latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

latet last won the day on January 6

latet had the most liked content!

Community Reputation

864 Excellent

4 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te przepuszczone przez Messengera ważą 2x mniej niż przesłane przez WhatsApp, przy takiej samej rozdzielczości.
 2. Nie, żaden LazyFlasher. I są posty z 11 maja. Posty (w tym wątku), a nie wątki założone tego dnia. https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/?page=9&tab=comments#comment-505869
 3. Zdaję się, że mówimy o 2 różnych zjawiskach... Oczywistością jest, że komunikatory zmniejszają zdjęcia. Oczywiste jest, że zmniejszone zdjęcie traci na jakości. Tak musi być, dzięki temu przesyłane są pliki rzędu kilkuset KB zamiast kilku MB. Zdziwiła mnie teoria, że zdjęcia wykonane w większej rozdzielczości wyglądają u odbiorcy (Whatsapp, Messenger) gorzej, niż gdyby to zdjęcie wykonać w niższej rozdzielczości i wysłać przez komunikator. Gdyby tak było, to by oznaczało, że programiści tych komunikatorów nie odrobili zadania. Ale tak nie jest! Wykonałem właśnie eksperyment i nie potwierdził on tej teorii. Zarówno bardzo duże (6700x4500) jak i średnie (2100x1400) wyglądają po przesłaniu przez komunikator (Whatsapp oraz Messenger) identycznie. Maja identyczną rozdzielczość (ok. 1600x1100) i taką samą wagę. I na oko, powiększając - nie widzę żadnych różnic. Oczywiście w stosunku do swoich oryginałów, większe straciło więcej, a mniejsze mniej. Ale chodzi o to, co widzi odbiorca. W obu przypadkach - widzi ~ to samo. Wniosek: mają w telefonie aparat z pierdylionem Mpix i robiąc zdjęcia w max. rozdzielczości, nie ma sensu ich zmniejszać przed wysłaniem przez komunikator. Odbiorca zobaczy to samo, co by zobaczył, gdyby zdjęcie wykonano aparatem z ćwierć-pierdylionem Mpix A w razie (rzadkiej na co dzień) konieczności wysłania odbiorcy originału high-res - należy skorzystać z trybu wysyłania plików.
 4. Z tego co widzę, Whatsapp zmniejsza fotki do około 1600x1200. Tak małe zdjęcia spokojnie mogą dobrze wyglądać ważąc niewiele. Jest jednak kwestia tego, w jaki sposób zostały zmniejszone (algorytm). Może tam jest problem. Niewłaściwy algorytm rzeczywiście mógłby dać gorszy efekt zmniejszając do 1600x1200 zdjęcia o bardzo dużej rozdzielczości niż zmniejszając do tego samego rozmiaru zdjęcia o nie aż tak dużej oryginalnej rozdzielczości. Dobry algorytm dałby tak samo dobry efekt w obu przypadkach. Z drugiej strony - ja sam nie narzekam na jakość zdjęć, które dostaję przez Whatsapp od różnych osób, więc może nie jest aż tak źle.
 5. To jest żałosne, że taka apka jak Whatsapp nie potrafi porządnie/poprawnie zmniejszyć dużego zdjęcia przed wysłaniem. Ja często robię tak, że wysyłam screena zdjęcia zamiast zdjęcia. Przy okazji (robiąc screena) często ustawiam lepszy kadr, konkretny wycinek. Jest to szybkie i wygodne, a plik jest mały (choć, niestety, jest PNG).
 6. latet

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Jest tam coś takiego, jak na obrazku, ale nie testowałem skuteczności.
 7. latet

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Roota się robi, gdy się go naprawdę do czegoś konkretnego potrzebuje + wie, jak sobie poradzić z ew. komplikacjami.
 8. Tak, ja mam Globala Stable i nawet nie mam odblokowanego BL. Blokada działa aż miło. Jak to zrobić - wszystko jest w tym wątku, kilkanaście postów wyżej (posty z 11 maja).
 9. Najprościej sprawdzić wchodząc na jedną z całkowicie blokowanych stron, np. adnet.com - jeśli strona się otworzy, to znaczy, że blokada nie działa z daną przeglądarką (albo w ogóle). Jeśli blokada działa, to wygląda to tak jak na obrazku. P.S. Skoro masz Mi9, to po co się bujać z tą blokadą z paczki? O wiele łatwiej ustawić prywatny DNS w systemie. Nie dość że wygodniej, że nie trzeba TWRP ani roota, to jeszcze baza blokowanych domen aktualizuje się 24/7 na serwerze. Raz ustawiasz i zapominasz
 10. Jest ich od cholery+ i jeszcze trochę, więc tylko kilka najważniejszych. Przy czym, zasadniczo, prawie żadnych nie ruszałem i nawet nie testowałem, więc większość do default.
 11. latet

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  A kiedyś x-kom nie robił problemów z MIUI EU. Zmieniło się to, czy po prostu osoba odpowiadająca na maila jest niedoinformowana?
 12. latet

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Ona, zdaje się, nie działa w każdym trybie. Przy 60 fps nie działa w ogóle. W [email protected] powinna dawać znakomicie widoczne efekty. W 4K nieco mniej, ale też (przy 30 fps).
 13. latet

  Mi 8 - dyskusja ogólna

  Nie. Będzie wyraźnie wolniejszy, przy założeniu, że sygnał Wi-Fi będzie przyzwoity, tzn. mocny. Oceniam b. dobrze. Po przesiadce z Mi5 jestem mega zadowolony.
 14. latet

  Mi 9 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  A możesz podać jakieś poważne źródło do badań, które tego dowiodły? Nie twierdzę, że to nieprawda, ale chciałbym poznać twarde, wiarygodne dane.