Skocz do zawartości

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma pomysł, jak skutecznie pozbyć się asystenta z systemu?

Mam go niby wyłączonego, ale jak powiem "OK Google", to pojawia się propozycja jego włączenia, czyli jakby cały czas był na nasłuchu. Mam usunięte urządzenie w opcjach google, usunięte voice match i tak dalej. Dodatkowo asystent uruchamia się w okreslonych miejscach (chociaż nie mam włączonej lokalizacji). Serio tylko jakiś Google Debloater?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychol38 napisał:

Czy Wam też czasem ekarn główny łapie zwieche i nie wyświetla ikon z tego paska na dole? Używam globalna wersję i szuflady. 

Tak, pojawia się to od czasu do czasu. A raczej znika :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2020 o 14:30, peseq napisał:

Zgubiłem moje Mi9. Okazuje się, że, Żadna opcja typu "znajdz moje urządzenie" jest o kant D, kiedy tel został wyłączony. Lipa.
Szkoda, że nie robią tej opcji na sztywno.

Wysłane z mojego S10+ przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz zlokalizować telefon skoro jest odcięty od świata? W domu potrafisz włączyć TV bez prądu? Próbuj go zlokalizować, zablokować. Jak się uruchomi i podłączy do sieci to "znalazca" dostanie informację i u ciebie powinna zaskoczyć ostatnia lokalizacja.

Jeśli telefon był zalogowany na konto Xiaomi i miałaś zablokowany bootloader to ciężko będzie z niego korzystać. Nawet jak zrobi pełny reflash to po podłączeniu do neta będzie prosił o hasło. Chyba, że ktoś już znalazł sposób na obejście tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zlokalizować telefon skoro jest odcięty od świata? W domu potrafisz włączyć TV bez prądu? Próbuj go zlokalizować, zablokować. Jak się uruchomi i podłączy do sieci to "znalazca" dostanie informację i u ciebie powinna zaskoczyć ostatnia lokalizacja.
Jeśli telefon był zalogowany na konto Xiaomi i miałaś zablokowany bootloader to ciężko będzie z niego korzystać. Nawet jak zrobi pełny reflash to po podłączeniu do neta będzie prosił o hasło. Chyba, że ktoś już znalazł sposób na obejście tego?
Miałem zablokowany bootloader. Próbowałem już wszystko, żeby go namierzyć:) szkoda że musi byc połączenie z internetem, żeby go namierzyć.

Wysłane z mojego S10+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peseq napisał:

Miałem zablokowany bootloader. Próbowałem już wszystko, żeby go namierzyć:)

Ale zablokowałeś go i dodałeś tekst (nr telefonu do kontaktu) który ma się wyświetlić? Znajomy odzyskał po roku od kradzieży. Niestety nie zgłosił kradzieży, a bez tego policja nie chciała podjąć działań. Zadzwonił do niego klient (który kupił zablokowany telefon w lombardzie) z prośbą o podanie hasła odblokowania. Niestety zdalna lokalizacja nie działała, bo nie dodał żadnego komputera jako zaufanego urządzenia dla lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania. 

1. Motywy. Ustawiłem Ekran blokady z customowego motywu i co jakiś czas ustawia mi się wszystko z motywu klasycznego. Ktoś coś?

2. Wideo. Często w  pomieszczeniu podczas nagrywania aparat szaleje i miga jakby szukał balansu bieli, albo go zmieniał. W rezultacie nagranie ciężko się ogląda "mruga". Rozjaśnia się i ściemnia. Dzieje się tak głównie w pomieszczeniu przy naturalnym świetle. Da się jakoś manuala włączyć w kamerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zablokowałeś go i dodałeś tekst (nr telefonu do kontaktu) który ma się wyświetlić? Znajomy odzyskał po roku od kradzieży. Niestety nie zgłosił kradzieży, a bez tego policja nie chciała podjąć działań. Zadzwonił do niego klient (który kupił zablokowany telefon w lombardzie) z prośbą o podanie hasła odblokowania. Niestety zdalna lokalizacja nie działała, bo nie dodał żadnego komputera jako zaufanego urządzenia dla lokalizacji.
Tak. Zrobiłem to.

Wysłane z mojego S10+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krzychol38 napisał:

Dwa szybkie pytania. 

1. Motywy. Ustawiłem Ekran blokady z customowego motywu i co jakiś czas ustawia mi się wszystko z motywu klasycznego. Ktoś coś?

2. Wideo. Często w  pomieszczeniu podczas nagrywania aparat szaleje i miga jakby szukał balansu bieli, albo go zmieniał. W rezultacie nagranie ciężko się ogląda "mruga". Rozjaśnia się i ściemnia. Dzieje się tak głównie w pomieszczeniu przy naturalnym świetle. Da się jakoś manuala włączyć w kamerze?

Jeszcze jedno pytanie. 

3. Mi 9 - Amazfit BIP. Po przełączeniu na oszczędzanie baterii oraz po powrocie do trybu normalnego przestają mi przychodzić powiadomienia na zegarek. Sprawdziłem w ustawieniach mi fit trochę jest dziwnie. Aplikacja mowi, że nie mam ustawionego zezwolenia, a jak już wchodzę w ustawienia to uprawnienia są przyznane. 

Screenshot_2020-03-16-09-24-40-642_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2020-03-16-09-24-47-186_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, stereo0 napisał:

@krzychol38 na czy dla aplikacji, od których chcesz powiadomienia masz ustawiony dostęp?

Tak. Wydaje mi się, że problem jest mocno powiązany z trybem oszczędzania energii. Tylko, że w ustawieniach też zaznaczyłem żeby nic nie robił z Mi fitem jak będzie tryb oszczędzania energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, ArieloPL napisał:

Warto kupować mi9, jak niedługo europejską premiera mi10?

Moim zdaniem warto, w Mi 10 będziesz miał porąbany dialer, kontakty i wiadomości od Googla. Dodatkowo cena zaporowa i idiotycznie zakrzywiony ekran do niczego niepotrzebny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

 

Czyli na mi9 mogę dalej nagrywać rozmowy :-)?

szczerze.mowiac, zależy mi na odblokowywania twarzą, NFC, ładowaniu bezprzewodowym i wyświetlaczu oled

 

 

troche zastanawiałem się nad mi note 10, ale dużo opinie jest , że nie jest super dopracowany.

Edytowane przez ArieloPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ArieloPL napisał:

Czyli na mi9 mogę dalej nagrywać rozmowy :-)?

szczerze.mowiac, zależy mi na odblokowywania twarzą, NFC, ładowaniu bezprzewodowym i wyświetlaczu oled

 

 

troche zastanawiałem się nad mi note 10, ale dużo opinie jest , że nie jest super dopracowany.

Osobiście zmieniłem LGv30 ma Mi9 i taki jestem trochę w rozkroku.

O ile na Androidzie 9 na LG było miodzio to 10 zje...ała dosłownie sens jego istnienia, przestały działać inne dialery, nagrywanie rozmów, export logów na kalendarz google i kilka innych rzeczy i to są ewidentnie chamskie zagrywki google więc się wkr. i kupiłem X i teraz...

...kilka rzeczy które mi nie działały działają z pudełka (tak nagrywanie też!) to dla odmiany brakuje np. "trybu kieszeni" (ale do połatania modami) czy normalnego zachowania czujnika światła.

Ogólnie technicznie słuchawka jest bez zarzutu, ostatnia słuchawka w cenie która usprawiedliwia jej byt bo 4k za Mi10 czy nawet s10- koń mi się rozerwał że śmiechu:roll:

jeśli tylko nie jesteś uparty jak ja że chcę mieć jak chcę to będziesz zasowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ArieloPL napisał:

Czyli na mi9 mogę dalej nagrywać rozmowy :-)

Tak, Mi 9 to ostatni "normalny" telefon Xiaomi (obok Mi 9 SE i Mi 9T) i ma wszystko co opisałeś. 

11 minut temu, mojo napisał:

brakuje np. "trybu kieszeni"

Nie masz trybu kieszonkowego? W Mi 9 Lite z 10 nadal jest. Może masz coś innego na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...