Jump to content

latet

Użytkownicy
 • Posts

  5,317
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Everything posted by latet

 1. Witam, Chciałbym wylogować swojego starego Redmi z mojego konta Xiaomi. Nie udaje mi się. Z "zainteresowanego" telefonu - komunikat o błędzie połączenia z serwerem. Z innych telefonów podpiętych do mojego konta - niby mogą go usunąć, ale po chwili wraca. Tak samo jest, gdy próbuję poprzez stronę i.mi.com - niby daje się usunąć, ale wraca. Dzięki za pomoc
 2. Witam, W sieci znajduję sprzeczne i niezbyt świeże informacje na ten temat. Jak jest naprawdę? Czy są problemy z Netflixem na telewizorach Mi TV?
 3. Naprawiłem problem z baterią. Trzeba było wyczyścić dane (cache + dane) aplikacji systemowej Panel Sterowania. Polecam, różnica kolosalna. Nie wpadłbym na to sam z siebie. Zaczęły się jednak pojawiać częste uciążliwe komunikaty typu "Aplikacja Panel Sterowania przestała działać". Poszedłem tym tropem i naprawiłem 2 problemy za jednym zamachem
 4. Na globalu miui 12 bateria prawie 2x krócej mi trzyma niż na 11
 5. Moim zdaniem problem z LCD jest nie w barwach ale w czerni oraz w kątach widzenia na LCD/IPS (bardzo widoczny brak czerni gdy się patrzy od strony dowolnego narożnika). Mi8 to mój pierwszy AMOLED i nie wyobrażam już sobie powrotu na LCD nigdy.
 6. Mam go od prawie 2 lat i nie czuję potrzeby żadnej zmiany. Pomimo faktu, że bateria osłabła wyraźnie przez ten czas.
 7. @kiltel Mam nadzieję, że nie zmienił się dialer, że została możliwość nagrywania rozmów?
 8. O ile to raczej prawda dla ROM-ów MIUI Polska/EU, to raczej nieprawda dla Globali. Zresztą już chyba nie udostępniają Globali dev/beta, tak jak dawniej.
 9. Jeśli miałby zniknąć dialer od xiaomi (czyli możliwość nagrywania rozmów z doskonałą jakością), to dziękuję, ale zostanę przy 11 do końca życia tego sprzętu.
 10. Ja wysyłałem. Wrócił naprawiony (wymiana ekranu). Trwało to w sumie ze 4 tygodnie. Nie pamiętam dokładnie, bo to parę lat temu, ale chyba było to sklep Goldway z AliExpress.
 11. Spróbuj jeszcze ewentualnie wyłączyć AOD (dla testu). Pamiętam, że kiedyś były z nim takie problemy, choć ostatnio raczej nie. P.S. Telefon za każdą kasę działa trochę lepiej, jak jest czasem zrestartowany Niemniej jednak, bezsenność to mocno irytująca przypadłość i ma zwykle bardzo konkretny powód, tylko często ciężko go znaleźć.
 12. U mnie pomaga częste restartowanie telefonu (raz na 1-2 dni). "Bezsenność" łapie zwykle po paru dobach bez restartu.
 13. Ważne, czy nie wykastrują nagrywania rozmów i nie pogorszą aparatu.
 14. Baterię wiarygodnie ocenić można najwcześniej po ok. tygodniu od instalacji nowego ROM-u. W pierwszych dobach zwykle jest lepiej niż potem, co może być mylące w ocenie. Po tych 2 dniach to mogę napisać tylko, że jakichś szczególnych, nowych problemów z baterią nie stwierdzam. Żadnych innych nowych problemów też nie zauważyłem. Prawdopodobnie ta aktualizacja wnosi naprawdę bardzo niewiele nowego.
 15. Myślę, że kwestia nagrywanie rozmów i szerzej - oryginalnego dialera i apki do SMS - przesądza sprawę druzgocąco.
 16. A jak ktoś ma już nieszczęście mieć apkę wiadomości od google w MIUI, to działa normalne synchornizacja wiadomości z chmurą Xiaomi? No i kontaktów ze zdjęciami?
 17. Upewnić się tylko chcę - czy wszystkie wersje MIUI Global dla Mi10/Pro są wykastrowane z systemowego nagrywania rozmów? Albo szerzej - czy jest gdzieś jakaś wiarygodna lista wersji ROM-ów do konkretnych modeli, wg której można się zorientować, w których modelach i wersjach ROM-ów zrobili tę żenującą kastrację?
 18. Jeśli ktoś myśli, że to jakieś absurdalne czary-mary, to ja potwierdzam z własnych doświadczeń - ten sposób często działa "cuda".
 19. Ostatnio miałem problem z adguard, ale innego typu - po po prostu ten serwer całkiem padał na ileś godzin i telefon twierdził, że moje połączenie wifi nie ma dostępu do internetu. Po przełączeniu się na dane mobilne było identycznie, więc po tym się zorientowałem, że problemem jest DNS. No, ale to była pierwsza i jedyna taka sytuacja z adguard. Poza tym działa dobrze, a jeśli już, to raczej "za dobrze" blokuje niż za słabo. Nie umie tylko reklam w filmach na YT blokować, co bywa bolesne.
 20. Witam, Skąd wziąć ROM global dev do Redmi Note 5? Nie spodziewałem się, że zniknęły stąd: https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342 Czemu szukam akurat global dev? To proste - ROM tej właśnie linii jest zainstalowany w telefonie osoby, której chcę pomóc z aktualizacją (bo ma tam 9.6.27, czyli prawie sprzed roku). Próba wgrania najnowszego Stable wymaga wipe, a chodzi o to, aby wipe uniknąć. ROM-ow china dev też tam (https://c.mi.com//miuidownload/detail?device=1700342) nie widzę, a na pewno wciąż wychodzą, skoro jest MIUI Polska 20.5.28 do tego telefonu. Kiedyś wszystko było w jednym miejscu, teraz zaczęli robić schody i ukyrwać ROM-y? Wskażecie drogę? Dzięki!
 21. U mnie nie pomgło. Nadal prawie 20% leci przez noc, czyli masakra.
 22. Dzięki @90tomash , nigdy nie byłem w tym zakamarku ustawień. Bardzo ciekawe. Zrobiłem tak jak piszą na screenie i ciekawy jestem efektów (w tym... ubocznych).
 23. Otóż to. Problem w trybie czuwania. Choć jest różnie - np. jednej nocy schodzi 5%, innej nocy 20% (przy wszelkich ustawieniach identycznych).
 24. O SOT się nie wypowiem, ale po nocy widzę, że u mnie bateria gorzej Nie spodziewałbym się, że będzie lepiej - Mi8 ma swoje lata, a jest bardzo udanym modelem, więc Xiaomi będzie nas zmuszać do kupna nowszego modelu celowym psuciem m.in. prądożerności w kolejnych aktualizacjach. Klasyka, raczej wszystkie firmy tak robią, taki mamy świat.
×
×
 • Create New...