FAQ

Przejrzyj tematy w często zadawanych pytaniach

Błędy systemu

 • Brak internetu przez dane mobilne?
  Należy ustawić poprawne APN wg. tego poradnika.
 • Jak zgłosić błąd systemu?
  Mimo dołożenia wszelkich starań, aby system miuipolska (xiaomi.eu) działał jak najlepiej mogą zdarzyć się błędy podczas korzystania z systemu. Błędy wynikają przede wszystkim z różnic wielu platform sprzętowych urządzeń MIUI i wersji systemu Android. Nie zawsze jedne modyfikacje czy poprawki pasują do wszystkich. Z racji wydawania systemu dla ponad 30 urządzeń Xiaomi prosimy o przesyłanie nam raportów z błędów jeśli takie wystąpią. (więcej…)

Ogólnie o MIUI

 • Jak wrócić do starszej wersji MIUI?
  Powrót do starszej wersji tygodniowej czy też stabilnej jest możliwy tylko z wykonaniem pełnego czyszczenia urządzenia, tak zwanego Full Wipe. Następnie wystarczy wykonać typowe kroki instalacyjne dla wybranego modelu, znajdziesz je w sekcji Poradniki.
 • Jak zmienić język w TWRP?
  Zmiana języka w TWRP recovery w przypadku gdy mamy domyślnie ustawiony język chiński.
  1. Przycisk Ustawienia
  2. Ikona globusa
  3. Zaznaczenie języka English (lub Polski jeśli dostępny)
  4. Zatwierdzenie zmian przyciskiem
 • Jak uzyskać dostęp do Opcji Programisty?
  Odpowiedź w poradniku
 • Jak usunąć czerwone podkreślenia słów podczas pisania?
  Mając klawiaturę dwujęzykową jak np. SwiftKey system może podkreślać nam słowa w drugim języku, który nie jest ustawiony jako domyślny dla klawiatury. (więcej…)
 • Jak zainstalować fastboot/ADB?
  Do instalacji romów MiFlash potrzebny jest tryb fastboot, natomiast ADB (Android Debug Bridge) przyda się do wykonywania różnych czynności związanych z powłoką ADB shell telefonu na Androidzie. (więcej…)
 • Jak sprawdzić status bootloadera?
  Aby dowiedzieć się, czy bootloader jest odblokowany, a tym samym telefon ma możliwość instalacji romu miuipolska/xiaomi.eu musimy podłączyć urządzenie do PC w trybie fastboot: (więcej…)
 • Czy aktualizować co tydzień?
  Cotygodniowe aktualizacje nie są wymagane. Telefony Xiaomi można aktualizować co dowolny okres czasu np. co miesiąc lub co pół roku.
 • Jak odblokować bootloadera w Xiaomi?
  Nowe telefony Xiaomi od 2015/2016 roku mają zablokowany bootloader, który nie pozwala na instalację romów innych niż oficjalne Xiaomi, w tym MIUIPolska. Aby odblokować bootloader należy złożyć zgłoszenie do MIUI wg instrukcji na forum. Dotyczy: modeli z 2016 roku (Mi5, Redmi Note 3, Redmi 3) i modeli Mi4c, MiNote Pro (w przypadku niekorzystania już z MIUIPolska).
 • Czy MIUIPolska posiada automatyczne aktualizacje OTA?
  Od wydania MIUI w wersji 9 MIUIPolska/Xiaomi.eu posiada automatyczne aktualizacje OTA (over-the-air), co tydzień rom może zostać pobrany automatycznie, są także powiadomienia o dostępności nowej wersji. Aktualizacje OTA z Xiaomi.eu wychodzą w każdy piątek wieczorem.
 • Jak rozumieć numerację wersji MIUI?
  Numeracja wersji MIUI jest różna dla wersji rozwojowej (dev) i stabilnej (stable). Rozwojowa numerowana jest wg dat wydania, natomiast stabilna wg numeracji wersji MIUI. (więcej…)
 • Kody serwisowe
  W MIUI mamy dostęp do 2 kodów serwisowych z podglądem stanu urządzenia lub z modułami testującymi. Kody uruchamiamy z dialera lub klikamy kilkakrotnie na "Wersję jądra" w Ustawienia > Informacje o telefonie > Pełna specyfikacja . Diagnostyka: *#*#MIUI#*#* (*#*#6484#*#*) Stan telefonu i sieci: *#*#4636#*#* Więcej o Diagnostyce w naszym poście.
 • Jak włączyć uprawnienia ROOT?
  W oprogramowaniu xiaomi.eu do uzyskania uprawnień ROOT potrzebna jest paczka Magisk (do pobrania stąd). Instaluje się ją tak jak aktualizacje MIUI, poprzez TWRP. Po instalacji na pulpicie powinna się pojawić aplikacja Magisk Manager, za pomocą której możemy przyznać uprawnienia danej aplikacji bądź ukryć fakt posiadania roota przed niektórymi aplikacjami, które sprawdzają jego obecność na danym urządzeniu.
 • Jak zmienić układ przełączników?
  Zmiana kolejności przełączników możliwa jest poprzez wejście w pasek powiadomień, jego rozwinięcie i kliknięcie opcji Edytuj. Jeśli zaś chcemy zwiększyć siatkę (układ) przełączników, przechodzimy do Ustawień > Powiadomienia i pasek stanu > Układ przełączników.
 • Jak włączyć latarkę na ekranie blokady?
  Należy nacisnąć przycisk Home, a po chwili nacisnąć przycisk Zasilania (Power) by pozostawić latarkę na stałe. Na nowszych urządzeniach bez przycisków fizycznych należy przesunąć na ekranie blokady w prawo, a następnie kliknąć ikonę latarki.
 • Jak edytować lub wstawić widżet na pulpit?
  Należy uszczypnąć ekran głównego pulpitu, długo nacisnąć Menu lub dotykać tapety ekranu przez kilka sekund, aby pokazać opcje edycji widżetów czy tapet.
 • Znalazłem bug w tłumaczeniu, co robić?
  Bugi zgłaszamy w odpowiednim temacie na forum.
Podziel się: