Volv3r

Mi 8 - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Dziś wleciał android 10 na mi 8 w wersji GLOBAL STABLE. Wcześniej miałem Miui 11.0.6.0 PEAMIXM, a teraz po aktualizacji przez ota posiadam wersję miui 11.0.3.0 z oznaczeniem QEAMIXM. Screenshot_2020-02-13-12-35-11-541_com.android.settings.thumb.jpg.b99c500bfe5ec5e89af79875c54fc8c9.jpg

Jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do andka 9 jeśli chodzi o optymalizację. W końcu system Android oraz zasięg nie drenuje w tle. 

Screenshot_2020-02-13-12-47-11-110_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-02-13-12-46-43-777_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by Samuel Zimny
Uzupełnienie wypowiedzi.

Mimo noszenia Mi8 w spigenie, mam już jeden odprysk (zapewne coś wpadło) na ramce aluminiowej. Niby 7000 a rysuje się szybko a dokładniej ta farba schodzi 

Dnia 24.02.2020 o 15:13, 90tomash napisał:

Mimo noszenia Mi8 w spigenie, mam już jeden odprysk (zapewne coś wpadło) na ramce aluminiowej. Niby 7000 a rysuje się szybko a dokładniej ta farba schodzi 

Normalne ;-)

Czy to normalne, że w tym modelu przy płatnościach telefonem trzeba dotykać telefonem terminala i czekać z dobre kilka sekund aż w ogóle terminal załapie płatność? Do tego mam wrażenie, że po aktualizacji do androida 10 to te płatności działają jak chcą. Muszę telefon przykładać z kilka razy by zapłacić za cokolwiek. Do płatności używam aplikacji IKO a na telefon nałożony jest case z zestawu (nawet bez niego nie ma różnicy). Jak inni płacą telefonem to dystans między urządzeniem a terminalem wynosi dobre ponad 5 cm i łapie od razu a tu dotykając telefonem to ledwo co działa.

MIUI Global 11.0.3

Edited by shige

Ja płacę IKO od wielu miesięcy i również nie muszę przykładać telefonu, wystarczy że go zbliżę. Łapie za każdym razem. Telefon w etui i bez różnicy czy grubsze czy cieńsze. Rom od prawie początku korzystania z tego telefonu - Xiaomi.eu, choć nie wiem czy to w tym przypadku będzie miało znaczenie. Gdyby Ci w ogóle nie działało, to może tak..

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dnia 10.03.2020 o 21:34, shige napisał:

Czy to normalne, że w tym modelu przy płatnościach telefonem trzeba dotykać telefonem terminala i czekać z dobre kilka sekund aż w ogóle terminal załapie płatność? Do tego mam wrażenie, że po aktualizacji do androida 10 to te płatności działają jak chcą. Muszę telefon przykładać z kilka razy by zapłacić za cokolwiek. Do płatności używam aplikacji IKO a na telefon nałożony jest case z zestawu (nawet bez niego nie ma różnicy). Jak inni płacą telefonem to dystans między urządzeniem a terminalem wynosi dobre ponad 5 cm i łapie od razu a tu dotykając telefonem to ledwo co działa.

MIUI Global 11.0.3

Hej. Po ostatniej aktualizacji u mnie, przez 3 dni w ogóle nie mogłem płacić zbliżeniowo (IKO). Terminal nie wykrywał telefonu. Teraz już zaczęło działać ale muszę kłaść telefon na terminalu, wcześniej wystarczyło zbliżyć na parę centymetrów. 

Przestały mi działać również powiadomienia na zegarku z aplikacji mifit, pokazuje że nie ma nadanych uprawnień, mimo że są nadane.

• Like 1

Czyli różnie z tym jest. Nawet jeżeli telefon położę na terminalu to czasem nie chce w ogóle płatności łapnąć i jestem zmuszony wyciągnąć kartę.

Po aktualizacji do androida 10 to bez włączonej lokalizacji to mifit nawet nie chce z mi bandem się połączyć. Jak ją włączę i wyłączę to i tak po jakimś czasie opaska i tak sama się rozłącza.

Oprócz tego po aktualizacji zauważyłem problem z aparatem w domyślnej aplikacji. Przy źródłach światła widać czasem jakieś dziwne białe szumy. W GCamie wszystko działa normalnie.

U mnie po aktualizacji do 10 telefon wyraźniej wolniej działa i bateria dużo gorzej trzyma. Ehhh ponad rok telefon chodził pięknie teraz mnie już coś bierze znowu specjalnie uwalają sprzęt żebyś poleciał po nowy to samo miałem z flagowymi samsungami i LG myślałem że w xiaomi tak nie będzie 

6 minut temu, zlotnik napisał:

U mnie po aktualizacji do 10 telefon wyraźniej wolniej działa i bateria dużo gorzej trzyma. Ehhh ponad rok telefon chodził pięknie teraz mnie już coś bierze znowu specjalnie uwalają sprzęt żebyś poleciał po nowy to samo miałem z flagowymi samsungami i LG myślałem że w xiaomi tak nie będzie 

Z baterią to u mnie też tak jak piszesz. Ale spowolnienia działanie nie dostrzegam.

1 godzinę temu, zlotnik napisał:

Spowolnienia również nie zauważyłem, ale z baterią to jest podobnie. Znika niemiłosiernie szybko.

Ogólnie działa wolno na miui. Byłem tydzień na 11.0.3.0 po czystej instalacji w miflash. Lagi przy powrocie z aplikacji na pulpit, przy przewijaniu strony na chrome. Ten telefon z miui działa  jak średniak mi8 lite mojego syna. Ułomne aod, które ma za to kolorowe ikonki- wow. Wróciłem do LOS 17 bo te cukierkowe miui jest bardzo słabe. Natomiast jeśli chodzi o baterię to nie miałem problemu.

Edited by mariusz.ur

U mnie bateria schodzi dramatycznie szybko, pomimo że już maksymalnie ograniczyłem aplikacje działające w tle. Niecierpliwie czekam aż coś z tym zrobią. 

Cześć,
Mam szybkie pytanie: jak zmienić ścieżkę zapisu plików z przeglądarki?
Mam zainstalowanego Edge i pliki zamiast zapisywać się w: Pamięć urządzenia -> Download to zapisuje się w: Pamięć urządzenia -> Android -> data -> com.microsoft.emmx -> files -> Download.
Na poprzednim telefonie też miałem Edge i zapisywalo się dobrze. W ustawieniach przeglądarki nie ma możliwości zmiany.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Używał ktoś z was Pixel Experience na tym telefonie lub inny alternatywny ROM? 

Cześć wszystkim,

Ostatnio zauważyłem, że podczas nagrywania co chwilę spadają klatki, a w związku z tym niezbyt dobrze wygląda to na filmie. Dzieje się to w 30 i 60 fps. Spotkał ktoś się z czymś podobnym?

Dnia 30.04.2020 o 10:06, Gravis napisał:

Używał ktoś z was Pixel Experience na tym telefonie lub inny alternatywny ROM? 

PE plus ma więcej ustawień. Ogólnie rom dobry i nadaje się do codziennego użytku. Nie jest bez błędów, zresztą jak każdy inny custom rom czy miui. Dla mnie najlepszy custom rom to LOS 17.1. Oba mają aktualizację ota, szyfrowanie i są stabilne.

Lubisz dużo dodatków, ustawień to wypróbuj Havoc. Nie używałem go dłużej bo nie wspiera szyfrowania. 

Wszystkie wymienione to oficjalne romy i mają regularne aktualizacje.

• Thanks 1
  • Haha 1