Karls

Użytkownicy
 • Content Count

  536
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Karls last won the day on November 17 2018

Karls had the most liked content!

Community Reputation

112 Excellent

About Karls

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja spotkałem się tylko z sytuacją jak po aktualizacji managera, root był tylko manager go nie widział. Downgrade samego menadżera i ponowna jego aktualizacja załatwiła sprawę. Ale tam to było pewnie spowodowane ukryciem Magiska poprzez przepakowanie pakietu pod losową nazwą, więc to trochę inna sytuacja.
 2. No to faktycznie coś musi być mocniej namieszane. Mylę, że szkoda tracić czas na metodę prób i błędów w tej sytuacji i najlepiej wgrać rom na czysto jak poradził @Orjon.
 3. Zanim spróbujesz tak czasochłonnych zabaw jak stawianie romu od nowa to może spróbuje jeszcze Magisk Uninstallerem posprzątać? Rom zawsze zdążysz postawić na czysto, a można sobie roboty oszczędzić jak się uda ;).
 4. Tak na początek to bym wszedł w manager aplikacji i wyczyścił wszystkie dane Magiskowi. Potem restart telefonu i zobacz czy pojawią się zapytania o dostęp.
 5. Wątek jest o root dla MIUI a ty pokazujesz AOSPExtended. Jedyne co mogę powiedzieć, to że opisany przez Ciebie 5 minutowy lag nie występuje na romach MIUI. Czemu jest na AOSPExtended? Ciężko powiedzieć, takie uroki customa, że różne rzeczy chrupią. Wiem coś o tym, kiedyś zmieniałem romy jak rękawiczki .
 6. Nic nie wywala ;). Jak dobrze zainstalujesz to działa jak trzeba.
 7. Wrzuć zdjęcie logu z instalacji w TWRP to coś poradzimy ;).
 8. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Genialne, oceniać że rom działa dobrze po kilku godzinach zabawy . Jak tydzień-dwa poużywasz tej kompilacji to już jakieś zdanie będziesz miał, teraz po prostu jeszcze mogłeś mieć szczęście nie trafić na bugi.
 9. Jak działa bez to teoretycznie nie musisz. To jest trochę zależne od urządzenia, czy będzie potrzebny ten dodatek czy nie.
 10. Jest tak jak opisałem w OP. Można próbować to przyspieszyć używając zmodyfikowanego TWRP, które wspiera OTA, choć Magisk najpewniej i tak trzeba by za każdym razem ręcznie wgrywać. Ale co do tego nie jestem pewien - na Mi5 nie mam żadnego sprawdzonego modu TWRP, żeby przetestować. To zależy czy masz obraz stockowego recovery. Jeśli tak to powinno się dać wgrać je przez ADB, tak jak wgrywałeś TWRP.
 11. Spróbuj starszą wersję MiUnlock i zobacz czy będzie to samo.
 12. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Ja jestem na ostatnim Global Stable. Google Mapa działa normalnie, w zasadzie to od was dopiero dowiedziałem się, że na MIUI10 są z tym jakieś problemy. FC też nie mam. Chociaż nie używam ani FB ani Messengera. Ale taki Whatsapp np. działa jak trzeba.
 13. Pierwszy start po czystej instalacji lubi trochę potrwać ;). Trzeba dać mu trochę czasu.
 14. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  To źle świadczy o Xiaomi jako takim. Czyżby zwrot w polityce aktualizacji? Skoro flagowaca który ma coś koło 2,5 roku można już odciąć od wsparcia niczym u Samsunga, to może się okazać, że niedługo Redmi lawinowo zaczną być ucinane, albo wręcz w stylu dużych marek - wychodząc z fabryki będą tracić wsparcie. Zastanawiałem się nad zmianą na nowszy model Xiaomi ale teraz to jestem w kropce... Może lepiej pójść w jakąś Nokię? Teraz oni się wybijają na liderów długiego wsparcia a ja nie lubię za często zmieniać telefonu.
 15. Karls

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Możesz podać linka? Nie udało mi się dotrzeć do żadnego oficjalnego oświadczenia, a było by to zaskakujące, z uwagi, jak długo były wspierane modele Mi3 czy Mi4.