Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy brak dialera od xiaomi i tym samym możliwości nagrywania rozmów może być zaletą, przecież nikt nie zmusza do nagrywania, zawsze można nie włączać :shock:

W aplikacjach systemowych nie mam "ekran zawsze włączony" a tym bardziej możliwości jej aktualizacji, może jeden problem udałoby się w końcu rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z płatnościami na globalu nie miałem problemów ,global nie jest zły (: chmura wykastrowana trochę, po bawieniu się dialerami i programami jak mi nie gonił dzwonek telefonu to znowu ustawiał mi się dzwonek od dialera i za cholerę nie mogłem zmienić (; i tak jest lepiej u Xiaomi niż i oppo tam aby odblokować bootloader 3ba być magikiem a tu odrazu odblokowałem .

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bosniak napisał:

Nie wiem czy brak dialera od xiaomi i tym samym możliwości nagrywania rozmów może być zaletą, przecież nikt nie zmusza do nagrywania, zawsze można nie włączać :shock:

W aplikacjach systemowych nie mam "ekran zawsze włączony" a tym bardziej możliwości jej aktualizacji, może jeden problem udałoby się w końcu rozwiązać.

Aplikacja SMS od Xiaomi akurat wg mnie lepsza niż od Google. Ale dialer od Google ma jedną, świetną funkcję, która uważam sprawia, że dla niektórych (w tym mnie), że jest on lepszy od dialera Xiaomi i nagrywanie rozmów nie jest takie potrzebne - mianowicie rozpoznaje numery telefonów firm, spam itp i wyświetla się ich nazwa. Do tego posiada wyszukiwarkę firm. Super sprawa. 

 

Reszta problemów nie występuje u mnie na Mi 9T Pro, na romie global, tak jak napisał kolega powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:

@bosniak

Praktycznie wszystkie opisane przez Ciebie wady nie występują w Mi 9T Pro z oficjalnym ROMem od Xiaomi. Płatności działają bez problemu i kombinowania, jest L1 i Netflix działa w FHD z HDR, AOD po ręcznej aktualizacji aplikacji systemowej "Ekran zawsze włączony" do najnowszej wersji ma kolorowe ikony. Co to apki Telefon i SMS, no to jak wiadomo nie ma tych od Xiaomi tylko są od Google. Dla jednego to wada, dla drugiego zaleta. Nie każdy potrzebuje mieć nagrywanie rozmów.

Co to za ROM, jak go uzyskać, jak go zainstalować?

W wątku o AOD przedstawiałem ci to co ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 14:21, adam_broda napisał:
Co to za ROM, jak go uzyskać, jak go zainstalować?
W wątku o AOD przedstawiałem ci to co ja mam.

To EEA Stable ROM. Twój Mi 9T Pro ma Global Sable ROM. Jakbyś miał telefon z oficjalnej polskiej lub europejskiej dystrybucji, miałbyś właśnie ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pkonrad napisał:

To EEA Stable ROM. Twój Mi 9T Pro ma Global Sable ROM. Jakbyś miał telefon z oficjalnej polskiej lub europejskiej dystrybucji, miałbyś właśnie ten pierwszy.

Czyli te wszystkie wysiłki czynione na wątku AOD psu na budę się zdały, bo ty masz rom EEA a ja Global?

Edytowane przez adam_broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam_broda napisał:
Czyli te wszystkie wysiłki czynione na wątku AOD psu na budę się zdały, bo ty masz rom EEA a ja Global?

Nie, EEA i Global to jest w zasadzie to samo. Na obu AOD działa tak samo. Ja mam dokładnie taki sam ROM jak Ty i jest o to oficjalny globalny od Xiaomi (telefon kupiony w chińskim sklepie GearBest).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym wiedzieć jak działa ostatnim rom na weekly. Bije się z myślami czy instalować weekly bo jestem w tej chwili na miuipolska stable i tu ma w zasadzie wszystko działa tylko niestety brakuje mi kilku udogodnień które są na weekly.. no i to widevine L3 na miuipolska weekly mnie odpycha:/

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 10:31, marcinj6 napisał:
No właśnie chciałbym wiedzieć jak działa ostatnim rom na weekly. Bije się z myślami czy instalować weekly bo jestem w tej chwili na miuipolska stable i tu ma w zasadzie wszystko działa tylko niestety brakuje mi kilku udogodnień które są na weekly.. no i to widevine L3 na miuipolska weekly mnie odpycha:/

Nie wszystko działa, brak dialerów na odblokowanym ekranie z Messengera i Whatsapp gdy ktoś do nas dzwoni, nie wyświetla się ekran potwierdzenia podczas płatności zbliżeniowych i blik, brak kolorowych powiadomień na AOD i jeszcze by się coś znalazło.

Najgorsze jest to że czy weekly czy stable czy też global zawsze mają jakieś niedoróbki , sam zastanawiam się co teraz wgrać a siedzę obecnie na stable.

Super telefon ale soft w Xiaomi to jakas pomyłka, chodzi o błędy, w Huawei nigdy tak nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki, jak ktoś ma już dość płaskiego interfejsu w MIUI Launcher, a nie chce korzystać z innych launcherów to można zaktualizować sobie ręcznie Systemowy menadżer pulpitu w swoim Xiaomi do najnowszej (chyba) stabilnej wersji RELEASE-4.15.0.1414

https://de1.androidfilehost.com/dl/GIlTO6SDbnIu5FjqGxgRBw/1579453865/4349826312261698028/Miui+System+Launcher+Stable+with+App+Drawer_ht.apk

Screenshot_2020-01-14-06-12-51-270_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.3ac207ca7713fa1a7702c95b3e1b8460.jpg Screenshot_2020-01-14-06-13-32-259_com_miui_home.thumb.jpg.d47aee2ede84187781b01fe3352276f8.jpg Screenshot_2020-01-14-06-13-38-044_com_miui_home.thumb.jpg.3a1f67b42680b182e972d8ad8b3410e6.jpg Screenshot_2020-01-14-06-13-48-589_com_miui_home.thumb.jpg.dc98bc6dfda4dc34ce40cdc7eeefc1b7.jpg Screenshot_2020-01-14-06-15-41-894_com_miui_home.thumb.jpg.d3f09b5e3a1b24c2622c661a1fa446dc.jpg Screenshot_2020-01-14-06-15-20-736_com_miui_home.thumb.jpg.ac5e33560207ab687d7cb27226ec7ce9.jpg

Sprawdziłem na Mi 9T Pro oraz na Mi 8 i wszystko śmiga elegancko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na apkmirror nadal najnowszą wersją jest wersja 4.15.0.1405 ALPHA. Posiada wszystkie udogodnienia, o których piszesz.

Wszystkie aktualizacje aplikacji od Xiaomi zostają tam udostępnione tego samego dnia, a ta wersja o której piszesz widnieje jedynie na jednej podrzędnej stronie od dwóch dni i ani słowa o niej na żadnej innej witrynie. 

Wycofali ją, czy fake apk z dostępem do naszych danych?

Screenshot_2020-01-14-20-48-02-293_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-01-14-20-42-00-847_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2020 o 17:10, wiesiek3d napisał:
Nie wszystko działa, brak dialerów na odblokowanym ekranie z Messengera i Whatsapp gdy ktoś do nas dzwoni, nie wyświetla się ekran potwierdzenia podczas płatności zbliżeniowych i blik, brak kolorowych powiadomień na AOD i jeszcze by się coś znalazło.
Najgorsze jest to że czy weekly czy stable czy też global zawsze mają jakieś niedoróbki , sam zastanawiam się co teraz wgrać a siedzę obecnie na stable.
Super telefon ale soft w Xiaomi to jakas pomyłka, chodzi o błędy, w Huawei nigdy tak nie miałem.

No nie wiem. Zarówno płatności zbliżeniowe i blik mam potwierdzenia. Kolorowe ikonki na aod też. Wszystko na najnowszym tygodniowym sofcie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TheTick napisał:

Na apkmirror nadal najnowszą wersją jest wersja 4.15.0.1405 ALPHA

Są nowsze, dzisiaj wyszła najnowsza ;)

20 minut temu, TheTick napisał:

Wycofali ją, czy fake apk z dostępem do naszych danych?

To oficjalna aktualizacja, po prostu to wersja stable, a nie alpha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na apkmirror nie mają wielu nowych wersji alpha (od 20 grudnia wyszły co najmniej z 4 nowe wersje). Na xda raczej też nie. Ja osobiście info biorę z chińskich stron - i wiem na pewno, że jest to oficjalna aktualizacja (dostało ją trochę Chińczyków). Do obecnych chińskich bet idzie wersja RELEASE-4.14.1372-01062001, która (chyba) też ma szufladę (choć nie sprawdzałem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bosniak napisał:

Gdzie się włącza możliwość działania danych mobilnych w tle jak jest włączone wi fi, bo jak mi straci zasięg wi-fi a znajdzie inny router do którego jest nie połączony to internet nie działa.

A górną belkę sprawdzałeś?

A tak BTW to ty na serio pytasz czy sobie żarty robisz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 09:06, bosniak napisał:
Gdzie się włącza możliwość działania danych mobilnych w tle jak jest włączone wi fi, bo jak mi straci zasięg wi-fi a znajdzie inny router do którego jest nie połączony to internet nie działa.

Pierwsze miejsce gdzie można włączyć to Ustawienia > Wi-Fi > ustawienia zaawansowane > asystent Wi-Fi.

A drugie miejsce to w opcjach developer

0e9793b6fbfd1826e321df0407132bd7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...