latet

Użytkownicy
 • Content count

  4785
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

latet last won the day on September 3 2017

latet had the most liked content!

Community Reputation

742 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. Żeby z tą obłędną szybkością M.2 przerzucić wielki plik wideo na dysk M.2 to dużą szybkość musi mieć też nośnik, z którego przerzucam No chyba, że chodzi o skopiowanie w ramach tego samego dysku, ale tego z wielkimi plikami to raczej nie robię nigdy, bo po co. Co do niepchania systemu na M.2 to jestem ciekawy, z jakimi się to wiąże ograniczeniami, minusami. Np. czy taki system da się bez problemu zaszyfrować starym TrueCryptem,. który o ile wiem, nie radzi sobie z partycjami GPT (teraz mam system Win10 na dysku SSD z partycjami MBR). Nie wie (a to mnie ciekawi), czy dysk na M.2/PCI-E jest tak samo "traktowany" przez system, przez różne narzędzia, jak klasyczny dysk SSD/SATA? Nie zdziwiłbym się, gdyby tu nie było tak różowo. Nie zachęcają też informacje o tym, że (szybkie) "dyski" M.2 się mocno grzeją i do tego mają throttling termiczny. Ogólnie masz rację - to nie żadna realna potrzeba, a raczej dopieszczanie. Z obecnej szybkości (i "cichości") tego peceta/systemu jestem naprawdę bardzo bardzo bardzo zadowolony. Także ze zużycia prądu (ponad 2.5x mniejsze niż poprzedni pecet). Niemniej jednak - za jakiś czas, powiedzmy za rok, będę chciał profilaktycznie wymienić dysk systemowy na nowy i wtedy wróci dylemat, czy kupić kolejny "normalny" SSD/SATA, czy jednak wejść w te wynalazki M.2/PCI-E.
 2. System mam na dysku SSD Samsung EVO 850 - klasycznym - SATA. Przeszkadza mi fakt niezagospodarowania slotu M.2 na płycie głównej Co miałoby większy sens? kupić taki dysk i przenieść na niego system: https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-evo-250gb-mz-v6e250bw-976306/ dokupić jako cache taki dysk: https://www.morele.net/dysk-ssd-intel-optane-memory-32-gb-pcie-m-2-80mm-mempek1w032gaxt-1329083/ żadne z powyższych - w obu przypadkach nie odczuję istotnej różnicy, poza testami syntetycznymi? Dzięki!
 3. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Takiego problemu nie miałem (tzn. nie wiem, bo nikt do mnie nie dzwoni głosowo przez te apki), ale bardzo często są problemy z powiadomieniami o wiadomościach, a już szczególnie często zawodzi sygnalizacja diodą powiadomień. Czyli jeśli nie usłyszę, jak wiadomość przychodzi, to zwykle ją przegapię, bo dioda nie świeci. Zauważyłem tez, że czasami świeci parę minut, a potem przestaje - co też nie jest normalne. Powiedziałbym, że są to dość typowe dla MIUI przypadłości. Na forum ludzie piszą o nich od wielu lat, odkąd pamiętam. Poza tym wkurza mnie mój Mi5, zaczął działać naprawdę kiepsko odkąd ma ROM 8.3.26 (bodajże to jest ostatni na andku 7). Dwa razy dziennie muszę ładować telefon, a jeszcze tak niedawno wystarczało raz na dwie doby
 4. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Krótko uzupełnię dalsze efekty moich aktualizacji: z 8.2.1 EU przesiadłem się na 8.3.1 EU – GPS lepiej, za to powiadomienia gorzej, ale ogólnie spoko. z 8.3.1 EU przesiadłem się na 8.3.26 EU (wciąż na Andku 7) – i to był błąd. Najgorszy ROM jaki miałem w swoim Mi5. Serio, serio, nie przesadzam. Lagi, zacinki, grzanie się, bateria bardzo słabo. Powiadomienia jak w 8.3.26, GPS - ok. Stanowczo odradzam 8.3.26 EU. Na razie jakoś na nim wytrzymam, bo czeka mnie trasa i nie chcę ryzykować opisywanych na forum problemów z GPS na Oreo, ale za kilka dni na niego przeskoczę. Downgrade'y mnie jakoś nie kręcą.
 5. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Jeśli to jest to, co myślę, to żaden nowy błąd. Wręcz przeciwnie - bardzo stary. Wracał już parę razy i był poprawiany. Pewnie znów poprawią, potem pewnie znów popsują...
 6. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Nie chcę być złośliwy, ale taki to właśnie jest "stable" z tego Stable...
 7. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Czyżby znów jakiś szalony geniusz przywrócił "redukcję dźwięków tła" przy nagrywaniu wideo? Jeśli to jest to, to charakterystyczną cechą jest że: pierwsza sekunda - dźwięk ok, a potem już do końca źle. Szkoda, że nie napisałeś, o który ROM chodzi.
 8. Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Porównujesz ewidentnie pół-kalekie ROM-u "EU" na andku 8.x z ROM-ami global dev na andku ... którym? Teraz global dev są na 8.x, ale czy te, które ponad miesiąc temu testowałeś też były już na 8.x? Global Stable są wciąż na 7.0 i myślę, że zapowiedziane niedawno wydania EU Stable też będą na 7.0.
 9. Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  A, to ja sobie też zrobię 8.2.1-->8.3.1, bo z tego co czytam, to jeszcze długo trzeba będzie czekać na jakiś nowszy dobrze działający ROM EU dla Mi5 (o ile w ogóle się doczekamy).
 10. Po pierwsze - to co piszesz ma się nijak do tego, o czym ja pisałem, a już szczególnie do fragmentu przez Ciebie zacytowanego. Po drugie - Twoja ostatnia rada, aby na sztywno ustawić obroty na max. jest po protu absurdalna. Priorytetem jest cisza. Po trzecie, wiatraki w obudowie nie są podłączone do złącz na płycie, tylko do panelu z ręcznym przełącznikiem "biegów" 1/2/3. Ich obroty zależą tylko i wyłącznie od ręcznego ustawienia tego przełącznika. Mógłbym je przełączyć do złącz na płycie, ale nie chcę, bo jest wygodniej tak jak jest. Wiatrak CPU jest podłączony do właściwego złącza na płycie i jego obroty są zmienne, stosownie do temp CPU. Podczas kompresji wideo wiatrak CPU pracuje na max obrotach, a temp. rdzeni jest 80-85 C. Moja główna wątpliwość była po prostu taka - czy to są normalne temp. dla tego CPU w takiej sytuacji, czy nie bardzo. Nie uzyskałem tu jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie pytałem o to, czy są to temp. bezpieczne (bo wiem, że są), ale czy są normalne dla tego układu. Bo jeśli nie, to mogę spróbować wymienić pastę (ale jako osoba z 2 lewymi rękami i bez doświadczenia w tym zakresie, mam pewne opory przed taką operacją).
 11. @dawciobiel z całym szacunkiem, dmuchnij na drugi raz w alkomat, zanim napiszesz
 12. Dzięki, że pomagasz, ale znów nie czytasz Pisałem, że w gry nie gram i nie zamierzam.
 13. 1. Średnio wierzę, że by się "usmażył" od 80-82 C przez parę minut, raz na parę dni, ale postaram się poprawić to chłodzenie, dla przyjemności obserwowania niższych temp., dla satysfakcji 2. Nie muszę nic kombinować. W kompie, w którym zauważyłem problem, ustawiłem na stałe suwak "biegu" wentylów na pozycję środkową. Hałas prawie żaden, a startują zawsze. W moim domowym (identyczna obudowa) nie zdarzyło się, żeby nie ruszyły przy ustawieniu minimalnym, ala na wszelki wypadek ręcznie przesuwam na wyższy bieg włączając kompa i od razu na niższy. 3. Nie zmieniam. 4. Sam nie czytasz Od początku podałem model CPU i od początku piszę o integrze. O ile wiem, każdy Core i7-8700 ma taki sam chip graficzny. Konkretnie UHD 630. Jaką konkretnie zewnętrzną kartę bym chciał przetestować? Nie wiem. Nie rozglądałem się jeszcze. Najchętniej coś cichego i niezbyt drogiego. Koniecznie 4K i z wyjściem DisplayPort. Nie gram w gry i nie będę grał. Chodzi o wykorzystanie GPU do innych celów, jak np. wspomaganie obróbki/renderowania video (w tym pod Adobe Premiere), wspomagania operacji w Photoshopie itp. i generalnie pod takim kątem właśnie.
 14. Tak zrobię, gdyż bardzo lubię testować sprzęt
 15. Na zdrowy rozum - tak. Ale np. pod HandBreak efekt jest inny - użycie zintegrowanej GPU powoduje, że - przy tej samej prędkości renderowania - temp. CPU jest dużo niższa, obciążenie CPU znikome, a pobór prądu dużo mniejszy, niż przy tym samym zadaniu wykonywanym tylko na CPU. Wiem, że to nie to samo, co wykorzystanie GPU do przyśpieszenia renderowania, ale akurat takiej opcji oprogramowanie, którego obecnie używam (VideoPad i HandBreak) - nie oferuje.