latet

Użytkownicy
 • Content Count

  5,304
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Everything posted by latet

 1. Ważne, czy nie wykastrują nagrywania rozmów i nie pogorszą aparatu.
 2. Baterię wiarygodnie ocenić można najwcześniej po ok. tygodniu od instalacji nowego ROM-u. W pierwszych dobach zwykle jest lepiej niż potem, co może być mylące w ocenie. Po tych 2 dniach to mogę napisać tylko, że jakichś szczególnych, nowych problemów z baterią nie stwierdzam. Żadnych innych nowych problemów też nie zauważyłem. Prawdopodobnie ta aktualizacja wnosi naprawdę bardzo niewiele nowego.
 3. Myślę, że kwestia nagrywanie rozmów i szerzej - oryginalnego dialera i apki do SMS - przesądza sprawę druzgocąco.
 4. A jak ktoś ma już nieszczęście mieć apkę wiadomości od google w MIUI, to działa normalne synchornizacja wiadomości z chmurą Xiaomi? No i kontaktów ze zdjęciami?
 5. Upewnić się tylko chcę - czy wszystkie wersje MIUI Global dla Mi10/Pro są wykastrowane z systemowego nagrywania rozmów? Albo szerzej - czy jest gdzieś jakaś wiarygodna lista wersji ROM-ów do konkretnych modeli, wg której można się zorientować, w których modelach i wersjach ROM-ów zrobili tę żenującą kastrację?
 6. Jeśli ktoś myśli, że to jakieś absurdalne czary-mary, to ja potwierdzam z własnych doświadczeń - ten sposób często działa "cuda".
 7. Ostatnio miałem problem z adguard, ale innego typu - po po prostu ten serwer całkiem padał na ileś godzin i telefon twierdził, że moje połączenie wifi nie ma dostępu do internetu. Po przełączeniu się na dane mobilne było identycznie, więc po tym się zorientowałem, że problemem jest DNS. No, ale to była pierwsza i jedyna taka sytuacja z adguard. Poza tym działa dobrze, a jeśli już, to raczej "za dobrze" blokuje niż za słabo. Nie umie tylko reklam w filmach na YT blokować, co bywa bolesne.
 8. Witam, Skąd wziąć ROM global dev do Redmi Note 5? Nie spodziewałem się, że zniknęły stąd: https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342 Czemu szukam akurat global dev? To proste - ROM tej właśnie linii jest zainstalowany w telefonie osoby, której chcę pomóc z aktualizacją (bo ma tam 9.6.27, czyli prawie sprzed roku). Próba wgrania najnowszego Stable wymaga wipe, a chodzi o to, aby wipe uniknąć. ROM-ow china dev też tam (https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342) nie widzę, a na pewno wciąż wychodzą, skoro jest MIUI Polska 20.5.28 do tego telefonu. Kiedyś wszystko było w jednym miejscu, teraz zaczęli robić schody i ukyrwać ROM-y? Wskażecie drogę? Dzięki!
 9. U mnie nie pomgło. Nadal prawie 20% leci przez noc, czyli masakra.
 10. Dzięki @90tomash , nigdy nie byłem w tym zakamarku ustawień. Bardzo ciekawe. Zrobiłem tak jak piszą na screenie i ciekawy jestem efektów (w tym... ubocznych).
 11. Otóż to. Problem w trybie czuwania. Choć jest różnie - np. jednej nocy schodzi 5%, innej nocy 20% (przy wszelkich ustawieniach identycznych).
 12. O SOT się nie wypowiem, ale po nocy widzę, że u mnie bateria gorzej Nie spodziewałbym się, że będzie lepiej - Mi8 ma swoje lata, a jest bardzo udanym modelem, więc Xiaomi będzie nas zmuszać do kupna nowszego modelu celowym psuciem m.in. prądożerności w kolejnych aktualizacjach. Klasyka, raczej wszystkie firmy tak robią, taki mamy świat.
 13. Chyba za wcześnie pytać o baterię. Z tydzień musi minąć. No chyba, że jest ekstremalnie skopana i wychodzi to od razu (rzadko).
 14. Z tym GCam to niestety jest tak, że bardzo często nowsze wrogiem dobrego... Ja się trzymam wersji starej, ale sprawdzonej (6.1.021.xxxxx), w której tryb nocny to prawdziwy tryb nocny, a nie oszukańczy. Cały sens używania GCam dla mnie to jego wymiatający tryb nocny, no i oczywiście RAW-y, choć LightRoom nie ma właściwego profilu (nie rozpoznaje urządzenia) i trzeba się sporo napocić ręcznie, aby uzyskać jako-takie efekty. A co mi tam, pochwalę się jednym
 15. Dramat z baterią. Inni też o tym pisali. Przez noc potrafi spaść o 25%! Dziś odkryłem, że sporo pomaga wyłącznie funkcji "ekran zawsze włączony". Od razu dodam, że gdy pół roku temu, czy tam więcej, zaczynałem się nieufnie bawić tą funkcją, to testowałem to starannie i jej wpływ na baterię był bardzo mały! Dlatego zacząłem jej używać na stałe. Najwyraźniej niedawno musieli chyba coś skopać w tej funkcji, że zaczęła tak żreć... Sprawdźcie, może i u Was trochę pomoże. Ale na cud bym nie liczył.
 16. Nie marudź:) Lepsze takie puste miejsca, niż to, w jaki sposób zablokowane reklamy pokazuje „przeglądarka” (tak ją można nazwać? to jest chyba to coś o nazwie Android Web View), z której bezp. korzysta GoogleNews. Jak na obrazku.
 17. Z baterią to u mnie też tak jak piszesz. Ale spowolnienia działanie nie dostrzegam.
 18. Mam dziwny problem na tym ROM-ie. Brak wibracji przy połączeniach przychodzących, gdy dzwonek jest wyciszony. Wibracje są włączone, ale nic nie wibruje. Trochę to uciążliwe, bo wiele połączeń już przegapiłem przez to (ratuje mnie dioda/latarka, ale też nie zawsze tel. leży plecami do góry). Ktoś coś? DZIĘKI!
 19. Taki wniosek: Rozważcie proszę zmianę tematu wątku, tak aby zawierała słowo "Global".
 20. U mnie - początkowo - zero problemów. Potem pojawił się jeden - duży drenaż baterii w nocy/bezczynności. Nie wiem czy telefon wchodzi w deep sleep, bo ta nowa wersja Statystki baterii tego nie pokazuje.