Jump to content

Carburator

Użytkownicy
 • Posts

  251
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Carburator last won the day on December 21 2015

Carburator had the most liked content!

About Carburator

 • Birthday December 28

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Stolnica (WJ)

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI8 6/256

Recent Profile Visitors

1,350 profile views

Carburator's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

26

Reputation

 1. Mam adguarda, a na komunikat dawno już przestałem zwracać uwagę. Jest net, więc nie mam z tym problemu.
 2. Też mam zegarek Garmin Vivoactive (3) i w moim przypadku Garmin Connect działa tak samo jak na poprzednich telefonach, czyli OK. Są powiadomienia i wibracje zegarek/telefon. Fakt, aplikacja cały czas działa w tle, ale jak ma się połączyć telefon z zegarkiem, jeśli ubijasz aplikację do połączenia? To, że na Nokii lub Motoroli nie widziałeś w tle uruchomionego Garmin Connect nie oznacza, że nie pracowała cały czas. Po to właśnie jest.
 3. Dwa zdjęcia to przy opcji portret. Jedno jest z ostrym, a drugie rozmytym tłem - sprawdź sam. A tak naprawdę, to najlepiej samemu pobawić się wszystkimi opcjami aparatu i ocenić, które są dla Ciebie najbardziej przydatne.
 4. Bracia i Siostry! Poradźcie mi coś. Siedzę ciągle na ostatniej wersji rozwojowej (20.9.4), gdzie łatwo wszystko dało się aktualizować, ściągając najnowszą wersję i wczytując ją przez systemowy aktualizator. Ale co dalej? Chciałbym nadal móc aktualizować system, ale nie wiem co wybrać. Najchętniej wersję, która aktualizuje się również przez systemowy aktualizator, tzn. informuje mnie o nowej wersji, którą sobie w dowolnym momencie pobieram i aktualizuję system. Trochę mieszają mi się te wszystkie dev, stable, custom, globale... Może nie do końca jestem tępy, ale czytam wątki na forum, a tam wszyscy operują skrótami, które nie zawsze rozumiem. Mam odblokowany BL, mam wgrane TWRP z którego umiem korzystać. Jak przeprowadzić aktualizację i który rom pobrać? Co wyczyścić w TWRP i w którym momencie. Czy jest szansa na zachowanie takiego stanu zainstalowanych aplikacji jaki mam teraz, czy wiąże się to z koniecznością instalowania ich od nowa i wpisywania haseł, czy przepadną mi zdjęcia itp. Czy wersja Global czy wersja stabilna będzie dla mnie bardziej przyjazna. Aha, zależy mi na działającym Android Auto, jeśli któraś z tych wersji nie będzie go miała to już wolę pozostać na tym co mam. Dzięki za pomoc i prośba o nie zbywanie moich pytań i umieszczania kolejny raz postu w koszu. Pomóżcie dziadkowi.
 5. U mnie po 2 latach użytkowania tak wygląda sprawa baterii wg. AccuBattery. I coś w tym jest. Rozglądam się za serwisem gdzie wymienię baterię, możliwie najbliższą oryginałowi. Nie chcę zmieniać telefonu, gdyż pomijając kwestię małej pojemności baterii, to naprawdę zacny sprzęt.
 6. Czy ktoś może wymieniał już w swoim Mi8 akumulator? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że w trakcie wymiany serwis coś może uszkodzić ze względu np. na specyficzną konstrukcję mocowania, podłączenia, etc? Czy po wymianie widzicie ewidentną różnicę w czasie pracy telefonu? Zauważyłem, że mój telefon bardzo mocno się grzeje gdy mam włączony hotspot. Boję się, czy już bateria nie spuchła, chociaż na zewnątrz takich objawów nie widzę. Poza tym bardzo szybko schodzą mi procenty. Czasem przeglądanie netu przez 2 minuty to spadek potrafi wynieść 4% (w tle najwyżej 3 działające aplikacje). Wg. apki AccuBattery przybliżona pojemność akumulatora liczona z ponad 300 sesji ładowań na dzień dzisiejszy to poniżej 2700 mAh (z fabrycznych 3400). Nie chciałbym zmieniać telefonu na nowszy model, gdyż bardzo odpowiada mi w nim aparat z OIS, który teraz jest rzadkością i 256 GB pamięci wewnętrznej. Co robić? Wymieniać baterię czy rozglądać się za nowym telefonem?
 7. Od razu napiszę, że nie jestem mistrzuniem w ROM-ach, TWRP itp. Szukałem na forum, ale nie znalazłem prostego poradnika, jak przejść z polskich (już nieaktualizowanych) wydań systemu na wersję global. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która w przystępny sposób, krok po kroku zrobi poradnik instalacji? Aktualnie mam wersję rozwojową MIUI 12 20.9.4, czyli ostatnią z dostępnych. Dzięki
 8. Pisałem o kłopotach z aktualizacją na moim mi8. Jeszcze raz ściągnąłem plik aktualizacji, jeszcze raz uruchomiłem aktualizację i było nieco lepiej. Potem przełączyłem motyw na defaultowy i teraz jest w miarę ok. Jedynie co to nadal problem z dzieleniem się GPS-em i spory drenaż baterii. A co do tego drenażu baterii to tak się zastanawiam czy mam rację. Porównując wytrzymałość baterii zawsze wracam pamięcią do telefonu nowego. Teraz patrząc na wyniki zdrowia baterii pokazywane przez accubattery to po nieco ponad roku używania mam już zamiast 3400 jedynie 2800. Więc jak telefon ma działać tak samo długo jak na początku? Sprawdźcie jak to wygląda u Was.
 9. To chyba najgorsza aktualizacja z wszystkich które były do tej pory. Zwiechy launchera gdy tylko chcę rozwinąć górną listwę powiadomień. Kłopoty z dzieleniem się sygnałem GPS pomiędzy jednocześnie działającymi aplikacjami. Mam jeszcze poprzedni plik aktualizacji na którym wszystko działało ok. Czy mogę go wgrać na nowszy aby wrócić do stanu sprzed aktualizacji? I to akurat jak wyjechałem na urlop...
 10. A który z nich jest lepszy (w naszych warunkach), ewentualnie częściej aktualizowany i z mniejszą ilością bugów?
 11. Tak może nie do końca w temacie, ale przeczytałem informację, że zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3. Osobiście użytkuję model Mi8 i stąd pytanie: czy po wydaniu ostatniej aktualizacji będę musiał ją użytkować do ostatnich dni telefonu? Czy może będę mógł przejść na wersję global, która dalej będzie aktualizowana? Tylko nie wiem czy na ostatnią wersję tygodniową mogę sobie ściągnąć i wgrać poprzez stockowy aktualizator (lub TWRP) najnowszy global, czy może trzeba zrobić to w inny sposób? Poradźcie coś, bo nie jestem zbyt mocny w tym temacie, a nie chciałbym sobie uceglić telefonu... P.S. Już ciągnę właściwą aktualizację z głównego serwera, bo wcześniej zaczynał ściągać zamiast na Mi8 to na Note7
 12. Może nie do końca w temacie, ale czy można wyświetlić widget stockowej pogody w innym launcherze (używam od lat Nova Launcher)?
 13. A ja mam takie ostrzeżenie dla osób które korzystają z uchwytu do telefonu montowanymi do kratki nawiewu. Wszystko pięknie, gdy mamy ustawione chłodzenie lub neutralną temperaturę. Ale gdy ostro ustawimy na grzanie, jest duża szansa na roztopienie wszelkiej maści klejów, m.in. tych od tylnego aparatu. A tam szybka jest przecież klejona. Może objaw który u Ciebie wystąpił ma związek z temperaturą, niekoniecznie z nawiewów w samochodzie.
×
×
 • Create New...