Jump to content

Pietr

Użytkownicy
 • Posts

  536
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Pietr last won the day on December 28 2020

Pietr had the most liked content!

About Pietr

 • Birthday 04/10/1998

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  /home/pietr

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi6 6/64GB

Recent Profile Visitors

2,450 profile views

Pietr's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter

Recent Badges

76

Reputation

 1. @Kacper Skrzypek jak rozumiem i pamiętam - jeśli wgram globala na chińską wersję z zablokowaniem BL to zostanę z cegłą? I jak z tym dualsim? Jest jakiś soft, który mógłbym wgrać i zachować dualsim?
 2. Bry! Dawno mnie tu nie było i nie wiem co zmieniło się w kwestii oficjalnych wydań. Sprawa wygląda tak: brat ma po mnie Mi10, którego kupiłem na premierę. Instalowałem tam Xiaomi.eu aby uruchomić dualsim i mieć roota. Aktualnie sytuacja wygląda jak wygląda. Są problemy z safetynet przez co nie działają mu płatności czy niektóre aplikacje. Nie pamiętam gdzie dokładnie kupiłem ale prawdopodobnie na GearBest i skoro była tacka na jedna kartę SIM to mogę zainstalować bez problemu globala? Co lepiej EEA czy global? Idzie zachować w tym modelu funkcję dualsim? Mam też Mi9T podobna sytuacja. Chciałbym wgrać oficjalny soft ale nie wiem czy jest to wersja chińska czy global. Idzie jakoś to rozróżnić? Czy nie ma różnicy jeśli wgram globala na chińską wersję? Dzięki!
 3. Też miałem ten problem. Po aktualizacji do bety MIUI 12.5 telefon zaczął łapać.
 4. Zaktualizuj tę aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview
 5. Musi to być oficjalny system beż żadnych modyfikacji i z przeznaczeniem dla regionu na który przeznaczony jest telefon. Najprościej to wgrać magiska i zainstalować ten moduł: https://github.com/kdrag0n/safetynet-fix/releases Telefon wtedy powinien przechodzić testy safetynet i być certyfikowany (jeśli telefon przechodzi testy safetynet a nie jest certyfikowany to wyczyść dane sklepu).
 6. Zainstaluj ten moduł w Magisku https://github.com/kdrag0n/safetynet-fix/releases
 7. @MarioWRC ale przez pendrive bez problemu zrobisz aktualizację i zainstalujesz magisk.
 8. Telefony wcześniej przy szyfrowaniu pamięci pytali o hasło przed pełnym uruchomieniem systemu. Od jakiegoś czasu zmienili formę szyfrowania i przechodzi ona przez ekran blokady. Pamięć tak czy tak jest szyfrowana i przy np. uruchomieniu TWRP będzie prosić o to hasło.
 9. Czytasz główny wątek z aktualizacjami tygodniowymi? Nie ma aktualnie w pełni działającego TWRP dla Mi10 na A11.
 10. https://miuipolska.pl/forum/topic/52668-urządzenie-nie-jest-certyfikowane/?tab=comments#comment-582663
 11. Nie musisz zmieniać telefonu bo prędzej czy później Mi10 będzie wspierać 5g w plusie. Tylko teraz dostępu do docelowych częstotliwości nie mają.
 12. Tym bardziej, że te aktualne 5G oferuje prędkości do LTE-A. Pomijam już fakt, że tego zasięgu jest tyle co kot napłakał i w pomieszczeniach jest słaby. Idźcie do UOKiK i dajcie znać czy za niewiedzę użytkowników podejmą się wyzwania podjęcia postępowania wobec Xiaomi. Ale kto ci umywa ręce? Podejrzewam, że nikt by nawet nie podejmował się dyskusji. Plus nawet nie oferował i oznaczał tego telefonu do 5G. W innej sieci już tak. Tutaj po prostu trzeba czekać aż dostaną pozwolenia na resztę częstotliwości i operatorzy rozbudują swoją infrastrukturę. I pytanie. Jak byś miał reklamować towar to z jakiej przyczyny i jak byś go argumentował? Bo argument "jest napisane 5G a u mnie nie działa" to nie przejdzie. Bo u ciebie nie działa a nie u wszystkich. Teraz jeszcze ciekawostka. Praktycznie u każdego z naszych operatorów jest ruter który nie agreguje wszystkich pasm na LTE a tylko konkretne. I nie w każdej lokalizacji złapiesz to LTE-A. Więc czy nie składają nieprawdę? No nie. Bo działa to LTE-A ale nie w pełni sprawne (bo np. agreguje 2 zamiast 3 częstotliwości lub BTS którego masz pod domem tego nie wspiera lub ma inne częstotliwości). Nie ma tak, że kupisz telefon i musi on wszystko wspierać. Bo absolutna większość nie wspiera wszystkiego na raz. I dlaczego tu nie wojujesz? Spora część Redmi i innych średniaków nie potrafi w pełni korzystać nawet u nas z LTE bo nie zaagregują wszystkich dostępnych częstotliwości. Teraz najzwyczajniej w świecie możesz traktować to jakbyś nie był w zasięgu i tyle. Czy to, że na tamtych zobaczyłeś magiczny znaczek 5G to odczuwałeś znaczącą różnicę niz to, że masz słabszy zasięg względem 5G? Drastycznie większe prędkości były niż na LTE?
 13. Ale Mi10 wspiera główne częstotliwości 5G tylko u nas ciemnogród i nie mają jeszcze dyspozycji do docelowych dla 5G częstotliwości i trzeba czasu by Mi10 zaczął łapać u nas zasięg. I to jest niedoprecyzowane bo tylko z Plusa nie obsługuje. Z reszty operatorów łapie 5G. Sprawdzałem w Play. No ale obwinianie producenta. I w TYM momencie nie obsługuje, nie że nie będzie obsługiwał. Aktualnie u nas 5G to protoplasta na bazie LTE. To nie ma co się dziwić, że część telefonu w tym momencie nie działa z 5G.
 14. @browarmistrzPL idź i walcz. Z brakiem wsparcia LTE 800MHz było głośno i co wyszło? Bo tu można powiedzieć o podobnej praktyce. Walczyć o swoje prawa można. Ba, a nawet trzeba. Ale walczyć trzeba mieć o co i czym. Bo w tym momencie nie masz o co i czym. Kupując radio samochodowe z wyjściem AUX też będziesz walczył o brak wsparcia Bluetooth? W końcu na pudełku było napisane, że można puszczać własne piosenki z telefonu. A, że masz telefon bez auxa i radio bez wsparcia BT to nie będzie grało. To jest zwykła dezinformacja którą nikt nigdzie nie ukrywa bo wszystko można sprawdzić w specyfikacji poszczególnych urządzeń. Kolejny przykład? Telewizja. Za niedługo wyjdzie kolejna wersja DVB-T i sporo telewizorów nie będzie go wspierać. A z czasem aktualna wersja będzie wygaszana. Też będziesz miał pretensje, że kupiłeś "nowy" ale stary telewizor i nie będzie mógł odbierać telewizji bo nie obsłuży DVB-T2 a obsługuje DVB-T? Inne częstotliwości, podobna nazwa a jednak coś innego. Z tym, że Mi10 aktualnie nie obsługuje a najprawdopodobniej będzie obsługiwał co daje lepszą sytuację. Nikt tu nikogo nie oszukał a to tylko ty nie wiesz co kupujesz.
 15. To też nie tak, że producent blokuje czy nie. Zazwyczaj sprzętowo nie posiadają wsparcia dla danej częstotliwości przez zastosowany modem co wiąże się z niższą ceną lub po prostu z jego dostępnością. Mi10 to jeden z pierwszych telefonów z 5G to nie dziwię się, że nie wspiera wszystkich. Przecież to i tak nie jest pierwszy raz. Starsze modele lub te wydane na chiński rynek nie obsługują np. 800MHz na LTE. Ludzie pruli się? Pruli się. Ale czyja to wina? Ale nie było tak źle bo reszta częstotliwości jest wspierana i takie 1800MHz praktycznie wszędzie jest. A tu operatorowi zamarzyło się wydzielić takie pasmo, że Mi10 nie obsługuje i ścisk pośladków. Ja tu bym bardziej patrzył na widzimisię operatora. Bo reszta operatorów w tym momencie jest wspierana przez Mi10. No ale operator też nie będzie każdemu dogadzał i działają na tym co mają. I powtórzę, w Polsce jeszcze nie było licytacji na częstotliwości 5G. To czy Mi10 będzie w pełni kompatybilne z danym operatorem czy też nie to się dopiero okaże bo aktualnie to taka samowolka jest.
×
×
 • Create New...