Jump to content

dzeryae

Użytkownicy
 • Posts

  97
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Dodatkowe

 • Smartfon
  POCO F3 Global

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

dzeryae's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

17

Reputation

 1. Ściągnąłem na kompie w 3 minuty i przegrałem na telefon. Ruszyło i F3 zaktualizowany.
 2. Dzisiaj wyszedł już xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.6.0.RKHCNXM_v12-11.zip, ale w trakcie pobierania ciągłe pojawi się komunikat proces nie odpowiada i przestaje ściągać. Czy trzeba wgrać nową wersję TRWP? Czy jest jakaś inna przyczyna?
 3. Witam. Lubię Poco F3 (poza powiadomieniami - bug), ale od dawna irytuje mnie w Poco F3 jedna rzecz. Głośność dzwonka od razu pociąga za sobą zwiększenie głośności powiadomień. A ja chciałbym, żeby głośność dzwonka jak ktoś do mnie dzwoni była duża, a jednocześnie powiadomienia chciałbym żeby były ustawione jak najciszej. Czy jest sposób, żeby osobno ustawić głośność dzwonka i osobno powiadomień? Wiem, że mogę wyciszyć powiadomienia, ale jak na zaawansowaną sztuczną inteligencję, super moc obliczeniową to ta opcja wydaje mi się bardzo prosta :-). A nie mogę takiego efektu uzyskać.
 4. Tak się ucieszyłem, zainstalowałem. A tu powiadomienia nadal z bugiem, czyli Spotify sam wraca na miejsce mimo usunięcia i czasem sam zaczyna grać. Irytujące, cóż czekam na wersję 12.5.5 :-). Innych zmian na razie nie widzę. Oczywiście są nowsze wersje aplikacji systemowych. I jeszcze pytanie. Dopiero teraz zauważyłem, że kiedyś wyłączyłem aplikację Kalendarz 10.0.5.0 bo instalowałem nowsze z APKMirror. Teraz po instalacji 12.5.4 widzę, że mam 2 aplikacje Kalendarz. Tą starą i aktualną z ROMu czyli 12.1.1. Czy bez roota idzie usunąć tą starą aplikacje?
 5. Ok, wszystko jasne. Czyli potrzebny jeszcze root. To może jednak poczekam na 12.5.4 bo zmieniłem wczoraj launchera Xiaomi i on po włączeniu szuflady niewiele się różni od Poco Launchera. A że na nim działają gesty to zawsze większy ekran bo odpada jeden rząd na klawisze nawigacji. Teraz jestem bardziej zadowolony z POCO F3. Gdyby jeszcze ten czujnik światła nie szalał, dzisiaj podczas kręcenia filmu ekran mi przygasił się, nie widziałem co kręcę, w słońcu potrafi zrobić to samo.
 6. Ok, już wszystko jasne. Ciekawe, czy na nowszych wersjach będzie taka możliwość, bo wolę launcher Poco niż Xiaomi. I jeszcze jedno pytanie na Xiaomi Inc. APKs - APKMirror można pobrać nowsze wersje aplikacji np. MI Calendar, Security. Tylko po ściągnięciu w przeglądarce nie da się ich zainstalować. Pojawia się komunikat "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł". Czy jest jakiś sposób, żeby je zainstalować - mimo zmiany uprawnień danych aplikacji (zezwolenie na instalowanie z nieznanych źródeł) nie potrafię ich zaktualizować.
 7. Dziękuje za odpowiedzi i porady. 1) W moim poprzednim Mi9 T Pro też na Romie Xiaomi.eu gesty działały z Poco Launcherem (choć był to ROM z linii 12 nie 12.5). Czy jest szansa, że w następnych wersjach 12.5.x gesty będą z nim działać? Bo bardziej go lubię i wydaje mi się dużo lepszy niż ten domyślny Xiaomi. 2) Błędy czujnika światła zostały potwierdzone również u innych osób (2 kolegów) - mam nadzieje, że to poprawią. Strasznie denerwujące w pełnym słońcu.
 8. Tak w słońcu co jakiś czas przygasa. Denerwujące dosyć. A co korekty to nie to miałem na myśli :-). Aż tyle nie wymagam. Po prostu automatycznie włącza mi się ciemny motyw. Telefon leży w tym samym miejscu. I codziennie po ciemku obraz jest za ciemny, żeby coś przeczytać. Więc mimo ustawienia na auto dostosowuje jasność ekranu, żeby cokolwiek dało się przeczytać. I jest ok. Następnego dnia leży w tym samym miejscu i znowu tryb ciemny - biorę telefon do ręki - za ciemno, żeby coś przeczytać. Rozjaśniam. Następny dzień to samo. Więc nie chodzi mi, żeby pamiętał każdą aplikację, tylko jeśli ciemne tło jest za ciemne w poniedziałek i podkręcałem jasność, to we wtorek też jest zbyt ciemne . Chyba trochę bardziej inteligentnie to powinno działać? Trochę dziwne. Miałem MI 9T Pro na Xiaomi.eu co prawda nie seria 12.5 tylko 12 i tam gesty działały na Poco Launcherze. Janisz pisze, że na Poco F3 na 12.5.1 gesty działają, na Launcherze Xiaomi? Bo ja miałem Poco Launcher od początku i już na 12.5.2 nie działały i na 12.5.3 też nie działają. Jest szansa, że w przyszłości gesty będą działać na Poco Launcher?
 9. Używam Poco F3 bez tej fabrycznej niby-folii (ona nie chroni tylko pogarsza widoczność) i jasność w słońcu jest świetna, dlatego nie wziąłem Mi10T Pro - IPS nie ma takiej jasności. Miałem też Mi9T Pro i był sporo ciemniejszy, choć to też Amoled. Jedyny problem Poco F3 to na 12.5.3 - czyli xiaomi.eu czasem ekran potrafi przygasnąć na full słońcu - ale to typowy bug, pewnie w następnej wersji poprawią.
 10. Mam problem z Mi Band 6. Najnowszy oficjalny soft czyli 1.0.1.36. W trakcie spaceru (ręcznie aktywuje) mimo spokojnego kroku i stabilnego mocowania opaski ok. 1 cm powyżej nadgarstka (zgodnie z zaleceniami producenta) tętno potrafi mi skakać do niebotycznych wartości np. stabilnie 100-110 a potem odczyty typu 150-160 a nawet do 175 bpm. Oczywiście idę tym samym tempem, a odczyty co jakiś czas wariują. W ogóle mam wrażenie, że powyżej 130 bpm czujnik opaski się "gubi" i potrafi dawać dziwne odczyty. Jak w załączniku. Czy też tak macie?
 11. Od dłuższego czasu używam wersji 12.5.3 Xiaomi.eu stabilne na Poco F3 kupionym oficjalnie w Polsce. Zauważyłem następujące błędy: 1) dziwnie działa automatyczna jasność - a) potrafi w pełnym słońcu ściemnić się do tego stopnia, że praktycznie nic nie widać. Po kilku sekundach wraca do prawidłowej wartości, b) bardzo wolno reaguje, kilka sekund mija zanim "zajarzy", że zmieniło się oświetlenie, c) w trybie ciemnym mimo przestawiana automatycznej jasności suwakiem na wyższą jasność bo nic nie widać, to następnego dnia znowu włącza się w trybie ciemnym w pozycji takiej, że nic prawie nie widać, jakby nie pamiętał zmian 2) źle działają niektóre powiadomienia - np. w przypadku Spotify po usunięcia powiadomienia ruchem w prawo zostaje puste miejsce i powiadomienie poniżej nie wskakuje na samą górę - ten bug nie występował w wersji 12.5.2 - także nowość 3) nie działają w ogóle gesty - w Ustawieniach wpisując hasło gesty to pojawia się, że jest to Pulpit/Nawigacja systemowa. Natomiast jak ręcznie wchodzę w obiekt Pulpit to w ogóle nie pojawia się taka opcja jak Nawigacja systemowa. Byłem wczoraj w Mi Store we Wrocławiu i na Poco F3 z normalnym Global Rom gesty działają bez problemu. U mnie działają tylko na tutorialu. A potem po jego ukończeniu już żaden gest nie działa. I telefon staje się bezużyteczny. Nie mogę wyjść z ustawień bo nie da się nawet wejść do pulpitu (gest z dołu do środka) ani nic zrobić. Pozostaje wpisać w ustawieniach słowo gesty i ponownie zmienić na Przyciski. Czy ktoś może potwierdzić, że na 12.5.3 takie błędy występują? Szczególnie te gesty są irytujące.
 12. U mnie na POCO F3 jest trochę podobny problem, tzn. powiadomienie od Spotify mimo usunięcia nie powoduje, że znajdujące się poniżej idzie w górę. Do tego czasami samo wraca na swoje zarezerwowane miejsce. W 12.5.2 tego nie miałem, doszło w 12.5.3. Inne problemy opisuję w dziale POCO F3 POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.RKHCNXM - Android 11 - Modyfikacje systemowe - Forum MIUIPolska.pl
 13. Od dłuższego czasu używam wersji 12.5.3 Xiaomi.eu stabilne na Poco F3 kupionym oficjalnie w Polsce. Zauważyłem następujące błędy: 1) dziwnie działa automatyczna jasność - a) potrafi w pełnym słońcu ściemnić się do tego stopnia, że praktycznie nic nie widać. Po kilku sekundach wraca do prawidłowej wartości, b) bardzo wolno reaguje, kilka sekund mija zanim "zajarzy", że zmieniło się oświetlenie, c) w trybie ciemnym mimo przestawiana automatycznej jasności suwakiem na wyższą jasność bo nic nie widać, to następnego dnia znowu włącza się w trybie ciemnym w pozycji takiej, że nic prawie nie widać, jakby nie zapamiętywał korekt 2) źle działają niektóre powiadomienia - np. w przypadku Spotify po usunięcia powiadomienia ruchem w prawo zostaje puste miejsce i powiadomienie poniżej nie wskakuje na samą górę - ten bug nie występował w wersji 12.5.2 - także nowość . Do tego powiadomienie losowo ciągle wraca na swoje miejsce - losowo. 3) nie działają w ogóle gesty - w Ustawieniach wpisując hasło gesty to pojawia się, że jest to Pulpit/Nawigacja systemowa. Natomiast jak ręcznie wchodzę w obiekt Pulpit to w ogóle nie pojawia się taka opcja jak Nawigacja systemowa. Byłem wczoraj w Mi Store we Wrocławiu i na Poco F3 z normalnym Global Rom chyba MIUI V12.0.5 gesty działają bez problemu. U mnie działają tylko na tutorialu. A potem po jego ukończeniu już żaden gest nie działa. I telefon staje się bezużyteczny. Nie mogę wyjść z ustawień bo nie da się nawet wejść do pulpitu (gest z dołu do środka) ani nic zrobić. Pozostaje wpisać w ustawieniach słowo gesty i ponownie zmienić na Przyciski. Czy ktoś może potwierdzić, że na 12.5.3 takie błędy występują? Szczególnie te gesty są irytujące.
 14. Ekran jest świetny, nawet przy porównaniu z Amoledem z MI9 T Pro (czyli Redmi K20 Pro) jest wyraźnie, lepiej tzn. biel jest idealnie biała, jak na Samsungu M31s rodziców, jasność duużo wyższa niż w Mi 9T Pro, kolory żywsze, wyraźniejsze nawet bez zmiany trybu w ustawieniach. Mi się oczy nie męczą, lekkie zielonkawą poświatę w niektórych miejscach widzę jak się bardzo przyjrzę w nocy i to na dużym podświetleniu. Jakbym nie wiedział czego szukać to bym nie zauważył. Poza tym kup i możesz zwrócić - tylko od razu zdejmij sobie tą niby folie - to plastik transportowy, a nie folia ochronna. Ostrzegam tylko, aparat na czujniku Sony IMX582 wypada bardzo słabo, na poziomie telefonu za 600-800 zł.
×
×
 • Create New...