latet

Użytkownicy
 • Content count

  3955
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

latet last won the day on March 18

latet had the most liked content!

Community Reputation

536 Excellent

3 Followers

About latet

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  几个小米手机
 1. Z tych czerech niebieskich strzałek u mnie działają trzy. A wcześniej działały cztery. Dlatego nie dam sobie wmówić, że jest dobrze, bo nie jest.
 2. No niem, nie tylko o to. Także o stabilizowanie w filmach, a tam niedoskonałość OIS widać dużo dużo bardziej niż w zdjęciach, gdzie mając ostre zdjęcie i tak nie jest dowodem na to, że to akurat zasługa OIS. Moim zdaniem jest bardzo możliwe, że skuteczność tej niedoskonałej kalibracji jest różna dla różnych egzemplarzy. Dlatego jedni pisze, że działa OK we wszystkich osiach, a inni (chyba większość), że nie. @sp4ubw – może tak było w Twoim egzemplarzu, w takim razie bardzo gratuluję, ale w moim z pewnością nie. Pod Andkiem 6 z MIUI8 kalibracja OIS po każdym restarcie była konieczna i bardzo pomagała. Teraz wpływa na to, jak się OIS zachowuje, ale jest to wpływ niezadowalający – nie "naprawia" go w pełni. Ja mam wrażenie, że autor tego filmu nie rozumie idei OIS. Mimo to - film i tak dobrze (albo raczej: wyraźnie) pokazuje różnicę pomiędzy OIS sprawnym a pół-sprawnym.
 3. To już zależy jaki wariant QC porównujesz i z czym. Bo miedzy ładowaniem z mocą 15W a ładowaniem np. 2,5W różnica w czasie jest kolosalna (teoretycznie 6x szybciej).
 4. Ile ludzi tyle teorii - a to sugeruje, że zjawisko jest trudne do oceny, czyli prawdopodobnie "jeden pies". Jeśli jest wpływ szybkości ładowania na żywotność (w jeną lub drugą stronę) to jest on w praktyce normalnego użytkownika do pominięcia. No, chyba że startujemy w zawodach typu – komu będzie lepiej trzymać bateria po 15 latach używania ;)))
 5. Wcześniej (gdy ta kalibracja działała OK) to też od kliknięcia do "pomyślnie zakończono" upływał bardzo krótki czas. Aczkolwiek teraz rzeczywiście wydaje się on nieco krótszy, no i efekt kalibracji jest bardzo wątpliwy.
 6. Sposób jest trochę przekombinowany i wymaga zmiany motywu – tak? Czekamy na prostszy
 7. Potwierdzam, sprawdziłem. Praktycznie nie działa, tzn. niby coś zmienia, ale nadal jest daleko od OK.
 8. Stwierdzam, że OIS w 7.3.23, pomimo wbudowanej kalibracji, nie działa do końca poprawnie. Część osi nie działa.
 9. A kalibracja OIS?
 10. Zwykły wipe data (=factory reset) spod TWRP (+ cache wipe, choć pewnie jest w pakiecie).
 11. To prawda. Wg mnie teraz jest gorzej niż dawniej. Jednak nie jest prawdą, że nikt nie zauważył. Temat jest od jakiegoś czasu wałkowany.... Plus – mam wrażenie, że w 7.3.16 jest jakby nieco lepiej. Znaczy mechanizm z suwakiem nadal jest ten nowy (dziwny), ale sama regulacja jakby lepiej reaguje na światło.
 12. U mnie podobnie. Jest lepiej. Choć tylko minimalnie lepiej.
 13. Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie... Mi5CameraCalibrate.apk To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).
 14. A tak tu wcześniej niektórzy pisali stanowczo, że problem z GPS to tylko sprawa "EU", bo na china i na globalu zawsze było i zawsze jest OK.... Chyba się nieco mijali z prawdą.