Volv3r

Mi 8 - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Strasznie słabo z baterią u mnie po aktualizacji. Około 2h SOT mniej niż przed aktualizacją przy takim samym korzystaniu.

Bateria ucieka w oczach, znów strach wyjść z domu bez ładowarki! :D 

1 godzinę temu, andrzej89 napisał:

Strasznie słabo z baterią u mnie po aktualizacji. Około 2h SOT mniej niż przed aktualizacją przy takim samym korzystaniu.

Bateria ucieka w oczach, znów strach wyjść z domu bez ładowarki! :D 

OK, ale na której dokładnie wersji?

12 minut temu, pkonrad napisał:

A ile masz wersji softu z MIUI 11 dla Mi 8 ?

Nie napisał, że chodzi o "11" :)

Rozmowa o 11 była więc to raczej moim skromnym zdaniem Logiczne iż chodzi o 11 :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Potwierdzam. Na 11 bateria bardzo szybko się rozładowuje, nawet wtedy, gdy bardzo oszczędnie korzystam z LTE (głównie WiFi).

Sprawdźcie jakie aplikację macie dodane do Autostartu. Ja po aktualizacji miałem dodane praktycznie wszystko. Może to jest przyczyną drenażu baterii.

• Like 1

Potwierdzam. Na 11 bateria bardzo szybko się rozładowuje, nawet wtedy, gdy bardzo oszczędnie korzystam z LTE (głównie WiFi).
Ja bym zrobił klasyczny Wipe po tak dużej aktualizacji. Ostatnio na poczciwej 10 System Android zjadal mi 80% baterii i w ciągu doby zmuszony byłem ładować. Ogólnie polecam

Klasyczny, tzn. jakie ustawienia w TWRP? Czy po wipe stracę swoje dane lub ustawienia?

Edited by Carburator

Klasyczny, tzn. jakie ustawienia w TWRP? Czy po wipe stracę swoje dane lub ustawienia?
Przycisk Power i Vol IP i tam masz Wipe, tak stracisz wszystko, pamiętaj by wiedzieć jakie masz hasło do konta xiaomi. Bo inaczej będzie klops. Coś jak iCloud Appla hehe

Dnia 4.11.2019 o 08:44, pkonrad napisał:

Sprawdźcie jakie aplikację macie dodane do Autostartu. Ja po aktualizacji miałem dodane praktycznie wszystko. Może to jest przyczyną drenażu baterii.

Faktycznie , większość aplikacji była w autostarcie. Wyłączyłem i dużo lepiej jest z baterią.

3h SOT i ponad 50% baterii na stanie jeszcze.

Pisaliście chyba o wersji beta miui 11 a już jest dostępna global stable

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10.2 GLOBAL stable, pie 9~
przy użyciu Tapatalka

Masz zapłon jak diesel na mrozie. Zerknij w temat dotyczący oficjalnej aktualizacji.

• Haha 1

Ja po miesiącu życia z Mi 8 mogę powiedzieć, że to naprawdę świetny telefon. Wymieniłem Note 4X na Mi 8 6/128 - kupiłem go w hiszpańskim magazynie BG za 1060 zł.

Odliczając cashback etc wyszło jeszcze mniej.

Po za bateria która w note była przesadnie kozacka tu wszystko jest mega lepsze. Musiałem przywyknąć do notcha . Na szczęście od MIUI 11 powiadomienia są naprawdę ok.

Aparat dla mnie to przeskok jak przez morze, note miał bardzo średni aparat.

• Like 1

Ja u siebie nic nie zmieniałem w tym temacie a w ustawieniach pokazuje, że telefon jest zaszyfrowany, więc chyba jest to domyślnie włączone.

Po ostatniej aktualizacji systemu nie mogę przydzielić zezwolenia na odczytywanie kontaktów :(

Edited by Carburator

Pytanko do posiadaczy Mi8 z Androidem 10 (u mnie wciąż 9). Czy można bezpośrednio z ustawień systemu ustawiać prywatny DNS? A jeśli nie, to czy w tym celu zadziała apka "MIUI Hidden Settings"? Pytam, ponieważ - przynajmniej u mnie - ta apka nie ma zakładki "Android 10".

Screenshot_2020-01-05-21-55-04-862_com.android.systemui.jpg

To ja trochę z innej beczki. Otóż  spory czas temu korzystałem na swoim telefonie z apki mcdonald. Po jednej z aktualizacji zaczeła mi ona wariować więc ją odinstalowałem. w chwili obecnej po instalacji i w momencie konfiguracji wyskakuje mi powiadomienie, że apka nie działa na zrootowanych telefonach. Wszystko ok tylko, że ja nie mam zrootowanego telefonu. Ktoś się orientuje w czym problem?

52 minuty temu, Lukasz3030 napisał:

w czym problem?

Ale masz odblokowany bootloader

Edited by mariusz.ur

31 minut temu, Lukasz3030 napisał:

Hm... nie przypominam sobie zebym cokolwiek odblokowywał. A jest mozliwość aby go spowrotem zabpokowac?

Tak, ale tylko i wyłącznie z oryginalnym ROMem, z jakim telefon wyszedł z fabryki. Czyli jeśli masz chińską wersję Mi 8, musisz wgrać China Stable ROM i wtedy możesz zablokować BL. W przeciwnym razie uceglisz telefon. Skoro sam  nic nie odblokowywałeś, to obstawiam że kupiłeś chińską wersję Mi 8 z wgranym Global ROMem lub MIUI Polska.

18 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

W ustawieniach systemu nie da się, ja to robię przez Magisk "DNS Switcher".

A czy ew. mógłbyś sprawdzić czy da się przez apkę "MIUI Hidden Settings"? Bo to nie wymaga roota. Apka jest normalnie w PlayStore.

1. Nie ma zakładki dla Android 10.

2. Na Android 9 wywala mi komunikat, że opcja jest niekompatybilna z moim urządzeniem.

Wie ktoś jak uruchomić przednią kamerkę IR do robienia zdjęć w podczerwieni na Androidzie 9 bez roota. Sposòb z ukrytym menu testowym u mnie nie działa kamera się nie uruchamia.

Pytanie o ładowanie :) Jak jest napis "turbo" albo "superszybkie" (jak na obrazku), to oznaczy to który tryb QuickCharge, albo jakie konkretnie napięcie ładowania Mi8?

Dzięki!

Screenshot_2020-01-12-14-00-38-615_lockscreen.jpg

Czy w Mi8 podczas nagrywania w 4K60fps lub 1080p60fps działa OIS? Ostatnio coś czytałem, że niby działa to tylko w 30fps i teraz mam zagwozdkę.

Dnia 28.01.2020 o 19:18, shige napisał:

Czy w Mi8 podczas nagrywania w 4K60fps lub 1080p60fps działa OIS? Ostatnio coś czytałem, że niby działa to tylko w 30fps i teraz mam zagwozdkę.

OIS działa zawsze. EIS działa tylko w 1080p30fps.

19 godzin temu, latet napisał:

OIS działa zawsze. EIS działa tylko w 1080p30fps.

A co jest w sumie lepsze ? OIS?