Jump to content

mariusz.ur

Użytkownicy
 • Posts

  1,760
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

mariusz.ur last won the day on November 10 2020

mariusz.ur had the most liked content!

About mariusz.ur

 • Birthday December 23

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI 8, Poco F3

Recent Profile Visitors

2,527 profile views

mariusz.ur's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Posting Machine Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

244

Reputation

 1. Ustawienia/ o telefonie/ wszystkie parametry/ klikaj w "wersja jądra". Nie ma tam kalibracji. Możesz sprawdzić czy działa prawidłowo.
 2. Najlepiej rób backup i przywracaj tylko "data". System wgraj od nowa. Jeśli chodzi o romy AOSP to możesz użyć aplikacji titaniun Backup lub Migrate.
 3. Sprawdź czy bootloader nie został zablokowany. Jeśli tak to odblokuj ponownie.
 4. Google photo (zdjęcia) możesz odinstalować bez problemu. W tych nowych Xiaomi galeria jest powiązana z Google Photo, ale jednak to są dwie różne aplikacje (przynajmniej tak to widzę na poco f3).
 5. W programie Xiaomi ADB/Fastboot Tools masz wszystkie aplikacje, które możesz bezpiecznie usunąć/wyłączyć i przywrócić w razie potrzeby. Na liście nie bez powodu nie ma galerii. Po usunięciu możesz mieć problemy z zapisywaniem zdjęć, ich edycji i z udostępnianiem. Bootlopu nie powinno być, ale wg mnie ta operacja usuwania galerii nie ma sensu.
 6. Na samym dole strony kliknij "assets"
 7. Jest wiele custom romów dostępnych dla Poco F3, w tym LOS 18.1. Najlepiej wypróbować parę z nich i wybrać ten najlepszy, jeśli miui nie spełnia oczekiwań . Ja nie użytkuje tego telefonu, tylko mój syn i jemu akurat miui nie przeszkadza. Mam Mi8 i zmieniłem miui na LOS 18.1. Jedyna wadą tych custom romów to kiepskie zdjęcia. Trzeba się ratować wgrywając gcam. Spróbuj w pierwszej kolejności Xiaomi eu (Miui Polska).
 8. Niestety ale miui nie na polotu do oxygenos. Przegrywa w każdej dziedzinie. Kilka stówek więcej i miałbyś OP 8T. Wyłącz funkcję super tapety to przycinki animacji przy powrocie z aplikacji na pulpit się zmniejszą. Co do gestów to spróbuj aplikacji Fluid NG.
 9. @Findfoxmasz rację. Zdjęcie z wbudowanej aplikacji w LOS są kiepskie. Jednak zdjęcia w miui również zostały zepsute przez "aktualizacje" Xiaomi. Chyba Xiaomi to max 1,5 roku i na sprzedaż. OnePlusa 6 sprzedałem miesiąc temu w bardzo krótkim czasie, a z Mi8 mam problemy, chociaż sporo tańszy a bebechy podobne.
 10. Wsparcie Xiaomi jest bardzo słabe. OnePlus 6, który jest z tego samego okresu co Mi8 dostał właśnie Androida 11. Na mi 8 łatka bezpieczeństwa z września 2020. Szybkość działania bez porównania lepsza na OP6. Ja teraz wrzuciłem LOS 18.1 bo mam już dosyć tego miui. Teraz dopiero widzę jak miui zamula telefon
 11. Tego telefonu nie da się przyspieszyć. Lepiej kupić używanego dwuletniego flagowca zamiast urządzenia z najniższej półki. Potem tylko pozostaje narzekanie na wydajność urządzenia.
 12. Ta inna aplikacja do SMS miała nadane odpowiednie uprawnienia? Możesz jeszcze wyczyścić dane aplikacji wiadomości. Ogólnie jest podobny wątek na forum, ale rozwiązania brak, bo oczywiście zablokowany wątek. https://miuipolska.pl/forum/topic/29527-nie-dochodzą-sms-kody-z-banku/
 13. Dziwny dział wybrałeś. Co ma serwis urządzeń wspólnego z twoim problemem? Sprawdź czy nie masz zablokowanych połączeń z tym numerem. Jednak ja obstawiam, że przyczyną tego jest ustawienie "ochrona przed spamem" aplikacji wiadomości. Wyłącz tę opcję i sprawdź czy SMS zostanie dostarczony. Sprawdź też w ustawieniach "spam i zablokowane".
 14. Jak masz taki problem bez etui to zgłoś naprawę gwarancyjną urządzenia lub zwróć w wyznaczonym terminie.
 15. Nigdy nie spotkałem się z taką funkcją w MIUI.
×
×
 • Create New...