Jump to content

FromWP

Użytkownicy
 • Posts

  8,336
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  130

Everything posted by FromWP

 1. Xiaomi do tego dąży, chyba coraz skuteczniej. Mam tak samo od pewnego czasu, tylko to powiadomienie nazywa się Odkurzacz. Link do tematu z połowicznym rozwiązaniem już masz. Nie wyrazić zgody na warunki prywatności.
 2. Jest. Tak samo trzeba poklikać z 10 razy w logo HyperOs w aktualizacjach i opcje zaawansowane się pojawiają. Tylko coraz częściej Xiaomi blokuje taką możliwość instalacji, dopóki w danym regionie nie pojawi się automatycznie.
 3. Albo chcą żeby oglądać reklamy wyświetlane w stockowym menedżerze. Tego nie da się już używać.
 4. Tylko odpłatnie. Są jakieś metody: boksy serwisowe, specjalne uprawnienia od Xiaomi.
 5. Nie odblokujesz bez zgody żadną komendą. Z zablokowanym bl komendy w fastboot nie działają, na tym miedzy innymi polega blokowanie bl. Z gwarancją nie ma to nic wspólnego.
 6. HyperOs nic nie zmienia w kwestii dialera i kontaktów. W niektórych telefonach preinstalowali apkę xiaomi do wiadomości (pozwolili na jej używanie).
 7. Twój Mi9T był ostatnim modelem z tymi aplikacjami od Xiaomi. Wszystkie nowsze mają googla. Inne chińskie firmy też tak zrobiły. Wiadomo że Truecaller zbiera dane, bo na tej podstawie ostrzega o spamie, niebezpiecznych numerach itd. To jego podstawowa funkcjonalność. Dialer googla też to robi nie wiem czy nie skuteczniej.
 8. @damianprz stara apka kontakty i dialer od Xiaomi zainstalować się da, ale działać nie będzie. Jak włączysz synchronizowanie kontaktów z chmurą Xiaomi w ustawieniach chmury to będą sie synchronizować. Pojawi sie tez opcja w ustawieniach kontaktów wyświetlania tych z konta Mi. Teraz te apki są od Googla i to ich trzeba winić za to jak to działa. Xiaomi umyło ręce i nie ma nic do tego. Jednocześnie skutecznie zablokowali możliwość używania swoich aplikacji.
 9. Wygląda na to, że co model to zupełnie inne menu. Wchodziłeś w zakładkę Bezpieczeństwo i prywatność? Masz to i może tam to gdzieś ukryli pod inną nazwą.
 10. @Kacper Skrzypek Tylko on nie ma nawet zakładki Ochrona prywatności. Na dwóch różnych telefonach z globalami mam to. Jedynie może nie mieć tam informacji która aplikacja ostatnio korzystała z aparatu.
 11. To trochę dziwne że nie masz tego w tym modelu, ale u Xiaomi ostatnio wszystko możliwe. Głowy nie dam, ale bardzo prawdopodobne że reset do ustawień fabrycznych mógłby przywrócić to ustawienie. Może ktoś kto ma Xiaomi 13pro mógłby sprawdzić czy ma to w ustawieniach.
 12. Harmony os to w Huawei. Tu Hyper os. W większości telefonów to w menu jest. Jaki masz model?
 13. @Michał Plewczyńskichyba najprostszy sposób to wyłączenie synchronizacji galerii z chmurą googla i włączenie synchronizacji przez zdjęcia googla. Jak będziesz kasował w galerii to tylko lokalne. Jak w zdjęciach to w chmurze i ewentualne lokalnie.
 14. Region zmieniałeś? Jak nie to zmień na Szwajcarię moze po zmianie znajdzie aktualizację ( ustawienia, dodatkowe ustawienia, region)
 15. @huxii musisz podać pełną nazwę romu razem z oznaczeniem literowym, Ustawienia, o telefonie. Same cyferki nic nie mówią.
 16. Musisz odznaczyć w opcjach odblokowania twarzą "Pozostań na ekranie blokady"
 17. Udostępniłeś dom czy urządzenie? Na zrzutach masz dwa różne domy. Urządzenie chyba nie może być równocześnie w dwóch różnych domach.
 18. Wygląda na to że masz wybrane dwa różne domy. Kliknij w dom na górze po lewej na tym drugim telefonie i powinien tam być wybór domu.
 19. Musisz sam poszukać na forum lub YouTube. W skrócie, trzeba pobrać rom recovery który masz obecnie i indonezyjski nie starszy od obecnego dla twojego telefonu. Zaczynasz wgrywanie swojego romu i w trakcie procesu podmieniasz nazwę indonezyjskiego na ten twój.
 20. Prawdopodobnie w tym modelu nie podłączysz słuchawek usb-c. W starszych modelach ze złączem jack chyba tego nie przewidzieli.
 21. Ale dlaczego mnie pytasz o wytłumaczenie? Pytaj Googla i Xiaomi które dla nas nie pozostawiło wyboru i dało dialer googla. Prawnie w pl można nagrywać. Zakazu nie ma.
 22. W Polsce nie ma takiego przepisu, możesz nagrywać swoje rozmowy bez ograniczeń (nielegalne może być wykorzystywanie, upublicznianie takich nagrań), ale w wielu krajach i niektórych stanach Ameryki nagrywanie wymaga zgody obu stron. Dlatego Google to zablokowało. Problemem mogły by być rozmowy międzynarodowe z krajem w którym to jest nielegalne. Pisz do Googla żeby w naszej lokalizacji odblokowali.
 23. Nie dało się używać telefonu. Po 5-10 sekundach po uruchomieniu systemu resetował się i tak w kółko. Nie tylko ja miałem jakieś problemy. To Xiaomi i słaba jakość systemu. Czysta instalacja czy reset do fabrycznych może zminimalizować ilość ewentualnych błędów. Na pewno nie zaszkodzi.
 24. @Marrik na pewno reset nie zaszkodzi. Każdy przypadek może być inny. Ja musiałem zrobić reset nawet przy tym samym romie przy przejściu na HyperOs.
 25. Wszystko będzie działać normalnie. Dla świętego spokoju najlepiej po aktualizacji zrobić reset do ustawień fabrycznych. To mimo wszystko trochę inny rom.
×
×
 • Create New...