latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5,285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

latet last won the day on January 6 2019

latet had the most liked content!

Community Reputation

871 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dramat z baterią. Inni też o tym pisali. Przez noc potrafi spaść o 25%! Dziś odkryłem, że sporo pomaga wyłącznie funkcji "ekran zawsze włączony". Od razu dodam, że gdy pół roku temu, czy tam więcej, zaczynałem się nieufnie bawić tą funkcją, to testowałem to starannie i jej wpływ na baterię był bardzo mały! Dlatego zacząłem jej używać na stałe. Najwyraźniej niedawno musieli chyba coś skopać w tej funkcji, że zaczęła tak żreć... Sprawdźcie, może i u Was trochę pomoże. Ale na cud bym nie liczył.
 2. Nie marudź:) Lepsze takie puste miejsca, niż to, w jaki sposób zablokowane reklamy pokazuje „przeglądarka” (tak ją można nazwać? to jest chyba to coś o nazwie Android Web View), z której bezp. korzysta GoogleNews. Jak na obrazku.
 3. Z baterią to u mnie też tak jak piszesz. Ale spowolnienia działanie nie dostrzegam.
 4. Mam dziwny problem na tym ROM-ie. Brak wibracji przy połączeniach przychodzących, gdy dzwonek jest wyciszony. Wibracje są włączone, ale nic nie wibruje. Trochę to uciążliwe, bo wiele połączeń już przegapiłem przez to (ratuje mnie dioda/latarka, ale też nie zawsze tel. leży plecami do góry). Ktoś coś? DZIĘKI!
 5. Taki wniosek: Rozważcie proszę zmianę tematu wątku, tak aby zawierała słowo "Global".
 6. U mnie - początkowo - zero problemów. Potem pojawił się jeden - duży drenaż baterii w nocy/bezczynności. Nie wiem czy telefon wchodzi w deep sleep, bo ta nowa wersja Statystki baterii tego nie pokazuje.
 7. Najważniejsze różnice dotyczą aparatów. Porównanie znajdziesz tu: https://www.youtube.com/watch?v=wBUR3NvJWFc
 8. Nie, przez DNS nie przechodzi ruch, mylisz z VPN. Przez DNS idą tylko zapytania o IP domen (tak samo jak przez listę hosts). Generalnie jakiś czas temu przestałem się bawić w podmianę hosts. DNS ustawiasz raz i masz spokój. Administratorzy DNS-a aktualizują listy blokowanych domen na okrągło. Kolejna sprawa - w razie potrzeby lub dla testu - prywatneto DNS-a możesz wyłączyć w sekundy i nawet nie musisz restartować telefonu. Z hosts tak łatwo nie ma. Na korzyść hosts przemawia możliwość ręcznej ingerencji z listę, dodawania (lub wykreślania) własnych pozycji. DNS-y nie oferują tego bezpłatnie. Jednak jeśli ktoś i tak nigdy nie ingerował w zawartość hosts, to znaczy, że tego nie potrzebuje, więc lepszy dla takiej osoby będzie DNS.
 9. Spróbuj przez inne kable. Bardziej prawdopodobne, że to wina kabla niż ładowarki, albo problem na styku ładowarka-kabel.
 10. Karta SD w nowoczesnym smartfonie to prawie jak stacja dyskietek 3.5" w nowoczesnym pececie
 11. OIS oczywiście jest: https://www.youtube.com/user/hendrickson/search?query=mi+10
 12. Dzięki za info. Najwyżej wrócę, jak ten syn marnotrawny, do "EU" po tych paru latach na Globalu
 13. Czy jest zagrożenie, że w przypadku Mi10/Pro wersjach Global nie będzie nagrywania rozmów?
 14. 6.1.021.220943556 Nie wiem czy "najlepszy", ale u mnie się w nocnych sprawdza znakomicie. Ważne, najważniejsze jest to, aby tryb nocny był "prawdziwy" (łącznie serii zdjęć) a nie "pseudo" (jakieś odszumiające zabiegi na 1 zdjęciu). Nowsze niż 6.1.x wersje Gcam, jakie krótko testowałem, miały tylko takie "pseudo".
 15. Ja mam i podobnie jak ktoś wyżej, mogę tylko napisać "problemów nie zauważyłem". Nie miałem czasu na poważniejsze testy (nawet aparatu), tylko zwykłe codzienne użytkowanie. Bateria trzyma nieco lepiej, ale to prawdopodobnie efekt po prostu aktualizacji, a nie zasługa konkretnej wersji. GPS - ok, akurat jestem po trasie, to to mogę potwierdzić bardzo stanowczo. Blokowanie reklam przez prywatny DNS - działa tak, jak poprzednio (czyli spoko). Wydaje się, że tryb nocny w aparacie jest teraz sensowniejszy, ale nie robiłem pogłębionych testów. GCam - działa ten sam, który miałem od dawna i wydaje się działać OK. Autojasność ekranu - bez zmian (wkurzająca, jak zawsze, ciągle trzeba ręcznie rozjaśniać). W apce Gmail jakby więcej zdjęć nadawców przy poszczególnych wątkach (może mi się wydaje). "Szufladę" przetestowałem. Dla mnie to kompletny bezsens i zaprzeczenie bezszufladowej idei MIUI. Wyłączyłem co prędzej. Ale ok, jest teraz wybór, więc – co kto lubi. Generalnie - jak na pierwszą aktualizację z wyższym andkiem, to jest spoko. Spodziewałem się licznych problemów, ale ich nie widzę.