Jump to content

Kacper Skrzypek

Super moderatorzy
 • Posts

  7,299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  302

Everything posted by Kacper Skrzypek

 1. Nie ma takiej możliwości pod Windowsem poza narzędziem, które się nazywa MTPDrive i jest płatne do jakichś bardziej sensownych zastosowań albo kombinacjami opisanymi niżej. https://superuser.com/a/1157664 https://android.stackexchange.com/questions/22979/drive-letter-for-mtp-connection-under-windows Dalsze "trollowanie" skończy się ostrzeżeniem.
 2. Prawdopodobnie ze względu na ostatnie problemy z SafetyNet. Spróbuj zaktualizować, na najnowszej wersji powinno już być OK i może będzie widzieć.
 3. Tak, tym poradnikiem. Metoda się nie zmieniła. Prawdopodobnie będziesz czekać 168 godzin (tydzień), ale to musisz sprawdzić.
 4. Tak, gwarancji nie tracisz. Po odblokowaniu i wgraniu "zwykłego" Globala możesz bootloader zablokować.
 5. Bez odblokowania bootloadera nie możesz tego zrobić. Samo odblokowanie bootloadera gwarancji nie łamie.
 6. Dzięki, sprawdzimy. Możesz jeszcze wgrać wersję China i sprawdzić, czy tam jest podobnie? Bo byłoby trochę dziwne jakby to było tylko u nas. Problem wygląda na jakiś dotyczący stricte bibliotek systemowych, których nie ruszaliśmy.
 7. Na stable oficjalnym czy "naszym" (xiaomi.eu)?
 8. Nie. Rozszerzenie pamięci nie wpływa w żaden sposób na wyświetlanie ilości RAM-u w menu ostatnich aplikacji.
 9. @Skamander To wyślij log. Nie mamy Redmi 9T, nie mamy jak zrekonstruować tego błędu. Jakbyś wysłał pomiędzy poniedziałkiem, kiedy zrobiłeś temat odn. tego buga, do czwartku, to miałbyś to naprawione. Odinstaluj przedtem tę apkę, którą zainstalowałeś z rootem, ma być to tak jak było w oryginale. Przykład jak: https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492
 10. Możesz spróbować. Google Pay aktualizuje dane co pewien czas, może jeszcze nie załapał zmian.
 11. Nie, bo ROM jest i pod Mi 10T i pod Mi 10T Pro. Nie możemy tak po prostu skopiować wszystkiego z wersji 21.9.15 do 21.8.4, przecież to nie pójdzie.
 12. New Edition. Ma trochę inny procesor (Snap 778G) i na tym większe różnice się kończą.
 13. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 14. Naprawione problemy z niepoprawnym statusem SafetyNet (co równało się niedziałającym niektórym aplikacjom sprawdzającym go) Dymki nie powinny już powodować zawieszenia się całego systemu Pewne zmiany wizualne w folderze Ukrytych aplikacji (opcja Panelu sterowania) Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx Pełna lista zmian: polska, angielska Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy? Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum. Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)? W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne. ROOT ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Blokada reklam w MIUIPolska Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod: blokada reklam do instalacji w TWRP (nieaktualna) skrypt generujący paczkę do instalacji w TWRP można również dodać DNS AdGuard blokujący reklamy w Ustawieniach > Więcej opcji sieci > Prywatny DNS (w polu Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS wprowadzamy dns.adguard.com i akceptujemy) bądź skorzystać z aplikacji takich jak Blokada, AdGuard czy Block This Polecane aplikacje MIUI Aplikacja MIUIPolska Zepp MiFit Samouczek MIUIPolska (z Google Play) Jak zgłosić błąd systemu? Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Jednocześnie gorąco informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc. Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej. Dotacja Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.
 15. Ja na Mi 10T Lite nie mam SafetyNeta, a na MIX 4 (nasz ROM, ten sam fingerprint co na Mi 10T Lite) już tak. Nie wiem, co Google zrobiło ;p Bez żadnych fixów ofc. Co jeszcze dziwniejsze, płatności na tym pierwszym telefonie nadal działają normalnie (Google Pay).
 16. Póki nie wiemy jak działa, uznajemy, że nie ma. + https://xiaomi.eu/community/threads/21-9-8.63077/page-4#post-627774
 17. @WD40 chodzi mi o jakąkolwiek nową wersję xiaomi.eu. 12.0.4 jak sam zauważyłeś było w lipcu, od tamtego czasu nie ma nowego stable (nie mówię o EEA), więc póki nie będzie nowego Global Stable dopóty nie będzie nowej wersji xiaomi.eu w której działa skaner.
 18. Problem z skanerem jest u nas już naprawiony ale na Note 9 Pro będzie działać dopiero po aktualizacji wersji stabilnej.
 19. 1. Tak 2. Trzeba odblokować 3. Tak 4. Prawdopodobnie tak, aczkolwiek nie dam głowy po ostatnich zmianach od Google.
 20. Sprawa wygląda tak że dalej nic nie wiemy. Nie mamy w tym momencie żadnego fixa nowego. I nawet jeśli bedzie to prawdopodobnie nie będzie go w ROMie, przynajmniej na ten moment. Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka
 21. Podeślij log bo nie mamy Redmi 9T i nie mamy jak tego zrekonstruować.
 22. @ukey zgodnie z obietnicą. 5G nie jest wykrywane jako oddzielna pozycja, zapewne dlatego, że w Lesznie (jak i pewnie w większości kraju) jest to dostawione do nadajników 2100 MHz LTE. Ale 5G jako takie jest.
×
×
 • Create New...