Jump to content

Kacper Skrzypek

Super moderatorzy
 • Posts

  7,822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  322

Everything posted by Kacper Skrzypek

 1. W ustawieniach WhatsAppa/Messengera (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie) musiałbyś dla każdego kanału powiadomień (w przypadku WhatsAppa to, co na zrzucie ekranu) ustawić tę samą opcję dot. wyświetlania podglądu na ekranie blokady (czyli np. pokaż powiadomienia, ale ukryj treść).
 2. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11_V13.0.5.0.SKBCNXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 3. Złe forum w kontekście zgłaszania błędu tłumaczenia MIUI Global. Rozumiem, na czym on polega, ale nie mam na to wpływu. Mogę odpowiadać tylko za to, co robimy my (tj. xiaomi.eu), a u nas tłumaczenie jest OK, zgodne z gramatyką.
 4. Jest tajwański. https://bigota.d.miui.com/V12.5.2.0.RJSTWXM/gauguin_tw_global_images_V12.5.2.0.RJSTWXM_20211129.0000.00_11.0_global_8fd8ac7560.tgz
 5. Zrzut ekranu? 12.5.4 - które MIUI? Zapewne Global EEA (z tego, co widzę), więc złe forum. Na tłumaczenie Globala nie mamy wpływu. https://c.mi.com/pl/forum.php
 6. Wyczyść dane tej aplikacji i będzie działać. Niestety tak to zrobiło Xiaomi. Nie wyświetla EIS niezależnie od rozdzielczości. Z jakiegoś powodu zostawili to w trybie poklatkowym, ale w zwykłym nagrywaniu wideo - nie.
 7. Być może dlatego, że po wgraniu zmieniła się nazwa urządzenia i tego backupu już nie rozpoznaje jako kopii z Twojego telefonu. Trudno mi powiedzieć.
 8. Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > pasek wyszukiwania > Uprawnienia > jeśli nie widać to opcja Pokaż wszystkie aplikacje > na dole Wyczyść dane.
 9. Prawdopodobnie to kwestia tego, że telefon po jego uruchomieniu, a przed odblokowaniem ekranu, jest wciąż zaszyfrowany - czytaj: nie jest w stanie uzyskać dostępu do plików w pamięci wewnętrznej, w tym wspomnianego pliku MP3. System jest w oddzielnej partycji i pliki z niego będą działać (gdyby nie działały, no to by się telefon nie odpalił...). Nie możesz przenieść MP3 do partycji systemowej na nowych telefonach, bo: 1. Jest tylko do odczytu, 2. Nawet jakby się udało (a bez odblokowania bootloadera, które trwa tydzień, nie przejdzie), to po restarcie telefonu już byś go nie uruchomił.
 10. Uruchom TWRP z fastboota, zrób w nim format data, wrzuć paczkę z poprzedniego softu i ją wgraj.
 11. Problem z brakiem aplikacji w ciemnym motywie na liście był wyjaśniany już parę razy. Xiaomi teraz zarządza tym online i nie mamy na to wpływu. Aplikacji wyszukiwania od Xiaomi u nas już nie ma, bo wersja, której używaliśmy (notabene, od 5 lat) nie działa już z Androidem 12, a nowszych wersji nie da się tak łatwo modyfikować już niestety.
 12. 1. Powinno (ale na 99% nie przejdzie, bo gdyby przechodziło, to zapewne o tym byśmy już wiedzieli) 2. Jak będą aktualizacje pod TWRP to tak, jak nadal będzie fastboot - to nie.
 13. To je uruchom i sprawdź. Komenda "fastboot boot nazwa_pliku.img" (uruchomi je, ale nie zainstaluje - instalacji na razie nie potrzeba póki nie wiadomo czy działa)
 14. A sprawdzałeś, czy deszyfrowanie danych z ustawioną blokadą ekranu działa? Możesz albo czekać, albo próbować ruszyć jeszcze raz, może przejdzie...
 15. Jeśli chodzi Ci o ciemny motyw, to niestety sytuacja jest taka sama i na wersji stabilnej, i na becie. Tak zrobili na A12. Można przejść z wersji stabilnej na tygodniówkę, być może nawet bez czyszczenia danych (w drugą stronę trzeba oczywiście format).
 16. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 17. ROM z prawdopodobną poprawką wysłany na PW na telegramie, daj mi znać czy jest OK, jak tak to pójdzie reupload.
 18. W sklonowanych aplikacjach > 3 kropki nie masz opcji usunięcia kont/danych sklonowanych aplikacji? Tylko że wtedy znikną wszystkie klony, które masz.
 19. Poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2022 r. Poprawki błędów, m.in. braku ustawień dot. podwójnego Wi-Fi na niektórych urządzeniach czy problemu z niedziałającym WhatsAppem w przypadku, gdy uruchamiana była sklonowana aplikacja bądź wersja w Drugiej przestrzeni Brak aktualizacji dla niektórych urządzeń — czekamy na linki. Aktualizacje pojawią się, gdy je otrzymamy Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej Pełna lista zmian: polska, angielska Android 12 Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule. Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy? Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum. Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)? W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne. ROOT ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary. Blokada reklam w MIUIPolska Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod: blokada reklam do instalacji w TWRP (nieaktualna) skrypt generujący paczkę do instalacji w TWRP można również dodać DNS blokujący reklamy w Ustawieniach > Więcej opcji sieci > Prywatny DNS (w polu Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS wprowadzamy adres wybranego przez nas serwera i akceptujemy) bądź skorzystać z aplikacji takich jak Blokada, AdGuard czy Block This Polecane aplikacje MIUI Aplikacja MIUIPolska Zepp MiFit Samouczek MIUIPolska (z Google Play) Jak zgłosić błąd systemu? Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc. Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej. Dotacja Motyw: tutaj.
 20. Możesz w terminalu (Termuxie) wpisać komendy getprop ro.netflix.bsp_rev getprop vendor.netflix.bsp_rev i wysłać mi rezultat?
 21. Chodzi o pierwszą konfigurację czy o animację uruchamiania? Jeśli o to drugie, no to oni na pewno nic nie zmieniali pod tym względem, nie wiem, czego oczekiwaliście.
×
×
 • Create New...