypt .bat. Początkowo miał być to Python, ale jednak jeszcze nie jestem aż w takim stadium zaawansowania (nowy feature zgłosiłem @mezutelni ;-)). Za pomocą skryptu można w stosunkowo szybki i łatwy sposób odinstalować apki google (bez konieczności wpisywania nazw apek), wystarczy wybrać opcję i zatwierdzić enterem. Oczywiście - debugowanie USB musi być włączone, a tel podpięty pod kompa. Uprzedzam - kod nie jest jakiejś super-dobrej jakości, więc nie musi (ale powinien, sprawdzone przez kilku userów) działać - i jeśli wywali błąd przy deinstalacji to albo nie zatwierdziliśmy klucza RSA w telefonie, albo nazwa apki się zmieniła i muszę ją poprawić, albo jest coś innego - ale to da się zawsze poprawić. Link tutaj - wypakowujemy paczkę i uruchamiamy skrypt gapps.bat. http://oocca.mizure.net/~orjon/xiaomi_tools/gapps_delete.zip W związku z tymczasową awarią serwera - IP: 178.62.14.94/~orjon/xiaomi_tools/gapps_delete.zip Bugi - PW albo GitHub: https://github.com/kacskrz/gapps_delete_script Usunięte aplikacje mogą zostać przywrócone po factory resecie! Skrypt nie usuwa całkowicie aplikacji z systemu, pozbywa się jej do momentu przywrócenia przez nas ustawień fabrycznych.
 25. 2 points
  No i tegom chciał