Jump to content

latet

Użytkownicy
 • Posts

  5,343
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

latet last won the day on April 12 2020

latet had the most liked content!

2 Followers

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

latet's Achievements

 1. Witam, Choć mam ponad 5GB wolnego, aplikacja systemowa Aparat nie chce robić zdjęć podając komunikat jak w temacie. Telefon: Mi8, więc o żadnej karcie SD nie ma mowy. Gdy zrobię trochę więcej miejsca - Aparat znów działa. Ale nie mam już czego kasować. Problemów więc jest tu parę różnych. Nie mam pojęcia co mi tyle miejsca zajmuje, systemowe czyszczenie nie pomaga, aplikacji mam b. mało. Wykasowałem wszelkie filmy, zdjęcia. Nie mam już pomysłów, gdzie i czym szukać tego, co pamięć zajmuje. ROM Global. Przez 3 lata używania tego tel. zawsze miałem ponad połowę wolnej pamięci (zwykle pond 20 GB). Potem, choć nie zmieniałem nawyków, miejsce zaczęło topnieć w oczach. Dlaczego apka Aparat twierdzi, że nie ma miejsca, mimo, że jest ponad 5GB wolnego? Co robić? Czy tylko factory reset ma tu szansę pomóc zwolnić miejsce?
 2. Nie jest, ale zrobiłem na wszelki wypadek i wygląda na to, że to był dobry pomysł. Apka aparat troszkę lagowała przed przejściem na nowe MIUI. Teraz jest OK. Reset do fabrycznych zrobiłem od razu po aktualizacji, więc niestety nie mam porównania jak by telefon działał, gdybym go nie zrobił.
 3. Po tygodniu testów mogę śmiało powiedzieć, że upgrade z MIUI 12.5 na 13 (Global) w przypadku Mi11 Lite 5G to dobry pomysł (pomimo, że zmienia się baza). Żadnych minusów nie zauważyłem. Przeciwnie. Wydaje mi się, że telefon nieco mniej się nagrzewa i bateria nieco dłużej trzyma. Zaznaczę jednakowoż, że po wgraniu "13" zrobiłem factory reset. Just for fun, bo raczej nikomu nic nowego to nie objawi, zrobiłem takie małe porównanie stabilizacji pomiędzy Mi11 Lite i Mi8: https://youtu.be/_GfTOFCUVv4 Ogólnie - bardzo wysoko oceniam aparat w Mi11 Lite 5G. Jedyne do czego mogę się przyczepić to dość powolny autofocus, o wiele wolniejszy niż w Mi8.
 4. Potwierdzam, że się grzeje... Bardziej niż się spodziewałem. Bateria leci szybko. Global 12.5.7.0. Planuję update do 13.x, mam nadzieję, że nie będzie gorzej. Rozważam też ROM EU Stable, ale nie mogę znaleźć jednoznacznych opinii, czy zmienia coś w tych sprawach. Szczególnie jednak martwi mnie to, jak dramatycznie pożera baterię używania aparatu w trybie wideo. To na pewno normalne nie jest. U Was też tak się dzieje?
 5. Znając Xiaomi to nie liczyłbym, że update systemu poprawi jakość zdjęć. Raczej bym się modlił, aby jej nie pogorszył.
 6. Nie miałem w ręku żadnego POCO, więc nie doradzę. Rzuć okiem na porównania zdjęć np. tu i tu: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10802&idPhone2=11336&idPhone3=11334 https://www.kimovil.com/pl/compare-cameras/xiaomi-poco-x3-pro,xiaomi-redmi-note-11,xiaomi-redmi-note-11-pro-plus P.S. Zaktualizowałem MIUI do 13.0.5 i pojawiła się stabilizacja EIS. Ale mam mieszane odczucia. Po pierwsze, EIS jak wiadomo robi pewien "crop", przez co fatalna jakość obrazu wideo 1080p z tego telefonu jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Po drugie działanie samego EIS jest wyjątkowo marne (bardzo "szarpie").
 7. Jakość aparatu nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to nie ma dużego znaczenia. Zdjęcia w sumie spoko, ale jakość obrazu w wideo to dramat poniżej wszelkiej krytyki. Gorzej niż w tanich redmi 4 sprzed lat. Wkurza też brak możliwości ustawienia skrótu do ubijania apek długim przytrzymaniem przycisku Wstecz. Bez tego MIUI traci swój charakter.
 8. Witam, Ta wygodna i przydatna funkcja była dla mnie jedną z najlepszych rzeczy w MIUI od początku. Teraz mam w ręku Redmi Note 11 z ROM-em MIUI 13.0.1 Global i nie ma w ogóle takiej możliwości (przypisania jakiegoś skrótu do ubicia apki). Chciałbym się tu dowiedzieć, czy to jest cechą MIUI 13 na wszystkich telefonach, czy tylko niektóre modele wykastrowano z tej funkcji, bez której MIUI już nie będzie takie samo. Jeśli to powszechny problem nowego MIUI, to czy dotyczy także wydań Polska/EU? Dziękuję.
 9. Nie wiem, czy taki sposób zadziała w przypadku chmury Xiaomi, ale działa w przypadku chmury Google Photos, więc może ostrożnie sprawdź: utwórz na telefonie jakiś folder, którego synchronizator zdjęć z chmurą Xiaomi nie będzie "widzieć" lub "zostawi w spokoju" i tam wrzuć zdjęcia, które chcesz, aby pozostały nietknięte po ich wykasowaniu z chmury.
 10. Witam, Pierwszy problem - jak w temacie. Mi Mover (najnowsza wersja na obu tel.) tylko udaje, że przenosi aplikacje, w rzeczywistości na docelowym tel. pojawia się lista apek "niby przeniesionych" z przyciskami "Zainstaluj" obok, które prowadzą do... Sklepu Play. No, to jakaś kpina, nie przenoszenie. Jak/czym skutecznie przenieść między jednym telefonem z MIUI a drugim tel. z MIUI aplikację, która została kiedyś zainstalowane ze Sklepu Play, a już jej tam nie ma? W tym przypadku chodzi o samą apkę (bez danych). Możliwe, że da się do zrobić funkcją "kopia pulpitu" poprzez chmurę Xiaomi (chwilowo nie mam jak tego zweryfikować). Drugi problem - tu już chodzi o inną apkę, która jest normalnie dostępna, ale chodzi o jej przeniesienie z danymi (zalogowanego) użytkownika. Są w ogóle takie szanse, a jeśli są, to czym? Mam na myśli telefony (oba) bez odblokowanego BL i roota. W tym przypadku poprzez chmurę Xiaomi na pewno tak nie zadziała. Dziękuję i wesołych świąt
 11. Witam, Czy na MIUI 13 global dla mi11 lite 5g jest możliwość przypisania do dłuższego przytrzymania "klawisza" BACK akcji ubicia aplikacji? Dzięki
 12. Witam, Kupiłem Redmi Note 11 (wersja ze Snapem 680, pamięć 4/64, MIUI 13.0.1 Global). Wydaje mi się, że nie działa (albo jej w ogóle nie ma, bo nie widzę włącznika w opcjach) stabilizacja cyfrowa w wideo. Poza tym maksymalny tryb wideo to 1080p/30 fps. Czy to możliwe, że tak zostanie (jakiś nowy chory trend?), czy aktualizacje w przyszłości poprawią te sprawy? Druga rzecz - już po usunięciu zbędnych apek, telefon raportuje, że jest zajęte 26 z 64 GB (przy czym "system" zabiera aż 18GB, a 5.5GB to tajemnicze "inne"). Czy to jest normalne we współczesnych Xiaomi? (ja się zatrzymałem na Mi8, gdzie system, po latach używania, zajmuje 7GB). A jeśli nie jest to normalne, to co i jak usunąć oprócz rzeczy oczywistych zbędnych, które widać na pulpicie (te już usunąłem)? Z innych mankamentów to na razie zauważyłem jeszcze tylko durne działanie automatycznej jasności – ma tendencję do nadmiernego przyciemniania obrazu, mimo wcześniejszego ręcznego sugerowania suwakiem, że chcę jaśniej. No, ale to problem stary jak Xiaomi. Jakość zdjęć i filmów nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to bez znaczenia.
 13. No właśnie. Absurdalne ceny nowych flagowców sprawiają, że obecnie nie widzę modelu, na który mógłbym wymienić Mi8. I obawiam się, że ten stan może jeszcze potrwać parę lat...
 14. Porównywałem trochę. Generalnie wyniki bardzo zbliżone. Ja należę do osób, które (z niewyjaśnionych powodów) czasem mają trochę niski wynik (typu 88%), choć zwykle normalny (97-99%). Te niskie wyniki wychodziły u mnie równie często i na opasce i na palcowym. Natomiast wynik =100% uzyskiwałem tylko na opasce, na palcowym mój max to 99%. Ważne jest, aby do pomiaru saturacji opaska była założona względnie ciasno. Aby już nie zakładać nowego wątku - czy Wam się też zdarza, że pomiar tętna jest fałszywy? Np. po szybkim wejściu na 6 piętro mam tętno w okolicach 150, a opaska pokazuj np. 45, tak jakby co trzecie uderzenie wyłapywała. Opaska ciasno.
×
×
 • Create New...