-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Wystarczy, czasami trzeba najpierw odinstalować starą wersję, bo nie chce się zainstalować jako aktualizacja. Najlepiej działa Lolexmod tu masz temat i link do pobrania: https://miuipolska.pl/forum/topic/26792-mifit-30/?do=findComment&comment=377024
-
Aktualizacja nie powoduje utraty aplikacji. Zostają nie tylko aplikacje, ale też wszystkie dane. Najnowsza dla twojego to 7.6.10 tu masz linki: https://miuipolska.pl/download/ . Pobierasz zip-a, uruchamiasz twrp i install wybrany plik (twrp uruchomisz trzymając wszystkie trzy vol+ vol- i power).
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie trzeba wyjmować karty sim, ani sd. Tracisz wszystko z telefonu (programy, kontakty, smsy, historia połączeń), zdjęcia, filmy na sd zostają. Najlepiej zrobić lokalną kopię zapasową Miui na sd i potem z tej kopii odtworzyć dane. Żeby mieć 200% pewności sd możesz wyjąć. -
Kilka postów wyżej. Pobierz ten, bo najnowszy i sprawdzony: https://miuipolska.pl/forum/topic/26792-mifit-30/?do=findComment&comment=377024 Tylko naiprawdopodobniej bedziesz musiał najpierw odinstalować oryginalną wersję i instalować na czysto (nic poza tym nie trzeba robić,odpinać opaski itd.)
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
To pytanie na przyszłość, na razie takiej nie ma. Jak będzie to prawdopodobnie pełna paczka będzie ważyła 1-1,5 Gb. Aktualizator potrafi chyba pobierać partiami. -
W Redmi 3 działa tylko trzeci punkt, czyli odinstalowanie (trochę trzeba się pobawić), nie wyłączenie (sprawdzałem na Redmi3). To i tak bezpieczniejszy sposób od rootowania i nie wpływa na aktualizacje OTA. Niestety bez odblokowania nie zainstalujesz romu eu.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Tak wystarczy. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Wszystko działa płynnie i jest Miui 8, a za miesiąc, dwa sam się zaktualizuje do Miui9. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Masz starą wersję na zablokowany bl. Nic przez aktualizacje nie wgrasz. Możesz wgrać globala, najlepiej wersję dev MiFlashem wg. poradnika w trybie edl (download). Będziesz miał OTA. Możesz też potem odblokować bl i wgrać rom eu. -
W fukcję nie wchodzi, ale odblokowanie działa i pamięta wcześniejsze ustawienie nawet jak się instaluje na czysto. Akurat to u mnie działało na chińskiej wersji 3.05, ale za to były ogólne problemy z łącznością z opaską.
-
Wystarczy pudełko od tego 4x. Jak po chińsku to nie masz b20 i nic z tym nie zrobisz. Jak po angielsku i znaczek CE to powinien mieć.
-
Masz najnowszy rom, tylko masz Redmi Note, a napisałeś w dziale zwykłego Redmi 3. Tu są linki do romów https://miuipolska.pl/download/
-
Trudno powiedzieć. Trzeba próbować. W recovery się uruchamia? Może reset do fabrycznych w MiPcSuite by pomógł.
- 89 odpowiedzi
-
- twrp
- aktualizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak, nic nie można zrobić. Po prostu nie działa z telefonem normalnie podłączonym. Tylko niektóre funkcje z podłączonym w fastboot, lub recovery.
-
Kabel nie zadziała bo już nie działa od pewnego czasu z nowymi telefonami. Jak edl, to tylko testpoint. Jak bez rozbierania to może inny rom przez chińskie MiPcSuite.
- 89 odpowiedzi
-
- twrp
- aktualizacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie, przyczyna to porzucenie rozwijania tego programu. Nie działa z nowymi telefonami. Nic z tym nie zrobisz. Działa tylko kilka funkcji ale z telefonem podłączonym w trybie fastboot, albo recovery i najlepiej w chińskiej wersji MiPcSuite, bo ta jest nowsza.
-
W polskiej jest. Wersje international (global) mają b20, chińskie nie. Tak samo było z 3s.
-
Instalacja aktualizacja OTA Global z TWRp
FromWP odpowiedział(a) na ludwik07 temat w Dyskusja ogólna
To dokładnie tak działa, tylko w twoim przypadku masz już odblokowany bl (nie wiadomo jak ale masz) i zamiast w edl(download) wgrywasz MiFlashem w trybie fastboot. Poradnik lokalny: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ Romy fastboot i poradnik na en.miui: http://en.miui.com/a-234.html -
Sprawdziłem przed chwilą na Redmi 3s i po wyłączeniu optymalizacji Miui pojawiły się opcje takie jak u ciebie, czyli zmiana rozdzielczości i wybudzenie dwuklikiem, oczywiście nie działające. Były widoczne także z poziomu menu, nie tylko widgetu barterii. Może w romie 4x coś tam jeszcze innego skopali i widać te opcje z poziomu widgetu baterii. Tak czy inaczej nie ma się czym przejmować.
-
Na 100% miałeś wyłączoną optymalizację Miui w opcjach programistycznych. W innych telefonach jest podobnie, że te nie działające opcje pojawiają się po wyłączeniu. Generalnie ta optymalizacja powinna pozostać włączona (chyba że coś złego się dzieje i jej włączenie niweluje problem).
-
A nie robisz optymalizacji w panelu sterowania? Ta optymalizacja ukrywa opcje programistyczne.
-
To jest chyba błąd motywu. Sprawdź czy masz to na domyślnym. Prawdopodobnie tego nie będzie.
-
To raczej nie jest problem romu. Możesz spróbować wgrać ostatni oficjalny stable przez updater dla twojego telefonu z pliku zip. To co masz wgrane to prawdopodobnie beta którą dostali wybrańcy. Tu masz ostatni oficjalny rom 8.2.10.0 ale wątpię żeby to pomogło. http://en.miui.com/download-323.html
-
System masz raczej oficjalny. Jak reset do fabrycznych nie pomógł, to nie wiem co powoduje problem i co doradzić. MiFlasha najprowdopodobniej nie użyjesz bo masz zablokowany bootloader, a wgranie romu MiFlashem to taka opcja rozwiązująca ewentualne problemy softwarowe.
-
Już ci pisali, "piłeś, nie pisz" bez ładu składu i sensu. Jak i niby gdzie ma miflash wgrać? Zupełny bełkot, którego nowy forumowicz nijak nie zrozumie. Wklej może info o systemie. Problem nietypowy, bez dokładniejszych informacji nikt ci nie pomoże.
