Jump to content

MI 9 pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Jeśli masz xiaomi.eu to problem powoduje dodana tydzień temu opcja raportowania lokalizacji do chmury Xiaomi, gdy masz niski poziom baterii lub trzymasz długo przycisk Power. Możesz to wyłączyć w Ustawieniach > Xiaomi > Chmura Xiaomi > kafelek Lokalizacja urządzenia > dwie opcje tam powinny być.

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli masz oryginalne recovery (a zapewne masz), to opcja wipe data usuwa wszystkie dane - i apki, i pamięć wewnętrzną. Z poziomu ustawień będzie to samo, bo ta opcja po prostu przenosi do recovery, g

@Karls @grzegorz1982 temat znany mi od Mi8. Tele działa na zewnatrz i przy dobrym oświetleniu. Tak to telefon robi zoom cyfrowy głównym aparatem. W google camera działa zawsze normalnie w górnym obiek

Swojego czasu napisałem do tego poradnik na tym forum, jednak jak wstawiam link to mi wali błędem 403... Poszukaj pod nazwą "Rootowanie oficjalnych romów Global/China + TWRP", w drugiej części masz in

Posted Images

Ktoś się orientuje czy jest opcja wyłączyć Quick Charge? Chciałbym móc ładować go z powerbanka ale z prądem 5V, bo są trochę mniejsze straty, a niestety ciągle jest 9V/2A :)

Edited by Exodisss

Tak. W power banku ;) Masz na power banku taki przycisk z boku? Klikaniem możesz ustawić napięcie ładowania. Albo jeśli masz 2 lub więcej gniazd to któreś z nich daje właśnie 5V. Gniazdo jest z czarnym plastikiem. Te z niebieskim są z wyższym napięciem. 5V to napięcie a nie prąd...

Edited by brawo

Akurat takiego nie miałem. Ale w tych co miałem zawsze była możliwość ręcznego ustawienia ładowania. Nawet niechcący ostatnio zmieniłem odwrotnie z fast na normalne (5V). Ten "czerwony" pasek to przycisk? Jeśli tak to podłącz telefon do "dużego" usb i w trakcie ładowania naciśnij ten przycisk. Zobacz czy zmieni się z fast na normalne. Czasami trzeba zrobić to przed ładowaniem. A czasami dłużej przytrzymać przycisk. Pewnie jakaś instrukcja była do niego. Jeśli nic to nie da, to nie pomogę.

Pytam ponieważ jest rom na stronie miuipolska.

Tu też jest dialer Xiaomi?

W tym telefonie (a rozważam zakup) niezbędny jest mi dialer google`a.

Ewentualnie (wiem, że nie tu powiniem pytać) jaki inny model obligatoryjnie z dialerem googla i ładowaniem indukcyjnym do 2.000 - 2.500 zł?

Edited by moose

Jest ale Samsung Galaxy S10 + S10 Plus G975U 128GB odblokowany telefon komórkowy Snapdragon 855 Octa Core 6.4 "16MP i podwójny 12MP 8GB i 128GB ROM NFC na Ali (:

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

7d48c76e0fa9b0d7a757e72dbb2fac05.jpg

• 2 weeks later...

Witam czy się ktoś orientuje co może być wyłączone lub dlaczego mi ni czyta telefonu przy próbie wydrukowania dokumentów w Rossmanie niemieckim.

Chciałem dziś wydrukowac dokumentu z poczty w Rossmanie za pomocną urządzenia do drukowania zdjęć itp. wybrałem opcję przysłania przez tel, podpinam telefon pod kable dołączone do urządzenia drukującego, nacisnąłem opcje przesłania dokumentów, przesłania zdjęć, urządzenie próbuje wyszukać plików ale tak jakby tel nie pozwalał wyszukać i się połączyć. W komputerze normalnie przesyłam. Nie wiem czy to jakieś zabezpieczenia czy wina Xiaomi? Kolega z innym telefonem Huawei, Samsung robił to bez problemu

• 4 weeks later...

Ktoś się orientuje czy jest sens zmiany Mi 9 na nowego Poco X3?

Niestety telefon mi upadł na płytki, zbitą mam tylną szybkę, aparat i ekran. Same części na wymiane kosztowałyby około 270-280 zł, ale myślę czy jest sens go naprawiać.

Dnia 11.10.2020 o 15:17, eNse napisał:

U mnie to samo, jakoś po nowym roku jedynie zamierzam odesłać go do CCS na wymianę baterii i przynajmniej kolejny rok wtedy jeszcze będzie użytkowany ;)

Jaki koszt?

Ja się zastanawiam nad kupnem baterii z Aliexpress za ok 40 zł, ale boje się co do jakości tego wyrobu.

2 godziny temu, Exodisss napisał:

Jaki koszt?

Ja się zastanawiam nad kupnem baterii z Aliexpress za ok 40 zł, ale boje się co do jakości tego wyrobu.

Jak masz gwarancję to za darmo :P

Mam pytanie co może powodować że nie słysze dzwonka połączenia przychodzącego pod czas zablokowanego telefonu a jak odblokuje i ktoś do mnie zadzwoni to wtedy dzwonek jest słyszalny. Problem jest od jakiegoś czasu i nie wiem co go powoduję

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dnia 11.10.2020 o 00:39, witek_77 napisał:

Bawiąc się mi10 żony z czystym sumieniem twierdzę, że mi9 zagości jeszcze długi czas u mnie. To na prawdę jeden z lepszych modeli.

Ja się akurat nie zgodzę. Miałem przez kilka miesięcy i Mi 9 i Mi 10. Ten ostatni jest lepszy od poprzednika praktycznie na każdym polu. Fakt, że w obydwu natychmiast po zakupie "wylądował" ROM MIUI Polska. Nie mniej bateria, aparat, jakość dźwięku, wydajność - "dziesiątka" odstawia poprzednika, i to wyraźnie.

Dla mnie też mi10 jest lepszy. No może czynił palców działał lepiej na mi9, ale tam miałem szkło klejone na całej powierzchni. Dodatkowo przez zakrzywiony ekran lepiej mi się go obsługuje niż tradycyjny ekran. 

• 2 weeks later...
Bawiąc się mi10 żony z czystym sumieniem twierdzę, że mi9 zagości jeszcze długi czas u mnie. To na prawdę jeden z lepszych modeli.
Kupiłem Mi 10 bardzo okazyjnie, mimo to zastanawiam się czy go zostawiać bo po prostu lepiej mi się trzyma w jedynej dłoni i używa Mi 9.
10 wygrywa przyde wszystkim baterią, głośnikami, aparatem i dla mnie tyle, kupiłem 10 bo Mi 9 daje ciała jeśli chodzi o baterię, być może na innym romie niż bazowym będzie lepiej?
Nie wiem tezy jak dobrze wyczyścić kratkę słuchawki, zrobili taką szparę zagłębioną że nic dziwnego że jest problem z zabrudzeniami.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Dnia 26.10.2020 o 00:34, cyprianmeister napisał:

Kupiłem Mi 10 bardzo okazyjnie, mimo to zastanawiam się czy go zostawiać bo po prostu lepiej mi się trzyma w jedynej dłoni i używa Mi 9.
10 wygrywa przyde wszystkim baterią, głośnikami, aparatem i dla mnie tyle, kupiłem 10 bo Mi 9 daje ciała jeśli chodzi o baterię, być może na innym romie niż bazowym będzie lepiej?
Nie wiem tezy jak dobrze wyczyścić kratkę słuchawki, zrobili taką szparę zagłębioną że nic dziwnego że jest problem z zabrudzeniami.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Może masz zużytą baterię jak ja, u mnie w telefonie co miał 1 rok i 3 miesiące było już tylko około 2300 mAh. Prócz tego na niestandardowych ROMach mój Mi 9 działa dużo dłużej niż na MIUI12. Teraz mam LineageOS 17.1, pobrany stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/unofficial-lineageos-17-0-cepheus-t4023133

Może masz zużytą baterię jak ja, u mnie w telefonie co miał 1 rok i 3 miesiące było już tylko około 2300 mAh. Prócz tego na niestandardowych ROMach mój Mi 9 działa dużo dłużej niż na MIUI12. Teraz mam LineageOS 17.1, pobrany stąd: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/unofficial-lineageos-17-0-cepheus-t4023133
W jaki sposób diagnozowałeś baterię? Obecnie wrzuciłem ROM xiaomi.eu i będę testował. Dzięki za komentarz.
Dnia 27.10.2020 o 09:14, cyprianmeister napisał:
Dnia 27.10.2020 o 08:33, ullortnaci napisał:

W jaki sposób diagnozowałeś baterię? Obecnie wrzuciłem ROM xiaomi.eu i będę testował. Dzięki za komentarz.

Można też miernik kupić, żeby mieć porównanie z AccuBattery. AIDA64 też przydatny program.

• Like 1