HyperOS - korzystanie
W tym dziale poruszamy różne zagadnienia związane z obsługą nakładki HyperOS.
Jeśli chcesz zapoznać się z modyfikacjami związanymi z nakładką lub obsługą niektórych aplikacji po odblokowaniu bootloadera bądź zrootowaniu telefonu, zajrzyj do działu Modyfikacje.
Przeglądaj pytania
Brak pytań do wyświetlenia
-
0 głosów0 odpowiedzi
-
0 głosów2 odpowiedzi
-
0 głosów3 odpowiedzi
-
0 głosów6 odpowiedzi
-
0 głosów0 odpowiedzi
2 277 pytań w tym forum
-
Zmiana dialera na ROM-ie Global na ten od Xiaomi - jak?
jakieś rozwiązanie na chinski dialer (call recording) + działające google pay bez rootowania, odblokowania BL, magisków czy wgrywania jakiś łatek? stąd moje pytanie Edit 20.12.2025 20:49 by Kacper Skrzypek: Posty od niniejszego w dół do mojego (z pogrubieniem dot. wydzielenia) wydzielone z wątku dot. ROM-u Xiaomi.eu dla POCO F8 Pro:
0 głosów48 odpowiedzi -
-
Jak mam usunąć to
Jak mam usunąć jakąś aplikacje my games która sama instaluje mi losowe gry.
0 głosów16 odpowiedzi -
Problem z aplikacją streamingową
Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 12 S i pobrałem ostatnio aktualizację Hyperos OS 2.0.207.0 vhzeuxm W efekcie przestały mi działaś aplikacje streamingowe (Prime, Netflix, HBO, Disney, Show Time i NC+) Z tego co zauważyłem problem jest z certyfikatem Widevine L1 bo podstawia L3 i streaming nie działa w wersji HD. Próbowałem czyścić pamięć podręczną, resetować telefon a nawet pobrać jeszcze raz aktualizację i nic wciąż w Netflix widnieje L3. Choć w aplikacji DRM Info jest podane Security Level L1 lecz i tak streaming nie działają.. Pomocy 🙏
0 głosów0 odpowiedzi -
Brak automatycznego łączenia z bluetoth samochodu Kia Sportage 2025
Po uruchomieniu samochodu telefon nie łączy się i nie zrzuca na wyświetlacz samochodu aplikacji navi i spotify . Dopiero po rozłożeniu smartfona wszystko się pojawia i automatycznie uruchamia , potem można zamknąć czyli złożyć smartfona i już jest ok. W przypadku poprzedniego smartfona nie było tego problemu. Wszystko wskazuje na to że złożony smartfon wycina jakieś opcje które są niezbędne do automatycznego łączenia. Wszystkie aktualizacje są wgrane.Pod USB w samochodzie podpięty jest chiński transmiter bluetoth , który idealnie działał przy poprzednim telefonie. Sprawdziłem z innym transmiterem ( motorola) niestety to samo. Oba sprawdzone przy i…
0 głosów2 odpowiedzi -
Wolność
Rozumiem nawyk wiemy lepiej ale nie zgadzam się z tym więc kiedy będę mógł nie wyłączać ekranu nigdy bez używania zewnętrznej aplikacji, kiedy hot spot przestanie się zamykać sam po jakimś czasie mimo podpiętego urządzenia już redmi note 8 pro było dużo więcej swobody tu to jakiś kołchoz co rusz napotykam problem z narzuconymi rozwiązaniami, to chyba mój telefon
0 głosów3 odpowiedzi -
WhatsApp same numery kontaktów
Witam może ktoś jest w stanie pomóc telefon Xiaomi 13 ostatnia aktualizacja HyperOS 3.0.307.0 Stabilna problem z odświeżaniem kontaktów w WhatsApp. Są tylko numery telefonów odświeżanie czatów pomaga na chwilę, reset telefonu bez rezultatów, instalacja od nowa pomogła na chwilę. Uprawnienia aplikacji WhatsApp jest wszystko włączone. Trochę to uciążliwe może ktoś ma wiedzę i wesprze radą. Z góry dziękuję.
0 głosów6 odpowiedzi -
Kropki przełączające Ekrany w układzie Klasycznym
Od zarania dziejów od kąd pamiętam mogliśmy tworzyć nowe ekrany i przełączać się pomiędzy nimi gestem prawo lewo a wyznacznikiem ich były kropki - ile ekranów tyle kropek. Praktycznie każdy podstawowy launcher tak miał. Miałeś 4 ekrany - miałeś 4 kropki, miałeś 10 ekranów - miałeś 10 kropek. Nie pamiętam czy od samego początku ale kropki te służyły nie tylko do pokazania na którym ekranie się znajdujesz ale również za ich pomocą można było szybko się "teleportować" z np. pierwszego do ostatniego ekranu było to bardzo wygodne. Zaktualizowałem swojego Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G - z HyperOs 2 do 3ki ale to również aktualizacja Androida 15 na 16 - i nagle z 23 kropek, …
0 głosów0 odpowiedzi -
Podwójne powiadomienia z Chrome
Cześć, czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem tych dziwnych, podwójnych powiadomień Chrome ze strony OLX? Powinno przychodzić jedno, normalne powiadomienie, a nie taki rozpierdziel jak widać na zrzucie ekranu. Nie mam już pomysłu jak to naprawić. Telefon to Poco F8 Ultra na HyperOS 3.0.7.0.
0 głosów16 odpowiedzi -
Ważne dla mnie pytanie o Taiwan OS3.0.1.0.WNATWXM dla Xiaomi 14 ultra.
Zdenerwowalo mnie już po prostu chodzenie z dwoma telefonami , czasem trzema w mojej listonoszce (takie zboczenie) - jeden Xiaomi wiadomo fotki , filmy drugi do placenia wrażliwych aplikacji postanowiłem jednak chwilowo zainstalować aurora_tw_global_images_OS3.0.1.0.WNATWXM_20251208.0000.00_16.0_tw_315db49c81 i zablokować bootloader. W razie bólu uśmiechnę sie do kolegi @QbaPL może jeszcze raz pomoże , ale dawno sie nie bawilem moim 14 ultra tylko podcxas aktualizacji. I stąd moje pytanie może ktoryś z kolegów ma ten model i ten rom, albo kolega @Kacper Skrzypek pomoże. O co mi chodzi z instalacją sobie oczywiście poradzę tylko czy aby na pewno tam działa dialer Xiaomi z …
0 głosów33 odpowiedzi -
Xiaomi Redmi A3 uceglony, zablokowany bootloader
Na wstępie przepraszam że post zamieszczam nie pod tym modelem co powinienem, ale nie mogłem znaleźć działu dla Redmi 3A. Trafił do mnie uceglony Redmi 3A bez odblokowanego bootloadera. Podczas uruchamiania pojawia się logo MI na środku ekranu, a na dole napis "Powered by android". Po kilku sekundach telefon się restartuje i przechodzi w tryb Android Recovery z czerwonym napisem: "Can't load android syste. Your data may be corrupted...". Po wybraniu opcji "Factory data reset" pojawia się leżący ludzik android z napisem "Error!". Czy w takiej sytuacji domowymi sposobami (bez programatorów) jest jakakolwiek możliwość wgrania oprogramowania ponownie, czy pozo…
0 głosów3 odpowiedzi -
Kilkadziesiąt apek systemowych uruchomionych w tle
Czy to możliwe że od tych wszystkich apek uruchomionych w tle może mi się przegrzewać telefon? Czy może to normalne, że jest ich aż tak dużo tam? Niektórym apkom ustawiłam ograniczenie w tle, a i tak się tam pojawiają, a większości z nich nie da się włączyć ograniczenia... Zawsze jest 2-4GB do wyczyszczenia
0 głosów57 odpowiedzi -
Paczka ikon z Hyperos 3 by xiaomi.eu
witam, przesiadłem się na oficjalny rom i brakuje mi ikon z softu by xiaomi.eu może ktoś wie gdzie to dostać lub może ma i może się podzielić.
0 głosów2 odpowiedzi -
Opcja Przeglądaj przy dodawaniu zdjęć w formularzach na stronach www
Witam. Poszukuję rozwiązania mojego problemu w moim Poco F7 Ultra Do tej pory jak korzystałem z telefonu i na stronach np z promocjami, że zwrotami gdzie trzeba wgrać zdjęcie paragonu, mogłem korzystać ze zdjęć w telefonie, na koncie, z dysków itp Po kliknięciu dodaj zdjęcie, wyświetlały się zdjęcia. U góry opok lupki i napisu Przeszukaj Zdjęcia Google były 3 kropeczki. Po kliknięciu w nie była opcja Przegladaj i Ustawienia. Po wejściu w Przeglądaj był widoczny Dysk, Galeria, Moje Pliki, OneDrive a po kliknięciu ikony 3 belek u góry po lewej stronie otwierało się menu podreczne i były z góry na dół widoczne opcje - Najnowsze, Obrazy, pobrane, Dysk, Galeria, Moje Pli…
0 głosów1 odpowiedź -
Napis Orange na ekranie blokady
Witam po aktualizacji Androida 16 na ekranie blokady pojawiło się logo Orange bo to jest mój operator nie wiem jak to usunąć próbowałem chyba wszystkiego ma ktoś jakąś radę ? Mój telefon to POCO X7 PRO
0 głosów1 odpowiedź -
Poco X7 Pro i ten okropny soft
Cześć Da się coś zrobić, żeby ten syfiasty HyperOS działał płynnie? Mam X7 Pro za tysiaka, rozumiem, że muszę kupić F8 Pro albo Ultra za 2-2,5 tysiąca, ewentualnie Xiaomi 17, żeby to działało dobrze?
0 głosów5 odpowiedzi -
Aktualizacja HyperOS po długiej przerwie
Pytanko technice. Od bardzo dawna nie uskutecznialem aktualizacji. Chciałbym teraz doprowadzić swojego Redmi Note 13 Pro 5G do najnowszej wersji. Instalacja i mnie bez recovery, przez ADB. Czy mogę po prostu zaktualizować do najnowszego romu czy bezpieczniej będzie robić po kolei? Obecnie mam pierwszą wersję HyperOS więc jest tego dużo po drodze
0 głosów2 odpowiedzi -
Informacje o aplikacji>uprawnienia>po angielsku.....
Po aktualizacji Panelu Sterowania pojawił sie problem z nieprzetłumaczonymi zwrotami w sekcji wymienionej w tytule. Odinstalowałem aktualizację PS do wersji 12.1.5 ale problem pozostał. Popdowie ktoś rozwiązanie problemu, bądź udostępni własciwą wersję Panelu sterowania?
0 głosów2 odpowiedzi -
xiaomieu miuipolska Wygnani z xiaomi.eu Polska – przymusowy powrót do oryginalnego firmware
Wątek dla zmuszonych - przez Google do porzucenia firmware xiaomi.eu Polska i przejścia do oryginału Global/EU lub Taiwan (+ blokada bootloadera) z powodów: brak certyfikacji, problemami z aplikacjami czy modułami root. W przypadku romu Tajwan chęci zachowania nagrywania rozmów i kompatybilności. Jaką metodą najmniej boleśnie przeskoczyć na drugi system (backup itd.) Co działa gorzej po zmianie? Ustawienia regionalne? Tłumaczenie j. PL? Co najbardziej przeszkadza w niemodyfikownaym oryginalnym HyperOS? Za jakimi funkcjami i modyfikacjami z xiaomi.eu tęsknota? Zbiór realnych doświadczeń i frustracji po wym…
0 głosów0 odpowiedzi -
Problemy z Bluetooth audio w samochodzie Poco X7 pro
Dzień dobry. Mam problem z połączeniem Bluetooth mojego nowego po co X7 pro z systemem samochodu (Mitsubishi Outlander Sport 2011). Połączenia telefoniczne działają normalnie, łączy się automatycznie. Bluetooth audio nie łączy się, nie działa automatyczne łączenie. Pomaga dopiero wyłączenie i ponowne załączenie opcji "dźwięk multimediów" w menu Bluetooth w telefonie. Próbowałem różnych ustawień opcja programisty ale też nie pomogło. Pomocy proszę. CE IMEI1:868311089289989 IMEI2:868311089289997 SN:61723/R5Z507094 C20 512G8 Manufacturer postal address:#019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian Di…
0 głosów0 odpowiedzi -
Xiaomi 15 - problem z zaimportowaniem starych ikon
Witam, nie znalazłem nic na forum w tym temacie więc zapytam. Mam stary telefon Xiaomi 11 lite 5g ne a w nim ikony z miui (jeszcze z telefonu mi 8se). Teraz zmieniłem telefon na Xiaomi 15 i chciałbym ikony aplikacji ze starego telefonu. Mam plik motywu w .mtz ale telefon go nie widzi. Można to jakoś obejść, może gdzieś źle wgrywam? Czy w hyperos 3 można dodawać motywy tylko przez aplikacje motywy?
0 głosów4 odpowiedzi -
Dziwne pliki w folderze Download
Witam. Zauważyłem dziwne pliki w folderze Download . Wcześniej nie przyglądałem się tam a teraz widzę że zajmują ponad 2GB. Z rozszerzeniem exo i niby przynależą do YT ale nie mogę ich otworzyć .Ktoś coś podpowie? Można je usunąć ?
0 głosów2 odpowiedzi -
Nie przeszkadzać/tryb cichy/wibracje
Żona się ze mnie śmieje. Ma jakieś redmi note i wg niej w hos2 gdy wyłączy dźwięki to są wyłączone. Tymczasem ja na hos3 mam włączone nie przeszkadzać, tryb cichy, wycisz multimedia w trybie cichym a i tak przychodzi z hukiem info że dziś w Biedronce masło po 2.99 . Co i jak z tym zarobić ale automatycznie ? Bo dodatkowo skręcić Volume na zero ręcznej to dam radę. Codziennie , dzień za dniem. PS Podejrzewam że dźwięki z powiadomień są odtwarzane tylko gdy ekran jest włączony.
0 głosów15 odpowiedzi -
Aktualizacja hyperos i panel powiadomień
Szukajac opcji na uruchomienie Revoluta, znalazłam informacje o nowej aktualizacji HyperOS, raptem 5.4 GB. Myślałam, że to aktualizacja MIUI Polska i niestety się oszukałam... Klikłam, wgrało się i... I po raz kolejny mam ochotę rzucać tym (srałmi poco f5 pro) telefonem po ścianach: + rozwalony ekran główny, jest! + zmniejszone ikony apliakcji, jest! + zamieniony panel powiadomień na jakieś coś dziwnego, gdzie nie ma powiadomień, tylko jest jakaś animacja, pojawia się coś pełnego widgetów i wielkimi ikonami możliwych funkcji: Jak wrócić do starego widoku? Nie, w ustawieniach nie ma już tej funkcji, wykasowali ją. Czy jest możliwość powrotu do starej w…
0 głosów47 odpowiedzi -
Zmiana powiększenia interfejsu
Cześć. Jestem osobą słabowidzącą i miałem pierwsze podejście do HyperOS niestety nieudane. Chodzi o powiększenie interfejsu, które maksymalnie było na XL, ale nie było XXL. Takie jak w Samsungu i czułem dyskomfort. Po chwilowej zabawie z Poco F6 Pro nadałem zwrot wiedząc, że dla słabowidzących jeszcze to nie jest to. Czy wie ktoś, czy da się powiększyć bardziej czy jest to gdzieś kiedyś planowane? Bo póki co wiem, że mam się trzymać Samsunga i koniec.
0 głosów3 odpowiedzi -
Usuwanie przycisków WiFi Calling z centrum kontroli w HyperOS
Witam, proszę o poradę jak usunąć przyciski WiFi Calling na górze z centrum kontroli? Są tam dwa duże przyciski, które zajmują bardzo dużo miejsca. Chciałbym je przesunąć na dół, zmniejszyć albo w ogóle usunąć. Zauważyłem, że sporo osób ma z tym problem ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Mam telefon Poco X6 Pro 5G z oficjalnej dystrybucji w Polsce, najnowsza wersja HyperOS 1.0.4.0. Poniżej zrzuty ekranu. Z góry dziękuję za porady.
0 głosów32 odpowiedzi
