Jump to content

mariusz.ur

Użytkownicy
 • Posts

  1,774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by mariusz.ur

 1. Jeśli nie macie ustawionego harmonogramu w trybie czytania, to przyczyną może być ustawienia/ wyświetlacz/ schemat kolorów/ tryb adaptacyjny.
 2. Zbędna i nic nie wnosząca zmiana. Jak chcesz jakiś zmian to zainstaluj xiaomi.eu o ile coś istnieje na te wynalazki z literą A
 3. Nie wiem dlaczego ktokolwiek myśli, że można kupić oryginalne części do telefonu poza oficialnym serwisem. Kto ma te części dostarczać do tych sklepów? Czy jest jakakolwiek firma, która sprzedaje części do swoich urządzeń? Jaki interes by mieli w dostarczaniu części do sklepów? Od tego mają swoje serwisy.
 4. Zainstalowałem tygodniowe wydanie xiaomi.eu i mam to samo. Najwyraźniej to problem romu, a nie Googla, bo na globalu działa.
 5. W poco F3 i Mi8 na globalu w aplikacji Google/ ustawienia/ voice match jest opcja asystenta z zablokowanym ekranem. Jeśli aplikacja Google nie jest systemową, to nadaj jej odpowiednie uprawnienia.
 6. W konsoli wpisz fastboot devices Podłącz telefon do PC i uruchom go w trybie fastboot. Wciśnij enter zaraz po pojawieniu się "królika". Powinno wykryć urządzenie i jeśli to nie uszkodzenie sprzętowe to powinien zostać w tym trybie.
 7. Podobno gwarancja działa na Xiaomi zakupione w chińskich sklepach. Warunek, to region na który jest przeznaczony telefon. To chyba oczywiste, że musi być na Europę. Chińska wersja raczej nie będzie objęta gwarancją w naszym kraju. Najlepiej sprawdzić to w CCS.
 8. Nie dzieje się tak po tym jak ustawisz textra jako aplikację domyślną dla wiadomości? Dlatego nie widać jej w aplikacjach.
 9. Spróbuj go zrestartować przez adb Adb reboot bootloader Jak nie da rady to odłącz od komputera i próbuj z długim trzymaniem przycisku zasilania i ściszania nawet kilka razy.
 10. Jak to nie wchodzi w fastboot? Jak wisi na mi to przytrzymaj przycisk zasilania. Jak dobrze wygrało rom to powinno się dać wejść w fastboot i recovery, które powinno być zamienione na oficjalne. Rom może się nie uruchomi, ale w tryb recovery i fastboot musi wejść, o ile wygrałeś rom do swojej wersji telefonu.
 11. To, że nie ustawiłeś blokady ekranu nie oznacza, że telefon nie jest zaszyfrowany. Kiedy ludzie przestaną mylić "wipe" z "format". Masz format data na dole po prawej stronie a nie w czyszczeniu.
 12. Na każdym wi fi tak się dzieje? Zmień kanał w routerze.
 13. Ustawienia/ o telefonie/ wszystkie parametry/ klikaj w "wersja jądra". Nie ma tam kalibracji. Możesz sprawdzić czy działa prawidłowo.
 14. Najlepiej rób backup i przywracaj tylko "data". System wgraj od nowa. Jeśli chodzi o romy AOSP to możesz użyć aplikacji titaniun Backup lub Migrate.
 15. Sprawdź czy bootloader nie został zablokowany. Jeśli tak to odblokuj ponownie.
 16. Google photo (zdjęcia) możesz odinstalować bez problemu. W tych nowych Xiaomi galeria jest powiązana z Google Photo, ale jednak to są dwie różne aplikacje (przynajmniej tak to widzę na poco f3).
 17. W programie Xiaomi ADB/Fastboot Tools masz wszystkie aplikacje, które możesz bezpiecznie usunąć/wyłączyć i przywrócić w razie potrzeby. Na liście nie bez powodu nie ma galerii. Po usunięciu możesz mieć problemy z zapisywaniem zdjęć, ich edycji i z udostępnianiem. Bootlopu nie powinno być, ale wg mnie ta operacja usuwania galerii nie ma sensu.
 18. Na samym dole strony kliknij "assets"
 19. Jest wiele custom romów dostępnych dla Poco F3, w tym LOS 18.1. Najlepiej wypróbować parę z nich i wybrać ten najlepszy, jeśli miui nie spełnia oczekiwań . Ja nie użytkuje tego telefonu, tylko mój syn i jemu akurat miui nie przeszkadza. Mam Mi8 i zmieniłem miui na LOS 18.1. Jedyna wadą tych custom romów to kiepskie zdjęcia. Trzeba się ratować wgrywając gcam. Spróbuj w pierwszej kolejności Xiaomi eu (Miui Polska).
 20. Niestety ale miui nie na polotu do oxygenos. Przegrywa w każdej dziedzinie. Kilka stówek więcej i miałbyś OP 8T. Wyłącz funkcję super tapety to przycinki animacji przy powrocie z aplikacji na pulpit się zmniejszą. Co do gestów to spróbuj aplikacji Fluid NG.
 21. @Findfoxmasz rację. Zdjęcie z wbudowanej aplikacji w LOS są kiepskie. Jednak zdjęcia w miui również zostały zepsute przez "aktualizacje" Xiaomi. Chyba Xiaomi to max 1,5 roku i na sprzedaż. OnePlusa 6 sprzedałem miesiąc temu w bardzo krótkim czasie, a z Mi8 mam problemy, chociaż sporo tańszy a bebechy podobne.
 22. Wsparcie Xiaomi jest bardzo słabe. OnePlus 6, który jest z tego samego okresu co Mi8 dostał właśnie Androida 11. Na mi 8 łatka bezpieczeństwa z września 2020. Szybkość działania bez porównania lepsza na OP6. Ja teraz wrzuciłem LOS 18.1 bo mam już dosyć tego miui. Teraz dopiero widzę jak miui zamula telefon
 23. Tego telefonu nie da się przyspieszyć. Lepiej kupić używanego dwuletniego flagowca zamiast urządzenia z najniższej półki. Potem tylko pozostaje narzekanie na wydajność urządzenia.
×
×
 • Create New...