latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5,259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

latet last won the day on January 6

latet had the most liked content!

Community Reputation

868 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie po aktualizacji 10→11 do autostartu same dodały się praktycznie wszystkie apki, jakie mam zainstalowane, ale za to zniknęły z niego te, które… wcześniej miałem w Autostarcie Dopiero przed chwilą to zauważyłem i poprzełączałem. Zobaczymy, czy rzeczywiście wpłynie na baterię, która także u mnie na "11" trzyma mniej więcej 2x krócej. Poza tym szczególnych problemów na "11" nie zauważyłem, nie licząc drobnych zmian w powiadomieniach (np. apki którym wcześniej wyłączyłem możliwość powiadamiania diodą, odzyskały ją samowolnie, itp, itd., ale nic nie do ogarnięcia).
 2. Nie napisał, że chodzi o "11"
 3. OK, ale na której dokładnie wersji?
 4. O, wskoczyła mi przez OTA, choć musiałem kilka razy pod rząd kliknąć na "Sprawdź dostępność aktualizacji" Zaraz instaluję.
 5. Witam, Czy wiecie, jak sprawić, aby pod MIUI działała apka TripAdvisor? Problem mam taki, że pokazuje tylko pusty, zielony ekran. Co ciekawe – taki sam problem miałem około roku temu na Mi5 z MIUI EU, a obecnie na Mi8 z Globalem. Wtedy nie pisałem, bo myślałem, że to kwestia jakiegoś problemu z moim ówczesnym Mi5. Ale teraz - historia się powtórzyła. Co jeszcze dziwniejsze – odpaliłem tego starego Mi5 i teraz w nim ta apka działa, choć wcześniej nie zadziałała ani razu. Oczywiście przyznałem jej wszelkie uprawnienia, a nawet więcej niż prosiła. Nie wiem o co cho
 6. Mam bardzo podobne wrażenia/obserwacje. Przybyło mi w tym czasie wprawdzie parę apek, ale wątpię, że to one. Poza tym w statystykach baterii króluje System Android (13,8%), a w drugiej zakładce Sygnał Sieci (22%), Ekran (16,6%).
 7. Mam nadzieję, że naprawili słabości wersji 10.3.3, bo nie byłem z tej wersji zadowolony. W porównaniu z poprzednią, telefon chodził mi wolniej (niewiele, ale jednak), a bateria sprawowała się gorzej (wyraźnie gorzej). Niekiedy telefon "zapominał" przejść w deep-sleep na całą noc i wtedy bateria leciała na łeb. Instaluję 10.3.4.
 8. Choć nie narzekam ani trochę na 10.3.2 (bateria też OK), to dziękuję @pkonrad za info i pewnie niebawem zainstaluję. Najpierw chwilę poobserwuję ten wątek, czy jednak ktoś nie zgłosi jakiegoś "ciekawego" problemu...
 9. A to w ogóle działało? Skoro 30 fps nawet nie potrafi w 4K nagrać (tylko coś koło 26 wyciska), to ile mogły naprawdę mieć te nagrania niby-60?
 10. Nie, źle mnie zrozumiałeś. Tyle samo ważą i tak samo wyglądają (u odbiorcy) dwie różne wersje oryginalnego zdjęcia (b. duża i średnia) przesłane przez Whatapp. Przykładowo – każde po 300 KB. Tyle samo ważą i tak samo wyglądają (u odbiorcy) dwie różne wersje oryginalnego zdjęcia (b. duża i średnia) przesłane przez Messengera. Przykładowo – każde po 150 KB. Natomiast to, że Messenger kompresuje mocniej niż Whatsapp – to tylko dygresja, ciekawostka. W obu przypadkach wielkość i rozmiar dużych oryginałów nie mają dla odbiorcy znaczenia.
 11. Te przepuszczone przez Messengera ważą 2x mniej niż przesłane przez WhatsApp, przy takiej samej rozdzielczości.
 12. Nie, żaden LazyFlasher. I są posty z 11 maja. Posty (w tym wątku), a nie wątki założone tego dnia. https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/?page=9&tab=comments#comment-505869
 13. Zdaję się, że mówimy o 2 różnych zjawiskach... Oczywistością jest, że komunikatory zmniejszają zdjęcia. Oczywiste jest, że zmniejszone zdjęcie traci na jakości. Tak musi być, dzięki temu przesyłane są pliki rzędu kilkuset KB zamiast kilku MB. Zdziwiła mnie teoria, że zdjęcia wykonane w większej rozdzielczości wyglądają u odbiorcy (Whatsapp, Messenger) gorzej, niż gdyby to zdjęcie wykonać w niższej rozdzielczości i wysłać przez komunikator. Gdyby tak było, to by oznaczało, że programiści tych komunikatorów nie odrobili zadania. Ale tak nie jest! Wykonałem właśnie eksperyment i nie potwierdził on tej teorii. Zarówno bardzo duże (6700x4500) jak i średnie (2100x1400) wyglądają po przesłaniu przez komunikator (Whatsapp oraz Messenger) identycznie. Maja identyczną rozdzielczość (ok. 1600x1100) i taką samą wagę. I na oko, powiększając - nie widzę żadnych różnic. Oczywiście w stosunku do swoich oryginałów, większe straciło więcej, a mniejsze mniej. Ale chodzi o to, co widzi odbiorca. W obu przypadkach - widzi ~ to samo. Wniosek: mają w telefonie aparat z pierdylionem Mpix i robiąc zdjęcia w max. rozdzielczości, nie ma sensu ich zmniejszać przed wysłaniem przez komunikator. Odbiorca zobaczy to samo, co by zobaczył, gdyby zdjęcie wykonano aparatem z ćwierć-pierdylionem Mpix A w razie (rzadkiej na co dzień) konieczności wysłania odbiorcy originału high-res - należy skorzystać z trybu wysyłania plików.
 14. Z tego co widzę, Whatsapp zmniejsza fotki do około 1600x1200. Tak małe zdjęcia spokojnie mogą dobrze wyglądać ważąc niewiele. Jest jednak kwestia tego, w jaki sposób zostały zmniejszone (algorytm). Może tam jest problem. Niewłaściwy algorytm rzeczywiście mógłby dać gorszy efekt zmniejszając do 1600x1200 zdjęcia o bardzo dużej rozdzielczości niż zmniejszając do tego samego rozmiaru zdjęcia o nie aż tak dużej oryginalnej rozdzielczości. Dobry algorytm dałby tak samo dobry efekt w obu przypadkach. Z drugiej strony - ja sam nie narzekam na jakość zdjęć, które dostaję przez Whatsapp od różnych osób, więc może nie jest aż tak źle.
 15. To jest żałosne, że taka apka jak Whatsapp nie potrafi porządnie/poprawnie zmniejszyć dużego zdjęcia przed wysłaniem. Ja często robię tak, że wysyłam screena zdjęcia zamiast zdjęcia. Przy okazji (robiąc screena) często ustawiam lepszy kadr, konkretny wycinek. Jest to szybkie i wygodne, a plik jest mały (choć, niestety, jest PNG).