Jump to content

QBAQ

Użytkownicy
 • Posts

  974
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by QBAQ

 1. @simcold zależy od układu siatki pulpitu; jeśli szerokość siatki masz większą niż 4 wówczas jest tak szeroko jak u @Muzyk. Stąd u Ciebie "bez zmian".
 2. O tym właśnie mówię I w sumie nie mam pretensji do Was, bo przecież to nie Wasza wina, ale coraz mniej zasadne to "Xiaomi.eu" skoro wpływ macie praktycznie żaden na to co udostępniacie...
 3. No właśnie. Zmieniono coś w launcherze z tego co pisze @Muzyk, innym razem coś. Człowiek chciałby wiedzieć co instaluje, bo być może komuś zmiany nie będą pasowały i woli zostać na obecnym wydaniu. Tym bardziej, że to "Stable"....
 4. Nie wiem jak u Was, ale u mnie urządzenie grzeje się niemiłosiernie przy zwyczajnym korzystaniu; Messenger/Whatsapp, przeglądarka, jakiś tiktok... i masakra. Throttling straszny
 5. @grzegorz.lki spróbuj wgrać TWRP bez wybierania slotu. Miałem to samo i jak się okazuje, poradnik w tej materii nie do końca się sprawdza
 6. Ok, ROM i root weszły gładko, za to znowu widzę że zaczyna się uszczęśliwianie użytkownika wodotryskami w przeglądarce (która na szczęście ma chociaż dostęp do pamięci wewnętrznej). Jakieś zakładki, których nie da się usunąć, YouTube i inne pierdy...
 7. Rozumiem, że ROM do instalacji pod TWRP Recovery? Root później starą metodą, tj. magisk w TWRP? No i co z uprawnieniami aplikacji, np. przeglądarki?
 8. @Kacper Skrzypek Dziękuję, pomogło połowicznie; mianowicie po w/w komendach mogłem już np. zapisać obraz z przeglądarki w pamięci urządzenia, ale np. nie mogłem nadal dodać przykładowo screenshota [brak dostępu Przeglądarki do Aparatu]. Dla potomnych: należy jeszcze dopisać jedną komendę przez ADB:
 9. @Kacper Skrzypek istnieje jakaś możliwość wymuszenia nadania uprawnień Przeglądarce dostępu do pamięci wewnętrznej przy użyciu Roota?
 10. @Muzyk z tego co widzę to nie da rady, z resztą ogólnie jest całkiem sporo małych pierdół i niedociągnięć. Przeglądarka nadal nie ma uprawnień dostępu do pamięci wewnętrznej itd. Frustrujące ciut. Na przykład zaimplementowe w MIUI rozwiązanie Mi Smart Hub, z którego np. w Polsce korzystają tylko kierownicy sklepów Mi Store W dodatku nie przetłumaczone najlepiej.
 11. Działać działa, ale widzę że opcja uprawnień w przeglądarce stanowi problem nie do przejścia w ogóle...
 12. @jankoo przeglądarka o której piszesz wydaje się być spoko, jest konfigurowalna ale ma jedną wielką wadę: nie zapamiętuje haseł/danych logowania w formularzach. Liczę, że kolejne wydania MIUI wyeliminują chociaż tych kilka błędów związanych z uprawnieniami, bo widzę że to trapi na ten moment użytkowników MIUI na Androidzie 12.
 13. @Kacper Skrzypek dziękuję Ci bardzo, udało mi się dzięki usunięciu tego katalogu zaoszczędzić 6,5GB danych. Cholera z czymś takim... Jeszcze jedno pytanie: czasem aplikacje jak np. OLX mi się wylogowywują z konta, więc żeby się zalogować apka chcę zrobić uwierzytelnianie przez przeglądarkę, ale wyskakuje monit "Missing custom tab browser", więc muszę pobrać np. Chrome, wówczas przekierowuje do niej, loguję się i voilá. Innym razem klikam w odnośnik do pobrania pliku na jakiejś stronie i wyskakuje monit żeby zezwolić przeglądarce na dostęp do pamięci wewnętrznej... [Tak jak teraz tutaj z poziomu przeglądarki w tel. nie mogę dodać zrzutu ekranu i występuje takie właśnie info. Pierwszy post był z kompa.]
 14. Cześć, korzystam z systemowej przeglądarki Xiaomi (com.mi.globalbrowser) i zauważyłem, że zajmuje ona... ponad 7 GB w pamięci urządzenia. ( 7GB?! Co ona tam nagromadziła? ) Wiem, że mogę to usunąć czyszcząc Dane Aplikacji, ale wówczas stracę wszystkie zapisane zakładki i zapisane hasła formularzy a ni cholera nie mogę znaleźć sposobu na backup tylko zakładek etc., żeby później to przywrócić. To kolejny raz jak Xiaomi lekko zaczyna mnie drażnić takimi sytuacjami. Pytanie: czy istnieje jakiś sensowny sposób na redukcję zajmowanego przez apkę miejsca bez utraty w/w czy polecacie po prostu przesiąść się na inną przeglądarkę i pomachać rozwiązaniu MIUI? Może @Kacper Skrzypek ma jakiś patent? P.S. jak to ewentualnie wygląda u Was?
 15. Przepraszam za post pod postem, ale nie chcę żeby zanikło... Był już temat poruszany w dziale związanym z zegarkiem Xiaomi Watch S1 odnośnie tego, że numer dzwoniącego zapisany w książce raz się wyświetla jako kontakt a innym razem sam numer - i to się powtarza permanentnie, natomiast zauważyłem że w aplikacjach jak np..Whatsapp gdzie kontakty także są bezpośrednio skojarzone z "książką telefoniczną" czasem jakby ładują się po chwili (widać numer, który po chwili wyświetla się już jako właściwy kontakt). Mam generalnie wrażenie jakby poszczególne aplikacje nie otrzymywały ciągłego uprawnienia dostępu do kontaktów (?). Wrzucam pod rozwagę, żeby może się temu przyjrzeć przed kolejnymi aktualizacjami.
 16. Mam Xiaomi 12 od nieco ponad dwóch tygodni. Aktualnie już na xiaomi.eu. Ogólne wrażenia co do urządzenia mam raczej pozytywne, fajnie że urządzenie jest dosyć kompaktowych rozmiarów, głośniki po korekcji equalizerem brzmią przyjemnie i donośnie. Fajny wyświetlacz, mimo że nie jestem fanem zaokrąglonych krawędzi. Czytnik odcisku palca działa bardzo responsywnie, ale... czy jest warte aktualnej ceny? Moim zdaniem totalnie nie. W tej cenie można mieć coś ze stajni Apple, co (jeśli ktoś jest w stanie przesiąść się na iOS) posiada kompletny i dopracowany soft. O naszych Xiaomi tego powiedzieć nie można, nawet jeśli korzysta się z "poprawionego" softu jak właśnie xiaomi.eu stable. Niewytłumaczalny wręcz dla mnie throttling w topowym modelu, który faktycznie grzeje się niemiłosiernie przy graniu w gry – to tym bardziej zadziwiające, że układ jest jakoś genialnie chłodzony. Urządzenie "szarpie" przy przewijaniu menu, animacje się rwą dopóki telefon nie odda trochę temperatury. W zimę przynajmniej będzie można ogrzać dłonie. Chociaż drogi to ogrzewacz. Strach pomyśleć co gdyby tego chłodzenia nie było. Aparat jest naprawdę niezły, ale do Samsungów/iPhone raczej nie dolatuje (kamera do selfie to dwie opcje: przepalone niebo, albo niedoświetlona twarz - do wyboru), dziwne zarządzanie RAM; często ręcznie blokowane aplikacje się przeładowują a zakładka z zamkniętej wczoraj przeglądarki ładuje się w mgnieniu oka. Nie byłoby tego marudzenia gdyby nie fakt, że cenowo po prostu można mieć urządzenia znacznie bardziej dopracowane, a przynajmniej mieć pewność, że producent dołoży starań żeby w aktualizacjach najzwyczajniej wyeliminować byki, lecz po Xiaomi nie wiadomo czego się spodziewać jak już wiemy... Redmi 9 Pro zdaje się być tak samo istotnym urządzeniem jak niemal 4-krotnie droższy nowy model "dwunastka". PS. Kupując Xiaomi Mi5 (z Chin) ludzie patrzyli na mnie jak na dziwaka, a ja za ułamek Samsunga Galaxy S6 miałem kozackie urządzenie. Dziś za Xiaomi 12 w cenie iPhone 13 Mini czasem czuję się jak frajer...
 17. Szkoda bardzo. Widać, że chińczycy zaczynają także ograniczać waszą/naszą społeczność w tworzeniu MIUI. Udało mi się wywalić chińską wersję i lucky patcherem wrzucić tą ze sklepu googla, ale ilość kombinacji i skomplikowania jest z każdym wydaniem coraz większa. To samo tyczy się modułów z Magiska, jak np. Viper4Android, gdzie nie sposób żeby aplikacja zadziałała - na innych customach z Android 12 ludziom się udaje a MIUI staje okoniem.
 18. W jaki sposób mogę zainstalować aplikację Mi Fitness ze Sklepu Play (lub innego źródła)? Zdaje się, że ta która jest w urządzeniu jest jako aplikacja systemowa, więc próba instalacji jest niemożliwa bo nie chcecie, żeby później ktoś się czepiał o brak poprawnego działania apek, a zapomniałem jaki jest skrypt do wyłączenia tej blokady... Oczywiście ta systemowa jest skopana, nie wczytuje map, brak części tłumaczeń (chińskie krzaczki).
 19. @Netoper geniuszu, masz lepszy pomysł? Czy uważasz, że zegarek o wartości 1.000 zł nie powinien być jakoś wspierany przez producenta? Zawsze można pół książki telefonicznej "przerabiać" - a i tak zegarek wyświetla nazwy losowo, także i u mnie. Prefiks się bardzo przydaje, wyobraź sobie gdy dzwoni się do kogoś w PL zza granicy. To, że Xiaomi tnie w ch**a z klientami od dawna nie jest tajemnicą, bo wsparcie produktowe jest fatalne o czym już wprost zaczyna mówić cała społeczność "Mi".
 20. Czy to bug czy ficzer, że nie ma opcji "wymuszenia" ciemnego motywu w poszczególnych aplikacjach?
 21. Cześć! Pacjent Xiaomi 12, xiaomi.eu Stable. Ma ktoś jakiś patent lub fixa pod Magiska dla Viper4Android? Instalowałem wedle poradników razem AudioModificationLibrary, natomiast w apk V4A ciągle kończy się na "Drivers not found" i reset w kółko.
×
×
 • Create New...