Jump to content

latet

Użytkownicy
 • Posts

  5,346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

latet last won the day on April 19

latet had the most liked content!

2 Followers

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

latet's Achievements

 1. Chyba tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz potrzebować jakiś b. mały wycinek kadru w jakimś konkretnym celu. Czyli w szczególnych przypadkach. Ale wcześniej przetestuj, że różnica w detalach na dużym zbliżeniu jest dla Ciebie rzeczywiście na plus w przypadku zdjęć 50 Mpix w porównaniu do zwykłych.
 2. Ciekawe jest (i zaskoczyło mnie), że to łączenie pikseli zachodzi także w przypadku robienia zdjęć RAW. W tej chwili sprawdziłem to w RN10Pro. RAW ma rozmiary 3984x2984, a przecież ten telefon ma też tryb 108MPix (12000x9000). Myślałem, że RAW z definicji, to maksymalna ilość surowych danych z matrycy oddana w ręce użytkownika. A jednak nie. Przy okazji - w RN10Pro jest wyraźna różnica w detalach pomiędzy trybem zwykłym (a także RAW) a trybem 108Mpix. Screen poniżej:
 3. Nie wiem jak jest w RN11 Pro ale sprawdzałem w RN11 i nie było żadnej przewagi (w detalach) zdjęć zrobionych w trybie 64M nad "zwykłymi". Te 64M wyglądały jak zwykłe przeskalowane sztucznie w górę. Zajmowały ok 14 MB. Załączam screena. W tym samym czasie sprawdzałem to samo w Mi 11 lite i tam przewaga w detalach była wyraźna, zajmowały 23 MB. Niestety screen się mi nie zachował. Sprawdź więc sobie najpierw czy w ogóle warto w Twoim telefonie korzystać z tego trybu.
 4. Witam, Choć mam ponad 5GB wolnego, aplikacja systemowa Aparat nie chce robić zdjęć podając komunikat jak w temacie. Telefon: Mi8, więc o żadnej karcie SD nie ma mowy. Gdy zrobię trochę więcej miejsca - Aparat znów działa. Ale nie mam już czego kasować. Problemów więc jest tu parę różnych. Nie mam pojęcia co mi tyle miejsca zajmuje, systemowe czyszczenie nie pomaga, aplikacji mam b. mało. Wykasowałem wszelkie filmy, zdjęcia. Nie mam już pomysłów, gdzie i czym szukać tego, co pamięć zajmuje. ROM Global. Przez 3 lata używania tego tel. zawsze miałem ponad połowę wolnej pamięci (zwykle pond 20 GB). Potem, choć nie zmieniałem nawyków, miejsce zaczęło topnieć w oczach. Dlaczego apka Aparat twierdzi, że nie ma miejsca, mimo, że jest ponad 5GB wolnego? Co robić? Czy tylko factory reset ma tu szansę pomóc zwolnić miejsce?
 5. Nie jest, ale zrobiłem na wszelki wypadek i wygląda na to, że to był dobry pomysł. Apka aparat troszkę lagowała przed przejściem na nowe MIUI. Teraz jest OK. Reset do fabrycznych zrobiłem od razu po aktualizacji, więc niestety nie mam porównania jak by telefon działał, gdybym go nie zrobił.
 6. Po tygodniu testów mogę śmiało powiedzieć, że upgrade z MIUI 12.5 na 13 (Global) w przypadku Mi11 Lite 5G to dobry pomysł (pomimo, że zmienia się baza). Żadnych minusów nie zauważyłem. Przeciwnie. Wydaje mi się, że telefon nieco mniej się nagrzewa i bateria nieco dłużej trzyma. Zaznaczę jednakowoż, że po wgraniu "13" zrobiłem factory reset. Just for fun, bo raczej nikomu nic nowego to nie objawi, zrobiłem takie małe porównanie stabilizacji pomiędzy Mi11 Lite i Mi8: https://youtu.be/_GfTOFCUVv4 Ogólnie - bardzo wysoko oceniam aparat w Mi11 Lite 5G. Jedyne do czego mogę się przyczepić to dość powolny autofocus, o wiele wolniejszy niż w Mi8.
 7. Potwierdzam, że się grzeje... Bardziej niż się spodziewałem. Bateria leci szybko. Global 12.5.7.0. Planuję update do 13.x, mam nadzieję, że nie będzie gorzej. Rozważam też ROM EU Stable, ale nie mogę znaleźć jednoznacznych opinii, czy zmienia coś w tych sprawach. Szczególnie jednak martwi mnie to, jak dramatycznie pożera baterię używania aparatu w trybie wideo. To na pewno normalne nie jest. U Was też tak się dzieje?
 8. Znając Xiaomi to nie liczyłbym, że update systemu poprawi jakość zdjęć. Raczej bym się modlił, aby jej nie pogorszył.
 9. Nie miałem w ręku żadnego POCO, więc nie doradzę. Rzuć okiem na porównania zdjęć np. tu i tu: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10802&idPhone2=11336&idPhone3=11334 https://www.kimovil.com/pl/compare-cameras/xiaomi-poco-x3-pro,xiaomi-redmi-note-11,xiaomi-redmi-note-11-pro-plus P.S. Zaktualizowałem MIUI do 13.0.5 i pojawiła się stabilizacja EIS. Ale mam mieszane odczucia. Po pierwsze, EIS jak wiadomo robi pewien "crop", przez co fatalna jakość obrazu wideo 1080p z tego telefonu jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Po drugie działanie samego EIS jest wyjątkowo marne (bardzo "szarpie").
 10. Jakość aparatu nie jest mocną stroną tego telefonu, ale kupiłem go akurat dla osoby, dla której to nie ma dużego znaczenia. Zdjęcia w sumie spoko, ale jakość obrazu w wideo to dramat poniżej wszelkiej krytyki. Gorzej niż w tanich redmi 4 sprzed lat. Wkurza też brak możliwości ustawienia skrótu do ubijania apek długim przytrzymaniem przycisku Wstecz. Bez tego MIUI traci swój charakter.
 11. Witam, Ta wygodna i przydatna funkcja była dla mnie jedną z najlepszych rzeczy w MIUI od początku. Teraz mam w ręku Redmi Note 11 z ROM-em MIUI 13.0.1 Global i nie ma w ogóle takiej możliwości (przypisania jakiegoś skrótu do ubicia apki). Chciałbym się tu dowiedzieć, czy to jest cechą MIUI 13 na wszystkich telefonach, czy tylko niektóre modele wykastrowano z tej funkcji, bez której MIUI już nie będzie takie samo. Jeśli to powszechny problem nowego MIUI, to czy dotyczy także wydań Polska/EU? Dziękuję.
 12. Nie wiem, czy taki sposób zadziała w przypadku chmury Xiaomi, ale działa w przypadku chmury Google Photos, więc może ostrożnie sprawdź: utwórz na telefonie jakiś folder, którego synchronizator zdjęć z chmurą Xiaomi nie będzie "widzieć" lub "zostawi w spokoju" i tam wrzuć zdjęcia, które chcesz, aby pozostały nietknięte po ich wykasowaniu z chmury.
 13. Witam, Pierwszy problem - jak w temacie. Mi Mover (najnowsza wersja na obu tel.) tylko udaje, że przenosi aplikacje, w rzeczywistości na docelowym tel. pojawia się lista apek "niby przeniesionych" z przyciskami "Zainstaluj" obok, które prowadzą do... Sklepu Play. No, to jakaś kpina, nie przenoszenie. Jak/czym skutecznie przenieść między jednym telefonem z MIUI a drugim tel. z MIUI aplikację, która została kiedyś zainstalowane ze Sklepu Play, a już jej tam nie ma? W tym przypadku chodzi o samą apkę (bez danych). Możliwe, że da się do zrobić funkcją "kopia pulpitu" poprzez chmurę Xiaomi (chwilowo nie mam jak tego zweryfikować). Drugi problem - tu już chodzi o inną apkę, która jest normalnie dostępna, ale chodzi o jej przeniesienie z danymi (zalogowanego) użytkownika. Są w ogóle takie szanse, a jeśli są, to czym? Mam na myśli telefony (oba) bez odblokowanego BL i roota. W tym przypadku poprzez chmurę Xiaomi na pewno tak nie zadziała. Dziękuję i wesołych świąt
 14. Witam, Czy na MIUI 13 global dla mi11 lite 5g jest możliwość przypisania do dłuższego przytrzymania "klawisza" BACK akcji ubicia aplikacji? Dzięki
×
×
 • Create New...