Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Tak, tylko niestety czasami pojawiają się rzeczy z którymi normalny użytkownik sobie nie poradzi. Np. nagminnym problemem jest działanie czujnika zbliżeniowego, który nie wiedzieć czemu potrafi przestać prawidłowo działać po jakiejś aktualizacji romu. Kalibracja pomaga, tylko trzeba wiedzieć jak ją zrobić. Niestety tego typu błędy i poważniejsze zbyt często się pojawiają. Poza tym głownie plusy.
  2. Ale niestety czasami trzeba wyręczyć Xiaomi (globalnych wersji telefonów i romów ciągle jeszcze nie dopracowali) i pomóc tym początkującym, nie znającym trochę innej odmiany Androida jakim jest Miui ze wszystkimi plusami i minusami tego systemu, bo takie też są.
  3. Kilku fanbojów "lepszej" konkurencji nawróciłem, w Arkadii chyba będę (na tym spędzie niby dla dziennikarzy). Im więcej o Xiaomi tym lepiej (dla Xiaomi). Dobrze że zmierza to ku normalności.
  4. Ojciec wymieniał z rok temu i na takiej nie można, znajomy zmieniał pół roku temu i też nie może pinu wyłączyć. Możliwe że mają partie nowych na których można wyłączyć, ale ja spotkałem się tylko z takimi na których jest to niemożliwe. Sam miałem taką do internetu na kartę i działała tylko do pierwszego wyłączenia routera, bo nie miał możliwości wpisania automatem kodu PIN, a nie dało się tego wyłączyć. Tak czy inaczej problemem jest Orange nie telefon.
  5. Musi mieć starą kartę, na starszych można było wyłączyć, ale wprowadzili nowe "lepsze".
  6. A karta sim z Orange? Jak tak to nie da się wyłączyć pinu, a telefon o tym nie wie (tylko Orange na takie coś wpadło). Można tylko zmienić pin.
  7. Czyli po prostu pudełko z angielskimi napisami, nawet jak nie ma na nim dokładnych informacjii o obsługiwanych pasmach, bo nie zawsze to jest na pudełku. Cała filozofia rozpoznawania w przypadku Redmi 4x, czy Redmi 3s. Z rootem Network Signal Guru pokaże pasma w tym modelu.
  8. FromWP

    Bootloop po wgraniu twrp

    Można spróbować wgrać dokładnie tą samą wersję romu fastboot którą miałeś MiFlashem w trybie fasrboot, z zaznaczeniem zachowania danych i może dane się zachowają (ale nie ma 100% pewności, bo nie zawsze tak sie dzieje pomimo zaznaczenia tej opcji). Tylko w jakim celu wgrywałeś twrp? Jeżeli po to żeby wgrać rom eu/pl to ta operacja wymaga zrobienia wipe (factory reset) tak czy inaczej. Prawie zawsze reboot to system po wgraniu twrp z oficjalnym globalem powoduje zwis na logo Mi. W poradniku jest, żeby zrobić reboot, ale do recovery i od razu po tym wgrać rom eu/pl. Albo wgrać ponownie TWRP, w TWRP po prostu wipe, format data i od razu wgrać rom eu/pl.
  9. Ale niby co reklamować? Samo porównanie odcienia bieli z innym modelem kompletnie nic nie mówi o jakości wyświetlacza (oprócz tego że biel ma inny odcień). Paradoksalnie bardzo często lepsze wyświetlacze (pod względem odwzorowania barw), często mają biel ciepłą (przyżółconą), a te gorsze zimną (niebieskawą). Musiał byś porównać inne parametry, np maksymalną jasność, nasycenie kolorów, wierność, kontrast itd. To też nie było by miarodajne, bo zależy od samych ustawień wyświetlania, romu i innych rzeczy. Możesz co najwyżej sprawdzić jaki ci tam wyświetlacz wsadzili, wchodząc np. w Hardware info z tego chińskiego menu serwisowego uruchamianego Vol+ i Power przy włączaniu telefonu. W Redmi 3 wstawiali wyświetlacze BOE (chyba najlepsze pod względem jasności maksymalnej kontrastu i kolorów) i EBBG. W Redmi 3s czasami jeszcze wyświetlacze Tianma, ale chyba tylko tych na chiński rynek.
  10. W historii połączeń pokazuje ostatnią aktywność, ale jak klikniesz w małą szarą strzałkę po prawej stronie danego połączenia, to otworzy się kontakt i tam masz całą szczegółową historię aktywności kontaktu (czy numeru którego może nie być w kontaktach).
  11. FromWP

    wymiana danych note 4 <--> PC

    Domyślnie połączenie USB jest ustawione w trybie ładowania i żeby pamięć telefonu była widoczna trzeba ten tryb zmienić na tryb MTP czyli transfer plików. Jak podłączysz telefon przez USB do komputera to powinien wyskoczyć komunikat o USB w trybie ładowania. Trzeba w ten komunikat kliknąć i wybrać tryb MTP i powinien wtedy być widoczny jako pamięć zewnętrzna, jak sobie komp zainstaluje odpowiednie sterowniki (jeżeli nie zdążysz i powiadomienie zniknie, trzeba otworzyć obszar powiadomień, przesuwając palcem do dołu od góry telefonu i tam to powiadomienie też będzie). Można to domyślne ustawienie połączenia USB zmienić z ładowania na MTP w opcjach programistycznych, ale nie zawsze ta zmiana zadziała na stałe. Żeby opcje programistyczne były widoczne w menu telefonu, trzeba 7x kliknąć na wersję Miui w ustawieniach, Informacje o telefonie. Tak albo podobnie jest we wszystkich telefonach z nowszymi wersjami Androida, nie tylko w Miui.
  12. Bo to ten sam rom, nie ma innej wersji do pro, prime. Tu masz wszystkie romy fastboot które możesz wgrać na zablokowany bl (jak można uruchomić tryb download) http://en.miui.com/a-234.html
  13. Od dawna, stable i dev.
  14. W Redmi 2, 3, 3s, 4.... to tak: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926 W Redmi note i Mi tego nie ma i trzeba wejść w diagnostykę i tam jakoś uruchomić kalibrację (żeby wejść w diagnostykę, 4x trzeba kliknąć w wersję jądra w informacjach o telefonie, albo wpisać kod, jaki nie pamiętam, ale znajdziesz na forum).
  15. Ustawienia, Ekran blokady, zaawansowane, tryb kieszonkowy. Tylko wyłączysz powiadomienie razem z funkcją, czyli zawsze będzie się odblokowywało i nie wiem po co ma się odblokować przy zasłoniętym ekranie. Może masz żle skalibrowany czujnik zbliżeniowy i lepszym rozwiązaniem będzie jego kalibracja, a nie wyłączenie tej funkcji.
  16. Możesz dowolnie miksować motywy wbudowaną aplikacją. Niczego więcej do tego nie potrzeba.
  17. Zależy od tego jak to gówno w twojej wyobraźni wygląda. Motyw Mi 5c jest ok. Co prawda domyślna tapeta i ekran blokady nie są ciemne i w dodatku animowane (szarości), ale to można sobie zmienić. Po zmianie ikon (można znależć ładniejsze), tapety ekranu i ekranu blokady jest całkiem spoko.
  18. Może kiedyś będzie. Procesor wspiera. W Redmi 3s (snap 430) w nowych romach dev dodali wsparcie QC 3.0, to i tu może kiedyś dodadzą (o ile nie zablokowali sobie tego w funkcjonalności płyty głównej).
  19. FromWP

    kabel usb

    Blitzwolfa, nawet lepsze i na alledrogo: http://allegro.pl/blitzwolf-przewod-mikrousb-fast-charge-2-4a-1m-i6794067259.html http://allegro.pl/blitzwolf-micro-usb-2-4a-cb7-qc-3-ladowarka-kabel-i6799197625.html
  20. Niestety wszystkim. W Miui 8 zablokowali możliwość wgrywania motywów z innych źródeł. Żeby mieć taką możliwość, trzeba się zarejestrować jako designer na en.miui.
  21. Nie mam tego na globalu, to nie pomogę. W Redmi 3, 3s, 2 polega to na kilkukrotnym przyłożeniu i oddaleniu np ręki od czujnika i po odsunięciu kliknięciu w Kalibrację. Tu niby masz jakiś suwak i dodatkowo w którymś momencie powinna sie pojawić kalibracja, albo ustawioną ręcznie czułość zapamiętuje. Musisz pokombinować, chyba że ktoś już to rozpracował i się odezwie.
  22. A sprawdzałeś w ustawieniach dialera (telefonu) czy masz w Ustawieniach połączeń przychodzacych zaznaczone Wygaś przy twarzy? Jak tak a nadal nie działa, to problem, bo nie znalazłem w Mi Mixie ustawień, testowania, czy kalibracji czujnika zbliżeniowego. W (chwilowo moim) działa prawidłowo ale na Global stable 8.2.4. Przetestowałem wszystko co mogłem w menu serwisowym, ale testu i kalibracji czujnika zbliżeniowego nie znalazłem (może źle szukam).
  23. Przecież masz w ustawieniach aparatu ustawienia nasycenia a w ostatnim wydaniu romu 7,5,11 aż 7 poziomów. Róznica w nasyceniu w tym co wkleiłeś wynika moim zdaniem tylko i wyłącznie z ustawień.
  24. Jak oficjalny global rom to jak najbardziej, a tak napisane. Polski to ma też ten z pierwszego linku, bo rom global, tylko nie ma LTE 800Mhz b20.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...