latet

Użytkownicy
 • Content count

  4658
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

latet last won the day on September 3

latet had the most liked content!

Community Reputation

729 Excellent

4 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. MIUI 7.10.19

  Potwierdzam, ustawienia kolorów diody nie znikają po restarcie tel.
 2. MIUI 7.10.12

  Nie ma potrzeby przez kompa. Najprościej i najszybciej wejść w telefonie pod adres https://miuipolska.pl/download/ i pobrać. No chyba, że masz jakieś naprawdę 'lewe' i zawodne wi-fi i to ono jest przyczyną problemów, ale nie sądzę. @ZduneX25 – mniejsza o liczbę serwerów (wydaje mi się, że pisałeś o kilkunastu mirrorach gdy się OTA pojawiło) – ważne jest, że pobieranie tą drogą bywa częściej zawodne niż normalnie. Przynajmniej tak wynika z wielu postów na forum.
 3. MIUI 7.10.12

  Nie korzystaj z pobierania OTA, bo często te pliki idą z jakichś dziwnych serwerów i przychodzą uszkodzone. Do tego pobieranie bywa powolne. Ściągaj ROM-y "po bożemu", czyli z: https://miuipolska.pl/download/ a unikniesz problemów. Pod TWRP możesz robić ręcznie wiele różnych typów wipe. Wipe cache i wipe dalvik - są bezpieczne, nie usuną żadnych danych. Podobnie jak zwykła aktualizacja systemu. Wprowadzenie OTA do MIUI EU uważam za klasyczny przykład na ilustrację powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego".
 4. MIUI 7.10.12

  Bo po prostu robisz źle. Po pobraniu się aktualizacji, przejdź ręcznie do TWRP i tam ręcznie skorzystaj z funkcji INSTAL.
 5. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Testowałem. Nic to nie daje.
 6. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  Napisz proszę zwięźle w punktach – o jakie aspekty chodzi. Dzięki.
 7. MIUI 7.10.12

  1) - Nie wiedziałem, że ktoś to ma włączone, przecież to zbrodnia 2) Testowałem zarówno ON jak i OFF – efekty mniej więcej te same. Ale, jak pisałem, u mnie prawdziwe ubijanie to wielka rzadkość, tylko to powolne przywracanie jest zmorą. Można bez roota? Np. skasować (lub zmienic nazwę) ten plik przez TWRP i już? Możesz podać ścieżkę? Po serii testów zostawiłem domyślne i jest super. Ale testuj, być może w Twojej konstelacji apek lepiej sprawdzi się inne ustawienie.
 8. Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

  A ile masz w teście baterii PC Mark z jasnością ekranu na 1/2 suwaka (bez Auto)? U mnie – wg tego testu – SOT 6h 37m - jak na screenie.
 9. MIUI 7.10.12

  Mówisz o menu jakiej apki w tym przypadku?
 10. MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Abstrahując od softu. Warto też zrobić coś, co przyśpieszy niskopoziomowo sam "zużyty" nośnik. Nie wiem dokładnie, co zrobi to najlepiej, podejrzewam, że "format data", choć ta operacja trwa pół sekundy, więc nie robi porządnego formatu po całości. Chyba, że zawiera w sobie odpowiednik "trim" dla dysków SSD i to "zerowanie" się potem jakoś "samo" robi. Do oceny stanu nośnika i efektów takich zabiegów polecam apkę PC Mark, a konkretnie jej część "Storage" (testować w trybie samolotowym). W załączniki screen z testu z Mi4c, który miałem niedawno pod ręką. Kolor zielony oznacza wynik istotnie lepszy niż średnia dla danego modeli tel., czerwony - przeciwnie, a szary "w normie". Na nowy Redmi4x mam większość na zielono, a na starym i mocno zapchanym Redmi3s - większość na czerwono. Na swoim Mi5 mam większość szare, ale kilka pozycji czerwonych, pomimo niedawnych wipe'ów, formatów oraz MiFlash-a. Chciałbym poznać – o ile istnieje – skuteczny sposób przywrócenia nośnika do formy z "młodości".
 11. MIUI 7.10.12

  Potwierdzam w 100%. Z kolei, jak sprawdziłem, na Redmi4x, nie ważne, jak się te opcje optymalizacji RAM ustawi, telefon i tak działa super płynnie, apki z tła wskakują z RAM-u aż miło. Gdyby nie o wiele jednak gorszy aparat, to przesiadłby się od reki z Mi5 na R4x. Bardzo go polubiłem. Bardzo udany model (tylko ten aparat)...
 12. MIUI 7.10.12

  Tylko precyzujmy, co mamy na myśli pisząc "ubijanie", bo są ewidentnie dwa różne typy tego zjawiska, oba uciążliwe, choć nie w takim samym stopniu. U mnie rzadko (bardzo rzadko) występuje prawdziwe ubijanie, takie, że apka jest zamykana i wstaje od nowa, za to nagminnie jest tak, że apki z tła nie siedzą w RAM tylko w jakimś chyba swap-ie i otwierają się do stanu poprzedniego, ale powoli (biały pusty ekran widoczny przez 1-1.5 sek.). I to jest mega wkurzające, bo sprawie, że dużo szybszy telefon (mi5) daje wrażenie działania o wiele wolniej niż dużo przecież słabszy Redmi 4x.
 13. MIUI 7.10.12

  Obsolutnie te same wersje (w tym i te ostatnie)! Najpierw myślałem, że to kwestia Global/EU, bo na R4x miałem kolejne globale, a na Mi5 kolejne EU. Ale potem sprawdziłem Globale na Mi5 oraz EU na R4x - i teraz wiem, że niezależnie od ROM-u, to jest kwestia modelu, niestety
 14. MIUI 7.10.12

  Dokładnie tak samo wygląda zestawienie zachowania się w tym zakresie dwóch innych telefonów z 3GB RAM, które obecnie równolegle używam - Redmi 4x oraz Mi5. Ten pierwszy trzyma nawet kilkanaście apek w RAM i otwierają się błyskawicznie, a "flagowy" Mi5 - dramat.
 15. Kilka pytań odnośnie szyfrowania

  Porobiłem trochę testów i mogę odpowiedzieć na niektóre z Twoich pytań. 3. Praktycznie nie. W testach różnica marginalna, w odczuciach - żadna. 4. Szyfrowania jest domyślnie włączone w romach Global z Androidem od 6 (7?) w górę. Czyli działasz na zaszyfrowanej partycji, nawet o tym nie wiedząc. To co w ustawieniach wygląda na włącznik zaszyfrowania, oznacza tylko zmianę hasła zabezpieczającego klucz i trwa 2 sek. Nie wiem, jak i kiedy generowany jest klucz w czasie wgrywania ROM-u przez Fastoboot, ale na miłość boską, chyba nie jest taki sam dla wszystkich? 5. Nie, z testów wynika, że nie ma żadnej różnicy.