Volv3r

Mi 8 - dyskusja ogólna

Recommended Posts

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

U mnie z baterią też się czasem dzieją cuda(dev)... są dni gdzie po 12h od odpięcia mam ok 60%, a są dni, gdzie po 8h muszę szukać ładowarki, bo coś drenuje baterię, bardzo często na czele mam "Sygnał sieci". Najlepsze jest to, że praktycznie codziennie z fona korzystam tak samo. Wiec to nie tylko global ma coś z baterią, na wersji dev, mam takie dziwne rzeczy od 3-4 miesięcy...

Dokładnie, od 4-5 miesięcy jest zauważalny spadek baterii, a nawet nie tyle spadek co cholerny drain w tle. Ciągle coś wybudza, myślałem że wina Mi fit ale przecież nie każdy to ma zainstalowane. Sieć faktycznie jest na górze, mimo że mam dobre stacje i korzystam prawie 24/7 z WiFi. 

A jakby wrócić do wersji oprogramowania przy których ta bateria działała najlepiej?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Mi po kilku godzinach od odpięcia z ładowarki znika 7-10%, w nocy to 15-20% spokojnie. Pewnie wina leży w Mi Fit, apka ciągle w tle coś mieli, a jak zablokujesz uprawnienia to Band przestaje działać. Wyłączenie BT nic nie daje, bo apka dalej wybudza telefon  

Ja nie mam apki zablokowanej na stałe i nigdy nie było problemu, że jakieś powiadomienia nie przychodziły. Przez noc schodzi max 5% baterii, zazwyczaj jest to 2-3% nie więcej. Apka jest dodana do Autostartu i tyle, nie przypominam sobie, żeby system kiedykolwiek sam ją ubił. Wszystko działa super. d13afd4cce5bad0db8cb82b4b8aa2cdb.jpg.eb1cdc18a1cf61ab0baf23fbfd1904f2.jpg.3b72351e4eee709e67d941fffe473e5e.jpg

No u mnie tak jak pisałem nie jest az tak bardzo tragicznie. W nocy zjada mi tez 2% max. Ogólnie na baterii telefon wytrzymuje mi 2 dni przy socie 4-5h. Jednak czuje różnice względem tego co bylo mniej więcej przez 2 miesiące po zakupie telefonu(marzec).

Panowie, jest przecież wątek o statystykach baterii ;) czy jakiś moderator może przenieść tam te posty?

A odnośnie baterii - jak już wcześniej pisałem, na MiuiPro telefon działa tyle, ile po wyjęciu z pudełka.  Na Xiaomi.eu, MiGlobe czy MiRoom działał mi około 30% krócej. MiuiPro niby jest płatne, ale 5zł miesięcznie czy 50zł rocznie to nie są jakieś wielkie pieniądze, a otrzymujemy najstabilniejszy moim zdaniem dom oparty na Miui, na którym bateria trzyma po prostu idealnie. Na jasnym motywie 6.5h SOT na samym LTE to nie problem.

• Haha 1

19 godzin temu, galakty napisał:

wina Mi fit

MiFit raczej nie, apka mifita jest gdzies daleko w tyle w poborach, prym wiedzie Sieć i to tak ostro przed Ekranem i systemem.

6 godzin temu, paveu napisał:

Panowie, jest przecież wątek o statystykach baterii

jest to wątek ogólny, zwrócenie w nim uwagi na ew. problem z bateriami jest jak najbardziej z tematyką tego wątku. Temat dotyczący baterii jest bardziej poświęcony statystykom i porównaniom między użytkownikami.

6 godzin temu, paveu napisał:

moim zdaniem

Dobrze, że to dodałeś, bo już się czepiać miałem :D. Kwestia jest taka, że na 100% znajdziemy masę osób, które używają Xiaomi.eu/Global/China etc. którzy nie mają ŻADNYCH problemów z baterią... MIUI już nie raz pokazało, że działa jak jemu się podoba.

• Like 1

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

MiFit raczej nie, apka mifita jest gdzies daleko w tyle w poborach, prym wiedzie Sieć i to tak ostro przed Ekranem i systemem.

W poborze tak, ale wybudza najwięcej ;) W ciągu dnia łącznie 3-4 minuty, gdzie np. Google potrafi 20 sekund. 

2 godziny temu, Nezumi napisał:

jest to wątek ogólny, zwrócenie w nim uwagi na ew. problem z bateriami jest jak najbardziej z tematyką tego wątku.

No tak, łatwiej przebijać się przez 1500 postów niż sięgnąć do wątku tylko o tym...

2 godziny temu, Nezumi napisał:

którzy nie mają ŻADNYCH problemów z baterią

No właśnie na kilku forach ostatnio widać samo narzekanie na baterię, niezależnie od romu. Takich postów nie widać za to na forum MiuiPro.

Ostatnio usługi Google drenowaly baterie. Google mają coś tam poprawić. Sprawa nie tylko Xiaomi dotyczy. Nie tylko Xiaomi ma wpływ na działanie na baterii.

No właśnie, ostatnio. A problem z baterią tutaj występuje od kilku miesięcy.

Nie wiem do końca, czy moje pytanie będzie w temacie wątku...

Używam Nova Launcher, jednak chciałbym móc wyciągnąć na jej pulpit widget zegara z pogodą z MIUI. Niestety nie jest on widoczny i możliwy do wybrania w liście widgetów w czasie gdy jako domyślny launcher ustawiona jest Nova. Czy jest na to jakiś sposób?

No i jaki motyw ma ten czadowy zegar ze screena nowego MIUI???

s9926-770x1116.png

Edited by Carburator

Witam mam aktualnie wersję androida jak na załączonym obrazku. Czy jak pobiorę nową wersję to zablokuje mi ona bootloader? Raczej nic się nie powinno spierniczyć? Xiaomi Mi 8 wersja cn

Screenshot_2019-09-28-16-21-08-418_com.android.updater.png

Screenshot_2019-09-28-16-20-54-764_com.android.settings.png

Edited by dj_hejzek

Korzystam niespełna rok, natomiast bardzo udany model. Miałem wcześniej przez ponad 2 lata Mi5, którego też mega uwielbiałem. Mi8 bardzo stabilny, żadnych problemów, bateria trzyma nieźle i nie cyrkuje. Po przejściu na MIUI 11 wydaje mi się, że jest jeszcze płynniejszy. Notch totalnie mi nie przeszkadza. Aparat dla zwykłego 'fotografa' bardzo zadowalający, filmy tym bardziej. Będziesz bardzo zadowolony.

• Like 2
  • Thanks 1

Sam czekam, rzekomo miało być od 22 go, ale wiadomo, proces aktualizacji bywa mozolny. Trzeba być cierpliwym :)

19 godzin temu, daniel.wu napisał:

Korzystam niespełna rok, natomiast bardzo udany model. Miałem wcześniej przez ponad 2 lata Mi5, którego też mega uwielbiałem. Mi8 bardzo stabilny, żadnych problemów, bateria trzyma nieźle i nie cyrkuje. Po przejściu na MIUI 11 wydaje mi się, że jest jeszcze płynniejszy. Notch totalnie mi nie przeszkadza. Aparat dla zwykłego 'fotografa' bardzo zadowalający, filmy tym bardziej. Będziesz bardzo zadowolony.

Przesiadłem się z Note 4X więc różnica jest. Na razie same plusy, muszę tylko przywyknąć że dioda powiadomień ma jedną barwę . Aparat i ekran Extra. Pamięć UFS 2.1 kosmos w stosunku do Note'a.  

Jak robić lepsze foty gdy światła mniej ?

I skąd wziąć GCam?

Wie ktoś może jak uruchomić Wifi Calling? Wydaje mi się, że ustawiłem tak jak trzeba a i tak w informacjach IMS pokazuje diasbled. Mam kartę w Orange Flex, więc teoretycznie wszystko powinno działać.

ss (1).png

ss (2).png

Fajnie działa odblokowanie twarzą . ciekawe że odblokuje też jak masz okulary przeciwsłoneczne 

Fajnie działa odblokowanie twarzą . ciekawe że odblokuje też jak masz okulary przeciwsłoneczne 
Mi 8 ma system podczerwieni który wspomaga odblokowywanie. Dzięki niemu bez problemu odblokowuje w okularach przeciwsłonecznych.

Będę sprzedawał telefon, więc chciałbym wrzucić mu spowrotem globala i zablokować bootloader - aktualnie jestem na Xiaomi.eu 9.9.3. Z tego co rozumiem to po prostu:

1. ściągam najnowszy fastboot rom,
  2. odpalam fastboota na telefonie,
  3. w MiFlashu zaznaczam tylko "clean all and lock" i flashuje,

tak? Przy okazji, MiFlash20181115 się nada?

11 godzin temu, pkonrad napisał:
12 godzin temu, 90tomash napisał:

Mi 8 ma system podczerwieni który wspomaga odblokowywanie. Dzięki niemu bez problemu odblokowuje w okularach przeciwsłonecznych.

Aaaaa czyli to nie jest żadne Bug....

Dobre to 

Aaaaa czyli to nie jest żadne Bug....
Dobre to 
Załóż okulary, zamknij oczy i zobaczysz że nie odblokuje.

Dzięki za info, leci update. Dodam również, że moje konto było zarejestrowane w programie Mi Pilot.

61622f1e3e42d595d59a14449012c9aa.jpg

Witam wszystkich. 

Przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale to mój pierwszy post.

Mam prośbę o wrzucenie linku do aktualizacji, bo u mnie nie jest dostępny

Screenshot_2019-11-02-13-57-22-576_com.android.updater.png

Link masz, pobierz i spróbuj wrzucić przez systemowy updater. Na 95% nie pójdzie, ale spróbować nie zaszkodzi. Przez TWRP zainstalujesz bez problemu.

Długo trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku? 
Złożyłem dzisiaj, dostanę odpowiedź dam znać. Jak czytałem czasami szybciej czasami dłużej.

Nie dostaniesz odpowiedzi.

To jak się zwiedziec czy już mogę? Paczkę na tel niby mam ale ciągle że nie mam dostępu do kanału beta.

657f4227b230993d1d6ef271682a7c55.jpg