Jump to content

FromWP

Użytkownicy
 • Content Count

  7,473
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  82

Everything posted by FromWP

 1. Mają, podobno nawet ultradźwiękowy a nie optyczny. W założeniu miało to działać lepiej. Jedyne ustawienie zablokowania gestów w kieszeni to Tryb kieszonkowy. Wyszukaj w ustawieniach.
 2. Nie wykrywa, bo to działa tylko z chińskimi. Wyglądają tak samo, ale FW inne.
 3. Nie można aktywować czegoś czego nie ma. Musisz zainstalować jakiś program do tego np Cube ACR.
 4. Zrób według poradnika. Zmiana czasu nie powinna spowodować problemów. A nowe fw po zmianie regionu na Chiny samo powinno się pobrać. U mnie nowe FW znalazło od razu, a z twojego oznaczenia wynika że masz właśnie mgl03.
 5. To by znaczyło że chodzi o coś innego. Z mgl03 lokalne automatyzacje też źle działały, nie tylko cloud, pomimo dobrych stref czasowych CET. Miałem taki problem i zacytowane rozwiązanie pomógło. Dawno zrobiłeś te utomatyzacje? Zdarzało mi sie że czasowo zaczynały prawidłowo działać dopiero po kilkunastu godzinach, nawet lokalne po LAN.
 6. A jaką masz bramkę, jak mgl03 to prawdopodobnie źle się zarejestrowała czasowo i jest przesunięcie 8h.
 7. Zostanie na wersji która teraz masz. Reset do fabrycznych nie cofa aktualizacji romu.
 8. Trzeba instalację uruchomić przez recovery (twrp). Aktualizator tez tak robi, ale z jakiegoś powodu nie potrafi przejść do twrp.
 9. Tak, krajowy zawsze włączony. Pojawia się R bo telefon z tego korzysta i łączy się z innym operatorem. Jak wyłączysz a nie ma zasięgu sieci twojego operatora to masz problem. Normalne i logiczne.
 10. Nie pobierałeś, tylko instalowałeś. Tu też instalujesz przez wskazanie pobranego romu "wybierz paczkę aktualizacji" w aktualizacjach. W trybie recovery nawet nie ma opcji aktualizacji z pliku. Nic w stockowym recovery nie zainstalujesz. Masz pobrać nazwaną recovery! Tą https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QGGEUXM/miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.4.0.QGGEUXM_4f006054f8_10.0.zip
 11. Jak nie robiłeś. Wcześniej pisałeś że coś pobrałeś i zainstalowałeś. Plik romu nazwany OTA to też recovery tylko mniejszy tzwn aktualizacja przyrostowa przeznaczona w tym przypadku dla tych co mają obecnie 12.0.2. Zawsze bezpieczniejsze jest pobranie pełnej wersji recovery i przy pełnej wersji nie ma znaczenia jaką masz obecnie. Pełną recovery można instalować na wszystkie wcześniejsze.
 12. Na chińskim nie wszystkie urządzenia globalne działają, przynajmniej z oficjalnym MiHome. Zmieniasz ustawiając region w MiHome.
 13. To raczej przypadek. Nie ma racjonalnego wytłumaczenia takiego zachowania. Chyba że za wcześnie odłączasz ładowanie i nie dobija do pełna akumulatora.
 14. Ciekawe czy nie ściemniają. Daj znać jak odblokują.
 15. Pisałem że nie zainstalujesz wycofanej wersji. Szkoda czasu. Ci co mają, dostali przez ota, albo instalowali zaraz po wydaniu przed wycofaniem.
 16. Ty masz najnowszą. Były dwie nowsze, obydwie wycofali. Jakieś powody ku temu były. Nawet jakbyś bardzo chciał, to wycofanej wersji nie pozwoli zainstalować.
 17. Raczej nie. Musi się skomunikować z chmurą.
 18. Jest u nas coś takiego? Mam dwie kamery Mi i dwie Yi. Wszystkie mogą nagrywać "ciągle" w pętli na SD. Karta 8 GB wystarcza na 24h w HD i 48h w sd. Niestety ostatnio kupiona Mi magnetic mount po aktualizacji oprogramowania ma problemy z odtwarzaniem nagrań z sd, ale to inna kwestia a nagrywać nagrywa.
 19. Długość klucza (hasła), użyte znaki też mogą mieć znaczenie. Najlepiej same cyfry i litery bez znaków specjalnych. Jeszcze raz go zresetuj, przybliż do routera.
 20. Raczej nie będzie działać. To jest Tuya i ich apka tylko to obsłuży, ale nie obsłuży termometrów Mi. Aqara nic nie zmieni, tym bardziej że Hub Aqary nie obsługuje ble i termometrów Mi bluetooth nie obsłuży. Jedynie czujnik temp po zigbee bez wyświetlacza. Jedną apką tego nie zepniesz. Do sterowania ogrzewaniem to Tuya Smart jest zdecydowanie lepsza od MiHome. Niestety tam też na serwerze europejskim wiele rzeczy nie działa, a chiński laguje.
 21. A wyświetlaj wyskakujące okna zaznaczone?
×
×
 • Create New...