Jump to content

dexbiker

Użytkownicy
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi8 6/128

Recent Profile Visitors

754 profile views

dexbiker's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. W zasadzie to kilka rzeczy: 1. Za każdym razem podpinając telefon do samochodu muszę wchodzić głęboko w opcje programistyczne aby zmienić sposób podłączenia USB z MTP na RNDIS bo tylko w ten sposób android auto się uruchamia. 2.Pewnego dnia przestały mi działać płatności zbliżeniowe, prawdopodobnie dlatego, że wysypał się root (jeden root cheker pokazuje roota, drugi mówi, że nie został poprawnie zainstalowany) 3.Powyższy problem z rootem który niby jest a niby go nie ma powoduje również, że nie działa mi aplikacja Binance
 2. Cześć, czy ktoś mógłby krótko wyjaśnić jak najbezpieczniej i bez utraty danych przejść z MIUI 8.8.30 na którym zostałem na trochę za długo, na Stable 12.0.4.0 lub ostatnią rozwojową dostępną na Mi8 ?
 3. Zakładam temat ponownie ponieważ poprzedni został przeniesiony do kosza przez moda, który najwyraźniej go nawet nie przeczytał albo nie potrafił zrozumieć czytanego tekstu i nie pozwolił się wypowiedzieć bardziej rozgarniętym użytkownikom. W Mi5, na 6.11.10 nagle przestały działać powiadomienia z messengera facebookowego, muszę otworzyć aplikację, i wtedy widzę pogrubione nowe wiadomości w konwersacjach. Brak jakiegolwiek dźwięku, wibracji, diody. Uprzedzając najbardziej oczywiste pomysły, mam kłódkę na aplikacjiach fb i messenger, mam zgodę na pływające okna i powiadomienia, mam wyjątki w oszczędzaniu baterii, ogólnie wszystko czego aplikacja potrzebowała gdy to działało bo działało od kilku miesięcy. Problem jest zarówno na WiFi jak i transmisji komórkowej. Czytałem dziesiątki podobnych wątków, wszystkie proponują powyższe rozwiązania albo są od razu zamknięte z linkiem do samouczka MIUI... Nie aktualizowałem ostatnio messengera (mam starą wersję z apk mirror, bez pseudo snapchata itd). Wyczyściłem już dane aplikacji, urochomiłem telefon ponownie z 15 razy, usunąłem w recovery Dalvik cache i cache. Ktoś miał/ma podobnie ?
 4. W Mi5, na 6.11.10 nagle przestały działać powiadomienia z messengera facebookowego, muszę otworzyć aplikację, i wtedy widzę pogrubione nowe wiadomości w konwersacjach. Brak jakiegolwiek dźwięku, wibracji, diody. Uprzedzając najbardziej oczywiste pomysły, mam kłódkę na aplikacjiach fb i messenger, mam zgodę na pływające okna i powiadomienia, mam wyjątki w oszczędzaniu baterii, ogólnie wszystko czego potrzebowała gdy to działało bo działało. Problem jest zarówno na WiFi jak i transmisji komrkowej. Nie aktualizowałem ostatnio messengera (mam starą wersję z apk mirror, bez pseudo snapchata itd). Wyczyściłem już dane aplikacji, urochomiłem telefon ponownie z 15 razy, usunąłem w recovery Dalvik cache i cache. Ktoś miał/ma podobnie ?
 5. Ma ktoś może zipa z tą modyfikacją camera2 ? Widziałem też gdzieś info, że OIS nie działa przy odblokowanym API, ktoś to może potwierdzić/sprawdzić ? EDIT: Sprawdziłem, niestety ale OIS nie działa pomimo kalibracji przy odblokowanym camera 2 API. Jakieś pomysły jak zmusić obie funkcje do poprawnego działania ?
 6. Wszystkie powyższe linki do MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) wygasły, jest szansa na szybkie ich wrzucenie gdzieś ?
 7. Mam MI3 16GB z 5.12.17 i jakiś miesiąc temu miałem ten sam problem, standardowo mam ok 1,5GB wolnego miejsca, aż pewnego dnia rano zobaczyłem komunikat o braku miejsca co mnie zdziwiło, wszedłem do menagera plików a tam 0,00B wolnego miejsca czyli totalnie nic, nie mogę zrobić zdjęcia ani wejść w Dolphin Browsera itd, zacząłem węszyć i okazało się że tą ogromną wartość danych aplikacji mają Uslugi Google Play właśnie, nie da się zatrzymać ich działania ani wyczyścić danych, podpiąłem więc telefon do komputera, usunąłem maksymalną ilość zdjęć itd, tak, żeby dało się wrzucić paczkę z aktualizacją, zrobiłem wipe cache, instal update.zip, po uruchomieniu jeszcze coś powyrzucałem i rozmiar danych spadł do ok 400MB. I tak się utrzymywał, więc myślałem, że coś się wykrzaczyło w systemie i to pomogło. Aż do dziś, znów nie mam miejsca na telefonie i podobnie duży rozmiar danych usług google play, oprócz tego ostatnio jakieś 2-3 razy miałem sytuację opisywaną w innym wątku, czyli idę spać z 90% baterii, po 6h budzę się z telefonem rozgrzanym chyba do 70 stopni i 10% baterii, gdzie użycie baterii najwięcej pokazywało właśnie usługi google play, lub sklep play, a w pasku powiadomień "Sklep Play szukanie GPS". Czy ktoś miał podobnie, albo ma pomysł jak to zwalczyć ?
 8. Mam MI3 16GB z 5.12.17 i jakiś miesiąc temu miałem ten sam problem, standardowo mam ok 1,5GB wolnego miejsca, aż pewnego dnia rano zobaczyłem komunikat o braku miejsca co mnie zdziwiło, wszedłem do menagera plików a tam 0,00B wolnego miejsca czyli totalnie nic, nie mogę zrobić zdjęcia ani wejść w Dolphin Browsera itd, zacząłem węszyć i okazało się że tą ogromną wartość danych aplikacji mają Uslugi Google Play właśnie, nie da się zatrzymać ich działania ani wyczyścić danych, podpiąłem więc telefon do komputera, usunąłem maksymalną ilość zdjęć itd, tak, żeby dało się wrzucić paczkę z aktualizacją, zrobiłem wipe cache, instal update.zip, po uruchomieniu jeszcze coś powyrzucałem i rozmiar danych spadł do ok 400MB. I tak się utrzymywał, więc myślałem, że coś się wykrzaczyło w systemie i to pomogło. Aż do dziś, znów nie mam miejsca na telefonie i podobnie duży rozmiar danych usług google play, oprócz tego ostatnio jakieś 2-3 razy miałem sytuację opisywaną w innym wątku, czyli idę spać z 90% baterii, po 6h budzę się z telefonem rozgrzanym chyba do 70 stopni i 10% baterii, gdzie użycie baterii najwięcej pokazywało właśnie usługi google play, lub sklep play, a w pasku powiadomień "Sklep Play szukanie GPS". Czy ktoś miał podobnie, albo ma pomysł jak to zwalczyć ?
×
×
 • Create New...