Jump to content

QBAQ

Użytkownicy
 • Posts

  936
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

QBAQ last won the day on August 18

QBAQ had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9

Recent Profile Visitors

1,400 profile views

QBAQ's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

257

Reputation

 1. Info pośrednio związane z wątkiem, ale podrzucam... W dziale Download grafika ukazująca Mi 10 Lite 5G jest chyba błędna. Faktycznie urządzenie wygląda tak: Grafika zamieszczona na stronie:
 2. Od razu sorry, że piszę posta pod postem ale nie chciałbym żeby umknęło. Widzę, że jest już nawet wątek poświęcony temu bugowi, ale jako że dotyczy także tego wydania to dopinam tutaj. WĄTEK NA MIUIPOLSKA Powiadomienia o braku możliwości ustalenia lokalizacji otrzymywałem już wcześniej, będąc w PL ale wtedy skutkowało to tylko w/w powiadomieniem. Natomiast obecnie kilka dni przebywałem w Afryce i teraz sprawa wygląda tak, że na ekranie blokady mam dwa zegary (lokalny i polski) - myślę, że wynika to właśnie ze wspomnianego braku możliwości ustalenia przez urządzenie w jakiej de facto sieci telefon aktualnie się znajduje.
 3. @antykat Oj, borykam się z dokładnie tym samym problemem... Rozważam/łem zakup Mi11 ale doszedłem do wniosku, że większego urządzenia niż Mi9 mieć nie chcę a Mi11 to właściwie kloc. Najlepiej gdyby pojawiło się coś tak kompaktowego o top specyfikacji jak iPhone 12 Mini, ale... nikt nie raczy iść po rozum do głowy ___ W kwestii jeszcze ostatniego wydania nadal po restarcie urządzenia na górnym pasku widnieją dwa wskaźniki zasięgu i trzeba włączyć & wyłączyć drugą kartę SIM, żeby ów zbędnego wskaźnika się pozbyć. Poza tym wydanie zaskakująco niezłe się wydaje.
 4. @antykat ja swój egzemplarz kupiłem w dniu premiery, zatem ma ponad dwa lata. Generalnie przy typowym dla mnie użytkowaniu (FB, messenger, YT, przeglądarka) nie ma mowy wyciągnąć całego dnia, a już jak zdarzy się zagrać w coś to totalnie nie ma opcji by starczyło akumulatora na ~ 7:00-20:00 bez podładowania w ciągu dnia.
 5. Wydanie zdaje się być OK. Bateria średnio, przy czym w moim wypadku może to być już kwestia zużycia baterii po kilku latach użytkowania Mi9.
 6. @antykat Co do zmian - jak zwykle - nie wiadomo dokładnie. Łatki bezpieczeństwa są z datą 01-07-2021.
 7. @Pietrazz kilka postów wyżej napisałem jak 'tymczasowo' (do momentu aż skośnoocy nie ogarną tematu) w jaki sposób można sobie załatwić względny spokój.
 8. Po restarcie telefonu widnieją dwa wskaźniki zasięgu (SIM 1, SIM2), dopiero po włączeniu i wyłączeniu drugiej karty SIM pozostaje (poprawnie) jeden wskaźnik. (Oczywiście mowa o sytuacji w której korzystamy tylko z jednej karty Sim)
 9. @AndrzejKuz tego co czytałem to nie ma i trzeba czekać aż łaskawie dodadzą do Stable - na becie już od jakiegoś czasu jest.
 10. @mrosi czy w tytule wątku lub w podanym linku - wszystko jest poprawnie? Czy to ROM aby na pewno pod Mi 10 Lite 5G ?? Z tego co widzę, to nie jest build dla monet'a...
 11. Ktoś na Reddicie spatchował aplikację Messengera. Żeby wrócić do w pełni działającego Messengera z "normalnymi/starymi" dymkami czatu należy: Odinstalować obecnie posiadanego Messengera Zainstalować .apk z tego linku: Messenger Facebook Włączyć wyświetlanie nad innymi aplikacjami w ustawieniach Wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji w Sklepie Google Play
 12. Problem z powiadomieniami da się załatać jeśli posiadamy root'a. Brawo dla xiaomi.eu, że nie ogarnęli tego na Stable skoro na betach już jest, a problem jest szeroko poruszany na xda i xiaomi.eu. Tip: trzeba w aplikacji Termux wpisać: su (nadanie uprawnień root) settings put secure qs_media_resumption 0 Po kilku dniach system działa względnie satabilnie, ale do demona prędkości mu daleko. Generalnie jak na Stable to nie umywa się do poprzedniej wersji. P.S. @Kacper Skrzypek serio, dodawanie changelog'a jest dla Was zbyteczne?! To po co go dodajecie w wersjach rozwojowych? Jak ktoś wyleczył się z bycia królikiem doświadczalnym i korzystania z bet, liczy tylko na poprawnie zbudowane stable to - jak mniemam - musi śledzić wątki z rozwojowymi wersjami, żeby wiedzieć czego się spodziewać szac.
 13. Zalecam ostrożność użytkownikom, którzy zechcą wgrywać to wydanie. U mnie skończyło się dwa razy bootloopami, później w ogóle nie chciał zainstalować się Magisk ani root. Miło, że nie publikujcie w ogóle changeloga, bo zostały podmienione niektóre aplikacje na jakieś rzekomo nowsze wydania i część ustawień w ogóle zniknęła - takie jak zapisane zakładki w przeglądarce a przywrócić ich z chmury nie można gdyż aplikacja przeglądarki została zastąpiona jakąś nowszą która chyba nie jest kontynuacją poprzedniej... Pomijam już fakt znany z kwadratowymi dymkami Messengera itp. O poprawie płynności możemy już starą tradycją zapomnieć, o stabilności działania jeszcze się nie wypowiem. Ilość wszędobylskich reklam jest porażająca, ale na szczęście w końcu po połowie dnia walki udało się zrobić Root i AdAway zadziałał. Generalnie Xiaomi robi wszystko żeby moje następne urządzenie nie było Xiaomi. Edit. Kolejna ciekawostka, to powracające jak bumerang powiadomienia, np. z YT Music, usunięcie powiadomienia (apletu odtwarzacza w tym wypadku) "w bok" to w zasadzie jego schowanie bo dalej pozostaje "luka" po powiadomieniu. Nawet gdy wymuszam zamknięcie aplikacji, to powiadomienie samoczynnie powraca i jest martwe. Nie jest to wina aplikacji, bo na tym wydaniu w poprzedniej wersji działało bez zarzutów.
 14. @ad2222co jest nietypowego w tej konfiguracji? Masz Mi9 to masz Mi9. Instalowałeś na poprzednią wersję, czy jak? Więcej szczegółów. Generalnie Full Wipe w TWRP z reguły pomaga. (No i najnowsze TWRP koniecznie)
 15. @mdagajew to fakt, po instalacji tej wersji było kłopotliwe zachowanie telefonu na początku; kilka samoczynnych restartów, długie ładowanie zawartości pulpitu, otwieranie aplikacji nie reagowało. Po kilku resetach wszystko się ustabilizowało i jest względnie OK.
×
×
 • Create New...