Jump to content

don_kamillo

Użytkownicy
 • Posts

  1,483
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by don_kamillo

 1. A jak macie z powiadomieniami? Ja mam wprawdzie wersję 11pro, ale chyba aż takiej różnicy nie powinno być. Chodzi mi o to, że po jakimś czasie przestaje otrzymywać powiadomienia (signal, telegram, czasem Outlook, apki bankowe etc). Czasem trzeba wejść w aplikacje, czasem same przychodzą, wszystkie naraz, zbiorówka z kilku godzin. Klodki, autostarty nie działają. Na miui12.5 działało ok, robiłem dirty flash. Ktos jeszcze się z tym spotkał?
 2. A ja mam problem z powiadomieniami. Telegram, outlook, signal, czy inne apki. Po jakimś czasie przestają wyświetlać powiadomienia. Czasem przychodzą zbiorczo, czasem dopiero jak wejdę w aplikację. Mam autostarty, kłódki, wyłączone oszczędzania baterii...
 3. Ok, ja też po aktualizacji (dirty flash). Całkiem fajnie to idzie, chyba lepiej, niż przez twrp. Jeszcze niech twrp ogarną i będzie dobrze. Miui13 Na plus: - zapamiętuje pozycje dymków czatu - dymki są zaokrąglone - boczny pasek z aplikacjami I to chyba tyle zauważalnych zmian. Na minus: - nadal 3 kolumny w folderze - nadal gesty tylko w stockowym launcherze - apka SMS bez dymków - wspomniane wyżej apki w trybie ciemnym No i tyle. Absolutnie nie zasługuje na miano miui 13. Nawet motywy nie wypluwają ostrzeżenie, że staje się motyw na starszą wersję systemu.
 4. Niby tak, ale nie do końca. Wprawdzie sprawdzałem xiaomi.eu stable na mi11, ale tam działało tragicznie (wysokie temperatury i znikająca bateria). Teraz mam CN stable (wprawdzie na mi11 pro), ale jest niebo do ziemi. Telefon chłodny, bateria trzyma nie gorzej niż mi10. Więc teraz pytanie: czy to telefony są aż tak różne w budowie, czy to jednak kwestia softu (podejrzewam mocniejszą integrację usług google).
 5. Zauważyłem, że mój mi10 ma bardzo cichy głośnik rozmów, zdecydowanie gorzej niż w mi9 i mi11. Robiłem ostatnio format data i jest bez zmian na ostatniej becie. Podejrzewam, że jak w mi6, ma zapaprany głośnik/kratkę głośnika. Czym najlepiej to wyczyścić? Izopropanol na pędzelek? Sprężone powietrze raczej wdmucha syf do środka. Telefon na gwarancji, wolałbym go nie otwierać.
 6. A mi9 nie miał natywnie opcji zmiany mbn? Jak zainstalujesz Hidden Settings Miui i wybierzesz opcję Modem config, to nie zadziała? Nie mogę edytować komentarza. Jakby coś, pisałem kiedyś dla Mi10, może Tobie się przyda. https://miuipolska.pl/forum/topic/52867-volte-i-vowifi-w-sieci-play/
 7. Better Battery Stats, ale wymaga roota.
 8. Nie no, SOT 5-6 godzin to całkiem w porządku wynik. Nie wiem, jaki telefon miałeś wcześniej/jak używasz, ale uważam, że Mi10 całkiem nieźle radzi sobie z baterią. Ale jak chcesz mieć wyższe wyniki, to instaluj jakiś AOSP, chłopaki po 9 godzin SOT wykręcali. Bo 10% przez noc to nie jest normalne.
 9. Mi10 w globalu/eea nie będzie mieć dualsim. Zostaje wgranie xiaomi.eu i zakup tacki na dwie karty.
 10. A na poco launcher od razu włącza przyciski na dole, bo gesty nie działają.
 11. Ustawienia -> karty sim i sieci mobilne -> ustawienia zaawansowane -> roaming danych - > przesył danych podczas roamingu -> zawsze.
 12. Jeśli to prawda z tym klonowaniem, to kompletnie nie widzę sensu korzystania ze stable, skoro od kilku bet wszystko działa jak powinno. Mam klony na ostatniej becie (20.12.29) i brak w/w objawów.
 13. A mnie się nadal marzy taka tapeta z aktywną pogodą. Był taki ficzer na którymś modowanym launcherze Xiaomi.
 14. Ponoć to była jakaś beta puszczona dla wybranych userów. Używałem globala jakiś miesiąc i nic się nie działo. Teraz mam xioami.eu i też nic się nie dzieje. Może jakaś aplikacja zamraża Ci telefon? Na gestach też tak działa?
 15. Wysyłaj, to nie jest normalne. Simcold też walczył z zielonym ekranem.
 16. Sieć Play? No to można jeszcze root i wg poradnika na volte.
 17. Nie no, spokojnie. Przechodziłem z 20.6.18 w "normalnym" TWRP na 20.11.18. W 20.11.18 jest już "nowe" TWRP, gdzie ROM wgrywa się poprzez kabel OTG, bo nie działa deszyfrowanie. Teraz mam 20.12.2 i "nowe" TWRP jest normalnie w paczce z ROMem, nie trzeba go dogrywać. Jedyna uciążliwość, to konieczność aktualizacji po kablu OTG. Nie wiem, jak w przypadku świeżych instalacji, u mnie zwykłe aktualizacje szły bez problemu.
 18. @biiingoo Ale ja nie mam żadnych specjalnych ustawień. Tylko MagiskHide i ukryty Magisk (przepakowany). Może to kwestia, że mam betę.
 19. Spróbuj innej aplikacji. U mnie na xiaomi.eu (aplikacja Xiaomi) działa ok.
 20. @biiingoo Ogólnie mam podobnie, tylko ja używam wersji canary (21101) na androidzie 11. Orjon pisał, że ponoć McDonald przeszukuje pamięć pod kątem plików z magisk/root w nazwie, więc też może je zmień/usuń. W ostateczności musisz próbować z instalacją edxposed, ale to chyba na osobny wątek. +1
 21. Teraz mam ostatnią betę a11, zobaczymy, jak będzie z aktualizacją. Niemniej, na a11 (ostatnia beta) z magiskiem McDonald działa.
×
×
 • Create New...