-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Pobrałeś dwie różne wersje tego samego romu, jedna to fastboot, druga recovery. Rozumiem, że pytasz o rom eu. Nie powinno być problemu, ale trzeba pokombinować. Na ostatniej wersji dev eu SafetyNet chyba przechodzi bez dodatkowych kombinacji.
-
Nie musisz, szyfrowanie nie ma znaczenia. 1. Nie blokuje, chyba że sam wybierzesz taką opcję (w niektórych wersjach MiFlasha to jest). Czy szyfruje, chyba od Androida 6 tak, ale nie ma to związku z bootloaderem, jedynie wywali ci twrp zastępując je stockowym Mirecovery 2. W fastboot wgrywasz rom (fastboot), lub twrp. Wgranie romu fastboot MiFlashem najczęściej robi się z opcją flashall i to kasuje wszystko przywracając telefon do stanu fabrycznego. W recovery (czyli twrp) nie należy pod żadnym pozorem kasować systemu. Z reguły wystarcza zwykły wipe (factory reset). 3. Nie wiem, czy zmienia, ale tak czy inaczej downgrade prawie zawsze z wipe all, ewentualnie odtworzenie pełnej kopii wszystkiego w twrp, a chyba najlepiej pełny flash MiFlashem romu fastboot. 4.W przyszłości przejście na global w każdej chwili możliwe najlepiej MiFlashem (z twrp i globalem mogą być problemy). Nie ma oddzielnych updatów "radia", wszystko jest w aktualizowanych romach.
-
3Gb/32Gb ale ze snapdragonem i może z pasmem b20 który ten znaleziony nie ma. Brak polskiego nie jest tu problemem, tylko chiński rom z ich usługami i brakien usług Googla. Bez grzebania z tym romem telefon jest u nas bezużyteczny. Musisz poczytać o romach itd. Jak chcesz bez grzebania to musi być wersja z romem Global (najlepiej wersja international z LTE 800Mhz b20).
-
Jest bardzo potrzebna, przy każdej następnej aktualizacji. To jest teraz twoje recovery. Uruchamia się trzymając wszystkie 3 klawisze przy starcie telefonu (jak masz Redmi 4x).
-
Mi4c, problem z wgraniem oprogramowania, brak twrp
FromWP odpowiedział(a) na lucasdziuba temat w Problemy techniczne
I rom się nie wgrał? Robiłeś może wipe system (jeżeli tak to błąd)? A nie lepiej od razu wrzucić chiński 7.7.20 MiFlashem, (bl nie powinien się zablokować, a nawet jakby się jakimś cudem zablokował, to odblokujesz w chwilę) i potem już twrp dla androida 7, czyli to (TWRP_libra_7.0.zip) https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767135741 i rom eu 7.7.20. Moim zdaniem to najlepsza droga (ale mogę się mylić). -
No właśnie problem polega na tym że nie ma takiej opcji, nie przewidzieli resetu opaski do ustawień fabrycznych. To że pamieta połączenie BT nie jest chyba problemem, bo z innym telefonem podpiętym do tego samego konta Mi czasami się łączy. Na przykład jak używało się jakiegoś niezależnego programu (np MiBandMaster) i włączyło jakąś funkcję która jest w opasce, a nie ma jej MiFtt, to ona ciągle to pamięta i ta funkcja działa, nawet po odinstalowaniu tego programu (MiBandMaster). Tego też nie można zresetować i to jest główny powód problemów z tą opaską.
-
Wejdź w ustawienia, zainstalowane aplikacje, galeria i tam Uprawnienia aplikacji. Może nie zaakceptowałeś np dostępu do pamięci. Tam też masz czyszczenie cache, danych aplikacji i inne rzeczy.
-
No nikt, bo chyba nie istnieje taka opcja. Chcesz mieć roota, a boisz się odblokowanego bl? Nie rozumiem.
-
Jak bardzo się grzeje. Jaką temp. baterii podaje w panelu sterowania, zasilanie? Masz tam jak klikniesz w ustawienia (zębatka, prawy górny róg) ustawienie przy jakiej temp. i czy ma powiadamiać? W niektórych romach to było. Przy takich upałach temp 45-50 stopni, jak używasz wymagających aplikacji, to norma, a przy metalowym tyle odczuwana temp. jest wyższa.
- 6 odpowiedzi
-
- grzeje sie
- xiaomi 3s
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Z tego co piszesz, nie do końca. Dodatkowo poziom zabezpiczeń Androida z przed 1,5 roku. Nie wyłącza się to jest super.
-
O to ci chodzi. To nie jest klasyczne powiadomienie, tylko funkcja samego Miui i chyba nie da się wywalić. Trzeba niestety wyłączyć, albo odinstalować stockową aplikację pogody i po restarcie nie ma, ale wyłączenie ma też wpływ na grafikę w tym pasku. Pozostaje tylko napis "Pobierz informacje o pogodzie", ale nie ma już dezinformacji.
-
Global Stable testy dla Redmi 3S/Prime
FromWP odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje systemowe
Nie wiem czego próbowałeś ale da się wyłączyć, a nawet odinstalować, bez roota. Pokombinować trochę trzeba https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/ -
Tak od dawna i można go wgrać bez odblokowania bootloadera.
-
Możesz próbować, ale ja bym wgrał nowszy rom, bo masz zabytkową pierwszą wersję eu na zablokowany bl.
-
Nie pokaże się. Tylko reset, a i to nie takie proste. Jak masz zablokowany bl i brak najnowszego stockowego mirecovery, to tylko logując się do któregoś konta przez komputer.
-
Global Stable testy dla Redmi 3S/Prime
FromWP odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje systemowe
Chyba nie, powinien nie pozwolić na uruchomienie aktualizacji, jak bateria nie ma jakiegoś określonego poziomu naładowania. Jak już zaczęło to raczej nie przerwie. -
Nie da się chyba ani w jednym, ani w drugim skasować tylko hasła. Co najwyżej zresetować tel do ustawień fabrycznych. Jakbyś miał odblokowany bl, to można by było skorzystać z twrp (uruchomić isniejące, albo wgrać, czy uruchomić nowe jak nie było zainstalowane).
-
To zainstaluj M8, wygląda jak bardziej rozbudowa stockowa i działa, a zegar z pogodą mam teraz taki. Dodatkowo można definiować co ma się otwierać po kliknięciu w różne pola widgetu (podobnie ja w stockowej, tylko więcej możliwości).
-
Nie, to ze sklepu Pogoda M8, ale graficznie wzorowana na Miui, można ustawić co ile ma się aktualizować i widget działa normalnie. Dodatkowych funkcji od metra, a co do lokalizacji to w tej używam tylko według pozycji. Do innych miejsc mam ustawiony skrót do fabrycznej (pod ikoną pogody w widgecie) gdzie mam różne miasta, już bez widgetu. Sprawdziłem i powiadomienia tej M8 jednak wyłączyłem całkowicie w ustawieniach. Piszesz o fabrycznej, czy M8? W najnowszej fabrycznej lokalizacje teraz ustawia się trzema kreseczkami po lewej na dole, ale problem jest w widgecie, który nie odświeża się sam. W M8 lokalizacje ustawia się identycznie.
-
A jak przytrzymasz długo to info o pogodzie to nie przenosi cię do ustawień powiadomień tej aplikacji? Też używam M8, wyświetlało się info i chyba tak to wywaliłem.
-
Pytanie retoryczne, bo po co, skoro dużo lepiej rom fastboot i MiFlash? Na pewno pójdzie po takiej operacji: http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html A jak root na globalu to bezpieczniej bez wgrywania twrp na stałe, tylko uruchomienie (fastboot boot twrp.img), żeby wgrać supersu. Ale to też bez sensu, bo lepiej rom eu i root.
-
Do zerowego, jak z fabryki. Po pierwszym uruchomieniu będziesz miał wybór języka i całej reszty ustawień. Języki nie znikną. Jaki masz rom, global czy eu? Jak eu to najlepiej z poziomu twrp to zrobić (bo i tak chyba tam cię przeniesie). Jakbyś miał nowy zanim sprzedasz stary, to najlepiej przenieść dane z jednego na drugi przez lokalną funkcję przenoszenia danych.
-
Użyć, ale najpierw wylogować się z konta Mi w telefonie (jeżeli tego konta używałeś), trzeba będzie podać hasło do konta.
-
Błąd uniemożliwiający korzystanie ze smartfona
FromWP odpowiedział(a) na Tad3k temat w Problemy techniczne
Wystarczy zrobić factory reset rom ma oficjalny, tylko dograna jakaś sklepowa pokazówka. -
Przecież ty masz prawie 6 godzin włączonego ekranu i jeszcze 44% baterii zostało! Coś szybko ci czas płynie przy telefonie i tego nie zauważasz. Nie ma takiej opcji żeby jakikolwiek inny telefon z baterią 1800mAh tyle wytrzymał. Pamięć to też normalka, 10Gb dla ciebie, na programy i ich dane. Reszta to partycja system. Podobnie jest w innych Androidowych telefonach.
