Jump to content

FromWP

Użytkownicy
 • Posts

  7,949
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  110

Everything posted by FromWP

 1. Wgrali Ci oficjalnego globala, ale z powodu odblokowanego bootloadera (którego nie możesz zablokować) niektóre aplikacje i płatności nie będą działały. Jedyna rozsądną opcja to wgranie miuipolska, gdzie to powinno działać z odblokowanym bootloaderem. O ile Google nie wymyśli czegoś nowego w zabezpieczeniach, a ciągle kombinują.
 2. Podaj pełne oznaczenie wersji Miui (z literkami), albo zrzut ekranu. Prawdopodobnie kupiłeś telefon na rynek chiński z wgranym jakimś nieoficjalnym romem który udaje oficjalnego globala..
 3. Nie, twrp potrzebne przy nieoficjalnych romach. MiFlash wgrywa bez udziału recovery (TWRP).
 4. To mogą być Codzienne tapety, nie karuzela. Powinno się dać odinstalować.
 5. Otwierasz kontakty, klikasz w kontakt który chcesz dodać, trzy kropki na górze po prawej, wybierasz z menu dodaj do ekranu głównego.
 6. https://bigota.d.miui.com/V12.5.6.0.RFACNXM/cepheus_images_V12.5.6.0.RFACNXM_20211125.0000.00_11.0_cn_8d261e6804.tgz tu masz link do romu fastboot. Jak wgrać przez twrp to musisz poszukać. Format data chyba potrzebne żeby pamięć zobaczyło.
 7. Przez twrp nie. Do twrp rom recovery, bo twrp to recovery
 8. Miflash wymaga romu fastboot (bo wgrywasz w trybie fastboot) w którym są te skrypty. Ty pobrałeś rom recovery i w takim tych skryptów nie ma. Musisz znaleźć rom fastboot z rozszerzeniem tgz, nie zip.
 9. I nic nie będzie się działo. Telefony Xiaomi tego nie obsługują, Samsungi tak. Przesyłanie z Xiaomi tylko po Wifi. Ewentualnie przez jakąś komputerową stację dokującą z dodatkowym softem na telefonie, ale to bez sensu.
 10. Nie można ustawić odblokowania samym odciskiem. Musi być wzór który jest nadrzędny i trzeba go pamiętać. Co ileś godzin prosi o odblokowanie wzorem, nie odciskiem. Reset do fabrycznych to najprostsze rozwiązanie, innego nie znam.
 11. Poza tym że będziesz miał szybciej aktualizacje i pogoda będzie się zmieniała wraz z twoją lokalizacją to raczej nic.
 12. Też, ale to chyba problem apki aktualizacje aplikacji systemowych. Samo Mi account mozna z apk aktualizować https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-account/mi-account-release-22-07-11-00-release/xiaomi-account-release-22-07-11-00-android-apk-download/download/?key=b66de90b8e2ed5bcb6db03c513903ac7a9f9c449
 13. GooglePay? NFC realizowane przez aplikacje bankowe tak, przez GPay nie. Przynajmniej w RN11Pro5G. O takim samym problemie w X4Pro5G słyszałem, ale w tym nie sprawdzałem.
 14. Niestety też się zdarzają. RN11Pro5G z globalem EEA, zablokowanym bl (wyłączonymi opcjami programistycznymi) nie przechodzi SafetyNet test i nie można dodać kart bankowych do GooglePay. Chyba tak samo bliźniaczy Poco X4 Pro 5G, bo ma ten sam rom.
 15. W opcjach programistycznych powinno być, ale w Miui może być nieaktywne.
 16. Indonezję przez twrp? Dlaczego? Jakby się udało uruchomić w fastboot to prawdopodobnie tak, Miflash i rom fastboot.
 17. Generalnie jak dany czujnik jest na liście urządzeń które mozna dodać to powinien działać. Nie wiem gdzie dokładnie mozna to sprawdzić, (moze zapytanie na forum xiaomifans pl) ale tylko nieliczne urządzenia Aqary działają z MiHome i naszym regionie. Aqara ma swój własny AqaraHome. Wiem że modowana aplikacja MiHome i dodatkowe pluginy cos tam wiecej potrafią.
 18. W MiHome w naszym regionie jest na liście jako Czujnik drzwi i okien Aqara, tak to trzeba dodać i powinno działać. Wersja europejska to to samo co globalna. Bramka Mi2 jest trochę stara i może nieobsługiwać niektórych nowych urządzeń, ale w tym przypadku powinno działać.
 19. Zamiast projekcji spróbuj Ekranu bezprzewodowego. Powinienes to mieć w Ustawienia, Połączenie i udostępnianie i powinno działać. Projekcję skopali i najczęściej nie działa.
 20. Pytaj na forum Realme. Realme to nie Xiaomi.
 21. To sprawdź po jakim czasie zamknięta aplikacja która jest dodana do autostartu sama się uruchomi. I czy w ogóle sama się uruchomi bez restartu telefonu.
 22. @brawokłódka to jeszcze inna opcja niezależna od oszczędzania i autostartu. Zapobiega zamknięciu aplikacji i wywaleniu jej z pamięci przez Miui, albo po ręcznym użyciu przyspieszenia prędkości.
 23. @Ja_myxa jaki masz telefon Xiaomi? Jak tak to przytrzymujesz palcem ikonę Zepp, klikasz w info i znajdujesz oszczędzanie baterii, ustawiasz bez ograniczeń. Kłódka: na ekranie ostatnich aplikacji przytrzymujesz Zepp, pojawia się wśród ikon kłódka i klikasz w nią. Co do odpalania roweru z opaski, nie wiem. Ale jak bieg, spacer działają to i rower powinien. Może błąd firmware w opasce, albo apki Zepp. Dzisiaj była u mnie aktualizacja Zepp live.
×
×
 • Create New...