Skocz do zawartości

MIUI 9.3.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Na rn5 (whyred) po zaszyfrowaniu danych  i probie deszyfrowania w twrp czy recovery z pierwszego posta wola o wzor pomimo ustawienia pinu. Nigdy w sumie sie tym nie bawilem i nie wiem czy tak juz jest czy po prostu cos zle zrobilem.
Hmm aa instalowałeś nowe twrp po instalacji romu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
5 godzin temu, marcinj6 napisał:

Hmm aa instalowałeś nowe twrp po instalacji romu?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie napisałem o tym, ale zrobiłem to dopiero po zaszyfrowaniu bo żadnego problemu z 'starym' twrp nie miałem. Potem okazało się że trzeba podać wzór, więc pomyślałem że chodzi o to i zflashowałem te pod pie. Nic się nie zmieniło, więc na razie sobie odszyfrowałem dane żeby mieć w ogóle dostęp do recovery.

Edit Zrobiłem format data i potem jeszcze factory reset myśląc że to pomoże, zaszyfrowałem od nowa ustawiając pin i po wejściu do red wolfa (pobrany z pierwszego posta) znowu muszę podawać wzór, ktoś coś jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrosi napisał:

No i cóż... Animowane tapety "umierają" po pewnym czasie. Żeby ponownie były animowane, a nie statyczne, trzeba je na nowo ustawiać. Kilka, kilkanaście godzin jest OK, i apiać od nowa...

Ja mam włączony fon ponad dzień i się zmieniają. Dam znać za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy android nic tak naprawdę nie wnosi. "Adaptacyjna bateria" tak w ogóle to teraz więcej mi "leci" baterii niż przedtem. Może to tylko wrażenie bo sporo nim teraz testuję, zobaczę później jak się wszystko uspokoi.

Ogólnie niepotrzebnie tylko aktualizowałem do nowej wersji bo mam problem.

Problem jest taki że nie mogę usunąć napisów pod ikonami. Na poprzedniej wersji korzystałem z pliku "com.miui.home" teraz na nowym andku to nie działa. Objawia to się tylko tak że ten plik pomniejsza napisy do minimum pod ikonami ale są i niezbyt to wygląda.

Nova launcher rozwiązuje problem ale nie mogę korzystać z ikon które są w miui.

Zna może ktoś jakiś sposób żeby usunąć te napisy pod ikonami? Ewentualnie czy jest jakiś sposób żeby eksportować ikony z motywów do nova launcher?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 6 Pro - nie działa mi kilka aplikacji np. TripAdvisor, LinkedIn, Revolut, 

 Ktoś wie jak to naprawić?

Wogole po aktualizacji do androida 9 jest możliwość powrócenia do softu który działał na 8 ze stycznia bo wtedy była opcja w zakładce "Nawigacja systemowa - ukryj wcięcia" która powodowała że wcięcia robiły się czarne ale pozostawał w nich zegar i sieć a obecnie przenoszone jest poniżej a wcięcia są niewykorzystane?

Screenshot_2019-04-02-13-36-46-693_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było na poprzednich wersjach xiaomi eu bo nie używałem, ale porównując do globala 10.2.2.0 (RN5) na którym siedziałem do tej pory to SOT będę miał o wiele mniejszy. Na globalu przy jakiś filmikach 10% schodziło przez godzinę, tutaj to już jest 35 min z tego co sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gwalberg napisał:

Nowy android nic tak naprawdę nie wnosi.

Android 9 wnosi możliwość ustawienia własnego DNS globalnie dla całego systemu. Dla osób z Globalem (bez TWRP, bez root, zablokowany BL) oznacza to możliwość łatwego i skutecznego blokowania reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martin3z u mnie na Nova DTTS działa bez problemu. Spróbuj ustawić inną metodę blokady ekranu przy DTTS.

@woytaski pomijając, że w kwestii Softu to raczej nie ten wątek na forum - bo zdaje się, że masz MIUI Stable - to w pierwszej kolejności zobacz na procesy, które zjadają baterię. Jak nic nie wzbudza podejrzeń to są aplikacje, które monitorują drenaż (np. Wakelock Detector). Jeśli nadal nic, to ewidentnie bateria, lub w ostateczności Full Wipe...

 

Natomiast co do baterii na tym wydaniu, na Mi8 jest bardzo przyzwoicie, żeby nie powiedzieć że super.

Także @mihail1, jak widać Android System u Ciebie siedzi na baterii i to kwestia do zweryfikowania (vide WLD)

 

IMG_20190402_232000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, martin3z napisał:

@QBAQ
Miałem ustawione Root i na wcześniejszych wersjach MIUI działało. HMMM...

Sprawdź czy masz dostęp do Roota ustawiony w Magisku.

56 minut temu, mihail1 napisał:

@QBAQ

Co dokładnie sprawdzić? Co to jest vide WLD

 

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...