moose

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About moose

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Mix

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. moose

  MIUI 8.7.12

  Czytam wypowiedzi i potwierdza się to co pisałem wcześniej, jeżeli chcecie mieć stabilny i szybki rom - to niestety trzeba wyczyścić wszystko co zostało po poprzednich wersjach. Z mojego doświadczenia - przy przechodzeniu z wersji starszej na nowszą (np. z 9 na 10), ale również odwrotnie z wyższej na niższą, dobrze jest w TWRP zacząć od format data, potem advanced wipe: dalvik/art cache, system, vendor, data, internal storage, cache i wgrać sam firmware dla danego romu, następnie wipe i cache, dalej (WAŻNE - BEZ RESTARTU) wgrać rom i zwykły wipe, restart. Dla pytających o dane z telefonu - moim zdaniem kopia po podłączeniu telefonu do komputera, oczywiście przed wgraniem nowego romu (na marginesie większość danych i tak generalnie trzyma się w chmurze i telefon je odnajduje po zalogowaniu). Używam miui 10 ver. 8.7.12 z 14 lipca czyli pierwszej wersji i wszystko chodzi bez zarzutu: powiadomienia i na blokadzie i na belce, informacje w kółku obok ikon itd. itp. Nie testowałem APN. Kończąc co do ustawień dźwięków i powiadomień to macie racje - trzeba być chińczykiem aby to ogarnąć.
 2. moose

  MIUI 8.6.28

  Postaram się to zrobić podczas weekendu i dam znać co i jak.
 3. moose

  MIUI 8.6.28

  Tak ale zwykły, przed reboot-em.
 4. moose

  MIUI 8.6.28

  Nie wiem czemu, ale u mnie wszystko działa, nic się nie "biesi", nic nie zwalnia, informacje o mailach, sms-ach i nie odebranych połączeniach pokazują się poprawnie. Z tym, że instalacja u mnie wyglądała trochę inaczej, najpierw format data, potem advanced wipe: cache, data, system, dalvik-cache i tu może niespodzianka - internal storage, potem install i wipe po instalacji. System chodzi, nic mu nie dolega, no może żeby nie było za fajnie do końca - to ustawianie własnego dzwonka sms-a jest tak samo oczywiste jak to, że oczy chińczyka są okrągłe. Oczywiście miui 8.6.28 Przy okazji pojawił się Global Developer 8.7.5 dla Mi Mix
 5. moose

  MIUI 8.4.12

  No to jestem drugi, któremu spisuje się ta wersja normalnie. Przez cały dzień dzwonienia, nawigacji, internetu bateria trzyma, pod koniec dnia ma ok. 40% - 50%
 6. moose

  MIUI 8.4.12

  Czysta instalacja romu ver. 8.4.x powoduje, że kontakty i dialer nie działają (czemu nie wiem), jedyny sposób wgrać miui 8.3.29 i z poziomu telefonu wgrać aktualizację do wyższej wersji. Sprawdzony problem z dialerem i kontaktami na czystej instalacji (via TWRP by wipe i format) MIUI 8.4.4 i 8.4.12
 7. Witam ! Po zainstalowaniu TWRP z "http://www.mediafire.com/file/03nd3n0va0ndej5/twrp-3.2.1-raupe-blunden-15.1-vendor-fstab.img" (działa dotyk), ponieważ pojawia się pytanie o hasło, format data, wipe: Dalvik / ART Cache, System, Data, Cache, potem zainstalowanie rom MIUI 8.3.29 z USB (install, select storage, USB-OTG) i jeszcze raz wipe, wszystko jak na razie działa poprawnie na Mi Mix.
 8. moose

  MIUI 8.3.29

  Nie zaprzeczę, że ja również Ponieważ trochę marudzenia nie zawadzi (pogoda podła, z domu nie chce się wyjść, w ramach nudów "torturuje" telefon) mam kolejne pytania: 1. czy w dialerze jest jakiś sposób aby kontakty wyświetlały się w kolejności nazwisko, imię a nie imię, nazwisko? 2. czy w wiadomościach też można ustawić kolejność nazwisko, imię? 3. czy w dilerze po wybraniu karty 1 lub 2 można je w jakiś sposób "pokolorować", chodzi mi o to aby np. karta 1 była niebieska, a karta 2 dajmy na to czerwona, ponieważ oznaczenie po wybraniu numeru i kart jest raczej "małe", aby nie rzec, że mikroskopijne. Wiem, że może marudzę, ale tak się przyzwyczaiłem i odruchowo szukam po nazwisku i kolorze. Co do pytania po co wipe - no cóż może z przyzwyczajenia, a może po to aby nie było innych "śmieci", po prostu odruchowo.
 9. moose

  MIUI 8.3.29

  Witam ! Po zainstalowaniu TWRP z "http://www.mediafire.com/file/03nd3n0va0ndej5/twrp-3.2.1-raupe-blunden-15.1-vendor-fstab.img" (działa dotyk), format data, wipe: Dalvik / ART Cache, System, Data, Cache, zainstalowaniu rom MIUI 8.3.29, wszystko jak na razie działa poprawnie na Mi Mix.
 10. moose

  MIUI 8.3.29

  Dobra moja nie do końca świadoma. Mi Mix - Snapdragon 821, czyli jeżeli dobrze rozumiem i czytam 64 bit?
 11. moose

  MIUI 8.3.29

  Witam! Ponieważ zaczął działać, a jak mawiają, diabeł tkwi w szczegółach, mam kolejne pytanie: Jakie należy zainstalować open gapps (arm czy arm64) w przypadku instalacji romu z xda, oraz jaki należy zainstalować xposed (arm czy arm64)?
 12. moose

  MIUI 8.3.29

  Witam ! Dziękuję, spociłem się, zapaliłem kolejnego papierosa, ale jest polska wersja miui. P.S. Jednak Lenovo jest mniej skomplikowane niż Mi Mix i zawsze działa na dotyk.
 13. moose

  MIUI 8.3.29

  Witam ! Ponieważ jest to pierwsza moja przygoda z Mi MIx-em, mam problem. Bootloader jest odblokowany, "teoretycznie" TWRP się zainstalowało (ver. twrp-3.2.1-0-lithium) i właśnie tu pojawia się problem - po komendzie "fastboot boot twrp.img" oczekuje ode mnie jakiegoś hasła, a jak doczytałem dotyk niestety nie działa. W związku z powyższym mam pytanie jak mam zainstalować polską wersję miui i jak się poruszać po TWRP bez dotyku?