don_kamillo

Użytkownicy
 • Content Count

  1,380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by don_kamillo

 1. Macie vowifi i volte na xiaomi.eu? VoLTE mam wyszarzone, choć na globalu działało, a do viwifi w ogóle nie mam przełącznika (ani samej opcji, choć na globalu było). Sieć Play.
 2. Bo folia była chyba na wersjach z chin. Mam z polskiej dystrybucji i żadnej folii nie miałem. Miałem szkło od banana, to UV. Fajne, ale źle założyłem i musiałem oderwać, bo wrażenia estetyczne były niewielkie. Było idealnie dopasowane do oryginalnego silikonu z zestawu. Inne etui, jak zauważyłem, nachodzą na ekran, dlatego mogą podważać założone szkło. Szajs, nie żadna gorilla. Nie noszę telefonu z kluczami, a mam parę rys, znacznie gorzej, niż Mi9 po kilku miesiącach (też nie miałem szkła).
 3. Sprawiłem żonie takie etui: https://pl.aliexpress.com/item/4000739526275.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e455c0fGY0LN5 Jawna podróba tego oryginalnego dla Mi9 pro (https://pl.aliexpress.com/item/4000266412173.html). Jest dość grube, telefon jest masywniejszy, aparaty schowane dość głęboko. Po założeniu telefon jest płaski, nie chybocze na boki.
 4. Sprawdziłem, u mnie SMSy dochodzą. Sieć Play.
 5. To gboard z modem do zaokrąglonych rogów. Wymaga magiska. Podobnym modem usunąłem ten navbar, o którym pisalem, więc problem rozwiązany. Na telegramie jest grupa Rboard Themes. Tak jest wszystko.
 6. Ok. Udało mi się zainstalować ROM, wszystko niby fajnie, ale mam dwa problemy. Nie mogę zarejestrować karty SIM (serwer erroc occured...), przez co nie mogę zsynchronizować Smsów i historii połączeń. Próbowałem się wylogowywać i zmieniać język na angielski, ale bez powodzenia. Druga rzecz, to klawiatura. Ukryłem ten durny pasek na dole, ale klawiatura pozostała na swoim miejscu. Jak to naprawić?
 7. U mnie Volte i Vowifi działało na globalu, ale już na xiaomi.eu nie działa. Sieć Play.
 8. Istnieje jakiś sposób, żeby wyśrodkować ikony w pasku notyfikacji? W sensie żeby podnieść je wyżej do górnej krawędzi ekranu? Strasznie mnie irytuje ten brak symetrii.
 9. Jakie w końcu jest tu USB? 2.0, czy 3.0?
 10. Ktoś ogarnął temat volte i vowifi w Xiaomi mi 9 na stocku w Play? W ustawieniach nie ma opcji do volte, kody nie działają (w sensie nic się nie dzieje), a operator włączył obie funkcje.
 11. Dziękuję, telefon do BOKu pomógł. Aż niemal żal sieć teraz zmieniać.
 12. A u mnie w Play na Mi 10 nie działa ani VoLTE ani wwifi calling. Jak to uruchomiłeś?
 13. @mini21 próbowałeś tym twrp? https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-10-pro/development/experimental-unofficial-twrp-mi-10-10-t4106385
 14. Nie mam weny na instalację Xiaomi.eu, w zasadzie nie mam też powodów do narzekania (poza wyżej wymienionymi). Brakuje kilku funkcji, ale e globalu nigdy ich nie było. Niemniej, daj znać, jak chodzi na customie.
 15. Który gcam? Ten ostatni od Arnovy? Mi wyłącza od razu po wybraniu slowmo. W sumie nie powinienem narzekać, bo Mi10 niedawno wyszedł, z drugiej strony takie funkcje powinien mieć, za te cenę można już wymagać.
 16. Widzę, że aparat w Mi 10 jest dość okrojony z funkcji względem chociażby Mi9. Nie ma nagrywania w slowmo 960, ani trybu księżycowego (ok, bajer, który dawał marne efekty). Oczywiście mówię o stable.
 17. Ja kupiłem tę folię hydrożeolową, ale na plecki. Przylega ładnie, bez odgięć, w sumie niewidoczna, można byłoby się pokusić o testy na ekran (ale nie mam potrzeby). +/- przeszły wszystkie stare wiadomości, które miałem, podobnież z kontaktami. Wiadomości synchronizuje się dużo gorzej, bo trzeba wejść w menu, odznaczyć synchronizację i zaznaczyć ją ponownie. Nie znalazłem opcji, żeby było to z automatu, nie działa też synchronizowanie jak w apce od Xiaomi. Kontakty przeszły bez problemu, można też wybrać konto, z jakiego mają się wyświetlać kontakty w spisie (domyślnie chyba są od google).
 18. Ktoś tu pisał, że na ekranie jest jakaś folia. Ja u siebie nic nie widzę. A możesz zrobić zdjęcia, jak telefon wygląda z takim szkłem?
 19. U mnie problem nie występuje. A używasz VolTE?
 20. A jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tej kastracji? Czy to pod to osławione RODO?
 21. A które to? Podasz link, albo nazwę?
 22. A grube to? Szukam czegoś jak najcieńszego.
 23. Ostatni raz wypalania ekranu uświadczyłem w Galaxy Nexusie (czyli z 8-9 lat temu). Technologia poszła nieco do przodu z tymi ekranami i nic nie powinno się stać. W domu mam S5 jako kamerę, ekran stale włączony i wypaleń nie ma. Możesz zamiast klawiszy nauczyć się gestów (wymaga przyzwyczajenia, ale jest bardzo wygodne).
 24. Kilka osób ma już telefon... Ktoś kupował już jakieś przyzwoite etui, które nie pogrubi dodatkowo telefonu? To z zestawu jest ładne, ale dość toporne.