ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

41 minut temu, adam_broda napisał:

Albo na przykład na terminalu jest komunikat "Spójrz na ekran telefonu" a na ekranie telefonu oczywiście nie ma nic i nawet otwarcie aplikacji niczego nie zmienia, bo w aplikacji również nie ma niczego.

U mnie dokładnie w takiej sytuacji po otwarciu aplikacji banku wyskakuje okno do PINu. Nie jest to aż tak wkurzające no ale nie działa jak powinno. Póki co korzystam z opcji wprowadzania PINu na terminalu, a nie na telefonie. Da się z tym żyć, ale mam nadzieję że to naprawią przy następnym release stable.

Nie mam nadzei ,to Xiaomi, hardware ok, software klapa.
I tak od 2014 roku, czas się pożegnać.
Do siego 2020

Mi 9T PRO  wersja Global  kupiłem dwa tygodnie temu, poczekałem grzecznie na zgodę odblokowania bootloadera, przedwczoraj zainstalowałem ROM Xiaomi.eu stabilny. Po zainstalowaniu i odpaleniu nie chodził mi czytnik odcisku palca, ale pamiętając co nakazuje Xiaomi, przywróciłem system do fabrycznych ( nawiasem mówiąc mało kto robi przywrócenia fabryczne po instalacji ROM-u, a to roawiązuje 99%) i czytnik pięknie i szybko działa. Google pay działa bez problemu na tym ROM-ie, oraz bez problemu płaciłem dziś ING na podświetlonym ekranie blokady. Na razie wszystko ładnie działa w tych rzeczach które używam, TomTom ładnie prowadzi bez problemów itd. Najbardziej zależało mi na dialerze i sms-ach do Xiaomi oraz na ich wyświetlaniu na AOD, teraz działa wszystko jak należy. 

@inoxman tak Ci się wydaje że jest ok, ING nie wyświetla ekranu powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym jak i do potwierdzenia blik.

Brak kolorowych powiadomień na AOD.

52 minuty temu, wiesiek3d napisał:

@inoxman tak Ci się wydaje że jest ok, ING nie wyświetla ekranu powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym jak i do potwierdzenia blik.

Brak kolorowych powiadomień na AOD.

Zupełnie jak IKO. Widocznie to problem MIUI, bo do niedawna byłem przekonany, że apki

Millenium również nie wyświetla powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym, jedynie mam wibrację telefonu jako potwierdzenia przyjęcia płatności.

Na iko też mogę potwierdzić brak komunikatów..

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

A już myślałem, że nie potrawie włączyć powiadomień na AOD, bo tylko pokazuje mi powiadomienia z Messenger'a

Na chwilę obecną jedynie na xiaomi.eu działają te powiadomienia?

To mnie tak irytuje, że zastanawiam się nad oddaniem mi 9t pro i powrót do mi6.

Mi9 dostałem od żony na święta, bo tak bym nawet nie myślał o zmianie mi6

• Like 1

Millenium również nie wyświetla powiadomienia po zapłaceniu zbliżeniowym, jedynie mam wibrację telefonu jako potwierdzenia przyjęcia płatności.
Na 11.0.3 powiadomienia z bankow działały, jeżeli ma nowszej wersji nie będą działać wracam do tej wersji.
Nie działa również wyświetlanie dialerów z Messengera i Whatsapp na odblokowanym ekranie, są tylko małe powiadomienia.

W zasadzie powiadomienia wyskakujące na ekranie podczas płacenia przez NFC w ING zawsze uważałem za idiotyczne, nie są mi do niczego potrzebne, mnie interesuje tylko to że zbliżam smartfona do terminala i już, nie potrzebuję żadnych potwierdzeń, ważne tylko że transakcja zaakceptowana. NFC włączam tylko przed samym płaceniem i po go wyłączam. Zawsze uważałem te wyświetlane atrapy karty przy płaceniu moim Mi5 za obciachowe.

Czy ktoś z kolegów wie jak włączyć w MIUI 11 automatyczne chowanie przycisków nawigacyjnych na dole ekranu lub wymusić w danej aplikacji trybu pełnoekranowego?

Mam problem z AutoMapą. Pasek powiadomień z góry chowa się normalnie ale przyciski nawigacyjne zostają. W ustawieniach włączyłem dla AM tryb pełnoekranowy ale znajduje się ona w aplikacjach które nie wspierają tego trybu. 

Pytanie numer dwa... Jak ustawić rozdzielczość w trybie zdjęć normalnym obiektywem? Mam tylko jakość zdjęć, która ustawiona jest na bardzo dobra. W tym trybie zdjęcia zapisują się w 12MPix. Chciałbym to zmienić np. na 16 lub 24MPix.

Co prawda jest oddzielny tryb 48MPix ale chciałbym skorzystać z rozdzielczości pośredniej.

Edited by meriox

Odnośnie pytania pierwszego: Ustawienia - wyświetlacz - nawigacja systemowa - gesty, u mnie załatwiło sprawę trybu pełnoekranowego. 

Edited by kalk

Witaj . Czy jest opcja w ustawieniach kamery  nasycenie,  ostrość  w miuipolska mi 9t pro ?? ogranicz migotanie w ekranie ? poczta xiaomi ? Nie mam jak tego sprawdzić

Dnia 4.01.2020 o 12:06, meriox napisał:

Pytanie numer dwa... Jak ustawić rozdzielczość w trybie zdjęć normalnym obiektywem? Mam tylko jakość zdjęć, która ustawiona jest na bardzo dobra. W tym trybie zdjęcia zapisują się w 12MPix. Chciałbym to zmienić np. na 16 lub 24MPix.

Co prawda jest oddzielny tryb 48MPix ale chciałbym skorzystać z rozdzielczości pośredniej.

A skąd ci przyszedł do głowy pomysł, że można korzystać z rozdzielczości pośrednich?

Matryca ma rozdzielczość 48 MPix, a 12 uzyskiwane jest poprzez łączenie czterech sąsiednich pixeli w jeden, uśredniając ich wartość, przez co zdjęcia zyskują na poziomie detali, jest mniejszy poziom szumów, bo elminuje się nienormatywne piksele itd. Jeśli chciałbyś zrobić matrycą 48MPix zdjęcie w rozdzielczości 16 lub 24 MPix musiałbyś usredniać po dwa lub trzy piksele, ale pozostaje pytanie w której płaszczyźnie. Jeśli w poziomie to będziesz miał ściśnięte w poziomie zdjęcia, jeśli w pionie to w pionie. Poza tym nie ma to najmniejszego sensu, bo jeśli masz dwa zbiasowane piksele, to tracisz całą zaletę uśredniania.

Inny słowy, jest to fizycznie niemożliwe.

Edited by bobo19

Ja zainstalowałem HyperCam z którego zdjęć jestem mega zadowolony. Ustawienia możesz zobaczyć na screenach 

Screenshot_2020-01-04-15-05-14-908_com.google.android.GoogleCamera.jpgScreenshot_2020-01-04-15-04-51-827_com.google.android.GoogleCamera.jpgScreenshot_2020-01-04-15-05-31-194_com.google.android.GoogleCamera.jpgScreenshot_2020-01-04-15-03-26-401_com.google.android.GoogleCamera.jpg

Edited by kalk

Dzięki ale to nadal nie rozwiązuje problemu. Między 12 a 48Mpix nie ma rozdzielczości pośrednich. Jakby tego było mało, w trybie 48Mpix nie działają wszystkie funkcje, jak chociażby AI.

Hypercam gdzie znajdę ta apke? Nie widzę w sklepie ani w googlach? Chyba że chodzi ci o Gcam?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Już mam testuję, wcześniej miałem Gcam to w cale lepiej nie działa jak orginalna apka

Hypercam, nie widzę zdjęć szerokokątnych długo przetwarza zdjęcia po zrobieniu... Jakość gorsza od klasycznej apki zwłaszcza w trybie nocnym. Bubel jak nic.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-jairo_rossi/#apk1129

Profile brałem z tej strony chyba że coś macie lepszego?

Jeden lubi zapach kwiatów, inny jak mu nogi śmierdzą. Mi odpowiada HyperCam i nie zamierzam nikogo przekonywać zwłaszcza jak ktoś nie potrafi ustawić pod siebie programu.

Jeden lubi zapach kwiatów, inny jak mu nogi śmierdzą. Mi odpowiada HyperCam i nie zamierzam nikogo przekonywać zwłaszcza jak ktoś nie potrafi ustawić pod siebie programu.
Uważasz że nie potrafię ustawić sobie ? Korzystasz z portretu czasem?, Zależy jakie masz upodobania, przetestowałem też 48mpix na jednym i na drugim ponieważ korzystam często z tych zdjęć szukając uszkodzeń w elektronice na płycie, też dużo gorzej wypada...

57 minut temu, kalk napisał:

Rozumiem, że gcam to zapach kwiatów. 

• Like 1

Dnia 15.12.2019 o 18:44, nardenis napisał:

K20 Pro exlusive edition nie występuje w wersji global najwyżej zrobisz drogą cegłę

Czyli np. kupująć k20pro ee tutaj lepiej i pewniej jest wybrać wersję z chińskim romem i później wgrać np miui polska? 

Czyli np. kupująć k20pro ee tutaj lepiej i pewniej jest wybrać wersję z chińskim romem i później wgrać np miui polska? 
Tylko że to nie jest wersja global tylko China.

37 minut temu, TheTick napisał:

Rozumiem, że gcam to zapach kwiatów. 

Każdy używa tego co mu pasuje, do ujęć na których mi zależy używam lustrzanki z odpowiednim obiektywem i robię foty w rawie które następnie obrabiam w odpowiednim programie do edycji w komputerze. Aparat w telefonie nigdy nie dorówna lustrzance, tak że spory, który program w telefonie robi lepsze zdjęcia są wg mnie jałowe. To byłoby na tyle.

A jak wypada obróbka zdjęć wykonanych telefonem w rawie? Telefon nie dorówna lustrzance? Hmm... Wystarczy kupić stelaż do telefonu (150-400zł) plus redukcja (300-500zł) i można zapinać obiektywy z lustrzanek do telefonu i tu uważam że spokojnie telefony mogłyby dorównać lustrzanką w pewnym stopniu. Oczywiście plus dobre oprogramowanie, bo dostęp do opcji pro w gcamie to jakaś porażka.

• Like 1

Tylko że to nie jest wersja global tylko China.
K20 Pro ee ma china Rom miui polska jest na podstawie china rom

K20Pro EE Global kupiony z chin ma wgraną wersję Global dla K20Pro i odblokowany bootloader! Gdy przychodzi wgrywamy miui polska przeznaczony dla K20Pro i cieszymy się telefonem. Temat już był poruszany wiele razy.

[mention=61973]Lukkop91[/mention] Ale ten podany w linku przez kolege to nadal nie wersja global, ona nie różni się softem a pasmami łączności.

[mention=61973]Lukkop91[/mention] Ale ten podany w linku przez kolege to nadal nie wersja global, ona nie różni się softem a pasmami łączności.

Redmi K20 Pro EE w wersji Global nie istnieje.