Pietr

Użytkownicy
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Excellent

About Pietr

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 10/04/1998

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  /home/pietr

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi6 6/64GB

Recent Profile Visitors

1,224 profile views
 1. Używam w domu ładowarki indukcyjnej 20W i w samochodzie również mam szybką oryginalną ładowarkę indukcyjną. Nigdzie nie mam problemu. To nie wiem czy to soft.
 2. Naładuj boża. To nie telefon rozłącza siatki przy chowaniu sam box. Słuchawki po schowaniu powinne się wyłączyć i sygnalizować czerwona dioda ładowanie (chyba, że naładowane to nie). Jeśli nie wykryją napięcia z boxa to będą cały czas uruchomione. Ew. Styki nie łączą. Bo po poprawnym włożeniu ich do boxa nie ma możliwości połączenia z nimi.
 3. Skoro płatność przechodzi to dlaczego obwiniacie problem z NFC skoro działa jak należy? A może by tak przyglądnąć się aplikacji do obsługi płatności?
 4. Witam. Mam takie pytanie. Kiedy usuwane są powiadomienia z opaski? W jakich okolicznościach? W band 3 trzymało mi 16 ostatnich powiadomień. Chyba, że je ręcznie usunę. W Mi bancie 4 zaś znikaja po jakimś czasie i nie wiem dlaczego i kiedy.
 5. Też tak miałem. Instalacja starszej wersji i później aktualizacja z poziomu aplikacji pomogło.
 6. Chyba postawię sobie system na nowo. Jak wcześniej telefon łapał fixa w kilka sekund tak teraz ma problem i zrywa połączenie.
 7. Chodziło mi konkretnie. Beta/Stable i która wersja
 8. Macie DualGPS w Mi9?Wcześniej na pasku stanu zamiast GPS miałem napisane Dual i były 2 ikonki nałożone na siebie z GPSu. Teraz jest jedna i podpisana jako GPS. Od tej pory zauważyłem spadek na jakości GPS.
 9. @eNse mam dzisiejsze wydanie i bez problemu zapala się latarka przy wyłączonym ekranie trzymając przycisk Si. A nawet jeszcze lepiej bo wcześniej jak włączałem latarkę to ekran się podświetlał. Teraz już tego nie robi
 10. @witek_77 jakąś blokada ekranu jest w ustawieniach opaski. A po drugie to łatwo przejść do menu zmiany piosenek. Wystarczy na głównym ekranie przeciągnąć palcem z lewej do prawej.
 11. Jakieś testy sa czy wpływa to na żywotność komponentów?
 12. Nikt nie spotkał się z tym problemem więc nikt nie pomoże bo nie wie jak. I szukasz rozwiązania tam gdzie go nie powinno być. Dane kalibracyjne czujników mogą być na osobnej partycji. Kiedyś to była EFS. Tylko też nie radzę w niej grzebać jak nie wiesz co bo można łatwo utracić adresy sieciowe (MAC wifi czy bt) jak i imei. Czy teraz jest czy jak to teraz działa to ci nie powiem. Partycja vendor jak i system są aktualizowane podczas instalacji systemu często też formatowane. Dlatego też nie przechowuje się tam takich ustawień po kalibracji. Na twoim miejscu próbował bym jeszcze raz spróbować tą aplikacją skalibrować czujnik w nocy gdy nie ma żadnego światła lub w najjaśniejszym miejscu. Jeśli nie pomoże to pełne formatowanie telefonu z poziomu TWRP (partycje systemowe, vendor, data, cache etc... + kompletny format partycji data który również usuwa szyfrowanie) i instalację MIUI na nowo z paczki ZIP. Dodatkowo sprawdził bym czy na jakiś custom romach telefon tak samo się zachowuje. Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała to uznał bym za uszkodzenie czujnika.
 13. Mi3, Mi5, Mi6 też tak mają. I jest to na pewno z obiektywów. W samsungu też to miałem. I byłem zawsze przekonany, że jest tak od autofocusa. Dlaczego? Szajsung potrafił mi czasem wydawać właśnie podobne dźwięki jak bugował się podczas łapania ostrości i sam tak cały czas pyrkał bez nawet jego ruszania. W Mi5 czasem miałem takie odgłosy podczas uruchamiania telefonu. Tak jakby właśnie autofokus się kalibrował bo wtedy było widać ruchy kamerki za szkłem i takie lekkie pukania (zazwyczaj 2-5).
 14. Witam. Tak jak w tytule, łatwe podkręcanie GPU do 810 MHz. Jedyne co potrzebujemy to wbudowanej aplikacji Telefon i najprawdopodobniej jakieś wydanie beta (np. miuipolska/xiaomi.eu) lub nowszy soft. Nie wiem dokładnie od czego to zależy bo na MIUIPolska mi działa a jak miałem global stable (nie eea) to nie chciało działać. A więc tak przechodzimy do aplikacji telefon i wklepujemy następujący ciąg znaków: *#*#8106#*#* i włączamy GPU maxfreq mode. Teraz uruchamiamy telefon na nowo i powinno wszystko śmigać. Jeśli ktoś jest zainteresowany podkręceniem GPU do 830MHz to niżej daję linka do XDA z instrukcją i skryptami. Ale wg. mnie to szkoda zachodu. https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/m-o-d-kernel-mi-9-android-9-pie-t3960271