ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Przez przypadek zainstalowałem launcher alpha jako systemowy i mam rozkład pulpitu tylko 5x6 jak wrócić do oryginalnego z miui polska beta? Jeśli nadpisze się z kolejną aktualizacja to poczekam, a jeśli nie to co robić?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Mam taką kwestie, wysuwany aparat NIE WYSUWA SIĘ za 1-szym razem. Rzecz dzieje się prawie za każdym razem gdy odpalam po jakimś czasie apkę aparatu. Czy ma ktoś podobnie? Czy jest sens by reklamować sprzęt?

4 godziny temu, Lukikaki1 napisał:

Mam taką kwestie, wysuwany aparat NIE WYSUWA SIĘ za 1-szym razem. Rzecz dzieje się prawie za każdym razem gdy odpalam po jakimś czasie apkę aparatu. Czy ma ktoś podobnie? Czy jest sens by reklamować sprzęt?

Która wersja softu i który dokładnie soft?

Chwała, cześć i dzięki za Xiaomi.eu: wszystkim którzy włożyli i wkładają w ten projekt swoją pracę i czas! :D Po odczekaniu 168 godzin wgrałem dzisiaj i ja do Mi 9T Pro (Amazon.de) ów soft wg Tutoriala, który następnie się zaktualizował. Następnie przez TWRP zrobiłem reset "fabryczny", ot tak na wszelki wypadek. I konfiguruję powoli.

Nareszcie działa mi dioda powiadomień, który w Globalu (nieodebrane połączenia) jakoś w ogóle nie chciała działać, jest nagrywanie rozmów, ekran AOD działający - super! Przy okazji pytanie odnośnie AOD: jak ktoś dzwoni i jest nieodebrane połączenie, to pokazuje mi się tam słuchawka (lub dymek dla SMS). Czy dałoby się jakoś tę ikonkę zmienić, żeby była bardziej widoczna? Nie wiem: większa, jaśniejsza - bo ogólnie to jest mały i taki lekko szarawy symbol i mało widoczny? Proszę wybaczyć śmiałość mej prośby. :)

I na koniec, z góry przepraszam za bardzo lamerskie pytanie, szukałem, ale konkretnie nie znalazłem, ale tak z ciekawości: jak włączam telefon, to mam na dole "unlocked" - to tak ma być, tak? Czy można jakoś usunąć to info "unlocked" (bez blokowania z powrotem telefonu, rzecz jasna)? Czy może coś źle zrobiłem wgrywając xiaomi.eu ?

Czy ktoś może doradzić jakąś fajną apke do SMS do tego telefonu - miałem w starym ChompSMS, ale MMSy wysyła tylko z SIM1, więc odpada?

Dzięki za cierpliwość i znoszenie lamerstwa :wink:

Kolorowe ikony powiadomień w AOD są, jak zmienisz styl powiadomień (jeśli dobrze pamiętam). Znaku Unlocked nie usuniesz, to jest właśnie po to by wiedzieć czy bootloader jest odblokowany czy nie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Unlock można usunąć podmieniając plik w adb w fastboot, ale czy gra warta świeczki? 

Co do AOD to możesz zmienić ich kolor. W ustawieniach powiadomień zmień typ powiadomień z android na Miui i będą kolorowe takie jak oryginalne. 

• Like 2

Z tym "unlocked" oczywiście dam sobie spokój, rzeczywiście nie warto.

Soft najnowszy xiaomi.eu - w Powiadomieniach mam tylko "na ekranie", "pływające" i "liczniki na ikonie". Jak wchodzę  w Panel powiadomień głębiej, to mam "styl MIUI" - ale jak go zaznaczam, to... nic się nie zmienia na AOD. Gdzieś indziej mam wejść?

A u Was się stan baterii na AOD aktualizuje, bo właśnie wszedłem, było 38%, a jak odblokowałem to widzę 37%, choć może to akurat przypadek? :)

Kolor ikonek w AOD zmieniasz w tym miejszcu. Po wybraniu MIUI pokazują się ikonki aplikacji w oryginalnym kolorze. 

Screenshot_2019-11-16-17-35-03-134_com.miui.notification.jpg

Ja rozumiem - i tam zmieniam. Ale... nic mi się nie zmienia. Kompletnie. Czegoś to wina, jakaś inna opcja włączona/wyłączona to blokuje?

Obojętnie czy mam powiadomienia "android" czy "MIUI" - nic się nie zmienia. Może jakiś motyw inny, nie wiem...?

A jak to ma wyglądać na MIUI? U mnie ta funkcja nie działa - albo proszę wskazać, co mogę źle robić?

Dodatkowo z poprawek, które osobiście bym zgłosił - nie wiem czy to dobre miejsce:

- możliwość wyboru czy dialer ma czekać 5 sekund na automatyczne wybranie poprzednio używanej karty SIM dla połączenia/kontaktu,

- nie ma możliwości utworzenia skrótu "telefonowanie do..." na pulpicie/widżetu. Można dać kontakt, ale chodzi o to, aby kliknąć 1x na ikoncie skrótu do kontaktu na pulpicie i aby telefon już od razu wykonywał połączenie. A tutaj czeka na wybór karty SIM i trzeba klikać ponownie. To żaden skrót, skoro trzeba klikać.

Jeszcze jedno: ciągle co jakiś czas włącza mi się powiadomienie "włącz chmurę aby chronić urządzenie" - wydawało mi się, że wyłączyłem to wszędzie, gdzie mogłem, ale jednak wychodzi na to, że się mylę. Ale gdzie to wyłączyć?

Edited by sanisan

Przecież jest to w opisie - specyfikacji Miui 11.
Czasem nie wierzę w to co czytam.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Mam tak samo jak kolega sanisan nie mogę zmienić koloru ikonek. Co więcej na ekranie pojawiają mi się tylko powiadomienia z SMS, tel i Whatsapp. Z FB, maila czy Mesengera niepojawia się nic.

Na becie miui polska działa i wersja miui (kolorowe ikony) jak i android (czarno białe ikony). Ponadto pamiętajcie że aplikacja trzeba nadać odpowiednie uprawnienia aby były wyświetlane w aod i na ekranie blokady.

Dobra, uprawnienia ogarnąłem, rzeczywiście nie miały nadane, mój błąd, ale kolorowe ikonki nie mam:(xiaomi.eu wersja stabilna. :shock:

Ustawienia/Powiadomienia/Panel powiadomień/ i zaznaczyć miui, powinno działać.

Z całym szacunkiem Kolego lukkop91 - ja  już dwie osoby piszą, że ustawienie na panel MIUI nie działa - to znaczy, że nie działa.

U mnie - jak pisałem - przestawienie opcji nic nie zmienia. Również mam najnowsze MIUI xiaomi.eu  stabilne. :)

A na rozwojowej najnowszej wszystko działa.

Czyli co - będzie działało na kolejnej stabilnej za parę dni, czy to ma takiego przełożenia?

A to info o chmurze, to ktoś pomoże wyłączyć? :)

Z całym szacunkiem Kolego lukkop91 - ja  już dwie osoby piszą, że ustawienie na panel MIUI nie działa - to znaczy, że nie działa.
U mnie - jak pisałem - przestawienie opcji nic nie zmienia. Również mam najnowsze MIUI xiaomi.eu  stabilne.
Tak jak napisałem, mam betę i na pewno na tym romie działa.

• Like 1

A gdzie i jak się zgłasza  błędy w obecnym oraz sugestie do nowych softów xiaomi.eu? :)

P.S. A mógłbyś dać screena jak to ma działać ten panel MIUI?

Masz temat odnośnie Miui 11 i bugów.

Dnia 15.11.2019 o 18:46, Lukikaki1 napisał:

Tak to wygląda

... P.S. A mógłbyś dać screena jak to ma działać ten panel MIUI?

Rozumiem że pytasz o aod i ustawione powiadomienia miui, tak?bbe893063b210b6edbab724d4a406200.jpg

No bardzo ładnie to się prezentuje - niestety u mnie po wybraniu opcji w powiadomieniach "miui panel" nic takiego się nie dzieje i w ogóle nic się nie zmienia.

A bateria też Wam tak trzyma, jak u mnie: po 24h od ładowania mam zaledwie 73%, było kilka rozmów (niezbyt długich) ze 20 SMS i tak pół godziny używania przeglądarki, 20 min. Bluetootha w aucie (tylko 2 rozmowy)?

Z autostartu większość powyłączałem, ekran prawie max. ściemniony, AOD włączony (zegar analogowy biało-czarny), a całą łączność radiową i dane włączam tylko na krótki czas, gdy potrzebuję. Mam wrażenie, że to AOD zżera większość energii, bo nocą spada kilka %, a w dzień ponad 20% (nocą AOD nie działa).

Mnie się ten telefon Mi 9T Pro podoba (wgrane xiaomi.eu), ale jak ma tak szybko lecieć bateria, to się zaczynam zastanawiać, czy nie wrócić do starego smartfona... :(

Edited by sanisan

24h od ostatniego ładowania i nadal ponad 70% baterii to mało?