Karls

Użytkownicy
 • Content Count

  529
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Karls last won the day on November 17 2018

Karls had the most liked content!

Community Reputation

111 Excellent

About Karls

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Genialne, oceniać że rom działa dobrze po kilku godzinach zabawy . Jak tydzień-dwa poużywasz tej kompilacji to już jakieś zdanie będziesz miał, teraz po prostu jeszcze mogłeś mieć szczęście nie trafić na bugi.
 2. Jak działa bez to teoretycznie nie musisz. To jest trochę zależne od urządzenia, czy będzie potrzebny ten dodatek czy nie.
 3. Jest tak jak opisałem w OP. Można próbować to przyspieszyć używając zmodyfikowanego TWRP, które wspiera OTA, choć Magisk najpewniej i tak trzeba by za każdym razem ręcznie wgrywać. Ale co do tego nie jestem pewien - na Mi5 nie mam żadnego sprawdzonego modu TWRP, żeby przetestować. To zależy czy masz obraz stockowego recovery. Jeśli tak to powinno się dać wgrać je przez ADB, tak jak wgrywałeś TWRP.
 4. Spróbuj starszą wersję MiUnlock i zobacz czy będzie to samo.
 5. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Ja jestem na ostatnim Global Stable. Google Mapa działa normalnie, w zasadzie to od was dopiero dowiedziałem się, że na MIUI10 są z tym jakieś problemy. FC też nie mam. Chociaż nie używam ani FB ani Messengera. Ale taki Whatsapp np. działa jak trzeba.
 6. Pierwszy start po czystej instalacji lubi trochę potrwać ;). Trzeba dać mu trochę czasu.
 7. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  To źle świadczy o Xiaomi jako takim. Czyżby zwrot w polityce aktualizacji? Skoro flagowaca który ma coś koło 2,5 roku można już odciąć od wsparcia niczym u Samsunga, to może się okazać, że niedługo Redmi lawinowo zaczną być ucinane, albo wręcz w stylu dużych marek - wychodząc z fabryki będą tracić wsparcie. Zastanawiałem się nad zmianą na nowszy model Xiaomi ale teraz to jestem w kropce... Może lepiej pójść w jakąś Nokię? Teraz oni się wybijają na liderów długiego wsparcia a ja nie lubię za często zmieniać telefonu.
 8. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Możesz podać linka? Nie udało mi się dotrzeć do żadnego oficjalnego oświadczenia, a było by to zaskakujące, z uwagi, jak długo były wspierane modele Mi3 czy Mi4.
 9. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Zaleciało Apple . Ale ok, kończmy już ten OT bo nas moderacja zje.
 10. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Ja się przesiadałem w drugą stronę - z Amoleda na IPS. Amoled ma nieco przesycone kolory, ale to może się akurat podobać. Natomiast zauważalnie gorsza jest widoczność w słońcu na amoledzie i to już jest wada. Za to czerń na IPS wypada dużo słabiej. Także oba ekrany mają swoje wady i zalety, to bardzo indywidualna kwestia. Jedno mnie tylko dziwi - nadal nie mogą ogarnąć trwałości OLED-ów. Wystarczy popatrzeć na Samsungi powystawowe - elegancko poprzepalane ekrany, a na IPS-ach w tych samych warunkach nic.
 11. Ciekawe czym oni się kierują z tym czasem. To zależy jakoś od stażu na forum xiaomi, tak jak niegdyś szybkość rozpatrzenia decyzji o odblokowanie? Ja normalnie 72h dostałem, telefon wczoraj odblokowany, więc żadna pomyłka.
 12. Ja tam bym z takich wynalazków nie korzystał. Nigdy nie wiesz co jeszcze Ci oprócz roota zainstalują. Metoda którą opisałem jest może nieco dłuższa, ale na każdym kroku wiesz co ląduje na twoim telefonie. Każdy oczywiście zrobi co chcę - natomiast moim zdaniem warto poświęcić te 5 min więcej i mieć później spokój. Zwłaszcza, że TWRP wgrywasz raz na zawsze, nie ponawiasz tego co aktualizację, także te 5 min tylko jednorazowo poświęcasz. Swoją droga ciekawe czemu tyle łapek w dół i zablokowane komentarze ma ten film :).
 13. @KrzYchuuu12345 - Mi5 na niektórych softach tak mają, że po zakończonej konfiguracji trzeba dać uruchom ponownie - puki się tego nie zrobi laggują i nie wiem czy ma to jakiś związek z rootem.
 14. Możesz załączyć jeszcze raz? U mnie te screeny są wielkości znaczka pocztowego, ciężko zgadnąć co tam jest.
 15. Mix Mix 2 - 72h do odblokowania dostał gdyby był ktoś ciekaw.