latet

Użytkownicy
 • Content count

  3973
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

latet last won the day on March 18

latet had the most liked content!

Community Reputation

539 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. Nie są to najlepsze metody, bo nie zachowują pełnej jakości zdjęć przy kontaktach.
 2. Być może tak, być może nie, nigdy nie sprawdzałem. Ale tu jest inny problem. Nie mogę się zalogować przez www do chmury tego konta Xiaomi (pomimo, że znam ID oraz hasło), bo system żąda dodatkowej weryfikacji – a konkretnie kodu, który chce wysłać SMS-em i tylko w taki sposób (gdyby wysłał go na e-mail przypisany do konta, to by nie było problemu). Niestety, chce wysłać na numer, którego już od dłuższego czasu właścicielka telefonu nie ma. A nie został "odpięty" od konta Xiaomi, gdy jeszcze był, bo kto o o tym pamięta i w ogóle jak to się robi... Wszyscy wiedzą, że trzeba odpiąć telefon (słuchawkę) od konta Xiaomi w razie sprzedaży, to jest oczywiste. Ale o odpięciu numeru, którego karta SIM poszła do kosza nikt nie pamiętał.
 3. [Redmi 3S] Wersja 7.4.20 jest pierwszą aktualizacją, jaką wgrałem do tego telefonu od jakichś 4 miesięcy. Ponieważ telefon ostatnio działał strasznie ślimaczo, poszedłem na całość i przed tą aktualizacją wykonałem z poziomu TWRP Factory Reset. Potem czysta instalacja 7.4.20, zakończona udanym zalogowaniem w telefonie na konto Xiaomi. Wszystko wydaje się działać OK, za wyjątkiem jeden rzeczy. Z chmury nie chcą się przywrócić SMS-y oraz historia połączeń. Na szczęście kontakty bez problemu się pojawiły. W statusie synchronizacji Xiaomi nie ma błędów – kolorek niebieski, że niby wszystko cacy. Tak sam w poszczególnych zakładach ustawień komponentów do sychronizacji (SMS, Kontakty, Połączenia) – tam wszystko jest oczywiście włączone, a data i godzina ostatniej synchronizacji jest świeża. Więc wygląda to tak, jakby proces synchronizacji przebiegał bez błędów. A jednak SMS-y i Historia połączeń nie wróciły do telefonu. Ktoś wie, dlaczego i co robić, aby wróciły?
 4. I dobrze, bo wiele wart to on nie był. Po co komu kopia samych aplikacji bez danych aplikacji? To nie ma sensu, jedynie minimalnie ułatwia życie (choć i tu można dyskutować). W telefonie mojej córki (który musiałem dziś sformatować, ale to bez związku) SMS-y i spis połączeń były synchronizowane. Były na pewno, bo status synchronizacji sprawdziłem przed zrobieniem factory reset, aby mieć pewność, że będzie co przywracać z chmury. Niestety – wszystko inne się przywróciło (kontakty, ustawienia, nawet część apek), ale SMS-y i połączenia – nie! Status synchronizacji SMS-ów i Połączeń wygląda tak, jakby wszystko było cacy - czas ostatniej synchronizacji świeżutki. Niestety – w rzeczywistosci dane te nie zostały pobrane z chmury. Ktoś wie, dlaczego? i czy jest szansa, że jeszcze to nastąpi? Na moje oko - raczej nie.
 5. Mam nieco podobny problem z telefonem córki. Znany jest nr ID konta Xiaomi, znane jest też hasło do tego konta. W telefonie (po zrobieniu factory reset) bez problemu udało się zalogować ponownie na to konto Xiaomi. Niestety, nie wszystko się zsynchronizowało, a konkretnie do telefonu nie wróciły SMS-y i wykaz połączeń. Kontakty wróciły na szczęście. Córka chciała coś ważnego znaleźć w jakimś starym SMS-ie, wiec jej mówię, nic się nie martw, w chmurze przez www się znajdzie. I tu d*pa – do zalogowania się do na www chmury nie wystarcza ID konta i hasało. System prosi o kod weryfikacyjny, który chce wysłać SMS-em. Problem w tym, że na numer telefonu, który dawno nie istnieje (był podawany przy zakładaniu konta– wtedy istniał). No to spróbowałem z poziomy telefonu dodać nowy numer (obecny). Znaczy on jest zarejestrowany i przypisany do konta, wiadomo. Ale nie udało się go dodać jako numer do wysyłania kodów weryfikacyjnych, bo aby to zrobić, trzeba "potwierdzić tożsamość" kodem wysłanym na stary numer. Nie widzę opcji otrzymania tego kodu na e-mail. No i chyba jestem w błędnym kole znajdującym się w d*pie W sumie to czemu te SMS-y się do cholery nie pobrały z chmury? Wcześniej zawsze ta funkcjonalność działała.
 6. Kupiłem już kilka z tej oferty: https://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMI-Type-C-USB-Adapter-Mi4c-Micro-USB-Female-to-USB-3-1-Type-C/32652595393.html oczywiście chodzi o wariant "huawei white" a nie "xiaomi black" - co trzeba wybrać/zaznaczyć przy zamówieniu. Polecam z czystym sumieniem.
 7. Bez urazy, ale po co starszym osobom (zresztą mniejsza o wiek), tak bardzo - jak napisałeś - przyzwyczajonym do swoich obecnych telefonów (a więc i tego co na nich mają i jak to działa) - kolejne aktualizacje? Nie mogą używać jak do tej pory, ostatniej wersji, jaką mają? Raz na parę miesięcy można przeinstalować tę samą wersję co jest "dla zdrowotności", czasem wyczyścić zapchane kesze i będzie git!
 8. Sens teraz jest chyba taki (chyba, bo nie sprawdziłem tego na 100%), że dzięki opcji ucinania ogonków można napisać dużo dłuższego SMS-a bez wymuszonej przez MIUI konwersji na MMS-a. Nie chodzi o opłaty, ale większą niezawodność SMS-ów w porównaniu do MMS-ów. Z docieraniem MMS różnie bywa, jak zapewne każdy się kiedyś przekonał.
 9. Trochę wypadłem z tematu. Czy można olać kwestię braku tego certyfikatu, czy jednak pojawiały się twarde argumenty, że to stanowi zagrożenie? Dzięki!
 10. To u mnie tych opcji brak:
 11. Możesz dać screena? Bo nie znajduję...
 12. Też macie wrażenie, że pewna część błędów, na które ludzie narzekają, nie występuje na motywie domyślnym? I to błędy dotyczące najróżniejszych rzeczy, czasem trudno powiązać, że to wina motywu.
 13. Moim skromnym zdaniem: siedź dalej. Nie stwierdzam / nie czuję żadnych plusów przesiadki na Nougata, a jest kilka (drobnych) minusów. Cofać mi się już teraz nie chce (bo np. GPS działa idealnie), ale serio nie mam czym uzasadnić przesiadki.
 14. Rozumiem. Np. w przypadku jakiejś aplikacji systemowej zdarza się realnie taka realna potrzebna? Bo jakiś nie czuję takowej. Te "rdzenne" (dialer, SMS-y itp...) faktycznie zachowują się tak, jak by zawsze miały autostart i to priorytetowy. Na szczęście nie używam, wystarcza mi Gmail
 15. Pokażesz screena z tego Autostartu apek systemowych? Ciekawi mnie bardzo, co dam można wyłączyć.