latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5,310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

latet last won the day on April 12

latet had the most liked content!

Community Reputation

875 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O ile to raczej prawda dla ROM-ów MIUI Polska/EU, to raczej nieprawda dla Globali. Zresztą już chyba nie udostępniają Globali dev/beta, tak jak dawniej.
 2. Jeśli miałby zniknąć dialer od xiaomi (czyli możliwość nagrywania rozmów z doskonałą jakością), to dziękuję, ale zostanę przy 11 do końca życia tego sprzętu.
 3. Ja wysyłałem. Wrócił naprawiony (wymiana ekranu). Trwało to w sumie ze 4 tygodnie. Nie pamiętam dokładnie, bo to parę lat temu, ale chyba było to sklep Goldway z AliExpress.
 4. Spróbuj jeszcze ewentualnie wyłączyć AOD (dla testu). Pamiętam, że kiedyś były z nim takie problemy, choć ostatnio raczej nie. P.S. Telefon za każdą kasę działa trochę lepiej, jak jest czasem zrestartowany Niemniej jednak, bezsenność to mocno irytująca przypadłość i ma zwykle bardzo konkretny powód, tylko często ciężko go znaleźć.
 5. U mnie pomaga częste restartowanie telefonu (raz na 1-2 dni). "Bezsenność" łapie zwykle po paru dobach bez restartu.
 6. Stanowczo nie jest to normalne.
 7. Ważne, czy nie wykastrują nagrywania rozmów i nie pogorszą aparatu.
 8. Baterię wiarygodnie ocenić można najwcześniej po ok. tygodniu od instalacji nowego ROM-u. W pierwszych dobach zwykle jest lepiej niż potem, co może być mylące w ocenie. Po tych 2 dniach to mogę napisać tylko, że jakichś szczególnych, nowych problemów z baterią nie stwierdzam. Żadnych innych nowych problemów też nie zauważyłem. Prawdopodobnie ta aktualizacja wnosi naprawdę bardzo niewiele nowego.
 9. Myślę, że kwestia nagrywanie rozmów i szerzej - oryginalnego dialera i apki do SMS - przesądza sprawę druzgocąco.
 10. A jak ktoś ma już nieszczęście mieć apkę wiadomości od google w MIUI, to działa normalne synchornizacja wiadomości z chmurą Xiaomi? No i kontaktów ze zdjęciami?
 11. Upewnić się tylko chcę - czy wszystkie wersje MIUI Global dla Mi10/Pro są wykastrowane z systemowego nagrywania rozmów? Albo szerzej - czy jest gdzieś jakaś wiarygodna lista wersji ROM-ów do konkretnych modeli, wg której można się zorientować, w których modelach i wersjach ROM-ów zrobili tę żenującą kastrację?
 12. Jeśli ktoś myśli, że to jakieś absurdalne czary-mary, to ja potwierdzam z własnych doświadczeń - ten sposób często działa "cuda".
 13. Ostatnio miałem problem z adguard, ale innego typu - po po prostu ten serwer całkiem padał na ileś godzin i telefon twierdził, że moje połączenie wifi nie ma dostępu do internetu. Po przełączeniu się na dane mobilne było identycznie, więc po tym się zorientowałem, że problemem jest DNS. No, ale to była pierwsza i jedyna taka sytuacja z adguard. Poza tym działa dobrze, a jeśli już, to raczej "za dobrze" blokuje niż za słabo. Nie umie tylko reklam w filmach na YT blokować, co bywa bolesne.
 14. Witam, Skąd wziąć ROM global dev do Redmi Note 5? Nie spodziewałem się, że zniknęły stąd: https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342 Czemu szukam akurat global dev? To proste - ROM tej właśnie linii jest zainstalowany w telefonie osoby, której chcę pomóc z aktualizacją (bo ma tam 9.6.27, czyli prawie sprzed roku). Próba wgrania najnowszego Stable wymaga wipe, a chodzi o to, aby wipe uniknąć. ROM-ow china dev też tam (https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342) nie widzę, a na pewno wciąż wychodzą, skoro jest MIUI Polska 20.5.28 do tego telefonu. Kiedyś wszystko było w jednym miejscu, teraz zaczęli robić schody i ukyrwać ROM-y? Wskażecie drogę? Dzięki!
 15. U mnie nie pomgło. Nadal prawie 20% leci przez noc, czyli masakra.