ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

[mention=61973]Lukkop91[/mention] Ale ten podany w linku przez kolege to nadal nie wersja global, ona nie różni się softem a pasmami łączności.

Tak jak napisałem, K20Pro EE ma wygrany soft Global, w tym z linku jest jasno to napisane "GLOBAL ROM". Pasmami łączności różni się od czego? Nie istnieje odpowiednik światowy.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Jakby ktoś chciał w bardzo łatwy sposób uruchomić wyświetlanie powiadomień na AOD z aplikacji Telefon i SMS od Google, zerknijcie do tego tematu:

Od dłuższego czasu jestem zadowolonym użytkownikiem Mi 9 T Pro (Redmi K20 Pro bo na softcie India), obecna wersja czyli 11.0.3. Mam banalne pytanie. Czy można osobno zmienić głośność dzwonka przychodzącego połączenia i osobno głośność powiadomień? Niby strasznie banalne, ale w opcjach dźwięku jest tylko jeden suwak - razem Połączenia, przypomnienia i powiadomienia. A jak zrobić, żeby dźwięk powiadomień był bardzo cichy, a połączeń przychodzących głośny? Teraz albo nie słyszę jak ktoś dzwoni, ale wszyscy słyszą każde powiadomienie z Whatsuppa :-).

Nie da się zmienić głośności połączenia i powiadomienia

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

A mam pytanie da się jakoś zmienić wartości głośności telefonu na słuchawkach? Bo gdy zmienię region np na Indie to telefon gra wyraźnie głośniej. Na regionie Polska ciszej.

No ja to wiem właśnie tylko czy jest szansa jakiś to zmienić nie zmieniając regionu..

No właśnie jestem na miuipolska stable 11.0.5. stąd to pytanie.

To jak zmieniasz region?

Cześć! 

Chciałam sie zapytać odnośnie aktualizacji Miui 11, jak to z nimi jest.

Posiadam Mi 9T PRO, a w ciągu dalszym aktualizacji brak. Od czego jest to uzależnione?

Dziękuję za odpowiedzi 

Sugeruję wgrać ręcznie. Już kilka osób pisało do nas na FB na ten temat, OTA jakoś czasem nie widzi tej aktualizacji - ale ściągnięcie i zainstalowanie jej ręcznie przechodzi bez problemu.

• Thanks 1

Wzięło mnie na taka krótka refleksje po kilku (bodajże 3,4) miesiącach użytkowania Redmi K20 Pro.

Fizycznie dopracowany telefon, ładny, hardware'owo świetny, idący nawet na rok dwa do przodu, ale softwerowo leży, xiaomi już w sumie kilka lat na rynku, a nie umie wykorzystać potencjału wewnątrz.

Chodzi mi o to, że w tym telefonie nie ma tak, żeby wszystko naraz działało prawidłowo.

Jak chcemy żeby działały płatności zbliżeniowe, to trzeba doinstalować jakiegoś magika, żeby działał Netflix to potem trzeba go ukrywać, jak go ukryjemy nie dzilaja płatności, lub na odwrót już się pogubiłem. Jak się to ogranie nie ma FHD na Netflix bo nie ma L1 tylko L3.

Jak to nam zadziała, to nie działają płatności zbliżeniowe, tzn działają, ale kiedy mu się zachcę, już w zasadzie przestałem z tego korzystać bo czasami wstyd przed kasa, bo nie wiadomo czy mu się zachce czy odwidzi w tym właśnie momencie. Działają jak chcą i kiedy chcą bo raz na zablokowanym telefonie zadziała raz musi być odblokowany innym razem musimy odpalić tą aplikację, a jeszcze innym trzeba się nawet zalogować do konta, a klient za nami patrzy ile akurat mamy jeszcze na koncie, dramat. 

Następna sprawa to AOD, działa jak chce, kiedy chce, do dzisiaj nie ma kolorowych ikon, do dzisiaj nie wyświetlają się powiadomienia z Facebooka, który już zgrzebałem na cztery strony świata. Moja żona ma stary mate 10 pro i działają wszystkie i co ciekawe również w kolorze.

Nastepna sprawa to dialer i sms od xiaomi, chcemy nagrywanie rozmów to odblokowany bootloader, nie to do widzenia, oczywiście odblokowany to zaczynają się problemy o których wspomniałem wyżej. 

Apka SMS od xiaomi, co druga aktualipizacja ma ikonkę słuchawki, albo nie, można z SMS od razu zadzwonić, albo nie, na szczęście aktualna aplikacja to umożliwia, co następna spowoduje, nie wiadomo :oops:

No i jeszcze aparat, na wszystkich doinstalowanych zewnętrznych działa lepiej niż na fabrycznej aplikacji WTF??

Będzie bo się długie robi i jeszcze go sprzedam, jak się zdenerwuje po przeczytaniu tego.

Edited by bosniak

@bosniak

Praktycznie wszystkie opisane przez Ciebie wady nie występują w Mi 9T Pro z oficjalnym ROMem od Xiaomi. Płatności działają bez problemu i kombinowania, jest L1 i Netflix działa w FHD z HDR, AOD po ręcznej aktualizacji aplikacji systemowej "Ekran zawsze włączony" do najnowszej wersji ma kolorowe ikony. Co to apki Telefon i SMS, no to jak wiadomo nie ma tych od Xiaomi tylko są od Google. Dla jednego to wada, dla drugiego zaleta. Nie każdy potrzebuje mieć nagrywanie rozmów.

• Like 2

Nie wiem czy brak dialera od xiaomi i tym samym możliwości nagrywania rozmów może być zaletą, przecież nikt nie zmusza do nagrywania, zawsze można nie włączać :shock:

W aplikacjach systemowych nie mam "ekran zawsze włączony" a tym bardziej możliwości jej aktualizacji, może jeden problem udałoby się w końcu rozwiązać.

Możesz mieć aplikację "Tryb zawsze włączony", ale i tak jeśli posiadasz soft MIUI Polska, to tam nie da się ręcznie z pliku aktualizować aplikacji systemowych.

Więcej info znajdziesz tutaj:

Akurat z płatnościami na globalu nie miałem problemów ,global nie jest zły (: chmura wykastrowana trochę, po bawieniu się dialerami i programami jak mi nie gonił dzwonek telefonu to znowu ustawiał mi się dzwonek od dialera i za cholerę nie mogłem zmienić (; i tak jest lepiej u Xiaomi niż i oppo tam aby odblokować bootloader 3ba być magikiem a tu odrazu odblokowałem .

Właśnie sprawdziłem płatności na dev ,tak samo jak na globalu pojawia się karta na ekranie ,więc Fox 1.9 działa doskonale

3 godziny temu, bosniak napisał:

Nie wiem czy brak dialera od xiaomi i tym samym możliwości nagrywania rozmów może być zaletą, przecież nikt nie zmusza do nagrywania, zawsze można nie włączać :shock:

W aplikacjach systemowych nie mam "ekran zawsze włączony" a tym bardziej możliwości jej aktualizacji, może jeden problem udałoby się w końcu rozwiązać.

Aplikacja SMS od Xiaomi akurat wg mnie lepsza niż od Google. Ale dialer od Google ma jedną, świetną funkcję, która uważam sprawia, że dla niektórych (w tym mnie), że jest on lepszy od dialera Xiaomi i nagrywanie rozmów nie jest takie potrzebne - mianowicie rozpoznaje numery telefonów firm, spam itp i wyświetla się ich nazwa. Do tego posiada wyszukiwarkę firm. Super sprawa. 

Reszta problemów nie występuje u mnie na Mi 9T Pro, na romie global, tak jak napisał kolega powyżej. 

Ja chętnie bym używał aod ale nie działa to z moją aplikacją do SMS (textra SMS) bo googlowska jest dla mnie uboga planowanie wysłania etc.

4 godziny temu, pkonrad napisał:

@bosniak

Praktycznie wszystkie opisane przez Ciebie wady nie występują w Mi 9T Pro z oficjalnym ROMem od Xiaomi. Płatności działają bez problemu i kombinowania, jest L1 i Netflix działa w FHD z HDR, AOD po ręcznej aktualizacji aplikacji systemowej "Ekran zawsze włączony" do najnowszej wersji ma kolorowe ikony. Co to apki Telefon i SMS, no to jak wiadomo nie ma tych od Xiaomi tylko są od Google. Dla jednego to wada, dla drugiego zaleta. Nie każdy potrzebuje mieć nagrywanie rozmów.

Co to za ROM, jak go uzyskać, jak go zainstalować?

W wątku o AOD przedstawiałem ci to co ja mam.

3 godziny temu, adam_broda napisał:

Global Rom

4abf6e56eeb9ab7691d00ecd73663b3c.jpg

Mam pytanie co to za ikona między bt a zasięgiem?

8cf11753d2bc1dad31884b13f8cc9200.jpg

28 minut temu, nardenis napisał:

Mam pytanie co to za ikona między bt a zasięgiem? 

A co sobie podłączyłeś po bt to sam powinieneś wiedzieć. My wiemy tylko jaki jest poziom naładowania, bo to widać na ikonie.

Dnia 10.01.2020 o 14:21, adam_broda napisał:

To EEA Stable ROM. Twój Mi 9T Pro ma Global Sable ROM. Jakbyś miał telefon z oficjalnej polskiej lub europejskiej dystrybucji, miałbyś właśnie ten pierwszy.

10 minut temu, pkonrad napisał:

To EEA Stable ROM. Twój Mi 9T Pro ma Global Sable ROM. Jakbyś miał telefon z oficjalnej polskiej lub europejskiej dystrybucji, miałbyś właśnie ten pierwszy.

Czyli te wszystkie wysiłki czynione na wątku AOD psu na budę się zdały, bo ty masz rom EEA a ja Global?

Edited by adam_broda

1 godzinę temu, adam_broda napisał:
Czyli te wszystkie wysiłki czynione na wątku AOD psu na budę się zdały, bo ty masz rom EEA a ja Global?

Nie, EEA i Global to jest w zasadzie to samo. Na obu AOD działa tak samo. Ja mam dokładnie taki sam ROM jak Ty i jest o to oficjalny globalny od Xiaomi (telefon kupiony w chińskim sklepie GearBest).

• Thanks 1

Instalował ktoś może dzisiejsze wydanie miuipolska dev?

Ja próbuję pobrać ale coś nie tak z serwerami chyba.

Edited by gabor2

No właśnie chciałbym wiedzieć jak działa ostatnim rom na weekly. Bije się z myślami czy instalować weekly bo jestem w tej chwili na miuipolska stable i tu ma w zasadzie wszystko działa tylko niestety brakuje mi kilku udogodnień które są na weekly.. no i to widevine L3 na miuipolska weekly mnie odpycha:/

Udało się zainstalować. Wszystko działa. Płatności zbliżeniowe, Netflix itd. widevine L3. Jedynie na ciemnym motywie szara belka przy pierwszym uruchomieniu apk.IMG_20200111_122604.jpg

Szkoda że widevine jest L3 wprawdzie nie korzystam z netflixa ale czytałem gdzieś że jak jest L3 to nie pokazuje wszystkich apek w sklepie play i niektóre aplikacje nie działają nie wiem czy to prawda.