latet

Użytkownicy
 • Content count

  3891
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

latet last won the day on January 17

latet had the most liked content!

Community Reputation

517 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. To może wskazywać, że problemy z GPS są takiej natury, że pewne aplikacje mają po prostu problem z uruchomieniem tej usługi, czy też z prawidłowym z niej korzystaniem. W sensie ,że nie sam GPS jest skopany, ale to coś pomiędzy nim a apkami.
 2. Nie no, nie żartuję, pytam poważnie - jak rozpakować te pliki .dat lub dostać się do ich zawartości? WinRAR mówi, że: ...........\system.new.dat.zip: The archive is either in unknown format or damaged Próbowałem też zamontować plik .dat poprzez Virtual Clone Drive, ale również bez powodzenia.
 3. Święte słowa, choć może nie "idiotyzm", ale upierdliwość i zawodność metody... (odblokowałem skutecznie koło 20 telefonów Xiaomi, prawie nigdy nie obeszło się bez jakichś problemów).
 4. Telefon, którego nie byli w stanie mi wysłać przez 2 miesiące (w końcu oddali kasę) cały czas był na stronie w ofercie, choć zmienny był podawany tam czas wysyłki, ale zwykle pisali o paru dniach. Kłamią w żywe oczy, sprzedają coś, czego nie mają, potrzymają sobie Twoją kasę na jakiejś szybkiej lokacie i zwracają. Taki model biznesowy, jak rozumiem. Znaczy, żeby nie było, że stronniczy jestem – zamówiłem tam 2 telefony, z drugim żadnych problemów nie było, doszedł w miarę szybko i wszytko OK.
 5. Tak było dawniej. Teraz, na nowych ROM-ach, po rozpakowaniu pliku .zip są zasadniczo tylko pliki .dat (obrazy partycji?), w których wszystkie właściwe pliki sobie siedzą. Czym "otworzyć" te pliki .dat na pececie?
 6. Na Global Stable można zainstalować Global Dev "normalnie", przez apkę Aktualizacja. (przez "można" nie ma na myśli, że polecam tę drogę, albo że zadziała zawsze. Mi zadziałała). Parę osób pisało, że w końcu lepiej z GPS, ale pojawiły się też głosy, że jednak nie... Ja tam sobie jeszcze posiedzę na 6.11.10. Może na zawsze.
 7. U mnie nigdy nie zaobserwowałem rozbieżności miedzy GPS Test a np. Mapą Google w kwestii fix-a. Co więcej, zdarzało się (ale to nie na Mi5), że Mapa łapała leniwie i właczenie GPS Test przyśpieszało ten proces. Ale to mógł być przypadek (znaczy kilkanaście przypadków na przestrzeni paru tyg.).
 8. Nie kod, tylko zgodę. Od 3 minut do nieskończoności. Średniej nie znam... krócej niż dawniej, to wiem. Ostatnio ponoć w ogóle często nie przysyłają tej informacji, a zgodę i tak dają "cichaczem". Ale nawet jak nie dostaniesz jej przed przyszłym piątkiem, co coś strasznego się stanie?
 9. No, to wszystko jasne – nie uwzględniłeś w kopii partycji 'data', w sumie najważniejszej! data i system - te partycje to absolutna podstawa kopii zapasowej. Co do innych, to niech się wypowiedzą mądrzejsi. Tzn. robiąc kopię możesz śmiało zaznaczyć wszystkie (nie ma przeciwwskazań) ale już na etapie przywracania to trzeba nieco rozważniej wybrać, które. @RegimeOfTerror - co wipe'ów, to TWRP przywracając kopię raczej nie zrobi wipe'a partycji, której nie ma w kopii, więc np. wipe cache bym sugerował zrobic, na wszelki wypadek (zaszkodzić nie może). Wiadomo jednak (tzn. wiele osób pisało), żeby nie robić wipe system, bo to szkodzi.
 10. Niestety, wszyscy lekką ręką radzą "zrób kopię TWRP, zrób kopię TWRP", ale o problemach z jej użytecznością (przywróceniem) to już mniej się pisze, a one się niestety zdarzają. Nigdzie nie widziałem referencyjnej instrukcji prawidłowego przywracania takiej kopii (np. które partycje tak, które nie, kiedy jaki wipe, jaki nie itd...). Spróbuj przywrócić jeszcze raz z tej samej kopii, może pomoże. Wcześniej spróbuj wipe cache. Jak to nie pomoże – zainstaluj na czysto system taki, jak miałeś kopię robioną i wtedy przywróć ten swój backup TWRP. Ewentualnie – olej tę kopię, postaw czysty system, kontakty, SMS-y i inne takie podstawowe rzeczy zaimportują i się z Chmury Xiaomi (nie używasz? błąd!), resztę poinstaluj ręcznie.
 11. Ciekawe, czyli degradacja AF w ramach cały czas tego samego ROM-u? To może odświeżenie by pomogło? Nie chcesz nowszego, spoko, zainstaluj po prostu jeszcze raz 6.2.25. Taki zabieg potrafi usunąć wiele różnych, najdziwniejszych problemów (stosuję go na MiPad, gdzie mam cały czas ROM 6.3.24 i nie planuję aktualizować). A co do tematu, to w Mi4c mojego syna nie widzę żadnych problemów z ustawianiem ostrości w trybie zdjęć przez dotknięcie obiektu. Natomiast AF "ciągły" w filmach to już gorzej. Lubi sobie poszaleć w czasie nagrywania, co praktycznie go dyskwalifikuje. Zresztą - można żyć, przy tak w sumie dużej DoF.
 12. Kiedyś miałem taki przypadek, że na telefonie z 8GB pamięci (z czego max. ok. 4GB powinno być wolne i dostępne dla użytkownika), miałem dostępne niecałe 0.5 GB i to nie mając żadnych apek oprócz systemowych, żadnych zdjęć, filmów, żadnych backupów – to była sytuacja tuż po zainstalowaniu systemu "na czysto" przez MiFlash z opcją "flash all". Okazało się, że z powodu błędów MiFlash większość pozostałości po starym systemie i danych (włącznie ze zdjęciami!) wylądowała w niemożliwym do "zobaczenia" bez root-a folderze /data/lost+found. Dobrze ponad 3GB tam siedziało! Po usunięciu – odzyskałem całą "należną" mi pamięć. Straciłem jednak na zawsze zaufanie do MiFlash (w aspekcie czyszczenia telefonu ze starych danych).
 13. @zielonyBB, @okulowiec, @otzi – przywracacie nadzieję! Dzięki!