Jump to content

Kacper Skrzypek

Super moderatorzy
 • Posts

  9,031
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  397

Everything posted by Kacper Skrzypek

 1. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Lite 4G (nazwa kodowa: courbet). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11Lite_V13.0.9.0.SKQMIXM_v13-12.zip/download Jak przejść z ROM-u fastboot na ROM recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/ Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 2. Wgraliśmy zdalnie miuipolska. Po drodze były drobne perypetie z brakiem wykrywania urządzenia w Fastboocie; winny był "oryginalny" kabel. Prawdopodobnie również z tego powodu nie działa szybkie ładowanie.
 3. No to widzi urządzenie, w czym problem? Tak ma być.
 4. Telefon musi widzieć, skoro odblokowałeś bootloader. Gdyby go nie widział, to nie byłbyś w stanie tego zrobić. Zobacz, co masz w Menedżerze urządzeń i upewnij się, że podłączasz oryginalny kabel od telefonu, a nie jakiś zamiennik.
 5. Gdybyś miał zablokowany bootloader, to musiałbyś istotnie czekać. Ale nie masz, bo wersja chińska nie działa na Globalu bez odblokowanego bootloadera. Możesz od razu wgrywać TWRP i Xiaomi.eu/miuipolska (to to samo).
 6. ROM Xiaomi.eu na telefon z polskiej dystrybucji to VEUXG. NFC będzie na nim działać. Możesz też jak napisał kolega wgrać ROM Global w wersji na Tajwan lub Indonezję.
 7. Na pudełku masz chińskie czy globalne oznaczenia? (najlepiej to stwierdzić po numerze modelu - M2011K2C to China, M2011K2G to Global). Skoro masz odblokowany bootloader, to zapewne chińska, ale najlepiej się upewnić. Jeśli chińska, no to pozostaje wgranie miuipolska (mogę w tym pomóc).
 8. Tak jak wyżej, prawdopodobnie wersja chińska z wgranym Globalem. Pozostaje wgrać miuipolska (jeśli nie wiesz jak, poradnik jest w mojej sygnaturze; możesz też napisać na PW, pomogę).
 9. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 10T Lite (nazwa kodowa: gauguin). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro5G_MI10TLite_V13.0.10.0.SJSCNXM_v13-12.zip/download Przejście z ROM-u fastboot na recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/ Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 10. Beta teoretycznie jest, ale w nowej numeracji (V13.1.22.9.19.DEV na przykład). Nie możemy przejść na nową numerację, dopóki Xiaomi zupełnie nie zakończy wydawania ROM-ów w "starej" numeracji (22.9.21), bo nowa beta z nową numeracją jest od tej starej bety starsza pod względem kodu niektórych aplikacji; nie możemy z tego samego powodu równolegle wydawać ROM-ów na starej i nowej numeracji.
 11. Spróbuj przenieść plik z aktualizacją do jakiejś innej lokalizacji.
 12. Odblokowanie bootloadera nie jest permanentne, można go zablokować po powrocie na ROM Global. Musiałby znać hasło tejże blokady. TWRP kiedyś umożliwiało dostęp pomimo ustawionej blokady do danych telefonu, obecnie tego nie umożliwia - aczkolwiek reset do ustawień fabrycznych taki złodziej zawsze może zrobić (możesz natomiast zablokować telefon przy pomocy Find device na stronie Xiaomi). NFC jako takie będzie działać, tu bardziej jest kwestia Google Pay czy niektórych aplikacji bankowych, które mogą w miarę dokonywanych zmian odmawiać posłuszeństwa.
 13. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi 12S Ultra (nazwa kodowa: thor). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_THOR_V13.0.10.0.SLACNXM_v13-12.zip/download Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
 14. Tak, będzie OK. Inna rzecz, że powinno Ci widzieć aktualizację przynajmniej do wersji V12.5.5.0.RJQEUXM. Skoro nie widzi, zmień region na inny niż Polska (np. Szwajcaria), wtedy najpewniej wykryje i nie będziesz musiał się uciekać do ręcznego wgrywania ROM-u.
 15. Musisz odczekać trochę czasu, zanim będziesz mógł odblokować bootloader. I tak dobrze, że tylko 72 godziny, zazwyczaj jest 168 (chyba że przypisałes do konta już wcześniej i po prostu trochę czasu już upłynęło).
 16. To takie obawy zgłoś na forum Xiaomi Community. My na działanie oficjalnego oprogramowania Xiaomi nie mamy żadnego wpływu.
 17. Piszę przecież - przy takiej aktualizacji (jednoczesnej MIUI i Androida) numerek nie ma znaczenia.
 18. Ale zapewne zaktualizowało Ci potem do Androida 12. W takim przypadku wersja MIUI ma małe znaczenie, chyba że ma większy główny numerek (np. 14).
 19. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 20. Format Data robiłeś? Jeśli tak, to czy potem uruchomiłeś ponownie TWRP? I jakie w ogóle TWRP wgrałeś?
×
×
 • Create New...