latet

Użytkownicy
 • Content count

  4702
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

latet last won the day on September 3

latet had the most liked content!

Community Reputation

735 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. MIUI 7.12.7

  Mi5, najnowszy ROM (pobrany dziś rano) ––– nie dochodzą SMS-y z kodami z mBanku. Pierwszy raz w życiu mam ten problem. Wcześniej było o nim głośno, ale od dawna jakoś nikt się nie skarżył. Przypadek / wina banku, czy ROM-u? Czy ktoś może sprawdzić? Dzięki!
 2. MIUI 7.11.23

  E tam, więcej pesymizmu! Zwykle zmiana bazy wnosiła wiele, wiele nowych problemów, błędów, ograniczeń. Ja bym się martwił
 3. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Fakt, że ostatnie kilka (nie pamiętam dokładnie ile) aktualizacji przyniosło odczuwalne pogorszenie (np. powiadomienia, znów brak 30 fps w 4K, zarządzanie RAM-em raczej gorsze lub bez zmian niż lepsze). Mogę się mylić, ale ostatnim, jaki dobrze wspominam był chyba ROM EU 7.10.12. Daj mu szansę i napisz, jak się sprawdza. Tylko oczywiście czysta instalacja, bez przywracania apek. Ale jeśli naprawdę chcesz wycisnąć 100% z tego modelu, to obawiam się, że tylko powrót do jednej z ostatnich wersji na MIUI7. Potem już tylko psuli, bo wchodziły nowsze modele i trzeba było jakoś "zachęcić" ludzi do porzucenia popularnego Mi5 lub do odradzania go innym.
 4. MIUI 7.11.23

  [Mi5] Powiadomienia z Messengera Lite nadal raczej nie dochodzą niż dochodzą. Irytujące.
 5. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Absolutnie nie potwierdzam. Na moim Mi5 po ostatniej aktualizacji z zarządzaniem apkami w tle jest nawet nieco gorzej niż było! Z tym, że u mnie rzadko bywa to prawdziwe ubijanie (na śmierć), a raczej jakieś swapowanie, że potem apka się otwiera powolie, ale wraca do miejsca, w którym się ją pozostawiło. Upierdliwe, ale jak się ma cierpliwość, to da się żyć. Marzy mi się takie zarządzanie RAM-em na Mi5, jakie jest na Redmi 4x. Niebo a ziemia. Ale najwyraźniej to przerasta chińskich magików.
 6. MIUI 7.11.23

  U mnie bez zarzutu.
 7. W przypadku MIUI przeciętny "stable" nie jest w niczym lepsze od przeciętnego "dev". (choć w Globalach jest 1 różnica ważna dla części osób – certyfikacja google store). W "EU" tego problemu nie ma.
 8. MIUI 7.11.23

  Sprawdziłem – obraz jest normalnie.
 9. To nie tak... Wersja Andka nie ma nic wspólnego z wersją MIUI. Wersje MIUI rosną dla każdego modelu (oprócz bardzo starych), choć w nierównym tempie. Wersje Andka są podnoszone, gdy jest to możliwe i sensowne dla danego sprzętu (tutaj Xiaomi jest uzależnione od producenta CPU).
 10. MIUI 7.11.16

  Wystarczy usunąć 1 plik: system/etc/hosts Najłatwiej zrobić to przez TWRP. Podaj proszę przykładowe adresy stron, które się nie otwierają rzekomo z powodu tej blokady reklam.
 11. MIUI 7.11.16

  Nie, z pewnością nie tylko Mi5, wielu innych modeli też (np. Mi4c). Dość często ten temat pojawia się na forum.
 12. MIUI 7.11.16

  Po paru godzinach testowania stwierdzam, że jest tak jak było, czyli bez zarzutu.
 13. MIUI 7.11.16

  U mnie zdejmowanie/zakładanie okularów nie przeszkadza, także głupie miny (ale może nie umiem robić takich ekstremalnych).
 14. Nie chodziło mi o nowe MIUI i Androida, bo to jest już w Globalach Dev od wielu tygodni i wszystko działało OK. Chodziło mi o ostatni 1–2 aktualizacje tygodniowe, bo to o nich czytam, że się skopało (w "EU").
 15. Zdaje się, że Acid pisał, że nigdy, co by oznaczało, że jest to "bajer" wprowadzony tylko w ROM-ach "EU" i Chińczycy nie mają z tym nic wspólnego.