Jak zainstalować rom MIUIPolska?

Jak zainstalować rom MIUIPolska?

Oprogramowanie MIUIPolska/xiaomi.eu możecie zainstalować korzystając z naszych Poradników Instalacji lub korzystając z pomocy serwisu Xiaomi MiCenter (odpłatnie).

Co w ofercie?

Zobacz też:  Xiaomi - przedłużona gwarancja na telefony

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Większość użytkowników telefonów Xiaomi nie wie lub nie zdaje sobie sprawy z tego, że kupując telefon z nieoficjalnej dystrybucji czyli na Allegro lub Aliexpress może posiadać na nim przerobione oprogramowanie. Ponadto nowe modele np. MI8, MI8SE w wariantach chińskich posiadają albo przerobione oprogramowanie (syfmiui) albo wersje Global jednak z uwagi na odblokowanie bootloadera (przez sprzedawców) niemożliwe jest korzystanie na tych wersjach z NFC i Google Pay. Tylko rom miuipolska (xiaomi.eu) po naszej instalacji będzie posiadał Certyfikat Google i działające usługi płatności.

Po czym poznać taki soft?

  • Jeśli MIUI nie potrafi się sam zaktualizować (obecnie do MIUI 10 dla wszystkich telefonów Global np. Mi5/6/8, Redmi Note 3 Pro, Redmi 3/4, MI5s/MI5s Plus, MiMax 32/64/128, Mi Mix itp.) lub nie posiada napisu „xiaomi.eu” w Informacjach o telefonie (About phone) to najprawdopodobniej oprogramowanie to należy zmienić!
  • Jeśli zakupiliśmy wersję Chińską telefonu np. MI8 (chińskie znaczki na pudełku) i posiadamy rom Global (informacje o telefonie) i odblokowany bootloader (napis Unlocked podczas uruchamiania).
Zobacz też:  Xiaomi Mi Note 10 - test odporności

Telefony Xiaomi powinny mieć MIUI jedynie z dwóch źródeł:

  • Xiaomi (oryginalne softy Global) lub
  • z miuipolska.pl/xiaomi.eu (także dla modeli chińskich bez Global)

Jak zainstalować odpłatnie MIUIPolska?

Możemy zamówić usługę instalacji przez nasz sklep:

  • Można być zarejestrowanym użytkownikiem forum miuipolska.pl i podczas składania zamówienia podać kod kuponu zniżkowego „miuipolska” celem otrzymania rabatu!
  • Odblokowanie nowych telefonów to ok. 7 dni i tyle czasu telefon musi poczekać zanim dokona się odblokowanie
  • Jeśli urządzenie jest już odblokowane to wtedy instalacja przebiega w jeden dzień.

Jak naprawić uszkodzone oprogramowanie?

Jeśli nasz smartfon nie może się uruchomić lub uruchamia się do MiRecovery 3.0 to oznacza, że miał wcześniej odblokowany bootloader przez sprzedawcę, który na wariant Chiński telefonu zainstalował rom Global. System ten po czasie zaktualizował się i zablokował bootloader, co uniemożliwia jego ponowne odblokowanie bez działającego systemu. Takim przypadkiem także się zajmujemy w serwisie tutaj.

Zobacz też:  Nowy model Xiaomi z certyfikacją - co nas czeka?

Czym różni się MIUIPolska od Global?

Odpowiedź w naszym FAQ tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.