Jump to content

Carburator

Użytkownicy
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Carburator last won the day on December 21 2015

Carburator had the most liked content!

About Carburator

 • Birthday December 28

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Stolnica (WJ)

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO X3 Pro

Recent Profile Visitors

1,726 profile views

Carburator's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter
 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare

Recent Badges

26

Reputation

 1. Czy jest możliwość ustawienia większej czcionki (większej i grubszej), tak aby w powiedomieniach łatwiej można było przeczytać treść? Nie wszyscy mają wzrok jak młody zegarmistrz ☺️ Nawet w malutkim Bip-ie można było podmienić czcionkę na ciut większą. Użytkuję również Garmina, gdzie pomimo mniejszego ekranu (kółko 1.3 cala) dużo czytelniejszy jest każdy napis, nie tylko treść wiadomości. Inna sprawa, że na białym tle, co zapewne też ma znaczenie.
 2. Wgrałem "za dużą" tarczę. Teraz po uruchomieniu zegarka albo się restartuje (jeszcze przed połączeniem się ze smartfonem), albo wyświetla tarczę niekompletną lub zniekształconą - też bez nawiązania połączenia, a potem się restartuje. Jak z tego wybrnąć? Jak przywrócić poprzednie ustawienia lub zrobić reset fabryczny, skoro nie ma komunikacji z Zepp?
 3. Nie, specjalnie sprawdzałem. Nawet jak robi podgląd w GIF-ie to są widoczne. A na zegarku nie działają. Tak się zastanawiam, czy problem nie leży przypadkiem w tym, że po edycji tarczy instaluję w zegarku "packed_zip.bin" a nie "packed.bin". Ten "packed.bin" praktycznie zawsze ma ponad dopuszczalne 1.5 MB, więc zegarek go nie przyjmuje. A ten z końcówką "zip" jest mały (do ok. 200 KB) i tylko ten mogę zainstalować. Wszystko jest potem OK, za wyjątkiem wyświetlania ikon statusu. A już się cieszyłem, że ogarnąłem temat...
 4. Następne pytanie do znawców tematu. Plik po rozpakowaniu i spakowaniu przestaje wyświetlać ikony statusu (alarm, dnd, bt, etc.), chociaż nie były modyfikowane w tym względzie żadne parametry. W pierwotnym pliku działały. Jak sobie z tym poradzić?
 5. Wieczorkiem. Dzięki Edit: Problem z pakowaniem wynikał chyba z błędów w mojej wersji programu. Ściągnąłem z innego źródła i działa. Ale mam inny problem. Dlaczego rozpakowany plik *bin mający 139 KB po rozpakowaniu i ponownym spakowaniu ma ponad 1,7 MB??? Edit 2: Cóż, odpowiem sam sobie. Robiłem błąd próbując wgrać do zegarka plik z końcówką "packed" zamiast "packed_zip". Dopiero ten drugi jest mocno spakowany i ma małą wielkość.
 6. Czy mógłbym Ci jakoś przesłać pliki abyś je spakował do *.bin? Mi się za cholerę nie udaje, Wszystko jest gotowe, tylko zamienić na moje pliki graficzne i usunąć wyświetlanie miesiąca oraz skróty. Ale jeśli to problem, to nie było tematu. Nie wiem czy to kwestia Win 10 z tym pakowaniem, czy ja czegoś nie ogarniam, chociaż wydaje mi się że wszystko robię jak trzeba. Jakiś czas temu zrobiłem wiele tarcz do BIP-a i jakoś nie miałem z tym kłopotu.
 7. Nie wiem dlaczego, ale ten program nie chce mi pakować pliku *.bin. Rozpakowuje i edytuje ok, zapisuje też prawidłowo plik *.json ...
 8. Czy osoba projektująca lub edytująca tarcze do GTS-a może napisać z jakich programów korzysta?
 9. Mam adguarda, a na komunikat dawno już przestałem zwracać uwagę. Jest net, więc nie mam z tym problemu.
 10. Też mam zegarek Garmin Vivoactive (3) i w moim przypadku Garmin Connect działa tak samo jak na poprzednich telefonach, czyli OK. Są powiadomienia i wibracje zegarek/telefon. Fakt, aplikacja cały czas działa w tle, ale jak ma się połączyć telefon z zegarkiem, jeśli ubijasz aplikację do połączenia? To, że na Nokii lub Motoroli nie widziałeś w tle uruchomionego Garmin Connect nie oznacza, że nie pracowała cały czas. Po to właśnie jest.
 11. Dwa zdjęcia to przy opcji portret. Jedno jest z ostrym, a drugie rozmytym tłem - sprawdź sam. A tak naprawdę, to najlepiej samemu pobawić się wszystkimi opcjami aparatu i ocenić, które są dla Ciebie najbardziej przydatne.
 12. Bracia i Siostry! Poradźcie mi coś. Siedzę ciągle na ostatniej wersji rozwojowej (20.9.4), gdzie łatwo wszystko dało się aktualizować, ściągając najnowszą wersję i wczytując ją przez systemowy aktualizator. Ale co dalej? Chciałbym nadal móc aktualizować system, ale nie wiem co wybrać. Najchętniej wersję, która aktualizuje się również przez systemowy aktualizator, tzn. informuje mnie o nowej wersji, którą sobie w dowolnym momencie pobieram i aktualizuję system. Trochę mieszają mi się te wszystkie dev, stable, custom, globale... Może nie do końca jestem tępy, ale czytam wątki na forum, a tam wszyscy operują skrótami, które nie zawsze rozumiem. Mam odblokowany BL, mam wgrane TWRP z którego umiem korzystać. Jak przeprowadzić aktualizację i który rom pobrać? Co wyczyścić w TWRP i w którym momencie. Czy jest szansa na zachowanie takiego stanu zainstalowanych aplikacji jaki mam teraz, czy wiąże się to z koniecznością instalowania ich od nowa i wpisywania haseł, czy przepadną mi zdjęcia itp. Czy wersja Global czy wersja stabilna będzie dla mnie bardziej przyjazna. Aha, zależy mi na działającym Android Auto, jeśli któraś z tych wersji nie będzie go miała to już wolę pozostać na tym co mam. Dzięki za pomoc i prośba o nie zbywanie moich pytań i umieszczania kolejny raz postu w koszu. Pomóżcie dziadkowi.
 13. U mnie po 2 latach użytkowania tak wygląda sprawa baterii wg. AccuBattery. I coś w tym jest. Rozglądam się za serwisem gdzie wymienię baterię, możliwie najbliższą oryginałowi. Nie chcę zmieniać telefonu, gdyż pomijając kwestię małej pojemności baterii, to naprawdę zacny sprzęt.
 14. Czy ktoś może wymieniał już w swoim Mi8 akumulator? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że w trakcie wymiany serwis coś może uszkodzić ze względu np. na specyficzną konstrukcję mocowania, podłączenia, etc? Czy po wymianie widzicie ewidentną różnicę w czasie pracy telefonu? Zauważyłem, że mój telefon bardzo mocno się grzeje gdy mam włączony hotspot. Boję się, czy już bateria nie spuchła, chociaż na zewnątrz takich objawów nie widzę. Poza tym bardzo szybko schodzą mi procenty. Czasem przeglądanie netu przez 2 minuty to spadek potrafi wynieść 4% (w tle najwyżej 3 działające aplikacje). Wg. apki AccuBattery przybliżona pojemność akumulatora liczona z ponad 300 sesji ładowań na dzień dzisiejszy to poniżej 2700 mAh (z fabrycznych 3400). Nie chciałbym zmieniać telefonu na nowszy model, gdyż bardzo odpowiada mi w nim aparat z OIS, który teraz jest rzadkością i 256 GB pamięci wewnętrznej. Co robić? Wymieniać baterię czy rozglądać się za nowym telefonem?
 15. Od razu napiszę, że nie jestem mistrzuniem w ROM-ach, TWRP itp. Szukałem na forum, ale nie znalazłem prostego poradnika, jak przejść z polskich (już nieaktualizowanych) wydań systemu na wersję global. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która w przystępny sposób, krok po kroku zrobi poradnik instalacji? Aktualnie mam wersję rozwojową MIUI 12 20.9.4, czyli ostatnią z dostępnych. Dzięki
×
×
 • Create New...