Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Pobrałeś dwie różne wersje tego samego romu, jedna to fastboot, druga recovery. Rozumiem, że pytasz o rom eu. Nie powinno być problemu, ale trzeba pokombinować. Na ostatniej wersji dev eu SafetyNet chyba przechodzi bez dodatkowych kombinacji.
  2. Nie musisz, szyfrowanie nie ma znaczenia. 1. Nie blokuje, chyba że sam wybierzesz taką opcję (w niektórych wersjach MiFlasha to jest). Czy szyfruje, chyba od Androida 6 tak, ale nie ma to związku z bootloaderem, jedynie wywali ci twrp zastępując je stockowym Mirecovery 2. W fastboot wgrywasz rom (fastboot), lub twrp. Wgranie romu fastboot MiFlashem najczęściej robi się z opcją flashall i to kasuje wszystko przywracając telefon do stanu fabrycznego. W recovery (czyli twrp) nie należy pod żadnym pozorem kasować systemu. Z reguły wystarcza zwykły wipe (factory reset). 3. Nie wiem, czy zmienia, ale tak czy inaczej downgrade prawie zawsze z wipe all, ewentualnie odtworzenie pełnej kopii wszystkiego w twrp, a chyba najlepiej pełny flash MiFlashem romu fastboot. 4.W przyszłości przejście na global w każdej chwili możliwe najlepiej MiFlashem (z twrp i globalem mogą być problemy). Nie ma oddzielnych updatów "radia", wszystko jest w aktualizowanych romach.
  3. 3Gb/32Gb ale ze snapdragonem i może z pasmem b20 który ten znaleziony nie ma. Brak polskiego nie jest tu problemem, tylko chiński rom z ich usługami i brakien usług Googla. Bez grzebania z tym romem telefon jest u nas bezużyteczny. Musisz poczytać o romach itd. Jak chcesz bez grzebania to musi być wersja z romem Global (najlepiej wersja international z LTE 800Mhz b20).
  4. FromWP

    MIUI a TWRP

    Jest bardzo potrzebna, przy każdej następnej aktualizacji. To jest teraz twoje recovery. Uruchamia się trzymając wszystkie 3 klawisze przy starcie telefonu (jak masz Redmi 4x).
  5. I rom się nie wgrał? Robiłeś może wipe system (jeżeli tak to błąd)? A nie lepiej od razu wrzucić chiński 7.7.20 MiFlashem, (bl nie powinien się zablokować, a nawet jakby się jakimś cudem zablokował, to odblokujesz w chwilę) i potem już twrp dla androida 7, czyli to (TWRP_libra_7.0.zip) https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135741 i rom eu 7.7.20. Moim zdaniem to najlepsza droga (ale mogę się mylić).
  6. No właśnie problem polega na tym że nie ma takiej opcji, nie przewidzieli resetu opaski do ustawień fabrycznych. To że pamieta połączenie BT nie jest chyba problemem, bo z innym telefonem podpiętym do tego samego konta Mi czasami się łączy. Na przykład jak używało się jakiegoś niezależnego programu (np MiBandMaster) i włączyło jakąś funkcję która jest w opasce, a nie ma jej MiFtt, to ona ciągle to pamięta i ta funkcja działa, nawet po odinstalowaniu tego programu (MiBandMaster). Tego też nie można zresetować i to jest główny powód problemów z tą opaską.
  7. Wejdź w ustawienia, zainstalowane aplikacje, galeria i tam Uprawnienia aplikacji. Może nie zaakceptowałeś np dostępu do pamięci. Tam też masz czyszczenie cache, danych aplikacji i inne rzeczy.
  8. No nikt, bo chyba nie istnieje taka opcja. Chcesz mieć roota, a boisz się odblokowanego bl? Nie rozumiem.
  9. Jak bardzo się grzeje. Jaką temp. baterii podaje w panelu sterowania, zasilanie? Masz tam jak klikniesz w ustawienia (zębatka, prawy górny róg) ustawienie przy jakiej temp. i czy ma powiadamiać? W niektórych romach to było. Przy takich upałach temp 45-50 stopni, jak używasz wymagających aplikacji, to norma, a przy metalowym tyle odczuwana temp. jest wyższa.
  10. Z tego co piszesz, nie do końca. Dodatkowo poziom zabezpiczeń Androida z przed 1,5 roku. Nie wyłącza się to jest super.
  11. O to ci chodzi. To nie jest klasyczne powiadomienie, tylko funkcja samego Miui i chyba nie da się wywalić. Trzeba niestety wyłączyć, albo odinstalować stockową aplikację pogody i po restarcie nie ma, ale wyłączenie ma też wpływ na grafikę w tym pasku. Pozostaje tylko napis "Pobierz informacje o pogodzie", ale nie ma już dezinformacji.
  12. Nie wiem czego próbowałeś ale da się wyłączyć, a nawet odinstalować, bez roota. Pokombinować trochę trzeba https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/
  13. Tak od dawna i można go wgrać bez odblokowania bootloadera.
  14. Możesz próbować, ale ja bym wgrał nowszy rom, bo masz zabytkową pierwszą wersję eu na zablokowany bl.
  15. Nie pokaże się. Tylko reset, a i to nie takie proste. Jak masz zablokowany bl i brak najnowszego stockowego mirecovery, to tylko logując się do któregoś konta przez komputer.
  16. Chyba nie, powinien nie pozwolić na uruchomienie aktualizacji, jak bateria nie ma jakiegoś określonego poziomu naładowania. Jak już zaczęło to raczej nie przerwie.
  17. Nie da się chyba ani w jednym, ani w drugim skasować tylko hasła. Co najwyżej zresetować tel do ustawień fabrycznych. Jakbyś miał odblokowany bl, to można by było skorzystać z twrp (uruchomić isniejące, albo wgrać, czy uruchomić nowe jak nie było zainstalowane).
  18. To zainstaluj M8, wygląda jak bardziej rozbudowa stockowa i działa, a zegar z pogodą mam teraz taki. Dodatkowo można definiować co ma się otwierać po kliknięciu w różne pola widgetu (podobnie ja w stockowej, tylko więcej możliwości).
  19. Nie, to ze sklepu Pogoda M8, ale graficznie wzorowana na Miui, można ustawić co ile ma się aktualizować i widget działa normalnie. Dodatkowych funkcji od metra, a co do lokalizacji to w tej używam tylko według pozycji. Do innych miejsc mam ustawiony skrót do fabrycznej (pod ikoną pogody w widgecie) gdzie mam różne miasta, już bez widgetu. Sprawdziłem i powiadomienia tej M8 jednak wyłączyłem całkowicie w ustawieniach. Piszesz o fabrycznej, czy M8? W najnowszej fabrycznej lokalizacje teraz ustawia się trzema kreseczkami po lewej na dole, ale problem jest w widgecie, który nie odświeża się sam. W M8 lokalizacje ustawia się identycznie.
  20. A jak przytrzymasz długo to info o pogodzie to nie przenosi cię do ustawień powiadomień tej aplikacji? Też używam M8, wyświetlało się info i chyba tak to wywaliłem.
  21. Pytanie retoryczne, bo po co, skoro dużo lepiej rom fastboot i MiFlash? Na pewno pójdzie po takiej operacji: http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html A jak root na globalu to bezpieczniej bez wgrywania twrp na stałe, tylko uruchomienie (fastboot boot twrp.img), żeby wgrać supersu. Ale to też bez sensu, bo lepiej rom eu i root.
  22. Do zerowego, jak z fabryki. Po pierwszym uruchomieniu będziesz miał wybór języka i całej reszty ustawień. Języki nie znikną. Jaki masz rom, global czy eu? Jak eu to najlepiej z poziomu twrp to zrobić (bo i tak chyba tam cię przeniesie). Jakbyś miał nowy zanim sprzedasz stary, to najlepiej przenieść dane z jednego na drugi przez lokalną funkcję przenoszenia danych.
  23. Użyć, ale najpierw wylogować się z konta Mi w telefonie (jeżeli tego konta używałeś), trzeba będzie podać hasło do konta.
  24. Wystarczy zrobić factory reset rom ma oficjalny, tylko dograna jakaś sklepowa pokazówka.
  25. Przecież ty masz prawie 6 godzin włączonego ekranu i jeszcze 44% baterii zostało! Coś szybko ci czas płynie przy telefonie i tego nie zauważasz. Nie ma takiej opcji żeby jakikolwiek inny telefon z baterią 1800mAh tyle wytrzymał. Pamięć to też normalka, 10Gb dla ciebie, na programy i ich dane. Reszta to partycja system. Podobnie jest w innych Androidowych telefonach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...