Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, FromWP napisał:

A iko ma nadane uprawnienia do pokazywania wyskakujących okien podczas pracy w tle?

Pierwsze co sprawdzałem uprawnienia, ale nie widzę nic związanego z wyskakującymi oknami. Póki co wygląda to jak na załączonych screenach.

Screenshot_2019-12-30-17-05-10-458_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-12-30-17-04-55-446_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmieniać mi8 na mi9t pro?
Notch już mi się trochę znudził. I się zastanawiam.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Ja się właśnie przesiadłem z mi 8 na mi 9t pro i jestem zachwycony. Obecnie jestem na miui 11 global po przesiadce z miui.eu i widzę na globalu mniej przydatnych funkcji jak np powiadomienia na ekranie blokady (ikonki)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Orjon napisał:

U ciebie jest to uruchamianie w tle. Musi to być zmienione w tłumaczeniu - będzie w następnym wydaniu. Spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie uprawnienie "uruchamiania w tle".
 

W messengerze jest ewidentnie wyświetlanie wyskakujących okien, no ale okej, wyłączyłem i włączyłem ponownie, zobaczę przy najbliższych zakupach czy coś to dało.

 

34 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

@Niuch a sprawdź jeszcze ta opcję "wyświetlanie nad innymi aplikacjami"

 Sprawdziłem - inne aplikacje tam są, niestety IKO nie ma.

Tak btw. jaką masz czcionkę ? Wygląda jak product sans, a nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakbym chciała przejść z rozwojowej wersji na stabilną, to muszę wgrać nowsze TWRP?
Póki co, mam zainstalowaną wersję 9.9.26 i TWRP 3.3.1-13 też wgrane we wrześniu i nie wiem czy mogę po prostu wrzucić zip na kartę pamięci i zainstalować, czy jednak muszę coś więcej. I jaki wipe potem robić?

Edytowane przez Michulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niuch napisał:

W messengerze jest ewidentnie wyświetlanie wyskakujących okien

Bo w Messengerze jest inne uprawnienie. Uruchamianie w tle ostatnio zaczęło znaczyć "wyświetlanie wyskakujących okien podczas pracy w tle", bo to zmienili, a po prostu nie było zmienione w miuipolska. Od następnego wydania (10?.1.2) będzie już OK.

1 godzinę temu, Michulec napisał:

 Jakbym chciała przejść z rozwojowej wersji na stabilną, to muszę wgrać nowsze TWRP?

Nie, aktualizacja wgra ci TWRP od razu (przynajmniej powinna). Jak nie, to najwyżej wgrasz.

Jesteś na tak starej wersji, że raczej wipe jest niepotrzebny.

Edytowane przez Orjon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 Sprawdziłem - inne aplikacje tam są, niestety IKO nie ma.
Tak btw. jaką masz czcionkę ? Wygląda jak product sans, a nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej ... 


GoogleSans kiedyś tam pobrane z XDA.
Na MIUI 11 wreszcie ją ustawia idealnie.
Mam pogrubienie jak jest nowy mail, kontakty w dialerze itd.c23f92a8a62c08d41e3af8553a592ef0.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaznaczona płatnośc przez telefon na zablokowanym telefonie, nigdy mi sie tak nie udało zapłacić, musi być odblokowany, a czasami nawet musze odpalić aplikacje bez logowania co prawda, ale strasznie to irytujace, ktoś znalazł sposób albo wie o co kaman? Aplikacja ipko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Po przesiadce z oficjalnego romu global na miui 11 stable borykam się z problemem w działaniu aplikacji IKO. Podczas płatności zbliżeniowej normalnie powinno wyskoczyć okno, gdzie poniżej 50 zł klikam tylko "OK", a powyżej tej kwoty muszę wpisać pin i dopiero płatność przejdzie. To samo z blikiem, powinno wyskakiwać okno do wpisaniu pinu. Niestety, okno to nie wyskakuje i muszę otwierać IKO żeby dopiero wyskoczyło. Czy ktoś się z tym już spotkał i wie jak rozwiązać ten problem ?
W ING jest tak samo, brak okienek z powiadomieniem o zapłacie zblizeniowej lub potwierdzenie blik.
Na sofcie stable 11.3 działało na nowszych nie.
Zastanawiam się czy nie wrocic do 11.3.
Brak jest rowniez kolorowych powiadomień na AOD, można przełączać kombinować nic to nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiesiek3d napisał:

W ING jest tak samo, brak okienek z powiadomieniem o zapłacie zblizeniowej lub potwierdzenie blik.
Na sofcie stable 11.3 działało na nowszych nie.
Zastanawiam się czy nie wrocic do 11.3.
Brak jest rowniez kolorowych powiadomień na AOD, można przełączać kombinować nic to nie daje.

Czyli jednak coś jest na rzeczy ... Mam nadzieję że naprawią to w następnych wersjach.

Kolorowe ikonki są chyba od 2 wersji weekly dopiero. Ja bym został na Globalu, gdzie wszystko mi działało, gdyby nie brak ikonek z dialera i sms na AOD ... Jak Xiaomi mogło to tak skopać to ja nie wiem ... Póki co wolę nie mieć tych powiadomień przy płatności niż niefunkcjonalne AOD. Pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zauważyłem że nie działają płatności tak jak trzeba... Za każdym razem muszę mieć odpaloną aplikację i odblokowany telefon żeby móc zapłacić... Było by dobrze żeby te rozwiązania z weekly Romów zostały dodane do Stable. Chciałbym mieć w końcu powiadomienia z wszystkich aplikacji a ikonki kolorowe:) no i ciemny motyw panelu sterowania. Ogólnie to przeszedłbym na Deva tylko ten problem z płatnościami...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adam_broda napisał:

Albo na przykład na terminalu jest komunikat "Spójrz na ekran telefonu" a na ekranie telefonu oczywiście nie ma nic i nawet otwarcie aplikacji niczego nie zmienia, bo w aplikacji również nie ma niczego.

U mnie dokładnie w takiej sytuacji po otwarciu aplikacji banku wyskakuje okno do PINu. Nie jest to aż tak wkurzające no ale nie działa jak powinno. Póki co korzystam z opcji wprowadzania PINu na terminalu, a nie na telefonie. Da się z tym żyć, ale mam nadzieję że to naprawią przy następnym release stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T PRO  wersja Global  kupiłem dwa tygodnie temu, poczekałem grzecznie na zgodę odblokowania bootloadera, przedwczoraj zainstalowałem ROM Xiaomi.eu stabilny. Po zainstalowaniu i odpaleniu nie chodził mi czytnik odcisku palca, ale pamiętając co nakazuje Xiaomi, przywróciłem system do fabrycznych ( nawiasem mówiąc mało kto robi przywrócenia fabryczne po instalacji ROM-u, a to roawiązuje 99%) i czytnik pięknie i szybko działa. Google pay działa bez problemu na tym ROM-ie, oraz bez problemu płaciłem dziś ING na podświetlonym ekranie blokady. Na razie wszystko ładnie działa w tych rzeczach które używam, TomTom ładnie prowadzi bez problemów itd. Najbardziej zależało mi na dialerze i sms-ach do Xiaomi oraz na ich wyświetlaniu na AOD, teraz działa wszystko jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wiesiek3d napisał:

@inoxman tak Ci się wydaje że jest ok, ING nie wyświetla ekranu powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym jak i do potwierdzenia blik.

Brak kolorowych powiadomień na AOD.

 

 

Zupełnie jak IKO. Widocznie to problem MIUI, bo do niedawna byłem przekonany, że apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że nie potrawie włączyć powiadomień na AOD, bo tylko pokazuje mi powiadomienia z Messenger'a

Na chwilę obecną jedynie na xiaomi.eu działają te powiadomienia?

 

To mnie tak irytuje, że zastanawiam się nad oddaniem mi 9t pro i powrót do mi6.

Mi9 dostałem od żony na święta, bo tak bym nawet nie myślał o zmianie mi6

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millenium również nie wyświetla powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym, jedynie mam wibrację telefonu jako potwierdzenia przyjęcia płatności.
Na 11.0.3 powiadomienia z bankow działały, jeżeli ma nowszej wersji nie będą działać wracam do tej wersji.
Nie działa również wyświetlanie dialerów z Messengera i Whatsapp na odblokowanym ekranie, są tylko małe powiadomienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powiadomienia wyskakujące na ekranie podczas płacenia przez NFC w ING zawsze uważałem za idiotyczne, nie są mi do niczego potrzebne, mnie interesuje tylko to że zbliżam smartfona do terminala i już, nie potrzebuję żadnych potwierdzeń, ważne tylko że transakcja zaakceptowana. NFC włączam tylko przed samym płaceniem i po go wyłączam. Zawsze uważałem te wyświetlane atrapy karty przy płaceniu moim Mi5 za obciachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie jak włączyć w MIUI 11 automatyczne chowanie przycisków nawigacyjnych na dole ekranu lub wymusić w danej aplikacji trybu pełnoekranowego?

Mam problem z AutoMapą. Pasek powiadomień z góry chowa się normalnie ale przyciski nawigacyjne zostają. W ustawieniach włączyłem dla AM tryb pełnoekranowy ale znajduje się ona w aplikacjach które nie wspierają tego trybu. 

Pytanie numer dwa... Jak ustawić rozdzielczość w trybie zdjęć normalnym obiektywem? Mam tylko jakość zdjęć, która ustawiona jest na bardzo dobra. W tym trybie zdjęcia zapisują się w 12MPix. Chciałbym to zmienić np. na 16 lub 24MPix.

Co prawda jest oddzielny tryb 48MPix ale chciałbym skorzystać z rozdzielczości pośredniej.

 

Edytowane przez meriox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 12:06, meriox napisał:

Pytanie numer dwa... Jak ustawić rozdzielczość w trybie zdjęć normalnym obiektywem? Mam tylko jakość zdjęć, która ustawiona jest na bardzo dobra. W tym trybie zdjęcia zapisują się w 12MPix. Chciałbym to zmienić np. na 16 lub 24MPix.

Co prawda jest oddzielny tryb 48MPix ale chciałbym skorzystać z rozdzielczości pośredniej.

 

A skąd ci przyszedł do głowy pomysł, że można korzystać z rozdzielczości pośrednich?

Matryca ma rozdzielczość 48 MPix, a 12 uzyskiwane jest poprzez łączenie czterech sąsiednich pixeli w jeden, uśredniając ich wartość, przez co zdjęcia zyskują na poziomie detali, jest mniejszy poziom szumów, bo elminuje się nienormatywne piksele itd. Jeśli chciałbyś zrobić matrycą 48MPix zdjęcie w rozdzielczości 16 lub 24 MPix musiałbyś usredniać po dwa lub trzy piksele, ale pozostaje pytanie w której płaszczyźnie. Jeśli w poziomie to będziesz miał ściśnięte w poziomie zdjęcia, jeśli w pionie to w pionie. Poza tym nie ma to najmniejszego sensu, bo jeśli masz dwa zbiasowane piksele, to tracisz całą zaletę uśredniania.

Inny słowy, jest to fizycznie niemożliwe.

Edytowane przez bobo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...