Jump to content

Karls

Użytkownicy
 • Posts

  1,053
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Karls

 1. Wiem, że trochę nie na temat, ale jest sens bić się o HD na takim małym ekraniku? Pewnie i tak wygląda to w porządku.
 2. Dzięki, faktycznie, od razu wyskoczyła. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 3. Ciekawe, ja mam dalej 12.0.4 na EEA.
 4. Wiesz, tu gdzie zazwyczaj się ruszam to też jest względnie płasko. Ale pod kątem wypadów w góry szukam czegoś z wysokością. Wahanie +/- kilkanaście metrów jest lepsze iż wypłaszczenie stoku gdzie od podstawy do szczytu możesz mieć i kilkaset.
 5. A próbowałeś kalibrować barometr? Niektórzy pisali, że im pomogło.
 6. Ok, wracając do tematu: czy Amazfit Bip U Pro będzie rejestrował wysokość podczas treningów? Być może będę miał możliwość zrobić podmianę na ten model, choć musiałbym ze 100-150 zł dołożyć i chciałbym się upewnić zanim się zdecyduję, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
 7. No to co, w zasadzie opaska do zwrotu? Bo takie nagrywanie treningu to poza płaskim, miejskim terenem w zasadzie jest bezużyteczne. Bubel po prostu.
 8. Czyli co, na opasce pokazuje Ci wysokość, a w Zepp nie jest zapisywana? To po co te dane jak to się nie rejestruje? No i największe pytanie po co w Zepp wykres wysokości jak jest bezużyteczny?
 9. Bez sensu, przecież wysokość jest częścią namiaru GPS. Głupi Endomondo na telefonie bez czujnika ciśnienia bez problemu kreślił wysokość, to czemu opaska miała by go wymagać? A w takim razie jeśli by nawet założyć, że masz rację to czemu pokazuje początkową wysokość, tylko później jej nie zmienia? Coś za dużo mi się tu nie klei w tej wersji.
 10. Hej, mam problem z Amazfit Band 5 - podczas treningu nie wykrywa mi zmian wysokości. Pokazuje linię płaską, po prostu na poziomie jakiejś jednej wartości np. 140 m. Nie ważne czy pójdę w górę czy w dół, cały czas jest to traktowane jak bym szedł po płaskim. Jak to naprawić? Cały ślad nagrywa mi dobrze, razem z mapą tylko ta wysokość jest zbugowana.
 11. A jakieś szczegóły? Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 12. Lepiej działający czytnik to lekko za mało, żeby znosić zagięte krawędzie i dziurkacz .
 13. To tak nie działa . To jest Xiaomi, oni mają coś takiego jak "beta Stable" który puszczają do losowych osób. Jak nie będzie stwarzał problemów to go przemianowują na normalny Stable i dają wszystkim. W przeciwnym wypadku wycofanie. Stąd moje zapytanie, bo zwykle wszystkie już w pełni oficjalne releasy są związane z ogłoszeniem na forum MIUI. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 14. Nie jest to czasem jakieś beta stable? Forum MIUI milczy o takiej wersji.
 15. Nie da się włączy licznika danych, to jest na sztywno. W wersji China jest licznik, w Global latarka, nie wiem czemu tak. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 16. No fakt, jak używałem TWRP to zawsze z Magiskiem, może być tak, że bez niego się nadpisze systemowe. A co do CTS profile i certyfikacji to stare tricki już nie działają? Na pierwszy był dodatkowy moduł do dogrania, a co do drugiego to trzeba było dodać sklep google do MagiskHide + ewentualnie przepakować Magiska z losową nazwą pakietu. Może być też potrzebne wyczyszczenie danych sklepu, bo może sobie zapamiętać brak certyfikacji. Oczywiście certyfikacja zadziała tylko jeśli profile CST uda się naprawić.
 17. Możesz i tak i tak, tylko przez TWRP będziesz potrzebował pełnej paczki z romem, nie OTA. TWRP zostanie, powinieneś zrobić factory reset (wpie data, dalvik, cache). Sformatowanie /system też nie powinno zaszkodzić. Tylko drobna uwaga - nie wiem jak jest na Mi9 bo akurat na tym modelu nie używałem TWRP, ale może być potrzebne wgranie paczki typu "no-verity-opt-encrypt" bo może system się położyć na weryfikacji, przez otwarty BL. Co do Magisk, to niech napisze ktoś kto używa, w teorii powinien działać, ale jak jest na prawdę to nie wiem.
 18. Na screenie właśnie widać prawidłowo - porównaj sobie gdzie kończy Ci się ekran i jak to wygląda w chromie, można odnieść wrażenie, że jest tego więcej a w rzeczywistości to 2 czy 3 mm, mnie nie robi różnicy.
 19. Dziwne, mnie ten przycisk na dole świetnie się wpasowuje, nie zauważyłem by gdzieś przeszkadzał. A przydatny jest do szybkiej nawigacji, więc niech sobie będzie.
 20. Na EEA również, poza znanym bugiem z jasnością, nie ma takich szopek jak opisałeś. Również podejrzewałby, że instalacja nie przebiegła prawidłowo. Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 21. Nie, ja rozumiem, że nie wszystko da się zrobić na tym poziomie. Robicie to za darmo w wolnym czasie, więc nie ma co darowanemu koniowi w zęby zaglądać . Natomiast staram się osoby, które o to pytają uprzedzać jak to wygląda. Bo ja, swojego czasu wchodząc na MIUIPolska/Xiaomi.eu myślałem, że to jest przetłumaczona china beta + bugfixy. A tak na prawdę, poza odblokowaniem niektórych funkcji i drobnymi poprawkami (typu safetynet) to w zasadzie dzieli 90% bugów jakie są na zwykłej becie. Trzeba mieć świadomość czego oczekiwać. I nie jest to w żaden sposób atak na naszych dev-ów, nie chciałbym być tak zrozumiany. Jako rom do testowania nowości Xiaomi.eu to jest świetna sprawa. Zwykle bugi nie są krytyczne, a co najwyżej upierdliwe, także można się tym fajnie pobawić. Ale ciężko się też nie zgodzić z tym co napisał kolega @galakty, że w sytuacji kiedy Global i EEA są dobrze przetłumaczone i całkiem stabilne, to Xiaomi.eu jako taki "daily driver" traci mocno na atrakcyjności, bo często odstaje w kwestii odbugowania. Może faktycznie gdyby wydawać co drugi tydzień, przeskakując co drugą wersję china beta, dało by się lepiej przetestować rom - no ale nie wiemy jakie tam w ekipie panują procedury więc jest to raczej takie "głośne myślenie".
 22. Tak to właśnie bywa z MIUIPolska - niby fajny rom, wcześniej są nowości, no ale - gonią za numerkami zamiast skupić się na usuwaniu bugów. A w większości przypadków nawet nie przyjmują bugraportów w imię zasady, że jak bug jest też na China Beta to są usprawiedliwieni. Także jak chcesz potestować nowości to polecam, ogólnie da się używać. Ale jako rom do codziennego użytku to już trochę mniej, może Ci cierpliwości braknąć.
 23. Nie mam bezpośredniego porównania global/EEA, ale będąc na EEA nie narzekam na baterię. Trzyma mniej-więcej tak samo, choć w szczegółach nie powiem, bo przez ten bug statystyki baterii która ścina początek po 21 h, to zbyt precyzyjnie nie określę.
 24. Jeśli wyczyścisz dane to tak, zwykle się da. Bez wipe to albo wpadnie w bootloop, albo się uruchomi ale będzie sypało FC aplikacji systemowych więc prędzej czy później i tak skończy się z wipe. Szansa, że przejdzie całkiem bez błędów jest moim zdaniem niewielka.
 25. Stable też przerabiałem i nie było wiele lepiej. Wyglądało, jakby po prostu brali najmniej zbugowaną betę z danego miesiąca i wrzucali jako stable. Nadal pod względem ilości bugów przebijało to Global. Tak było przynajmniej dla Mi5, na Mi Mix 2 ani na Mi 9 nie odważyłem się już eksperymentować.
×
×
 • Create New...