Jump to content

Recommended Posts

• Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jutro ostatnia aktualizacja dla Mi 6 na Androidzie Oreo. Kolejne aktualizacje - Android Pie.

Raczej należy się spodziewać że nie będzie takiej opcji wcale. Mi9 ma ten sam czujnik zbliżeniowy co MIX2S/MIX3, które również nie maja tej opcji u siebie bo ten konkretny typ po prostu tego nie wspie

No po części fajny sposób ... jak ten Note 5 jest dla Ciebie testowy. Jak nie to kompletnie bezsensu - i było to już omawiane wiele razy.

Posted Images

3 godziny temu, the4anoni napisał:

Rom jest na moim whyred od paru godzin i mam jedno zastrzeżenie - ekran zaraz po włączeniu telefonu (splash.img) jest jakby za bardzo rozciągnięty góra dół

Jak ktoś ma ten sam problem to niech się odezwie tutaj

https://xiaomi.eu/community/threads/9-3-28-whyred-redmi-note-5-pro-boot-screen-splash-img-stretched.49853/

Byłoby miło jakby ktoś też zrobił zdjęcie dobre - niestety za bardzo nie mam takiej możliwości.

Przed chwilą, Antyhaker napisał:

???

Żeby sflashować TWRP jak się ma ARB v4 trzeba mieć plik dummy.img (Jest z romem global fastboot w folderze images).

I przed flashowaniem twrp trzeba wklepać fastboot flash antirbpass dummy.img

3 minuty temu, the4anoni napisał:

Żeby sflashować TWRP jak się ma ARB v4 trzeba mieć plik dummy.img (Jest z romem global fastboot w folderze images).

I przed flashowaniem twrp trzeba wklepać fastboot flash antirbpass dummy.img

To zabawne, bo niczego takiego nie robiłem - kolejny mit?

Odpowiem zainteresowanym dokładnie jak ja zrobiłem i działa na RN5 Pro:

Miałem: MIUI 9.3.14, arb 3, red wolf 3.2.1

Ściągnąłem zip z 9.3.28 i wgrałem normalnie przez recovery jak co tydzień

Telefon się uruchomił

Włączyłem telefon do trybu fastboot, pobrałem twrp z linku wyżej i wypakowałem. Podpiąłem kablem do komputera i odpaliłem komendy:

fastboot flash recovery MiUi-Wolf-DC.img

fastboot boot MiUi-Wolf-DC.img

fastboot reebot

Telefon uruchomił się do recovery, zrobiłem wipe dalvik cache i uruchomiłem normalnie do MIUI

No i niby wszystko działa :)

Teraz jest arb 4 i red wolf 3.2.3

Edited by fake4r

Hmmm...

Fajna nowa, animowana tapeta pulpitu, zmieniająca się w zależności od pory dnia oraz istniejąca już, również animowana, tapeta ekranu blokady. Super to wygląda i bardzo mi się podoba. Niestety, po iluś, nie wiem, kilkunastu, kilkudziesięciu odblokowaniach, animacja przestaje działać. Nie wiem, czy to tylko u mnie...? @Orjon, co może być tego przyczyną...?

2 minuty temu, mrosi napisał:

Fajna nowa, animowana tapeta pulpitu, zmieniająca się w zależności od pory dnia oraz istniejąca już, również animowana, tapeta ekranu blokady. Super to wygląda i bardzo mi się podoba. Niestety, po iluś, nie wiem, kilkunastu, kilkudziesięciu odblokowaniach, animacja przestaje działać. Nie wiem, czy to tylko u mnie...?

Hm, nowa tapeta pulpitu? gdzie? :o Nie sprawdzałem tego ;) 

1 minutę temu, Orjon napisał:

Hm, nowa tapeta pulpitu? gdzie? :o Nie sprawdzałem tego ;) 

He, he. W ustawieniach tapet. Tylko ja mam MIX 3. Może tapeta, czy tapety animowane są zarezerwowane dla określonych modeli...?

Na RN6Pro od dwóch aktualizacji czyli od Androida 9 zdecydowanie pogorszyła się jakość rozmów. Słyszę metaliczny, przerywany dźwięk, moi rozmówcy również narzekają na jakość dźwięku, bywa, że połączenie - przy słabszym ale nie słabym sygnale - nagle się przerywa.

Czy mogę spokojnie, bez egzorcyzmów zainstalować w testowych celach którąś ze wcześniejszych wersji opartych na andku 8?

• Like 1
He, he. W ustawieniach tapet. Tylko ja mam MIX 3. Może tapeta, czy tapety animowane są zarezerwowane dla określonych modeli...?

Pokaż ta nową animowaną tapete.

Na mi8 są cztery animowane

Ok mam jedną tapetę zależną od pory dnia

Ja tego na Mi 8 SE nie mam, więc do changeloga nie dodawałem. Dodawałem to co widzę na nowych wersjach ;)

21 minut temu, figurel napisał:

Czy mogę spokojnie, bez egzorcyzmów zainstalować w testowych celach którąś ze wcześniejszych wersji opartych na andku 8?

Raczej tak.

2 minuty temu, stereo0 napisał:

Galeria wspomnienia - mam t tylko wieloryba, a zdjęć mam pełno. Coś trzeba specjalnego zrobić by to działało? Mi5

To jest zautomatyzowane. Niestety nie wiem na jakiej podstawie MIUI generuje albumy, więc pewnego dnia to jakoś zatrybi. U mnie jak na razie wygenerował się jeden album z zdjęciami sprzed 2 lat. 

38 minut temu, Orjon napisał:

Raczej tak.

Instaluję spod TWRP wersję z Android 8 i operacja przebiega pomyślnie do czasu gdy powinien się już odpalić system. Nie uruchamia się jednak a telefon samoczynnie uruchamia się do TWRP. I tak w koło. Do Androida 8 chyba nie da rady powrócić bez wipe. Jak do niego dojrzeję spróbuję ponownie. 

Ponowna instalacja Androida 9 przebiegła bez zakłóceń.

31 minut temu, milenium17 napisał:

Czy w tej wersji zniknęło to podświetlanie krawędzi przy blokowaniu ekranu?

U mnie jest podświetlenie, ale mam ustawiony motyw slidera "Mechaniczne". Tylko podkreślam, to w Mi MIX 3...

Ja zauważyłem jeden problem mianowicie wcześniej na 9.3.14 miałem dolby atmos zainstalowane oraz viper4a a teraz po przejściu na 9.3.28 dolby nie działa a viper4a caly czas każe instalować jakieś biblioteki a po instalacji daje reboot i znowu chce instalować i tak w kółko próbowałem różnych wersji i na każdej tak samo. Nie wiem czy to wina zmiany wersji androida czy miui czy może samego dolby i viper4a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

dalej nie ma podswietlanych krawędzi na mi8se podczas przyjścia wiadomosci, zadzwonienia, messenger itp. Na ktorejs styczniowej wersji chyba było i potem mi zniknęło ;/ potestuje dalej i zobaczymy co warta ten rom. Tez nie mam animowanych tapet. Wcale.

5 godzin temu, marcinj6 napisał:

Ja zauważyłem jeden problem mianowicie wcześniej na 9.3.14 miałem dolby atmos zainstalowane oraz viper4a a teraz po przejściu na 9.3.28 dolby nie działa a viper4a caly czas każe instalować jakieś biblioteki a po instalacji daje reboot i znowu chce instalować i tak w kółko próbowałem różnych wersji i na każdej tak samo. Nie wiem czy to wina zmiany wersji androida czy miui czy może samego dolby i viper4a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

To samo mam na Redmi Note 6 Pro. 

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...