Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Raczej będzie zablokowany (a jak przypadkiem odblokowany, to nieoficjalną metodą) i ma wgrane syfmiui, odblokowanie będzie najprawdopodobniej możliwe dopiero po wgraniu oficjalnego romu china.Trochę więcej zabawy. Na pewno chcesz dokładnie ten model? To sprzedają tylko w Chinach i w nim jest problem z pasmami, który chyba tylko częściowo rozwiązuje rom eu. Dodatkowo ma nietypowy autorski procesor Xiaomi.
  2. Tak. A tu masz temat z linkiem do najnowszego MiFlash toola: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?do=findComment&comment=345681
  3. FromWP

    Co to w końcu jest?

    To jest ostatni global stable. Xiaomi bardzo namieszało, a ty zawsza szukaj Redmi Note 4 Qualcomm (mido), rom eu dla zmyłki ma w nazwie HMNote4X (bo chińska wersja z Qalcommem nazywa się 4X), romy global tu: http://en.miui.com/download-309.html#468 (Redmi Note 4 Qualcomm Global).
  4. Jak odblokowałeś bl to możesz w fastboot, ale niestety nadal MFlashem. Ostatnie wydanie 7.6.15 jest całkiem niezłe. Tylko może poszukaj najnowszej wersji z 2017roku. Używałem juź kilka razy i działa z 3s bez problemu.
  5. To powiadomienie Systemowego UI. Pojawia się po każdym podłączeniu karty SD, czy pamięci zewnętrznej do USB. Samo nie powinno się pojawiać, co najwyżej po restarcie, jak system podłącza kartę, albo po włożeniu karty. Jak pojawia się samoczynnie to powodem może być problem ze stykami karty, Całkiem tych powiadomień nie da się chyba wyłączyć.
  6. Da radę. Klawiatura Gboard, ustawienia, Słownik, Słowniki dodatkowe i tam odznacz wszystko łącznie z polskmi. Dodatkowo może jeszcze w Uczenie się słów odznaczyć Synchronizuj nauczone słowa. Też nie mam możliwości wyłączenia sprawdzania pisowni. Tylko to wszystko trochę bez sensu, po to to jest żeby potem dobrze ci podpowiadało.
  7. To nie jest od Xiaomi, to od Googla. To, że wyłączyłeś Gboarda, czy inną klawiaturę nic nie zmieni bo nadal sprawdzanie pisowni i słownik masz od Googla. To ci proponuje dodanie nieznanego słowa do słownika. Szukaj ustawień słownika w używanej klawiaturze. W ustawieniach Gboard masz słownik i jego ustawienia.
  8. A nie na ten z którego dana osoba dzwoniła? W historii pokazuje kontakt i nr ten z którego było połączenie (jak jest kilka zapisanych).
  9. FromWP

    Słuchawki

    Wszystko powinno działać. W przewodowych to wygląda trochę inaczej. W BT nie ma to znaczenia, czy to słuchawki, zestaw głośnomówiący czy głośnik. Tu jest trochę lepiej i jeden standard niezależnie od systemu operacyjnego, czy producenta (oprócz telefonów ze skopanymi romami). Osobiście używam już kilka lat Sony SBH-20 i przyciski, mikrofon, z każdym Xiaomi które do tej pory miałem w ręku działają prawidłowo. Zaletą tego SBH jest to że można tam podpiąć każde słuchawki, czy nawet stacjonarną zabytkową wieżę Hi-Fi.
  10. Dokładnie, w 21 wieku ludzie potrafią mieć kilka nr tel, konta pocztowe, jakieś komunikatory, gdzieś mieszkają, pracują, a tego na karcie sim się nie zapisze. Po trzecie jak się straci telefon to można te kontakty i inne informacje zdalnie z niego wykasować, żeby to nie wpadło w niepowołane ręce.
  11. FromWP

    Mi Band 2

    Tak, a MiFit dla Iphona różni się tylko szczegółami. No trzeba sobie poustawiać co się chce. Ja np używam tylko zegarka na opasce, nawet nie pamiętam co było domyślnie ustawione.
  12. FromWP

    Mi Band 2

    To co ma być wyświetlane po dotknięciu przycisku, ustawia się w MiFit. Nie zapomnij jej odparować bo docelowo bez tego nie sparujesz z iPhonem.
  13. Te które znalazłeś to chyba niczym. Generalnie niezależnie od oznaczeń, ilości pamięci i lte b20, są tylko dwie wersje snapdragon, lub mediatek. B20 jest tylko w tych ze snapem nazywanych global, czy international. Co do reszty, to różnice mogą zależeć od wersji romu.
  14. Tak to ostatni i będzie chwilowo przerwa, poprawki ze stycznia 2017. Trochę mniej dbają o Androida 5.1, w 3s są z kwietnia.
  15. FromWP

    Recenzja Xiaomi Mi6

    Opierałem sie na tym co pokazuje BT search wg koncesji, może się mylić, albo nie przedłużyli. Mam stacjinarny LTE od Polsatu (to też Plus) i nie mam żadnego b20 w zasięgu, ale to Wa-wa. Za to w Playu aż gęsto od koncesji i mam chyba 3 bts-y z b20 w okolicy.
  16. FromWP

    Recenzja Xiaomi Mi6

    Nieistotne, chyba nie mają żadnego BTS-a z tym pasmem.
  17. Chyba trzeba by Playa zapytać. Sprawdziłem u siebie i zakazane mam tylko wszystkie Orange. Reszta dozwolona.
  18. FromWP

    do usuniecia

    Nie wiem co to robi, ale nie rozumiem po co wgrywasz chiński rom i dlaczego użyłeś tej wersji MiFlasha. Coś robi ale co? I czy można przerwać, nie wiem, wątpię żeby ktokolwiek wiedział.
  19. Widzę, ale czasami trzeba pomóc mniej doświadczonemu userowi, tak jak to zrobiłeś, a nie wysyłać go "na bambus" bo temat niby był wielokrotnie omawiany i jest mało wartościowy. To niestety już na starcie zniechęca i działa na niekorzyść forum. Czasami trzeba przeanalizować, dopiero potem kasować. Ten mój wpis powinni wywalić, bo to tylko odpowiedź na konkretne nie związane z tematem dywagacje.
  20. Wiem, ta trzecia jest mało znana, ale skuteczna (przynajmniej na razie). Kiedyś przetłumaczyłem główny ekran tego chińskiego MiPcSuite i napisałem jak tego używać, właśnie w dziale Redmi 4a, które po zakupie z oficjalnej dystrybucji były zablokowane. Niestety nadgorliwy admin bez zastanoiwienia to wywalił jako mało wartościowy post.
  21. No nie ma wyboru, dobrze że jest Miuipolska. Globala dla tego modelu brak (znaczy są niby globale=syfmiui)
  22. Jak po kliknięciu w tym menu co wkleiłaś w recovery pojawia się obrazek telefonu z kabelkiem to znaczy że nie masz TWRP, tylko normalne stock recovery w którym nic nie zrobisz (w nowszych romach dev jest opcja wipe w stock recovery). W twoim przypadku bez TWRP masz 3 możliwości: 1. Reset tel z poziomu konta Google. 2. Reset z poziomu komputera i chmury Mi jak założyłaś konto Xiaomi. 3. Użycie chińskiej wersji MiPcSuite (wszystko po chińsku) w której jest opcja faktory reset telefonu podłączonego w recovery (ten ekran z rysunkiem tel z kabelkiem). A do recovery w twoim telefonie wchodzi się trzymając wszystkie 3 klawisze przy włączaniu, bo chyba nie masz Redmi note, tylko Redmi 3, 3pro, albo 3s jak masz to chińskie menu serwisowe.
  23. Najlepiej zip z poziomu twrp. Bez wipe.
  24. Niepotrzebnie. Nawet na stable powinnio się odblokować, a ten sam ci się najprawdopodobniej zainstaluje przez OTA. Warunkiem odblokowania jest ostatnio zakładka w opcjach programistycznych Stan blokady Mi, gdzie trzeba dodać konto i urządzenie, a w global stable 8.2.5 to prawie na pewno jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...