Jump to content

mariusz.ur

Użytkownicy
 • Posts

  1,760
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by mariusz.ur

 1. Ustawienia/ o telefonie/ wszystkie parametry/ klikaj w "wersja jądra". Nie ma tam kalibracji. Możesz sprawdzić czy działa prawidłowo.
 2. Najlepiej rób backup i przywracaj tylko "data". System wgraj od nowa. Jeśli chodzi o romy AOSP to możesz użyć aplikacji titaniun Backup lub Migrate.
 3. Sprawdź czy bootloader nie został zablokowany. Jeśli tak to odblokuj ponownie.
 4. Google photo (zdjęcia) możesz odinstalować bez problemu. W tych nowych Xiaomi galeria jest powiązana z Google Photo, ale jednak to są dwie różne aplikacje (przynajmniej tak to widzę na poco f3).
 5. W programie Xiaomi ADB/Fastboot Tools masz wszystkie aplikacje, które możesz bezpiecznie usunąć/wyłączyć i przywrócić w razie potrzeby. Na liście nie bez powodu nie ma galerii. Po usunięciu możesz mieć problemy z zapisywaniem zdjęć, ich edycji i z udostępnianiem. Bootlopu nie powinno być, ale wg mnie ta operacja usuwania galerii nie ma sensu.
 6. Na samym dole strony kliknij "assets"
 7. Jest wiele custom romów dostępnych dla Poco F3, w tym LOS 18.1. Najlepiej wypróbować parę z nich i wybrać ten najlepszy, jeśli miui nie spełnia oczekiwań . Ja nie użytkuje tego telefonu, tylko mój syn i jemu akurat miui nie przeszkadza. Mam Mi8 i zmieniłem miui na LOS 18.1. Jedyna wadą tych custom romów to kiepskie zdjęcia. Trzeba się ratować wgrywając gcam. Spróbuj w pierwszej kolejności Xiaomi eu (Miui Polska).
 8. Niestety ale miui nie na polotu do oxygenos. Przegrywa w każdej dziedzinie. Kilka stówek więcej i miałbyś OP 8T. Wyłącz funkcję super tapety to przycinki animacji przy powrocie z aplikacji na pulpit się zmniejszą. Co do gestów to spróbuj aplikacji Fluid NG.
 9. @Findfoxmasz rację. Zdjęcie z wbudowanej aplikacji w LOS są kiepskie. Jednak zdjęcia w miui również zostały zepsute przez "aktualizacje" Xiaomi. Chyba Xiaomi to max 1,5 roku i na sprzedaż. OnePlusa 6 sprzedałem miesiąc temu w bardzo krótkim czasie, a z Mi8 mam problemy, chociaż sporo tańszy a bebechy podobne.
 10. Wsparcie Xiaomi jest bardzo słabe. OnePlus 6, który jest z tego samego okresu co Mi8 dostał właśnie Androida 11. Na mi 8 łatka bezpieczeństwa z września 2020. Szybkość działania bez porównania lepsza na OP6. Ja teraz wrzuciłem LOS 18.1 bo mam już dosyć tego miui. Teraz dopiero widzę jak miui zamula telefon
 11. Tego telefonu nie da się przyspieszyć. Lepiej kupić używanego dwuletniego flagowca zamiast urządzenia z najniższej półki. Potem tylko pozostaje narzekanie na wydajność urządzenia.
 12. Ta inna aplikacja do SMS miała nadane odpowiednie uprawnienia? Możesz jeszcze wyczyścić dane aplikacji wiadomości. Ogólnie jest podobny wątek na forum, ale rozwiązania brak, bo oczywiście zablokowany wątek. https://miuipolska.pl/forum/topic/29527-nie-dochodzą-sms-kody-z-banku/
 13. Dziwny dział wybrałeś. Co ma serwis urządzeń wspólnego z twoim problemem? Sprawdź czy nie masz zablokowanych połączeń z tym numerem. Jednak ja obstawiam, że przyczyną tego jest ustawienie "ochrona przed spamem" aplikacji wiadomości. Wyłącz tę opcję i sprawdź czy SMS zostanie dostarczony. Sprawdź też w ustawieniach "spam i zablokowane".
 14. Jak masz taki problem bez etui to zgłoś naprawę gwarancyjną urządzenia lub zwróć w wyznaczonym terminie.
 15. Nigdy nie spotkałem się z taką funkcją w MIUI.
 16. Ja pierwszego f3 odesłałem. Drugi kupiłem na Banggood i byłem świadomy zielonej poświaty, która w normalnym użytkowaniu jest niewidoczna. Postanowiłem nie narzekać, zwłaszcza przy cenie 1090 zł za 6/128.
 17. Ale co serwis ma zrobić? Pozbyć się miui? Zrób na początek przywrócenie ustawień fabrycznych. Jak po tym dalej problem będzie występował, to pozostaje odblokowanie bootloadera i instalacja xiaomi.eu.
 18. Mam drugi egzemplarz f3 i w obu telefon wygaszał/wygasza ekran już przy około 2cm od ucha. W moim przypadku, jeśli chodzi o czujnik zbliżeniowy to nie ma się do czego przyczepić.
 19. Musisz się przyzwyczaić do opóźnionych łatek bezpieczeństwa w Xiaomi.
 20. To chyba tylko informacja, że bootloader nie jest blokowany. Rom prawdopodobnie zainstalował się poprawnie.
 21. Na OP6 też te ustawienia nie wpływają na zmianę wyświetlania. Najwyraźniej Xiaomi nie powinno wciskać wiadomości, telefonu i kontaktów od Googla w swoich wersjach Androida bo ustawienia tych aplikacji działają tylko na Pixel-ach.
 22. Sprawdź w aplikacji Google > zarządzaj kontem > osoby i udostępnianie > kontakty > koło zębate> więcej ustawień > sortuj według > imię.
 23. Ustaw preferencje wyświetlania/sortowania w ustawieniach aplikacji kontakty. Aplikacja wiadomości nie ma takich ustawień. Ja nie mam wiadomości od Googla systemowo i u mnie wyświetla zawsze od imienia. Nie ważne jak mam ustawione w kontaktach. Może to zależy od systemu.
 24. Sprawdź w bateria>ustawienia opcję "wyłącz dane mobile gdy urządzenie jest zablokowane". Powinno być "nigdy".
 25. @mruczek66 Sprawdź w SafetyNet test lub checker. Magisk 22.1 pokazuje błędnie status SafetyNet.
×
×
 • Create New...