latet

Użytkownicy
 • Content count

  4055
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

latet last won the day on March 18

latet had the most liked content!

Community Reputation

561 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. Jakiś CPU-Z czy inna apka tego typu powie Ci, jaki masz procesor, a to jest wszystko, co musisz wiedzieć (aby rozstrzygnąć, ktory wgrać ROM).
 2. Jeśli Ci zależy na solidnej gwarancji, to nie patrz na kraj, ale na konkretny sklep, który ma pod tym względem dobre opinie.
 3. Z przykrością muszę cofnąć to, co napisałem o rzekomo poprawionym w wersji 7.6.25 zarządzaniu automatyczną jasnością ekranu w Mi5. Niestety, nadal działa tragicznie – skacze od min. do max., ciągle trzeba ręcznie korygować. Właściwie nie ma kompletnie teraz sensu używania automatu. Dodatki, jak sama nazwa sugeruje, nie są obowiązkowe. Ale moim zdaniem warto, ze względu na tę blokadę reklam. Cudów się po niej nie spodziewaj, ale zawsze to coś.
 4. OK, tylko mi chodzi o sytuację, gdzie nie masz już tej karty SIM w ogóle.
 5. IMHO: ze stable na dev (ale nie odwrotnie) mozna spróbować bez wipe, o ile nie jest to także zmiana rodziny (global-->EU lub odwrotnie).
 6. Ile FPS w 4K, ile FPS z 1080p? Najlepiej udostępnij próbki.
 7. Jest jeszcze kwestia nr telefonu. Miałem taki przypadek - nie miałem już karty SIM (była tymczasowa, do testów), a ten numer został powiązany z kontem Xiaomi. Mimo, że pamiętałem hasło do tego konta, to i tak nie mogłem się (po dłuższej przerwie) zalogować, bo system się uparł wysyłać jakiś dodatkowy kod weryfikacyjny na SMS. I nic z tym nie mogłem zrobić
 8. Rozumiem, że nie nagrywasz nim Video? Święte słowa. BTW: jak pod tym względem wypada oficjalny dystrybutor marki Xiaomi w Polsce? Gdy ostatnio o to pytałem na forum, to jeszcze nikt nie wiedział, bo dopiero zaczynali sprzedaż. Do tej pory musiało być już dość przypadków napraw gwarancyjnych, aby jakaś wiarygodna opinia na ten temat powstała?
 9. A to był jakiś tryb wysyłki bez VAT (jak ma Goldway), czy nie?
 10. A, no ok, w każdym razie sprawa się wyjaśniła - nie ma blokowania numerów z poziomu SMS-ów. Jest natomiast mylące polskie tłumaczenie w MIUI EU tej funkcji "Star" jako "Zablokuj". Ciekawe, jak ją w globalu przetłumaczono na polski? Ktoś może sprawdzić, bo nie mam obecnie dostępu do żadnego tel. z globalem. Ja akurat mam problem ze spamem z numerów wyglądających na całkowicie "normalne". Ale przestałem stosować blokowanie czarną listą, bo robiło to ogromne problemy z synchronizacją (wszystkiego) z chmurą Xiaomi. Potestuję, może to poprawiono w międzyczasie.
 11. Czyli najpierw sobie trzeba zadzwonić (puścić sygnał) na numer, z którego przychodzi SMS-owy spam, a potem dopiero można go wygodnie dodać do czarnej listy. Skoro już jesteśmy w temacie czarnej listy - to czy jest obecnie realny wpływ na to, co słyszy osoba dzwoniąca do nas, jeśli jej numer mamy na czarnej liście?
 12. @zielonyBB - u Ciebie ta opcja to prawdopodobnie "Star". W MIUI EU jest ona schowana pod "Więcej".
 13. Ha, ha, ale to nie jest to blokowanie, które macie na myśli! Przy wiadomości w taki sposób potraktowanej pojawia się małe różowe serduszko, a numer bynajmniej nie trafia na czarną listę. To jest dodanie wiadomości do grupy ULUBIONE! Można powiedzieć, że przeciwieństwo blokowania @Acid - przydałoby się zmienić tłumaczenie tej funkcji w tym miejscu, bo "Zablokuj" jest - jak widać - mylące nawet dla osób tak obeznanych z MIUI jak Mrosi. Może "Dodaj do ulubionych" albo "Ulubione", albo "Przypnij" (bo to mniej więcej taki efekt daje). Coś w tym sensie, byle nie mylące "Zablokuj".
 14. A działa już synchronizacja czarnej listy z chmurą? Czy nadal nie? I nie tylko, że to się nie synchronizuje, ale też blokuje kolejkę synchronizacji innych elementów (tak było).
 15. Ha, wygląda na to, że poprawili to w tej wczorajszej wersji! Wróciła też opcja ucinania ogonków! Proponowałbym jednak zmienić jej nazwę na "Ucinaj ogonki i emotki" – coby ludzie wiedzieli, z czym się wiąże korzystanie z tej funkcji. Sprawa nie jest błaha... Nietrudno sobie wyobrazić SMS-a, który popsuje delikatne międzyludzkie relacje, dlatego, że odbiorca nie zobaczy uśmieszków, tam, gdzie nadawca je wstawił!