Jump to content

Adam Błażejewski

Super moderatorzy
 • Posts

  3,125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  94

Everything posted by Adam Błażejewski

 1. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 2. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 3. To po prostu się nie uda. Nie można przenieść całego obrazu do innego urządzenia. Pewne dane i ustawienia tak, ale całego obrazu juz nie.
 4. Nie są jakieś natrętne, ale fakt zdarzają się.
 5. @Piotr G Wójcik miałem na myśli soft chiński i globalny, a nie telefony. Normalnie reklamy nie wyświetlają się w Xiaomi jakoś nachalnie. Ostatnio zauważyłem kilka razy krótkie reklamy w aplikacji sprzątacz. Tak to nie znalazłem w samym systemie.
 6. Reklamy to znajdziesz i tu i tu. Na szczęście większość z nich można wyłączyć.
 7. @Piotr G Wójcik Raczej na odwrót. Chińska wersja pozbawiona jest niektórych zakresów częstotliwości, z reguły B20. Co więcej, wersja ta nie posiada języka polskiego, aby to zrobić, konieczne jest wgranie innego oprogramowania, co z kolei wiąże się z odblokowaniem bootloadera. Natomiast do działania płatności zbliżeniowych wymagany jest zablokowany bootloader. Jeśli zablokujesz go na innej wersji softu niż chińska, to możesz schować sobie telefon do szuflady. Co prawda istnieją sposoby, aby płatności działały przy odblokowanym bootloaderze, lecz jest to loteria. Raz działają, za chwilę mogą już nie działać. Wpływ na to ma Google, które co jakiś czas w tym grzebie. Jeśli nie masz wiedzy lub zamiaru zmiany oprogramowania, to lepiej kupić telefon w wersji global i mieć spokojną głowę.
 8. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 9. @tarkovsky Jeśli telefon uruchamia się połowicznie, to może @Acid zna rozwiązanie tego problemu. Próbowałeś go mimo wszystko podłączyć pod MiFlasha w trybie Fastboot?
 10. Poczytaj jak działa ta aplikacja. https://support.google.com/accounts/answer/3265955?hl=pl Do jej prawidłowego działania wymagane jest połączenie internetowe oraz włączona usługa lokalizacji.
 11. Może @Acid będzie w stanie Ci pomóc. Napisz do niego PW.
 12. @ultimate Na Xiaomi 12 nic oprócz nazwy się nie zmieniło. Wszystko jak działało, tak działa, nagrywanie rozmów również.
 13. @kris68 Jeśli podpiąłeś na nim konto googla, to powinieneś mógł go namierzyć przez find my device. Edit: rozumiem, że mimo odświeżenia jej telefonu nadal nie widać. Jeśli tak to znaczy, że jest już wyłączony. Zgłoś na Policje. Raczej już nic więcej nie zrobisz, niestety.
 14. @kulig007 aplikacja nie wymaga roota. Instalujesz ją że sklepu play.
 15. @kulig007 Jakiś czas temu dodałem taki wątek na forum. Znajdziesz go pod tym linkiem. Zmiana częstotliwości jest dziecinnie prosta, ale z tego co mi wiadomo to sposób ten nie działa już na telefonach z systemem HyperOS.
 16. @Netoper Poprawiłem link, już działa.
 17. @kris68 Z tego co wiem to tylko przywracanie ustawień fabrycznych usunie e-sim z telefonu. Update nigdy nie powinien usunąć Ci tego do czasu formatu telefonu lub w przypadku migracji pomiędzy ROMami. Tu raczej musisz zdecydować się na jeden rodzaj ROMu i przy nim pozostać.
 18. @Radosław Badach Na pewno chińska wersja, miała ona premierę w Chinach trzy miesiące temu. Co więcej, wczoraj dopiero odbyła się premiera w Indiach, a globalna premiera zaplanowana jest na dzień 15 stycznia. Więc na pewno nie mógł kupić wersji Global. Tak jak pisał przedmówca, otwarta kłódka świadczy też o odblokowanym bootloaderze i po prostu wgranym innym, niż docelowo ROMem. Na przyszłość, jeśli przyszłoby Ci do głowy zmieniać oprogramowanie w tym telefonie, to pod żadnym pozorem nie blokuj bootloadera, bo uceglisz sobie smartfon.
 19. @Kamil556677 to jest jak najbardziej sprawdzony sklep z oficjalnym sprzętem. Możesz tam śmiało kupować. Sam od lat robiłem tam zakupy i ani razu nie było z niczym problemu. To jest moja opinia, może ktoś ma inną.
 20. Jeśli to nie problem, to zrób kopie bezpieczeństwa i przywróć telefon do ustawień fabrycznych.
 21. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
 22. Przy aktualizacji ROMu danych nie utracisz.
 23. Historia połączeń w domyślnym dialerze jest scalana i dopiero jak wejdzie się w dany numer to widać pełną listę. Tak przemyślało to Google. Zawsze można zainstalować inny dialer ze sklepu Google Play Store.
 24. @Gracjan Roztocki Nadałeś wszystkie uprawnienia aplikacji zepp? Na wszelki wypadek zamroź ją w RAMie i wyłącz oszczędzanie baterii dla niej.
×
×
 • Create New...