FromWP

Użytkownicy
 • Content Count

  6,488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  54

Everything posted by FromWP

 1. Takie wartości to prawdopodobnie granice błędu tego co pokazuje stan baterii. Chyba niepotrzebnie "dzieli włos na czworo", tak zwany drenaż to inna bajka.
 2. A niby jak taka wbudowana antena w słuchawki bezprzewodowe miała by działać? Bezprzewodowo zastąpić przewód?
 3. Nie ma, powinno wystarczyć odblokowanie telefonu. Jedyne co możesz sprawdzić w uprawnieniach aplikacji mBanku to zezwolenie na "wyświetlanie wyskakujących okien w tle" (ale to raczej przy używaniu blika potrzebne).
 4. Problem polega na tym, że każdy z operatorów wprowadza te usługi po swojemu i dla każdego potrzebne są inne ustawienia modemu. Z iPhonami najłatwiej. Włączają VoLTE z automatu, ale w tym w którym uruchomiłem usługę nie działała, wywalało z LTE do 3G, a w ustawieniach opcji brak (bo iPhon wie lepiej i nie potrzebna). Tylko VoWiFi działało. W Mi 9 Lite działa jedno i drugie (odpukać w nie malowane, bo nie wiadomo jak długo, mogą zbanować)
 5. @newelco "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).
 6. @k120 IMS po uruchomieniu usługi zniknął. Jest tylko Play internet
 7. @electro69 idealnych niestety nie ma. Brakuje jej jeszcze pełnego trybu nocnego, aczkolwiek trudno do takiego w samsungowej, czy operze się przyzwyczaić (w amoledach przydatne). Najlepszym tłem jest brak tła (w trybie nocnym), albo coś w miarę jednolitego ciemnego w trybie normalnym.
 8. Samsunga jest ok, ale szybsza, lżejsza i z własnym blokowaniem reklam np. Via browser.
 9. Raczej większych, w A 40 wszystko zamula. Dodatkowo czytnik palca działa tragicznie. Można używać dowolnej przeglądarki, są takie które działają lepiej od chroma, czy tej od Xiaomi.
 10. Albo to wina andka 7 Nie wiem, raczej romu, niezależnie czy eu, czy global. Na Redmi note 7 też to nie działa a ma chyba Androida 9.
 11. @szybki10 na 99% miła pani się myli. To zadziała z notebookiem Xiaomi. Chyba że do tego jest dodatkowy soft na telefon, typu "Displaylink presenter", bo są takie przystawki działające z Xiaomi.
 12. A działa ten myk z activity launcher na xiaomi.eu na miui 10? Nie wiem, jak nie widać to prawdopodobnie nie.
 13. Prawdopodobnie sprawdzałeś stan IMS dla innego slotu.
 14. Powinieneś chyba mieć, chyba że masz rom z Androidem 10 i znowu coś zmienili.
 15. Jest jeden istotny plus. Jak masz LTE i używasz VoLTE, to połączenie z tobą jest dużo szybsze. Bez VoLTE trwa to czasami naprawdę długo, bo sieć musi zrzucić telefon do 3/2G żeby można było odebrać połączenie.
 16. Nie wiem czy to Ci pomoże, ale żeby zmienić: ze sklepu play aplikacja Launcher aktywności (activity launcher), to znajduje wszystkie aktywności między innymi ustawienia Modem config. Tam powinieneś mieć kilka dla PL. U mnie działa prawidłowo na ogólnym PL, ale powinien tam być też dedykowany dla Play.
 17. Ja mam chwilowo jeden z CB, drugi Malezja. Jedną różnicę zauważyłem, bo ciągle mnie w moim (Malezja) denerwuje, tj czujnik oświetlenia. W tym z Kambodży działa zauważalnie lepiej w słabym oświetleniu. Mój przy sztucznym świetle poniżej 10Lux-ów często pokazuje "0", a Kambodża jeszcze pokazuje niższe wartości, znaczy czulszy! Niestety najlepiej działa w starym Redmi 3S. Porównywałem wskazania z dobrym zewnętrznym światłomierzem mierzącym od 0,6 Lux-a.
 18. A jaki rom? Chyba niewiele sam możesz zrobić poza sprawdzeniem, ewentualnie zmianą ustawień Modem config. Też jestem w Play i u mnie na Mi 9 Lite (global stable) działa identyfikacja ID przy VoLTE. Co do VoWiFi może nie działać z niektórymi routerami. Z moim działa, ale średnio stabilnie i potrafi chwilami znikać. Samo uruchomienie trwa zdecydowanie dłużej od VoLTE.
 19. Ale ciągle masz wyłączony, to niby jak mają ci dane działać jak co chwilę jesteś w roamingu? To ma być włączone!
 20. Tak, tylko na wszystkich twoich zdjęciach widać że karki nie leżą płasko (chociażby bo zniekształceniach linii prostych). Nie wystarcza głębi ostrości żeby wszystko się załapało.
 21. A włączenie tego rozwiązuje problem? Włącz ten roaming krajowy, dane w roamingu na: zawsze i sprawdź.
 22. Większość "zwykłych" ładowarek po wykryciu że prąd ładowania jest bardzo niski przerywa ładowanie. Napięcie jest 5V, ale natężenie 0mA. Sprawdzałem na kilku różnych które posiadam miernikiem USB jeszcze jak ładowałem MiBanda 2 (bo on miał wyjątkowo mały pobór prądu).
 23. @Karalusekk na zrzucie widać że jesteś w roamingu, nie w Play. Masz włączony roaming krajowy i Dane w roamingu: zawsze? (teoretycznie to drugie dotyczy roamingu zagranicznego, ale może coś zmieni). Może to być problem tego roamingu, dostajesz dostęp do danych w drugiej kolejności jako użytkownik innej sieci.
 24. Najlepiej ładować jakimś powerbankiem Xiaomi. Można w nich włączyć funkcję ładowania urządzeń niskoprądowych i wtedy nie przerywają ładowania.
 25. Bo nie masz dialera z kontaktami i wiadomości od Googla. Tu jak nadawca wiadomości jest w kontaktach to powiadomienie dodatkowo pojawia się z kontaktów. Czy to błąd, czy zamierzone działanie, trudno powiedzieć.