Jump to content

Aktualizacja oficjalnego ROMu z pliku przez systemowy updater

Recommended Posts

Witam

Jeśli dla Twojego smartfona Xiaomi, Redmi lub Poco została już wydana nowsza wersja ROMu, a Twój telefon jeszcze nie widzi aktualizacji przez OTA, można w bardzo prosty sposób dokonać takiej aktualizacji ręcznie za pomocą systemowej aplikacji do aktualizacji oprogramowania telefonu. 

Linki do pobrania oryginalnych ROMów od Xiaomi publikowane są w odpowiednich działach na forum, dotyczących danego modelu smartfona.

Przez systemowy updater (bez utraty danych) można aktualizować oprogramowanie za pomocą plików:

Recovery - plik zawiera pełny ROM, możliwość aktualizacji oprogramowania z dowolnej starszej wersji ROMu
OTA - plik zawiera aktualizację z konkretnej starszej wersji ROMu

ROM w pliku *.zip należy pobrać (najlepiej z linku zmieszczonego na forum) do dowolnego katalogu w pamięci telefonu.

Następnie przystępujemy do ręcznej aktualizacji oprogramowania w naszym telefonie:

1.
Screenshot_2020-08-15-13-59-56-457_com.android.settings.jpg

2.
Screenshot_2020-08-15-14-00-01-883_com.android.settings.jpg

3.
Screenshot_2020-08-15-14-00-16-25_com.android.updater.jpg

Jeśli po kliknięciu w trzy kropki brakuje ręcznej instalacji ROMu z pliku jak na screenie poniżej:

Screenshot_2020-08-15-14-00-20-647_com.android.updater.jpg

należy więcej niż 5x nacisnąć logo MIUI:

Screenshot_2020-08-15-14-00-16-255_com.android.updater.jpg

Po tej operacji nasze menu po kliknięciu trzech kropek będzie wyglądało tak jak na screenie niżej

Screenshot_2020-08-15-14-00-36-561_com.android.updater.jpg

Należy wybrać opcję zaznaczoną strzałką na sreenie, wskazać pobrany wcześniej plik z ROMem i proces aktualizacji zostanie rozpoczęty.

System zapyta, czy na pewno chcesz dokonać aktualizacji, należy potwierdzić i dalej odbywa sie to dokładnie tak samo jak przy aktualizacji OTA.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Uważajcie jaką wersję ROMu macie w telefonie.
Jeśli posiadasz EEA Stable ROM (EU), to nie można go aktualizować plikiem Global Stable ROM (MI) i odwrotnie. 

Screenshot_2020-08-15-14-00-01-83_com.android.settings.jpg

MI - Global ROM (międzynarodowy)
EU - EEA ROM (europejski)
CN - China ROM (chiński)
RU - Russia ROM (rosyjski)
IN - India ROM (indyjski)
ID - Indonesia ROM (indonezyjski)
TR - Turkey ROM (Turecki)
TW - Taiwan ROM (Tajwański)
LM - Latin America ROM (Ameryka Łacinska)

IMG_20201103_130746_768.jpg.cda77cbc173f7858982e07b573df2852.jpg

Ta metoda aktualizacji w zasadzie niczym nie różni się od standardowej automatycznej aktualizacji OTA.

• Like 2
  • Thanks 1
  • 2 months later...

Witam, a jeśli przed instalacją/aktualizacją wyskakuje powiadomienie iż pamięć wewnętrzna jest zaszyfrowana, to co z tym fantem począć (po restarcie woła o hasło do TWRP)? Z czym to szyfrowanie jest powiązane, bo ja sam z siebie pamięci wewnętrznej nie szyfrowałem/nie hasłowałem. Bycie zalogowanym na koncie Xiaomi może dać taki objaw?