Jump to content

ProFan

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4X 3/32

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ProFan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Dzięki. Poszło. A teraz celem edukacji na przyszłość: dlaczego tak? a) Bo MIUI Polska "nie lubi się z globalem"? b) Bo taka jest poprawna procedure powrotu z MIUI polska do Globala? c) Bo coś spaprałem podczas instalacji przez TWRP? d) Czy może "ciężko powiedzieć" bo bywa z tym różnie ....
 2. Witam, Historia jest taka: Ponad rok temu zakupiłem telefon Redmi 4X w Polsce. Na telefonie miałem Globala więc nie musiałem nic "poprawiać". Po jakimś czasie odblokowałem bootloader i zainstalowałem na nim MIUI Polska. Gdzieś w tzw. międzyczasie telefon był rootowany, a potem root został usunięty. Poza jakimiś drobiazgami telefon działał poprawnie. Ostatnio doszedłem do wniosku, że pora zainstalować Globala. Zacząłem od wgrania nowej wersji TWRP. Po tej operacji nie mogłem już niestety zrobić Nandroid backup, bo TWRP życzył sobie hasło do zaszyfrowanej partycji, którego oczywiście nie znałem. No trudno. Zrobiłem format danych i telefon zgłosił mi się ze zresetownym, wyczyszczonym MIUI Polska. W tym stanie, przy próbie zrobienia backupu już nie było prośby o hasło, choć nie było i po co robić backupu. Pobrałem Stable ROM (V9.6.4.0.NAMMIFD) ze strony en.miui.com i w recovery wgralem zipa. No i wisi mi teraz na czarnym ekranie znaczek "mi", z napisame na dole "unlocked". Po półgodzinnym oczekiwaniu spróbowałem wyłączyć telefon/przejść do recovery - nic to nie pomogło. Próby powodują natychmiastowe ponowne uruchomienie z obrazkiem j.w. Da się coś z tym zrobić? Byłbym wdzięczny za jakąś radę póki jeszcze mam prąd w baterii :)
 3. Jeśli chodzi o kolor leda to, o ile dobrze rozumiem poniższego posta, sprawa właśnie przestała być oczywista http://en.miui.com/thread-605570-2-1.html
 4. Po zainstalowaniu na zrootowanym telefonie "Network Signal Guru" potwierdzam: mój telefon posiada LTE 800, zgodnie z tym co pokazuje w/w program. Jeśli o mnie chodzi temat zamknięty.
 5. Z dokładnością do koloru (mój jest czarny) mam takie same napisy ...na 99% - szkło powiększające to mało, żeby je na czarnym przeczytać. Pudełko takie samo. Dzięki. Zatem w wolnej chwili pobawię się i sprawdzę.
 6. Dzięki wszystkim omawiającym temat. Na pudełku nie ma szczegółowych zakresów LTE. Są jedynie: dwie czerwone naklejki Global Version z tyłu nalepka m.in. z numerami IMEI oraz jedynym napisem, który odnosi się do obsługiwanych zakresów: "FDD-LTE | TDD-LTE | WCDMA | GSM" Czy ktoś z Was ma na pudełku wyszczególniony zakres LTE 800? Nie mam roota. Generalnie to nie jest jakiś wielki problem, niemniej wolałbym bawić się w rootowanie gdy już będę wiedział, że to jedyna droga, a co więcej, że przyniesie jakiś efekt. Tymczasem, o ile poprawnie czytam opisy pod Waszymi wypowiedziami, to nikt z Was nie ma Redmi 4X, a jak widać nie w każdym telefonie wymienione apki zawierają interesujące mnie informacje. Może jest ktoś kto ma Redmi 4X, roota i testował jakiś program, który odpowiedział mu na moje pytanie? A może wręcz jest ktoś z Redmi 4X, komu udało się dojść do tego bez roota! Mieszkam w mieście więc odpadają aplikację, które wymagają, by telefon aktywnie używał LTE 800 podczas sprawdzania. Nawet nie wiem gdzie miałbym szukać miejsca, w którym złapałbym ten zakres, a jeśli da się to jakoś wymusić, to nie wiem jak. Szukałem w internecie jakichś informacji ale póki co niczego sensownego nie znalazłem. Dziwi mnie trochę ten stan rzeczy: z jednej strony jest cała masa artykułów, które rozpisują się nad tym jaki to ten LTE 800 potencjalnie może być u nas istotny (wiem wiem, jest też cała masa wypowiedzi, w których zainteresowani twierdzą, że nie odczuwają braku), a z drugiej wychodzi na to, że Ci, którzy jednak kupując telefon zwracają uwagę by to LTE 800 mieć, kupują raczej wiarę niż konkretną, namacalną weryfikowalną funkcjonalność. W innych okolicznościach może nie byłoby to tak istotne ale w przypadku Xiaomi, fakt występowania w ofercie identycznych modeli, różniących się jedynie tą cechą, zmienia postać rzeczy. Ups! Przegapiłem opis w stopce rezmusa (o ile dobrze interpretuję R4X) Mógłbyś potwierdzić, że signal guru uruchamiałeś właśnie na Redmi 4X i to na tym telefonie aplikacja wyświetliła Ci bandy ze screena? Dzięki.
 7. Witam, Pytanie jak w tytule: mam Redmi 4X 3/32 kupione w Polsce i chciałbym się naocznie przekonać, czy mój telefon obsługuje LTE 800 - jest na to jakiś sposób?
×
×
 • Create New...