latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5024
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

latet last won the day on January 6

latet had the most liked content!

Community Reputation

802 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. latet

  Licznik cykli baterii

  Pobaw się apką AccuBattery. Między innymi pokazuje, jaką część cyklu tracisz ładując baterię od aktualnego stanu do różnych poziomów (ustawianych pokrętłem). Apka pokazuje na wykresie słupkowym "zużyte" cykle w ostatnich dniach (ale nie ma takiego całkowitego licznika cykli odczytywanego z baterii, tak jak dane SMART z dysków). Mierzy też, jaką faktyczną pojemność ma bateria, czyli stan jej "zużycia". Wg tej apki bateria w moim Mi5 "zmalała" z 3000 do ok. 2400 mAh (dokładność tego szacunku rośnie wraz z każdą sesją ładowanie/rozładowanie). Telefon używam 2.5 roku i prawie każdego ładowanie było, niestety, do 100%, oczywiście zawsze używam ładowarki QC. Oblicza też Twój indywidualny średni SOT i wiele tego typu statystyk. Niestety nie ma funkcji przerwania ładowania po osiągnięciu ustalonego poziomu (a przynajmniej wersja free na telefonie bez roota tego nie ma). Jest tylko alarm wibracjami, gdy osiągnie ustawiony poziom.
 2. latet

  Mi 8 Lite - dyskusja ogólna

  O ile mnie starcza pamięć nie myli, to dawno dawno temu MIUI miało oddzielną regulację głośności powiadomień. Potem to zintegrowano z głośnością dzwonka tel. Dla naszego dobra i wygody, oczywiście
 3. latet

  MIUI 9.1.17

  Małe tego! Ten błąd wprowadzili też do linii stable! Ha, ha, jak wyżej. W najnowszym Stable na Mi5 mam ten błąd. Wcześniej go nigdy nie miałem. Tak więc, proszę, nie powielaj stereotypów "dev-błedy / stable-wszystko cacy". Tak nie jest. To nie tak działa (niestety).
 4. latet

  Submarka Redmi - jutro premiera

  Ja tam wolę w dyskusji operować cenami realnymi i bieżącymi, a nie teoretycznymi/prognozowanymi. A że telefon potanieje, to wiadomo. Taki Mi Note 3 tuż po premierze w 2017 kosztował u Goldiego 476$, a ostatnio tę samą wersję mieli tam za 272$. Wiem, że to kompletnie inna skala czasu, ale chciałem tym przykładem wnieść trochę optymizmu
 5. latet

  Submarka Redmi - jutro premiera

  @homman - jak się realne ceny dla nas podzieli przez 2, to wyjdzie to 150 Sprawdziłem teraz w Geek: $226 (3/32), $300 (6/64). Zresztą, skoro ma się pojawić wersja z LTE B20, to raczej warto na nią poczekać, czyż nie sądzicie?
 6. latet

  MIUI 9.1.10

  Pewnie jesteś w Orange/Nju?
 7. latet

  Mi 8 Lite - dyskusja ogólna

  Miałem chrapkę na Mi8 Lite, ale jak zobaczyłem porównanie jakości obrazu w video z niewiele droższym Mi8 SE, to mi się odechciało "Lite". https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9219&idPhone2=9329&idPhone3=8959 Ale 8SE też jeszcze nie kupię (choć korci), poczekam testy aparatu (wideo) w RN7.
 8. latet

  Submarka Redmi - jutro premiera

  A np. w jakim godnym zaufania sklepie? Tzn. nie u randomowych wujków Han-Xiou-Krzak na Ali, tylko czymś w rodzaju Goldway?
 9. latet

  Mi 8 SE - dyskusja ogólna

  Czyli wersja "wielojęzykowa" u Goldiego to syf miui. Szkoda, bo cena za wersję 6/64 jest, jak widzę, nie najgorsza ($250, darmowa wysyłka DHL).
 10. latet

  Mi 8 SE - dyskusja ogólna

  Problem nie problem, dla dobrego video jestem skłonny wiele zrobić Tyle że nie planowałem w ogóle odblokowywać kolejnego telefonu i używać globali... A, do 8SE chyba globala nie ma i nie będzie?
 11. latet

  Mi 8 SE - dyskusja ogólna

  Chodzi Ci o tę instalacją wymagającą roota lub wgrania API2 przez TWRP?
 12. latet

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  W tym najnowszym Stable zauważyłem problem znikania imion i zdjęć z listy SMS-ów (zostają gołe numery). Na 100% nie było tego w Stable z września. To dość nowy błąd, znany mi tylko do tej pory z lektury forum na temat najnowszych wersji dev. "Fajnie", że nowości z dev są uwzględniane w Stable Jeszcze raz pytam - po ch.... wydawać takie koślawe Stable, o wiele gorsze od poprzedniego? Ktoś wie może? Mapy więcej działają niż nie działają. Ale drenaż baterii bez dwóch zdań gorszy niż w wersji wrześniowej. Plus to co wyżej napisałem. Plus jakies drobne lagowanie tu i tam (wcześniej nie pamiętam, aby było). Chyba jednak wrócę do wrześniowej, szkoda nerw.
 13. latet

  Submarka Redmi - jutro premiera

  Przede wszystkim właśnie o to pomijanie pikseli. Bo to masakruje jakość obrazu nawet idealnym świetle.
 14. latet

  Mi 8 SE - dyskusja ogólna

  Wielka prośba: Czy może ktoś sprawdzić, czy rzeczywiście na Mi8 Se nie działa EIS w 4K (pod apką systemową oraz pod Open Camera)? Widziałem ten problem na jednej z recenzji, ale to był wczesny ROM, może coś się zmieniło?
 15. latet

  Mi 8 SE - dyskusja ogólna

  Dzięki za info. Szkoda, że nie ma B20. Byłem już z moim Mi5 (a wcześniej innymi bez B20) w miejscach i sytuacjach, gdzie strasznie mi tego pasma brakowało i obiecałem sobie, że nigdy więcej telefonu bez B20 nie kupię. Prawie kupiłem Mi8 Lite, ale jednak mnie do końca nie przekonał aparatem. Cóż, pozostaje nadal czekać, tylko nie wiem na co i jak długo. Może RN7 zachwyci?