latet

Użytkownicy
 • Content count

  4138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

latet last won the day on July 9

latet had the most liked content!

Community Reputation

589 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. To się wydaje strasznie uciążliwe, ale mi wystarczyły 2 dni, aby się przyzwyczaić. Po prostu zamieniłem zawartość pulpitów i nadal osiągam to samo naciskając klawisz "home", tyle że teraz jest to na pierwszym od lewej, a nie na trzecim, jak wcześniej...
 2. Zauważcie, że każdy z dwuobiektywowych telefonów Xiaomi korzysta z nich w nieco inny sposób, w nieco innym celu. Chyba najsensowniej robi to Mi5s, jak sądzicie?
 3. Trudno mi powiedzieć, bo nigdy nie używam "ciągłego AF" w filmach, a rozumiem, że pytasz właśnie o ciągły. Teraz zrobiłem krótki test w pokoju (niezbyt jasno)... wydaje się, że jest jak było. Jest trochę "pompowania", raczej nie ma tu żadnej zmiany ani na lepsze ani na gorsze.
 4. Szkoda, ale nie bądźmy pazerni Zwłaszcza, że, jak się właśnie dowiedziałem i sprawdziłem na swoim modelu – kalibracja (ręczna) OIS znów działa, tzn. wyraźnie pomaga. Wydaje się, że wszystkie osie teraz działają.
 5. Sprawdziłem właśnie i faktycznie - kalibracja OIS znów daje oczekiwany rezultat! Mam na myśli ręczną kalibrację.
 6. No jakby nie bardzo jest. Przerabiam to codziennie - gaszę światło, sięgam po telefon, a ekran bardzo ciemny, suwak do końca w lewo. Przesuwam go - jest lepiej. Za parę godzin sytuacja się powtarza. Następnego wieczoru - to samo.
 7. Czytam tu o tym problemie czasami, ale nigdy go u siebie nie doświadczyłem (za wyjątkiem okresu, gdy testowałem funkcję automatycznego ubijania apek w tle). Wydaje mi się, że można system tak skonfigurować, aby tego zjawiska nie było. Być może też jest to wina danych apek? Podaj jakieś przykłady, zainstaluję (jeśli nie mam) i sprawdzę, czy u mnie też będą ubijane. Od razu wyjaśnię, że rzadko stosuję "kłódkę", bo i bez niej żadnego ubijania nie obserwowałem. Kłódkę mam tylko na wszelki wypadek na Yanosiku, bo nie mam go na pierwszym planie, gdy jadę autem, a lubię mieć 100% pewności, że on działa Też tak sądzę. Chodzi głównie o wyłączenie wszelkich funkcji oszczędzania baterii (a jest ich w MIUI sporo), bo one i tak g. dają. No i, co oczywiste, wyłączenie automatycznego ubijania apek w tle, bo to też nic nie daje. Pewnie jeszcze coś można zrobić, ale teraz nie pamiętam już co, bo problemu nigdy u siebie nie miałem. Często wręcz jestem zaskoczony otwierając (po wielu dniach nieużywania) jakąś apkę, że zamiast "startować na czysto", to zastaję tam stan/ekran w jakim z niej wyszedłem i już o tym zapomniałem. Czasem bym nawet chciał, aby pewne apki były ubijane (jeśli o tym pamiętam, to robię to poprzez wychodzenie z nich dluższym przytrzymaniem strzałki "back" - funkcją, którą MIUI od początku zyskało moją sympatię).
 8. Co masz konkretnie na myśli przez "nieistniejący multitasking"? U mnie przełączanie między apkami trwa dokładnie tyle, ile zajmuje animacja (powiększenie karty do pełnego ekranu).
 9. Jak wyżej pisałem - OIS bez zmian. Jednym działa lepiej, innym gorzej, choć mam pewne podejrzenia, że tym, co piszą, że im działa OK, to się tylko tak wydaje. Napisz proszę, w jakim miejscu czy raczej w jakiej sytuacji odczuwasz, że MI5 z MIUI się ślimaczy? Jak dla mnie to wszystko śmiga jak munja.
 10. Ważne, a chyba jeszcze nikt nie napisał w tym wątku. Na Mi5 przywrócili 30 fps w 4K! Dzięki @hubert8089 za info! Dowód dla niedowiarków: https://pasteboard.co/GGvxgYl.jpg
 11. Sprawdziłem właśnie i jestem w ciężkim szoku: https://pasteboard.co/GGvxgYl.jpg Jest 30 fps w 4K! Jest też wyższy bitrate dźwięku. Bitrate video bez zmian, co nie znaczy, że nie może być poprawy w ilości artefaktów – ale to spróbuję na spokojnie ocenić potem. Natomiast co do OIS to u mnie bez zmian - nadal marność totalna. Ewidentnie zachowanie OIS zależy od egzemplarza.
 12. A to chyba łatwo sprawdzić zasłaniając palcem raz jeden, raz drugi obiektyw
 13. To ubijanie po 30 czy iluś minutach, miesiącami to testowałem - nie daje to żadnych oszczędności baterii. Nie licząc dość rzadkich sytuacji, gdzie źle napisana apka nie umie spokojnie "nic nie robić" w tle, jak to w środowisku Androida wypada – co go różni od Windows, tylko zżera moc.
 14. Nie ja jednej i nie jeden raz – dawno już eksperymentalnie dowiedzione, że wyłączanie GPS nie daje żadnych oszczędności baterii.
 15. Do czego był przydatny? Po co wyłączać GPS? Niby większą kompatybilność z niektórymi zewnętrznymi apkami do focenia i filmowania. Ale ja się tym rozczarowałem, cudów nie ma. Np. FPS nadal żenada.