FromWP

Użytkownicy
 • Content Count

  7,040
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Everything posted by FromWP

 1. Uruchom tel w trybie recovery (przytrzymując vol+ i power przy uruchamianiu) i tam wipe data.
 2. Powiadomienia, czy id dzwoniącego? Powiadomienia tak, ale id z językiem pl niestety nie. Ani w MiFit, ani w Amazfit. Problem zgłaszany wielokrotnie, ale to olewają. W Bip Lite i Bip S to działa.
 3. Nie wiem. Czasami robię zahasłowanego pdf-a z ważnymi danymi (typu hasła) i dodatkowo jak mam go w telefonie to dodaję do ukrytych plików. To się już z chmurą nie synchronizuje, a taki ukryty plik jest niewidoczny i dodatkowo szyfrowany w samej pamięci telefonu. W telefonie możesz mieć trzy różne hasła. Inne do odblokowanie, inne do ochrony przywatności i jeszcze inne do ukrywania aplikacji.
 4. A co słyszałeś o jakimś przypadku włamania, bo ja jeszce nie. Chyba zdecydowanie łatwiejsze było włąmanie na konto Googla, teraz trochę to poprawili. Używam tej chmury od lat i akurat do tego się nadaje. Niektóre ukryte notatki mam tam od lat i przechodzą ze starego telefonu na nowy automatycznie.Telefon masz Xiaomi to i tak co chcą to o tobire wiedzą. Mało prawdopodobne żeby tą wiedzę wykorzystali przeciwko tobie. Na razie nie jesteśmy w ich strefie wpływów.
 5. Chmura jest chroniona hasłem, jak już wejdziesz to dodatkowego hasła do ukrytych nie ma.
 6. Systemowy. Ustawiasz hasło ochrony prywatności i ukrywasz dowolną notatkę. Do ukrytych notatek wchodzi się przeciągając palcem od góry do dołu na ekranie startowym notatek, podajesz hasło i widzisz ukryte notatki. Dodajesz do ukrytych przytrzymując daną motatkę i klikasz w "zwiń". Dodatkowo to się synchronizuje z chmurą Mi, czyli masz kopię.
 7. Ty masz jeszcze inny problem i ewidentnie po stronie routera, modemu dostawcy.
 8. Różnica polega na tym, że oprócz problemów z protokołami ipv które były (i są) w Orange dochodzi blokowanie regionalne Xiaomi.
 9. W Amazfit logujesz się kontem Mi (tym samym co w MiFit) i waga będzie już podpięta.
 10. Widać nie wszystko, a po faktory reset dostajesz starą wersję która była w romie.
 11. Ta opcja jest dostępna w Panelu sterowania. Video toolbox. Możliwe że po resecie przywróciło starszą wersję i może tego nie być. Można ręcznie aktualizować Mi security do bety, albo najnowszego stable https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-security/miui-security-3-9-8-release/
 12. Tu jest lcd i przy maksymalnej jasności niezależnie od wyświetlanego obrazu (jasne, czy ciemne elementy) będzie pobierał taką samą maksymalną ilość prądu. S20 z amoledem i maksymalną jasnością, ale ciemniejszym filmem będzie pobierał mniej, a wyświetlając bardzo jasne elementy więcej. Tu trzeba brać pod uwagę jaki obraz jest wyświetlany podczas testu, w lcd nie ma to znaczenia. A czy S20 działał Ci w testach dłużej? Bateria niby taka sama.
 13. Chyba żartujesz. Wytrzymuje Ci 7 h przy maksymalnej jasności i to jest problem z baterią? Takie czasy i temperatury są jak najbardziej w normie.
 14. Wczoraj pomagałem znajomemu w uruchomeniu Mi9T z Plusa i żadnych śladów brandowania nie miał. Bardzo dobrą cenę mu dali, 1290 zł w nieoprocentowanych ratach za 6/128Gb.
 15. Najciemniej jest pod latarnią. Tu jest prościej. Na głównym ekranie Amazfita przesuń do góry dolny biały pasek. Rozwiniesz menu z treningami i innymi skrótami.
 16. Możesz. Będzie wszystko ok. Rom jest ten sam, jedynie czas dystrybucji dla poszczególnych lokalizacji różny.
 17. Trzeba było pisać że kupiłeś chińską wersję.
 18. Przytrzymać ikonę, kliknąć w informacje i tam jest dostęp do danych. Powinno być jak na moim zrzucie. Ale obawiam się że bez edycji APN nie zadziała.
 19. Oczywiście że obsługuje. Sprawdź czy MiHome ma dostęp do danych mobilnych. A jak masz kartę sim od Orange, to trzeba niestety edytować APN i wywalić z niego protokoły ipv6 zostawiając tylko ipv4.
 20. Zresetował się systemowy menedżer pulpitu. Pobierz ręcznie, aktualizuj i będziesz miał szufladę https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-release-4-18-0-2021-06171552-release/miui-system-launcher-release-4-18-0-2021-06171552-android-apk-download/
 21. Możesz sobie ustawić tak samo. Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Skróty przycisków i ustaw Przycisk menu jako Pokaż pasek ostatnich aplikacji. Możesz też podzielić ekran i mieć obydwie aplikacje, o ile działają na podzielonym ekranie. W Miui masz dużo więcej możliwości, tylko trzeba je znaleźć.
 22. Zainstaluj Lightrooma. Lightroom camera robi w dng, o ile telefon rawy obsługuje. W Mi 9 Lite to działa, a w systemowym aparacie też brak opcji raw.
 23. Weź do ręki lupę i sprawdź co jest napisane na ładowarce. Powinieneś dostać 18 W-atową QC3.0. Na takiej podane są 3 wartości napięcia ładowania 5, 9, 12 V i odpowiadające im maksymalne natężenia.
 24. @Boomers U mnie aż tak źle nie było. A problemy z tymi aplikacjami googla, czyli dialerem, kontaktami i wiadomościami prawdopodobnie szybko się nie skończą. Ciągle poprawiają, ale nadal nie można bezpośrednio użyć nr telefonu z wiadomości (trzeba język systemu na angielski zmienić, wtedy to działa). Dobrze że synchro z chmurą Mi historii połączeń i wiadomości już jest dostępne bez kombinowania.
 25. Właśnie mi się zainstalowało na tą wycofaną 11.0.2 (global Mi). Zobaczymy co poza aktualizacją zabezpieczeń poprawili.