Carburator

Użytkownicy
 • Content Count

  244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Carburator

 1. Pisałem o kłopotach z aktualizacją na moim mi8. Jeszcze raz ściągnąłem plik aktualizacji, jeszcze raz uruchomiłem aktualizację i było nieco lepiej. Potem przełączyłem motyw na defaultowy i teraz jest w miarę ok. Jedynie co to nadal problem z dzieleniem się GPS-em i spory drenaż baterii. A co do tego drenażu baterii to tak się zastanawiam czy mam rację. Porównując wytrzymałość baterii zawsze wracam pamięcią do telefonu nowego. Teraz patrząc na wyniki zdrowia baterii pokazywane przez accubattery to po nieco ponad roku używania mam już zamiast 3400 jedynie 2800. Więc jak telefon ma działać tak samo długo jak na początku? Sprawdźcie jak to wygląda u Was.
 2. To chyba najgorsza aktualizacja z wszystkich które były do tej pory. Zwiechy launchera gdy tylko chcę rozwinąć górną listwę powiadomień. Kłopoty z dzieleniem się sygnałem GPS pomiędzy jednocześnie działającymi aplikacjami. Mam jeszcze poprzedni plik aktualizacji na którym wszystko działało ok. Czy mogę go wgrać na nowszy aby wrócić do stanu sprzed aktualizacji? I to akurat jak wyjechałem na urlop...
 3. A który z nich jest lepszy (w naszych warunkach), ewentualnie częściej aktualizowany i z mniejszą ilością bugów?
 4. Tak może nie do końca w temacie, ale przeczytałem informację, że zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3. Osobiście użytkuję model Mi8 i stąd pytanie: czy po wydaniu ostatniej aktualizacji będę musiał ją użytkować do ostatnich dni telefonu? Czy może będę mógł przejść na wersję global, która dalej będzie aktualizowana? Tylko nie wiem czy na ostatnią wersję tygodniową mogę sobie ściągnąć i wgrać poprzez stockowy aktualizator (lub TWRP) najnowszy global, czy może trzeba zrobić to w inny sposób? Poradźcie coś, bo nie jestem zbyt mocny w tym temacie, a nie chciałbym sobie uceglić telefonu... P.S. Już ciągnę właściwą aktualizację z głównego serwera, bo wcześniej zaczynał ściągać zamiast na Mi8 to na Note7
 5. Może nie do końca w temacie, ale czy można wyświetlić widget stockowej pogody w innym launcherze (używam od lat Nova Launcher)?
 6. A ja mam takie ostrzeżenie dla osób które korzystają z uchwytu do telefonu montowanymi do kratki nawiewu. Wszystko pięknie, gdy mamy ustawione chłodzenie lub neutralną temperaturę. Ale gdy ostro ustawimy na grzanie, jest duża szansa na roztopienie wszelkiej maści klejów, m.in. tych od tylnego aparatu. A tam szybka jest przecież klejona. Może objaw który u Ciebie wystąpił ma związek z temperaturą, niekoniecznie z nawiewów w samochodzie.
 7. Też mnie wkurza działanie lokalizacji. Udostępniamy sobie rodzinnie lokalizację w mapach Google. Telefon mojej żony praktycznie uaktualnia lokalizację na bieżąco (MiMax3). Mój Mi8 dokonuje odświeżenia tylko w momencie gdy w nim grzebię, lub w dość długich odstępach przy spoczynku. Telefon córki (Ulefone Power 3) tylko w momencie gdy go używa. Na każdym te same ustawienia lokalizacji a mamy trzy różne formy działania. Masakra.
 8. Też mam model z 256 GB, jednak nie mam problemów z netem. Może nie jest genialnie, ale też nie ma tragedii. Wyniki z centrum Warszawy.
 9. U mnie bateria schodzi dramatycznie szybko, pomimo że już maksymalnie ograniczyłem aplikacje działające w tle. Niecierpliwie czekam aż coś z tym zrobią.
 10. Taki brak w tłumaczeniu. Ikona z lewej ma krzaczki.
 11. Sorki. Nie dopatrzyłem. Żona ma MiMax3 z aktualnym globalem i u niej też nie ma możliwości wpisania prywatnego DNS.
 12. U mnie działa normalnie Ustawiam go sporadycznie, gdyż mam wrażenie, że zbyt wiele blokuje. Włącznie z tym na czym mi zależy (np. zdjęcia na olx). Czy możecie podrzucić parę adresów DNS (za wyjątkiem dns.adguard.com) których używacie do blokowania reklam, które zbytnio nie spowalniają transmisji i dobrze działają?
 13. Problem nie leży w samej tacce, a w stykach w telefonie. Karty sim i microSD mają je różne. Nawet jeśli dopasujesz i włożysz taką ze zdjęcia, to i tak nic Ci to nie da.
 14. Jak w temacie. Po najnowszych, tygodniowych aktualizacjach androida, smartwatch Garmin Vivoactive 3 przestał informować kto dzwoni (nie wyświetla nazwy dzwoniącego), pokazuje tylko nazwę aplikacji z której przychodzi powiadomienie. W moim przypadku jest to TruePhone. Usiłuję zaznaczyć dostęp, jednak nie można go przydzielić. W głębszym menu można nawet zaznaczyć czytanie kontaktów, jednak po przejściu na poprzedni ekran suwak wraca do poprzedniego stanu. Nie wiem co robić, wcześniej było wszystko ok. Taka sama sytuacja występuje w przypadku dostępu do kalendarza.
 15. Po ostatniej aktualizacji systemu nie mogę przydzielić zezwolenia na odczytywanie kontaktów
 16. Czy jest jeszcze jakaś wersja która obsługuje zmianę kamery 1x na 2x, czy to już tylko historia?
 17. Mam wrażenie, że po aktualizacji jest jakiś problem z "dzieleniem się" sygnałem GPS pomiędzy aplikacjami. Np. AutoMapa + Yanosik. Jeżeli Yanosik działa w tle, to po jakimś czasie wyświetla komunikat "szukam GPS", gdy AM działa normalnie.
 18. Klasyczny, tzn. jakie ustawienia w TWRP? Czy po wipe stracę swoje dane lub ustawienia?
 19. Używam wersji MGC_6.2.024_RazerPhone2_V1c. Niestety nie działa już przełączanie pomiędzy kamerami 1x i 2x, czego bardzo żałuję. Ostatnia wersja która to obsługiwała to MGC_6.1.021_MI8_V2e.
 20. Potwierdzam. Na 11 bateria bardzo szybko się rozładowuje, nawet wtedy, gdy bardzo oszczędnie korzystam z LTE (głównie WiFi).
 21. No, nie masz racji. Na górnym zdjęciu ostrość ustawiona jest na włosach, na dolnym na telewizor. Z tych miejsc aplikacja dobierała też parametry ekspozycji. Stąd też zamieszczone przykłady nie oddają rzeczywistych różnic.
 22. O ile się nie mylę, jest realizacja przez dwie kamery. W zależności którą wybierasz, takie masz zbliżenie (1x lub 2x). Możesz w każdej z tych kamer też używać dodatkowo zoom cyfrowy, co IMO nie jest najlepszym pomysłem. No, chyba że akurat nie zależy Ci na wysokiej jakości zdjęcia. Ja naprzemiennie (w zależności od potrzeb) stosuję stockowy aparat i GCam.
 23. Porwierdzam. Mam tak samo. Powiadomienia przychodzą, lecz najczęściej bez dźwięku i sygnalizacji diodą.