Jump to content

meriox

Użytkownicy
 • Posts

  84
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by meriox

 1. Jasne. Aktualnie na XDA w temacie Magiska jest najnowszy fix. Wszystko działa jak należy.
 2. Na xda w temacie magiska jest dostępna latka safetynet, która rozwiązuje opisane problemy.
 3. Tak, miałem jedną. Jestem po czystej instalacji. Instalacja przez twrp od Alexa. Z innymi był problem. Po czystej instalacji jest ok.
 4. Instalowałem jako update. Sporo aplikacji samoczynnie się zamyka. Nie mogę wejść w tryb recovery do twrp.
 5. Pojawił się nowy styl centrum kontroli. Przestała działać oficjalna, dostępna w google play aplikacja MiWiFi. Niektóre aplikacje samoczynnie się zamykają po kilku/kilkunastu sekundach. np. YouTube.
 6. Cześć, Czy istnieje sposób na zmuszenie roborocka s50/55 na współpracę z aplikacją Roborock?
 7. Czy to prawda, że w najnowszym sofcie nie trzeba dogrywać języka polskiego bo są już dostępne?
 8. U mnie najlepiej sprawdził się sposób opisany przez mickeey_mau5 z poniższego wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/52052-xiaomi-mi-note-10-lite-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12020qfnmixm-android-10/?do=findComment&comment=578744 Bardzo szybka instalacja i mała ingerencja. Działają płatności, aplikacja McDonald's, wszystkie apki bankowe i przechodzi wszystkie testy SafetyNet. Jest jednak mała wada takiego rozwiązanie... model urządzenia zmienia się na BASIC.
 9. Przez weekend przećwiczyłem wszystko co znalazłem w sieci, niestety bez skutku.
 10. Czy komuś działa wywołanie asystenta Google na zablokowanym ekranie? U Żony na najnowszym miui polska w Mi 9T Pro działa bez problemu.
 11. U jednych działa a u innych nie bo to kwestia odpowiedniej pozycji telefonu. Każdy trzyma telefon ciut inaczej. Gdzieś na forum pisałem że MIUI 12 w moim przypadku przyniosło efekt ale po dłuższym użytkowaniu zauważyłem marginalnie występujący problem. Przypadki, w których włączył mi się ekran podczas rozmowy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Nie zmienia to faktu, że problem nadal nie jest wyeliminowany.
 12. Jeżeli zrobisz wszystko wg instrukcji z tego forum i użyjesz magiska to nie będzie problemów z google pay.
 13. U mnie w Garminie Vivoactive 3 po nadaniu uprawnień w telefonie i aplikacji Connect nie mam problemów z powiadomieniami.
 14. Nie wiem jak bardzo da się jeszcze poprawić działanie czujnika. Na MIUI 11 raz zdarzyła mi się sytuacja, że ekran nie wygasił się podczas rozmowy. Na MIUI 12 do chwili obecnej jest ok. Również mam włączoną opcję "podnieś by wybudzić telefon". Jestem na ROMie MIUI Polska 12.0.2
 15. Nie wgłębiałem się w temat tak daleko. Znalazłem tylko info, że to nie pierwszy model działający na tej zasadzie. Dla ciekawskich filmik prezentujący działanie czujnika. https://youtu.be/DXAkpsnXJ8c?t=1147
 16. Orjon, w nowym ROMie brakuje jednej wielkości czcionki. Jest S a później przeskakuje odrazu na L. Brak pośredniej - M.
 17. Problem przerabiany w innym temacie. Mi Note 10 Lite nie posiada czujnika zbliżeniowego jako takiego. Bardzo łatwo to sprawdzić. Włączcie aparat w innym telefonie i patrzcie przez niego na Mi Note 10 Lite. Nic ciekawego nie widać? No właśnie. Teraz skierujcie aparat na inny telefon w okolice przedniego aparatu. Te maleńkie mrugające coś czego nie widać gołym okiem to właśnie czujnik zbliżeniowy. Aparat widzi coś czego nie widzi ludzkie oko... Podczerwień. Doświadczalnie można to sprawdzić na pilocie z dowolnego Tv, włączając aparat w telefonie i patrząc przez niego na diodę z pilota w czasie naciskania klawisza. Wracając do tematu. Mi Note 10 Lite jak i kilka innych modeli symulują działanie czujnika zbliżeniowego. Wykorzystują do tego kilka innych czujników m.in. żyroskopu i czujnika jasności. Włączcie sobie jakąś aplikację do testowania czujników. Jak telefon będzie leżał na stole i zasłonicie przedni aparat to czujnik nie pokaże aktywności ale jeżeli podniesiecie telefon i zasłonicie przedni aparat to w programie testowym czujnik zbliżeniowy zgłosi aktywność. Dzieje się tak bo żyroskop zarejestruje zmianę położenia telefonu przypominającą położenie przy uchu. W tym momencie czujnik jasności sprawdzi czy nastąpiło zdecydowane zmniejszenie natężenie światła (teoretycznie przez zasłonięcie uchem) i zasymuluje działanie czujnika zbliżeniowego. Podczas rozmowy wyłączy ekran.
 18. 1080p 30kl/s z włączoną stabilizacją. Przy wyłączonej stabilizacji efekt czkawki jest mniejszy.
 19. Cześć. Czy ktoś z Was spotkał się z problemem w Mi Note 10 Lite, że po wysłaniu przez Whatsapp video laguje? Tak jakby kompresja w Whatsapp wycinała dość mocno klatki z plików video.
 20. Koledzy próbowaliście wysyłać pliki video przez Whatsapp? U mnie po wysłaniu przez komunikator dostają czkawki, w szczególności te nagrane ze stabilizacją. Wygląda to tak, jakby Whatsapp kompresował pliki obcinając klatki i to dość konkretnie. Filmik u nadawcy i odbiorcy strasznie szarpie.
 21. Czy ktoś z kolegów miał problem z plikami video wysyłanymi przez Whatsapp?
 22. Dzięki. W nocy pociągłem z xiaomi.eu Chyba to ta sama paczka? Zaktualizowałem na 11.0.8 i wydaje się, że wszystko ładnie działa. Zmiana grubości czcionki działa prawidłowo. Dialer również.
 23. Serdecznie dziękujemy. Czy Można update'ować na wersję 11.0.8 stabilna? Gdzie znajduje się reupload i dlaczego na stronie Miui Polska w dziale Miui 12 stabilne brakuje Mi Note 10 Lite?
 24. Dzięki. Znalazłem jeszcze jeden problem ale nie wiem czy ma związek z ROMem. Po nagraniu pliku video. Wszystko ładnie wygląda na telefonie. Po wysłaniu tego pliku przez Whatsapp, odbiorca i nadawca mają efekt przeskakiwania (lagowania) filmu. Tak jakby kompresja przed wysłaniem oraz Whatsapp wycinała klatki. W oryginalnym pliku na telefonie wszystko jest ok. Problem pojawia się tylko w Whatsapp po przesłaniu.
×
×
 • Create New...