don_kamillo

Użytkownicy
 • Content Count

  1,352
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

don_kamillo last won the day on February 27

don_kamillo had the most liked content!

Community Reputation

191 Excellent

2 Followers

About don_kamillo

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Recent Profile Visitors

1,599 profile views
 1. Ja też jestem chyba pierwszy raz zadowolony z Mi9. Zwłaszcza bateria działa teraz przyzwoicie.
 2. Ktoś ma pomysł, jak skutecznie pozbyć się asystenta z systemu? Mam go niby wyłączonego, ale jak powiem "OK Google", to pojawia się propozycja jego włączenia, czyli jakby cały czas był na nasłuchu. Mam usunięte urządzenie w opcjach google, usunięte voice match i tak dalej. Dodatkowo asystent uruchamia się w okreslonych miejscach (chociaż nie mam włączonej lokalizacji). Serio tylko jakiś Google Debloater?
 3. A nie masz tego w ustawieniach ekranu blokady? Klikasz na Zawsze włączony i wybierasz styl? Chyba, że stamtąd też zniknęło (ja akurat mam Xiaomi.eu stable i tam mam to ustawienie).
 4. Bo to tak nie działa. U mnie poprawę widać było dopiero po wipe.
 5. O, no faktycznie W ogóle o tym nie pomyślałem. Jakby nie było, magisk zrobił się dla mnie nieco bezużyteczny, bo ssanie baterii jest dla mnie nie do zaakceptowania. Daj znać, jak będziesz próbować bez roota. Ja może spróbuję jeszcze zrobić wipe i zalogować się na innym koncie. Albo nawet na jakimś custom ROMie.
 6. Magisk ma opcję Hide, ale takie durne allegro zawsze pokazuje komunikat, że mam roota. Ustawienia Google mam chyba ok, wyłączony asystent etc. Ogólnie nie używam telefonu inaczej, niż na Mi6, a bateria zupełnie inaczej się zachowuje (w sensie usługi Google na pierwszym miejscu). Ale zauważyłem też, że jak mam włączony BT w telefonie, to choć asystent jest wyłączony, to zdarza mu się zareagować na "OK, Google" - pojawia się wtedy ekran konfiguracji asystenta. Jakby to dziadostwo cały czas było w trybie nasłuchu. Ja mam stable, tam nie działają płatności bez magiska.
 7. Patrząc na rozwój koronawirusa, chyba może być słabo.
 8. Problem stary jak świat, powraca co jakiś czas. Zużycie baterii przez usługi Google. Próbowałem różnych sposobów znalezionych w sieci, ale bez efektu (typu czyszczenie danych, instalacje innych wersji z apkmirror, wyłączanie skanowania wifi, odmowa uprawnień do lokalizacji, etc). Miałem Xiaomi beta, teraz mam stable. Nawet po wipe była krótka poprawa, a przecież użytkuję telefon w ten sam sposób, co Mi6. Wywaliłem większość aplikacji Google, wylogowałem się z przeglądarek i nic. Średni czas pracy baterii to był SOT 2,5-3 godziny na góra 10 godzin pracy urządzenia (przy wyłączonych AOD i animacji odcisku palca). Telefon w ciągu nocy tracił po 20-25% w bezczynności. Wczoraj w ramach ostatniej deski ratunku odhaczyłem ukrywanie roota przed Usługami Google i dziś widzę zdecydowaną poprawę na baterii (2 godziny SOT, a do końca 70%, co było nie do pomyślenia wcześniej). To jedyna czynność, jaką zrobiłem wczoraj z telefonem. Magisk jest najnowszy (stabilny), ale na starszych też miałem ten problem. Ktoś spotkał się z taką zależnością? Jaka przyczyna, jakie rozwiązanie?
 9. don_kamillo

  MIUI 9.12.12

  Na Mi9 też fatalnie. Aplikacje Googe nie działają krótko po odpięciu od wifi. Dotyczy sklepu i map (w sumie więcej nie mam). GPay przestał działać, teraz nawet nie mogę dodać karty, bo przecież mam komunikat o byciu offline (choć internet jest). Dodatkowo przestają przychodzić powiadomienia z poczty (outlook) i whatsapa - wcześniej nie było żadnych problemów. Telefon co chwilę się wybudza, nie znalazłem winnego. Dane czyszczone, ale to nie pomaga, reset telefonu też nie. Poczekam do nowej aktualizacji, jak nie pomoże, to zrobię to wipe. A jak to nie pomoże, to mam na handel Mi9.
 10. don_kamillo

  MIUI 9.11.28

  Ktoś jeszcze ma problem z wybudzaniem telefonu przez usługi google, czy tylko ja jestem tak wyjątkowy?
 11. Wygląda fajnie, ale to ma chyba ze 4 mm grubości, skoro w całości chowa aparat?
 12. don_kamillo

  MIUI 9.11.21

  Ktoś jeszcze ma problem z drenowaniem baterii przez aplikację Google w Mi9? Aplikacja sama włącza asystenta (chociaż samego asystenta nie mam zainstalowanego). Sama włącza ekran i mam wrażenie, że korzysta z GPS, bo uruchamia się tylko w określonej lokalizacji. Czyściłem dane, instalowałem nowsze wersje, odbierałem uprawnienia, ale bez efektu. Usługi google zawsze na górze w korzystaniu z baterii. Obecnie mam zamrożoną, zobaczymy co będzie. Powoli mnie to zaczyna męczyć.
 13. Nie bardzo wiem, czy to odpowiedni wątek. Mam problem z wybudzaniem telefonu przez usługi google. Aktualizowałem je, czyściłem, wywaliłem większość aplikacji google, ale problem pozostał. Autoakutializacja wyłączona. W zasadzie problem jest od momentu zakupu i instalacji Xiaomi.eu. Nie mam żadnych innych aplikacji, nie korzystam z telefonu w inny sposób, niż poprzednio na Mi6. Ktoś ma pomysły na rozwiązanie?