plok

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About plok

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, chciałbym zapytać, czy da się wyłączyć powiadomienie o zasłoniętym obszarze głośnika? Informacja ta pokazuje się w momencie odblokowywania telefonu włożonego do pokrowca i żeby go odblokować trzeba jednocześnie wcisnąć przycisk głośność+ i wstecz. Jest to dosyć irytujące i chciałbym wyłączyć to powiadomienie.
 2. ustawienia >> blokada >> włącz ekran przy powiadomieniach Miałem to włączone. Masz jakiś pomysł co mogę mieć nie tak ustawione?
 3. A gdzie ustawia się to wybudzenie ekranu? Bo chyba gdzieś to przeoczyłem. Mi często powiadomienia pojawiają się kilkanaście albo kilkadziesiąt minut po ustawionym czasie. Czasem pojawiają się o ustawionym czasie, ale najczęściej nie mam żadnego powiadomienia. Mówię oczywiście o sytuacji kiedy nie używam telefonu i jest wygaszony ekran. W momencie wybudzenia ekranu pojawiają się wszystkie zaległe powiadomienia. W ustawieniach TickTick w opcji- Przypomnienie jest opcja - "Przypomnienia nie działają?" Ale nie wykrywa mi żadnych aplikacji, które byłyby konfliktowe. No chyba, że głębiej w systemie jest coś co wchodzi w konflikt z takimi aplikacjami.
 4. Nikt nie ma żadnych pomysłów? Zrobiłem własny profil zasilania, gdzie ustawiłem, żeby nie zamykało procesów, ale to też nie pomogło. Raz powiadomienia są, raz nie ma. Nie wiem od czego to zależy.
 5. Any Do od razu po zainstalowaniu był w autostarcie, a ticktick właśnie zmieniłem, ale niczego to nie zmienia. Wygląda to tak, że jak ustawię krótki termin jakiegoś zadania np. za 5 min. to jest szansa, że powiadomienie się pojawi, ale jak jest coś ustawione żeby powiadomić za pół godziny i dalej, to już nie działa.
 6. Witam, mam problem z aplikacjami do tworzenia zadań - Any.Do i TickTick. Przy wyłączonym ekranie nie dostaję powiadomień o tym, że miałem coś zrobić o określonej porze. Powiadomienie pojawia się dopiero jak podświetlę ekran do ekranu blokady. Pozakładałem tzw. kłódki na tych aplikacjach. TickTick czasem daje powiadomienie, ale bardzo rzadko i kompletnie nie wiem, dlaczego i jak to się dzieje. W ustawieniach powiadomień tych aplikacji wszystko mam włączone. Proszę o jakieś rady.
 7. Czyli po wipe jeszcze raz zainstalować MIUIPolska? I jak zainstalować to google gms? Sklep mi nie działa. Ok. zrobiłem Wipe, wygląda na to, że wszystko działa. Dzięki. W poradniku instalacji MIUIPolska jest napisane cyt. "Po restarcie telefonu przejdziemy przez samouczek, po czym ponownie zainstalujemy rom MIUIPolska wg Metody 1 jeśli chcemy przywrócić polskie aplikacje usunięte przez wipe". Podpowiecie mi co to za polskie aplikacje? Bo nie przyjrzałem się jakie były przed wipem. I o co chodzi z tym google gms?
 8. To ta funkcja? Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych > Ustawienia fabryczne
 9. Kupiłem w tym tygodniu Redmi 2 1GB z tej strony: http://xiaomi.com.pl/. Jako, że system był tylko częściowo przetłumaczony to wgrałem MIUI Polska https://miuipolska.pl/download/. oczywiście zgodnie z instrukcjami tj. ściągnąłem plik - RedMi 2 HM2014811 (zgodnie z numerem na pudełku i pod baterią), przerzuciłem to na telefon i dalej aktualizacja przez aplikację Updater. Wydawało się, że wszystko poszło dobrze, pochodziłem po menu, pooglądałem i po paru chwilach zaczęły non stop (lub z kilko sekundowymi przerwami) wyskakiwać powiadomienia: "Proces com.google.process.gapps został zatrzymany" i "niestety aplikacja usługi google play została zatrzymana". Uniemożliwia to jakiekolwiek normalne używanie telefonu, ponieważ te komunikaty wyskakują prawie non stop. Na parę minut przestały się pojawiać (nie wiem dlaczego) więc chciałem włączyć sklep Play. Niestety aplikacja nie uruchamia się (pojawia się jedynie czarny ekran). Wyłączyłem telefon i włączyłem ponownie i komunikaty cały czas wyskakują (zmykam okienko z komunikatem i w ułamku sekundy wyskakuje ponownie). Jestem laikiem i nie mam pojęcia co z tym zrobić więc proszę o jakąś pomoc. Szczerze mówiąc to mam ochotę zwrócić telefon, bo folie ochronne są nienaruszone, ale nie wiem, czy przyjmą go po wgraniu MIUI Polska. Będę wdzięczny za jakąś pomoc.