ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

@TheTick a spróbuj domyślnego asystenta ustawić na Google (w aplikacjach domyślnych) i chyba wtedy powinno się przestawić na Google

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

@grzegorz.lki no właśnie w appkach domyślnych mam to włączone. Nadal włącza się przeglądarka Xiaomi, jak przesunę palcem do góry. Nie mam już innego pomysłu. Mam ustawiony Chrome jako przeglądarkę domyślną. Pamiętam chyba jak w mi9se rozwiązałem ten problem - odinstalowałem domyślną przeglądarkę. Tu niestety nie mogę. Usuwa jedynie aktualizacje. 

Poddaje się, ale dziękuję wszystkim za zaangażowanie :) ustawiłem sobie układ ekranu z szufladą aplikacji wysuwaną od dołu, zamiast wyszukiwaniem. Odpuszczam.

TheTick może adb start serwer adb Shell potem Shell pm ....dalej nie pamiętam

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

@TheTick a tym sposobem też tylko odinstalowuje aktualizacje systemowej przeglądarki? https://miuipolska.pl/forum/topic/46913-usuwanie-aplikacji-systemowych-bez-root-bez-odblokowanego-bootloadera/

Wiem że już odpuściłeś i z szufladą jest lepiej, ale ta systemowa od pewnego czasu jest nie do użytku.

• Thanks 1

@FromWP nie wiedziałem o tym sposobie. Pousuwam sobie kilka aplikacji, jak znajdę chwilę po świętach. Bardzo przydatne narzędzie. 

Mówiąc, że systemowa jest nie do użytku, mówisz o przeglądarce, czy szufladzie aplikacji?

12 minut temu, TheTick napisał:

@FromWPmówisz o przeglądarce, czy szufladzie aplikacji?

Przeglądarce, używam chroma i via (bo ma blokowanie reklam, szybka i funkcjonalna). Szuflada jest ok.

A tak z innej beczki. Xiaomi chwaliło się że mi 9t pro/k 20 pro ma specjalny system chłodzenia i nie powinien się telefon nagrzewać a u mnie gdy włączyłem shadowgun legends na full grafice i pograłem chwilę to temp cpu skoczyła do ok 65 stopni a bateria do Ok 42 stopni a telefon zrobił się naprawdę mocno ciepły jak nie gorący.. pierwszy raz zauważyłem instalując tą grę.

19 minut temu, marcinj6 napisał:

a telefon zrobił się naprawdę mocno ciepły jak nie gorący..

To by znaczyło że system chłodzenia masz skuteczny. Ilości wydzielanego ciepła system chłodzenia nie zmniejszy. Może jedynie skutecznie je odprowadzić na zewnątrz, niestety przez obudowę.

Opłaca się zmieniać mi8 na mi9t pro?
Notch już mi się trochę znudził. I się zastanawiam.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Tomek_Tcz napisał:

Si. 

• Like 1

Cześć wszystkim. Po przesiadce z oficjalnego romu global na miui 11 stable borykam się z problemem w działaniu aplikacji IKO. Podczas płatności zbliżeniowej normalnie powinno wyskoczyć okno, gdzie poniżej 50 zł klikam tylko "OK", a powyżej tej kwoty muszę wpisać pin i dopiero płatność przejdzie. To samo z blikiem, powinno wyskakiwać okno do wpisaniu pinu. Niestety, okno to nie wyskakuje i muszę otwierać IKO żeby dopiero wyskoczyło. Czy ktoś się z tym już spotkał i wie jak rozwiązać ten problem ?

32 minuty temu, Niuch napisał:

powinno wyskakiwać okno do wpisaniu pinu.

A iko ma nadane uprawnienia do pokazywania wyskakujących okien podczas pracy w tle?

29 minut temu, FromWP napisał:

A iko ma nadane uprawnienia do pokazywania wyskakujących okien podczas pracy w tle?

Pierwsze co sprawdzałem uprawnienia, ale nie widzę nic związanego z wyskakującymi oknami. Póki co wygląda to jak na załączonych screenach.

Screenshot_2019-12-30-17-05-10-458_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-12-30-17-04-55-446_com.miui.securitycenter.jpg

9 minut temu, Niuch napisał:

nie widzę nic związanego z wyskakującymi oknami.

Nie masz, na globalu w Mi 9 lite mam taką opcję.

U ciebie jest to uruchamianie w tle. Musi to być zmienione w tłumaczeniu - będzie w następnym wydaniu. Spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie uprawnienie "uruchamiania w tle".

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Ja się właśnie przesiadłem z mi 8 na mi 9t pro i jestem zachwycony. Obecnie jestem na miui 11 global po przesiadce z miui.eu i widzę na globalu mniej przydatnych funkcji jak np powiadomienia na ekranie blokady (ikonki)

• Like 1

No to super. A jakieś szkło hartowane masz?

Z tego co czytałem na romie EEA i Global są różnice na którymś ikony w ekranie włączonym, wyświetlają się.

Na xiaomi.eu, a nie na EEA.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 2

46 minut temu, Orjon napisał:

U ciebie jest to uruchamianie w tle. Musi to być zmienione w tłumaczeniu - będzie w następnym wydaniu. Spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie uprawnienie "uruchamiania w tle".

W messengerze jest ewidentnie wyświetlanie wyskakujących okien, no ale okej, wyłączyłem i włączyłem ponownie, zobaczę przy najbliższych zakupach czy coś to dało.

34 minuty temu, grzegorz.lki napisał:

@Niuch a sprawdź jeszcze ta opcję "wyświetlanie nad innymi aplikacjami"

Sprawdziłem - inne aplikacje tam są, niestety IKO nie ma.

Tak btw. jaką masz czcionkę ? Wygląda jak product sans, a nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej ... 

Tak btw. jaką masz czcionkę ? Wygląda jak product sans, a nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej ... 
To zależy od motywu

Jakbym chciała przejść z rozwojowej wersji na stabilną, to muszę wgrać nowsze TWRP?
Póki co, mam zainstalowaną wersję 9.9.26 i TWRP 3.3.1-13 też wgrane we wrześniu i nie wiem czy mogę po prostu wrzucić zip na kartę pamięci i zainstalować, czy jednak muszę coś więcej. I jaki wipe potem robić?

Edited by Michulec

2 godziny temu, Niuch napisał:

W messengerze jest ewidentnie wyświetlanie wyskakujących okien

Bo w Messengerze jest inne uprawnienie. Uruchamianie w tle ostatnio zaczęło znaczyć "wyświetlanie wyskakujących okien podczas pracy w tle", bo to zmienili, a po prostu nie było zmienione w miuipolska. Od następnego wydania (10?.1.2) będzie już OK.

1 godzinę temu, Michulec napisał:

Jakbym chciała przejść z rozwojowej wersji na stabilną, to muszę wgrać nowsze TWRP?

Nie, aktualizacja wgra ci TWRP od razu (przynajmniej powinna). Jak nie, to najwyżej wgrasz.

Jesteś na tak starej wersji, że raczej wipe jest niepotrzebny.

Edited by Orjon
  • Thanks 1

GoogleSans kiedyś tam pobrane z XDA.
Na MIUI 11 wreszcie ją ustawia idealnie.
Mam pogrubienie jak jest nowy mail, kontakty w dialerze itd.c23f92a8a62c08d41e3af8553a592ef0.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

mam zaznaczona płatnośc przez telefon na zablokowanym telefonie, nigdy mi sie tak nie udało zapłacić, musi być odblokowany, a czasami nawet musze odpalić aplikacje bez logowania co prawda, ale strasznie to irytujace, ktoś znalazł sposób albo wie o co kaman? Aplikacja ipko.

Cześć wszystkim. Po przesiadce z oficjalnego romu global na miui 11 stable borykam się z problemem w działaniu aplikacji IKO. Podczas płatności zbliżeniowej normalnie powinno wyskoczyć okno, gdzie poniżej 50 zł klikam tylko "OK", a powyżej tej kwoty muszę wpisać pin i dopiero płatność przejdzie. To samo z blikiem, powinno wyskakiwać okno do wpisaniu pinu. Niestety, okno to nie wyskakuje i muszę otwierać IKO żeby dopiero wyskoczyło. Czy ktoś się z tym już spotkał i wie jak rozwiązać ten problem ?
W ING jest tak samo, brak okienek z powiadomieniem o zapłacie zblizeniowej lub potwierdzenie blik.
Na sofcie stable 11.3 działało na nowszych nie.
Zastanawiam się czy nie wrocic do 11.3.
Brak jest rowniez kolorowych powiadomień na AOD, można przełączać kombinować nic to nie daje.

2 godziny temu, wiesiek3d napisał:

W ING jest tak samo, brak okienek z powiadomieniem o zapłacie zblizeniowej lub potwierdzenie blik.
Na sofcie stable 11.3 działało na nowszych nie.
Zastanawiam się czy nie wrocic do 11.3.
Brak jest rowniez kolorowych powiadomień na AOD, można przełączać kombinować nic to nie daje.

Czyli jednak coś jest na rzeczy ... Mam nadzieję że naprawią to w następnych wersjach.

Kolorowe ikonki są chyba od 2 wersji weekly dopiero. Ja bym został na Globalu, gdzie wszystko mi działało, gdyby nie brak ikonek z dialera i sms na AOD ... Jak Xiaomi mogło to tak skopać to ja nie wiem ... Póki co wolę nie mieć tych powiadomień przy płatności niż niefunkcjonalne AOD. Pozostaje czekać.

Ja znów na odwrót ,AOD mam wyłączone.
Jest to już 2 wersja na której nie działają powiadomienia z banku.
Nie wspomnę o braku wyświetlania dialera z Messengera i Whatsapp na odblokowanymi ekranie, są tylko powiadomienia.

Ja właśnie też zauważyłem że nie działają płatności tak jak trzeba... Za każdym razem muszę mieć odpaloną aplikację i odblokowany telefon żeby móc zapłacić... Było by dobrze żeby te rozwiązania z weekly Romów zostały dodane do Stable. Chciałbym mieć w końcu powiadomienia z wszystkich aplikacji a ikonki kolorowe:) no i ciemny motyw panelu sterowania. Ogólnie to przeszedłbym na Deva tylko ten problem z płatnościami...

Albo na przykład na terminalu jest komunikat "Spójrz na ekran telefonu" a na ekranie telefonu oczywiście nie ma nic i nawet otwarcie aplikacji niczego nie zmienia, bo w aplikacji również nie ma niczego.