Jump to content

figurel

Użytkownicy
 • Posts

  121
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by figurel

 1. Jest wersja ID jako antidotum na brak nagrywania rozmów: https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.RKSIDXM/camellian_id_global_images_V12.0.1.0.RKSIDXM_20210520.0000.00_11.0_global_864dde3375.tgz Wysłałem prośbę o zgodę na odblokowanie bootloadera, zainstaluję ID. W RN8Pro ten manewr powiódł się, nie ma chyba powodu by tutaj było inaczej. Są też nowe wersje EU Global: https://bigota.d.miui.com/V12.0.8.0.RKSEUXM/miui_CAMELLIANEEAGlobal_V12.0.8.0.RKSEUXM_1abd5bf680_11.0.zip https://bigota.d.miui.com/V12.0.8.0.RKSEUXM/camellian_eea_global_images_V12.0.8.0.RKSEUXM_20210519.0000.00_11.0_eea_fc5972c36a.tgz
 2. Zakupiłem na Ali Redmi Note 10 5G i zdarzyło mi się po raz pierwszy, a to bodaj 10 telefon tam zakupiony, że zatrzymano go na cle, mimo iż ostatni fragment drogi przebywał via Post NL. Musiałem 170 zł. VAT zapłacić co czyni promocyjny zakup średnio już opłacalny. A granice jeszcze bardziej uszczelnione zostaną.
 3. Mam zaktualizowany rom, przez OTA do wersji V12.0.3.0 RKSEUXM - Nie mogę sklonować aplikacji. W Ustawienia, Aplikacje nie ma opcji Sklonowane aplikacje. - Nie ma możliwości utworzenia drugiej przestrzeni - nie można wyłączyć optymalizacji MIUI (dla Youtube Vanced) Licho...
 4. A dlaczego nie mogę zaktualizować do MIUI V12.0.6.0.QJGEUXM? Rom pobrany z linku powyżej? To beta?
 5. Czy to znaczy, że tej paczki OTA nie mogę użyć do aktualizacji z wersji 12.0.2.0 z którą smartfona kupiłem? Gdybym chciał używać OTA to muszę najpierw do 12.0.3.0, później do 4.0 i dopiero 6.0?
 6. Może jednak odpuścisz sobie kolego instalację MiuiPro? Jeśli masz problem z tak podstawowym zadaniem to czarno widzę dalsze eksperymenty.
 7. Używam jedynie do płatności zbliżeniowych i działa bez zastrzeżeń.
 8. Nie ma co się rozwodzić, jestem bardzo zadowolony, nagrywa rozmowy, Google Pay działa, chodzi płynnie, animowane tapety ładnie wyglądają, bateria całkiem dobrze. Tylko z ciekawości śledzę wątek, żadne problemy tutaj poruszane mnie nie dotyczą.
 9. Aktualizacja z pliku zajmie Tobie może 10 minut. U mnie żadnych niemiłych niespodzianek, nawet rzekłbym, że 12 działa nieco płynniej, a na pewno znacznie szybciej przełącza do drugiej przestrzeni stąd mój wniosek, że działa szybciej. Po aktualizacji system skonfigurowany jak poprzedni, praktycznie nic nie musiałem uzupełniać w 12 w stosunku do 11.
 10. Mam Szwajcarię ale też aktualizacji nie widział. Aktualizacja z pliku, ROM do pobrania ze strony Bezpośredni link do ROMu tutaj Nie rozumiem zachwytów nad 12 ale może nie dotarłem do wszystkich nowości.
 11. A ja mam od kilku minut Miui 12 Indonezja. Nagrywa rozmowy, Google Pay działa. Testuję.
 12. Przeszedłem podobną drogę, kupiony z A9 EEA, zaktualizowany do V11 A10 EEA i na końcu do V11 A10 Indonezja, czyli indonezja rom na A10 działa; funkcjonalność bez zastrzeżeń, nagrywanie rozmów, płatności Google Pay są. Root do czego potrzebny? Chyba nie do miui.eu
 13. Bootloader odblokowany, antirolback w V11.0.5.0.QGGMIXM zapewne 1 bo obydwa to Android 10 więc nie ma przeszkód by wrócić do wcześniejszej wersji. Ale... Jak pisałem tutaj do RN8Pro trzeba dużo cierpliwości, poczytaj.
 14. Bootloader odblokowałem. Mam wersję 11.0.3.0 EEA i chciałem wgrać 11.0.2.0 indonezyjską. Unlock oczywiście fona wykrywa bo odblokowałem, ADB @ fastboot wykrywa. MiFlash Pro i to kilka wersji nie wykrywają odblokowanego telefonu. Mi Flash wykrywa ale przy próbie flashowania twierdzi, że "Antirollback check error" ale przecież wgrywam A10 na A10. Chyba że coś nie kumam. Stan na chwilę obecną taki, że mam odblokowany telefon - czego nie chcę - a zablokować nie mogę. Miałem ładnie fona skonfigurowanego, chciałem nagrywanie rozmów mieć i mam kaszankę póki co. W trybie fastboot w menadżerze urządzeń widoczny jest jako Android Bootloader Interface. Coś doradzicie? Edit: Xiaomi, a w szczególności RN8Pro wymaga cierpliwości! Zainstalowałem ROM Indonezja przy pomocy MiFlash 2019.10.30.0, żaden MiFlash Pro nie widział telefonu a wypróbowałem sześć wersji.
 15. Wiemy, że taki masz, frrancuz nam przecież jasno napisał.
 16. W Słupsku, w sieci Plus pokazuje. Zauważyłem, że LTE+ wyświetla tylko wtedy gdy WiFi jest wyłączone. Gdy WiFi włączę, napis LTE+ znika. Nie wiem czy tak być powinno.
 17. Nie wiem jak na Androidzie 9 bo za krótko go miałem ale na 10 Global EU, od 100 do 20% zeszło w 1d 8h w tym 6,6 h SOT więc nieźle chyba.
 18. Dziękuje. A czy powinno się usunąć smartfona z My Device ze strony https://us.i.mi.com/? Nie usunę to nie będzie miejsca dla nowego Xiaomi?
 19. Chcę sprzedać RN6Pro, z MIUI V11.0.3.0 stable, telefon przypisany do konta xiaomi, odblokowany bootloader, wgrane TWRP, zrootowany. Jak to najlepiej uczynić aby przyszłemu użytkownikowi (i sobie) nie napytać kłopotów? Czy po full wipe i odpięciu od mojego konta xiaomi telefon będzie odblokowany? Może przywrócić wersję global? Po przywróceniu będzie booloader odblokowany?
 20. Wygląda to na uszkodzenie głośnika do rozmów, tego u góry. Rozumiem, bo niejasno piszesz, że słychać rozmówcę w trybie głośnomówiącym? Jeśli tak to znaczy, że głośnik do multimediów jest sprawny, ten u dołu. A tego to już całkiem nie kumam, wyjmujesz głośnik? Otwierasz obudowę? Odkręcasz płytkę i wyciągasz głośnik? Domyślam się, że piszesz o słuchawkach ale one nijak się nie mają do słyszalności rozmówcy podczas dzwonienia. Wymiana głośnika do rozmów nie jest skomplikowana ale trzeba mieć trochę doświadczenia.
 21. Chciałem dodać pomocniczy numer telefonu, kiedyś miałem, było 100%, potem usunąłem i teraz za nic nie mogę ponownie go dodać. Maile nie dochodzą a prób było sporo. Wybrałem NA TELEFONIE ręczną weryfikację. Przeszedłem, podałem dane które żądali, stare hasła, adresy mailowe aktualne, kiedyś używane, miejsca w których w 2019 roku z reguły się logowałem (nie było Polski, mogłem podać other). Trochę lipa bo nie mogłem wpisać z rozwijanej list swojego urządzenia na którym jestem ZALOGOWANY na koncie XIAOMI bo nie było go na liście. NIE MA do wyboru XIAOMI REDMI NOTE 6 PRO! Uszczęśliwiony doszedłem do końca, wysłałem, podali, że w ciągu trzech dni dostanę odpowiedź odnośnie weryfikacji SWOJEGO konta. Odpowiedź przyszła po kilku minutach na numer telefonu który podałem jako pomocniczy: "Cześć 18*********88! Nie byliśmy w stanie zweryfikować Twojej tożsamości na podstawie danych, których nam dostarczyłeś" Ręce opadają
 22. Zainstalowałem na RN6Pro MIUI by xiaomi.eu 10.3.3.0 stabilna i jest ta animacja podczas ładowania.
 23. Jak zostanę na miui beta to dla mojego RN6Pro będzie to ostatnia dostępna wersja. Przejdę na stable to są szanse na kolejne wydania? Nie mogę się zdecydować. A może global? Ktoś rozwikłał już w praktyce ten dylemat? Jest sobota, trochę czasu mogę poświęcić telefonowi.
 24. Czy zatem z najnowszej cotygodniowej 9.6.27 mogę uaktualnić z pomocą TWRP do najnowszej miui stable xiaomi.eu_multi_HMNote6Pro_V10.3.3.0.PEKMIXM_v10-9? Rozumiem, że nie powinno być problemów? Jakieś czyszczenia zalecane? 9.6.27 sprawuje się u mnie bez zastrzeżeń. Czy przejście na aktualne stable ma jakieś uzasadnienie? Czekać do nowszej wersji stable?
×
×
 • Create New...