Nezumi

Super moderatorzy
 • Content count

  7466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  76

Nezumi last won the day on March 27

Nezumi had the most liked content!

Community Reputation

1553 Excellent

6 Followers

About Nezumi

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 03/16/1994

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi

Recent Profile Visitors

14738 profile views
 1. Jak odróżnić premium 18K

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
 2. Tak, jak wyłączysz zabezpieczenia mobo i procka, to tak, spalisz . Przy 100-105*C PC Ci się po prostu wyłączy. Tu racja, się zamotałem, ale, nie zmienia to faktu, że wentyle bQ ruszają na 5V bez problemu. Jeżeli u tego znajomego nie ruszają, to ma uwalony panel i tyle z rozkminy, a no i nie, Asus nie jest najgłośniejszy, chyba nie miałeś w łapkach Zotac'a lub Giga (ten 2 to jak odkurzacz...). Mam teraz 970 od Asus'a, miałem 660, miałem 670. Może Ci się trafiła sztuka felerna, bywa, ale testy mówią co innego... MSI i Asus jadą mniej więcej na 1 wózku, chcesz coś na prawdę cichego? Cóż, sam radiator, bo inaczej nie ma szans. @latet pisał, że GPU będzie potrzebne tylko jako support, co za tym idzie, temperatury na GPU będą niskie, więc wentyle się nie odpalą lub będą lecieć na ~30%... Teraz może Cię zaskoczę, ale przy 1050Ti, według testów Asus wypada sporo ciszej, niż MSI .
 3. @mrosi Bez przesady. Wiesz ile się trzeba natrudzić, aby usmażyć CPU? Nie dość, że mobo jest zabezpieczane przed czymś takim, to CPU także ma własne zabezpieczenie, gdy temp. wzrośnie do niebezpiecznych wartości, komp się po prostu wyłączy. 80-85*C przy użytkowaniu CPU z aktywną integrą to nie są kosmiczne wartości. No i tak, podłączenie pod MOLEX wentylatora będzie skutkować tym, że będzie głośny, dlaczego? A no dlatego, że będzie lecieć na 100% caaały czas, bez możliwości sterowania nim i nie można uruchomić molexem na 7V, chyba że jeszcze coś dostawisz... molex leci na +12V na żóltym i +5V na czerwonym, 2 środkowe piny to masa... @latet Podsumowując to lekkie zamieszanie, jakie tutaj wynikło, moim zdaniem, nie przejmuj się CPU na razie, znajdź jakąś GPU, która będzie obsługiwać 4K (1050Ti wystarczy w zupełności jako support) i zobacz, czy po wyłączeniu integry (powinna wyłączyć się automatycznie po podpięciu osobnego GPU) jakie masz temperatury. Jeżeli nadal będzie 80-85*C przy 100% na dłuższy czas, trzeba sprawdzić wtedy smarowanie pastą i montaż Coolera, jeżeli wartości spadną do ~70-75*C to wszystko jest OK. Według testów i7 8700k (czyli nie powinno być wiele różnic) na 100% ma średnio 70-75*C z dezaktywowaną integra. Po OC temperatury sięgają 90*C i to jest NADAL ok temperatura dla pracy 100% dla wykręconego procka (są to wyniki temp. z testów podczas kodowania wideo). Trzeba pamiętać, że i7 8700k nie jest jednostką energooszczędną, pobory w 100% obciążeniu na poziomie ~200W muszą się ujawniać w postaci ciepła... Jeżeli się zdecydujesz na osobne GPU, to bierz coś od MSI/Asus z serii z aktywacją wiatraków od ~50*C u MSI to się zwie TWIN FROZR VI, u Asus'a DirectCU II (tutaj mamy gwarancję wentylatorów 0dB).
 4. No tak.. Wykorzystując CPU do renderu, GPU musi utrzymać obraz (4K, czyli nie byle co dla tej bidulki integry), a CPU leci 100%, ale wykorzystując GPU do renderu, CPU leci tylko w połowie, a GPU leci 100%, a co za tym idzie, temperatura będzie niższa. Czyli na przykładzie mojego procka, w obciążeniu CPU 100% i wyłączoną totalnie integrą mam ~66-68*C, jeżeli teraz odpalę sobie integrę do zarządzania 2 monitorami, to temperatura przy 100% obciążeniu CPU i włączoną integrą będą pewnie w kole 80*C. Ja bym na Twoim miejscu na razie obserwował i używał, jeżeli temp będą rosnąć, to wtedy bym się zaczął zabierać za cooler i pastę, a jeżeli planujesz "wytestowanie" oddzielnego GPU to też możesz zrobić tak, aby np pożyczyć/kupić(14dni zwrot) od kogoś jakąkolwiek GPU, która obsłuży 4K i zobaczył jakie wtedy będą temperatury CPU.
 5. Niestety, używając CPU do renderu, a tym bardziej jeszcze korzystając ze zintegrowanej grafy, temperatury będą wyższe, bo część odpowiedzialna za grafikę, będzie również ciepło oddawać. Pewnie gdybym w mojej i5 odpalił integrę, to temperatury by poszły o kilka-kilkanaście *C w górę (zależnie od obciążenia). Przesuwając tylko panelem na obudowie nie ma bata, aby wentyle nie ruszyły. Mogą nie ruszyć, jeżeli nagrzebiesz w UEFI lub Commanderze od MSI, ale kontroler na obudowie nie powinien zatrzymywać wentyli przy ustawieniu, aby się kręciły, tym bardziej obudowa tej samej firmy co wentyle, więc muszą ruszyć, jeżeli nie ruszają, to albo panel uwalony, albo coś źle podpięte, może coś z mobo. Mam obudowę od Phanteksa, również mam sterowanie wentylami z obudowy, tylko bardziej "uproszczone". Wentyle zawsze startują normalnie.
 6. @latet 1. Jest kilka opcji, np niedokładnie dokręcony cooler lub pasta termo źle rozprowadzona, ew źle zmyta stara pasta z podstawki Coolera. Jeżeli posiadasz ten: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/ to mam ten sam u siebie na wykręconej do 4.5GHz i5 4690k i przy obciążeniu 100% przez kilka h temp nie wskakują powyżej 70*C (zazwyczaj na 65-67*C na rdzeniu się zatrzymują). Temp 80*C przy obciążeniu (tym bardziej, że korzystasz grafiki w CPU) nie jest niebezpieczna, ale warto tego pilnować . 2. Mogą nie startować z kilku powodów i im więcej grzebiesz, tym większa szansa, że nie ruszą . 3. Nie będzie różnic. Przy wykręcaniu ramów tracisz na CL'kach, więc uważam, że OC pamięci jest zbędny, a DDR4 są na tyle sprawne, że nie potrzebują grzebania, nie przy renderze filmów/grafiki. Na AMD nadal prędkości kości niby mają znaczenie, ale tylko na zintegrowanej grafice. 4. No baa... z 1920x1080 wskoczyłeś na 3840x2160, czyli z wyświetlania ok 2mln pikseli wskoczyłeś na ok 8mln... grafa ma 4x więcej roboty... Moja rada, nie kupuj GPU na samych radiatorach... To jest pchanie się w kłopoty... Bierz jakąkolwiek grafę od MSI/Asus, gdzie wiatraczki załączają się dopiero przy wyższych temperaturach (z tego co pamiętam to 50*C, w IDLE grafa ma max 25-28*C i to stara 970, którą mam). Obstawiam, że 1050Ti by wystarczyła. Taki mój "PS". Trzeba było do tego mobo brać procek z "k"... Teraz niby nie potrzebujesz, ale za kilka chwil, się okaże, że byłoby fajnie sobie ciut podkręcić, a mobo masz do tego dostosowane.
 7. Xiaomi mi 7

  Watpie. Musieliby cene wywindowac kosmicznie, a to nie w stylu Xiaomi. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 8. Xiaomi mi 7

  Jak na razie to ploteczka i nie wiem czy to by nie bylo zbyt wiele na raz... Notch, czytnik w ekranie, a do tego teraz FaceID? Za wesolo by bylo. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 9. Wyskakujące reklamy

  Gdzieś coś tapnąłeś i zassałeś jakiś syf... Fabryczne powinny wystarczyć...
 10. v30 czy s9, a moze jeszcze coś innego?

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Równie dobrze mogłeś w ogóle tego tematu nie pisać.. Co to w ogóle ma być? Wróżek na forum raczej nie ma i nikt domyślać się, co autor ma na myśli, nie ma zamiaru...
 11. Pamiec wewnetrzna 32 GB

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
 12. LTE+ na pasku powiadomien

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
 13. Serwis gdzie i ile

  http://micenter.pl/
 14. Wibracje w klawiaturze

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Szperaj w ustawieniach klawiatury, jeżeli masz tam zaznaczone, aby wibrował, to wibrować musi, jeżeli tego nie robi, to cóż, testuj inne klawy.
 15. Nie mogę skonfigurować telefonu

  Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nic nie zrobisz. Możesz próbować usunąć blokadę FRP od Googla. Jak na razie masz ładny przycisk do papieru.