Jump to content

Bar.Tek

Użytkownicy
 • Content Count

  1,007
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Bar.Tek last won the day on March 9

Bar.Tek had the most liked content!

Community Reputation

150 Excellent

2 Followers

About Bar.Tek

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przestawia modem na ten z globalnej wersji dla Europy. Nie wiem co to dokładnie zmienia. Mi np zaczął działać volte i vowifi jak i innym. Potem jak już volte się aktywuje to bez różnicy jaki modem mamy ustawionym. Ktoś te pisał, że tak naprawił sobie 5G. Zapewne uaktywnia pasma dla sieci w Europie, które np. na chińskim Romie mogą być zablokowane.
 2. Na pasku statusu przy zasięgu mam ikonke 5G. W ustawieniach telefonu w zakładce operatorzy sieci jak wyłączę automatyczne wyszukiwanie to znajduje sieci, ale te w Play nie mają informacji o 5G, jest tylko Play 4G, 3G, 2G itp. najwidoczniej Play nie zmienił nazwy lub nie dodał osobnej 5G. W programie Net Monster masz podgląd z jakiego nadajnika korzystasz aktualnie i z jakiej sieci, i tam pokazuje 5G NSA. No ale jak pisałem Play ma jakąś sztukowaną tą sieć 5G chyba w połączeniu z LTE, bo w telefonie jak ustawisz w Statusie urządzenia (Ustawienia>O telefonie>Pełna specyfikacja&
 3. Jeśli chodzi o funkcjonalność to oprócz miuipolska stabilnej nie widzę sensu instalować Global.
 4. Miuipolska 12.5.2 stabilna. Zakupiłem starter Play i włączyłem taryfę solo xl. Mam 5G. Po ręcznym wyszukaniu sieci telefon pokazuje że sieci Play są oznaczone jako 4G, ale zewnętrzny program pokazuje że korzystam z 5G. Czyli na stabilnej miuipolska jest OK. Oczywiście to 5G w Play jest do d... Prędkość 50Mb/s może jakbym stanął pod nadajnikiem to byłoby lepiej. Nawet na LTE prędkość jest o wiele gorsza niż we Mobile Vikings, który korzysta z ich nadajników. Może być jeszcze tak że na dual SIM prędkość będzie słabsza niż na pojedynczej karcie. Już takie tematy były
 5. Ja dzisiaj zainstalowałem Global 12.2.7 i jutro zobaczę czy wykryje jakiś nadajnik 5G (powinien), jak nie to zainstaluje czystą chińską wersję softu (na xiaomieu ludzie pisali że na czystej chińskiej 5G działo). Wydaje mi się, że nawet jak mój operator nie udostępnia 5G (Mobile Vikings na nadajnikach Play) to powinienem w ręcznym ustawieniu widzieć takie nadajniki/sieci. Czy jest możliwość zepsucia telefonu/modemu instalując miuipolska lub inne custom romy, tak że telefon nie widzi sieci 5G?
 6. OK fajnie, ale potrzeba więcej szczegółów, jaki ROM? czy modyfikacja xiaomiueu, czy czysty Global, jaka wersja/numer? W globalu raczej nie znikają powiadomienia, tam działają bardzo dobrze, w xiaomieu jest różnie ogólnie sa ale nie wszystkie wyskakują, np, Gmail powiadamia o niektórych mailach. na początek proponuje wyczyszczenie wszystkich danych, pamięć podręczna i dane aplikacji w tych apkach których nie ma powiadomień. Potem trzeba sobie na nowo ustawić swoje preferencje w aplikacji, bo zostaną przywrócone do ustawione domyślnych. AHA, Gmail ostatni coś ma p
 7. Zgadza się. EU europa (bardziej chodzi o rodo i te sprawy) zwykły global MI tez jest dla Europy. CN to Chiny. Jeśli masz zablokowany bootloader na global i zainstalujesz czysta wersję CN to uszkodzisz telefon, w sensie uceglisz. Jeśli masz odblokowany bootloader i wgrasz czystą CN to będziesz miał chińską wersję miui bez usług google. Jest jeszcze wersja 12.2.10.0.RJBCNXM ale jako miuipolska/xiaomieu w dziale modyfikacje systemowe. Tą wersję wgrywasz na odblokowany bootloader, a co w niej jest to chyba wiesz, bo o tym jest to forum.
 8. Raczej nie zależy mi na 5G bo mieszkam na wsi, a w mieście jestem cały dzień w pracy i mam wifi. Bardziej chciałem sprawdzić dla innych o co chodzi z tym 5G.
 9. Właśnie z ciekawości wgrałem global 12.2.7 by sprawdzić czy widzi sieci 5G, i nie widzi. A w okolicy mam nadajnik 5G z Play.
 10. @badus czy możesz sprawdzić czy 12.2.10 widzi sieć 5G? Bo mój nie widzi w ogóle i nie wiem czy to nie przez operatora.
 11. Jak masz czas się bawić z danymi, to wgraj Global i sprawdź czy masz 5G W sumie to ostatnio nie przyglądałem się czy łapie 5G, zawsze ustawiam LTE. W ubiegłym roku na Global łapałem 5G, ale to były testy nadajnika i pomyślałem, że wyłączyli, teraz na xiaomieu nie łapie 5G, a jednak mam niedaleko nadajnik 5G. Sieć MV na nadajnikach Play.
 12. Sprawdź u kolegi na jakim dokładnie paśmie nadaje 5G, może coś zmienili i na takim, którego mi10 nie obsługuje? Jak w Plusie np?
×
×
 • Create New...