Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Chyba wystarczy ustawić w ustawieniach baterii oszczędzanie Miui i będzie synchronizowało z chmurą tylko po podłączeniu ładowarki, nawer przy 100% baterii. Oczywiście trzeba pododawać wszystkie inne aplikacje które mają prawidłowo działać do wyjątków.
  2. A nie tak, że na telefonie zostają małe prewki, a w chmurze oryginały? Nigdy tego nie uzywałem. A z kosza w chmurze też skasowałeś? Tam jeszcze przez jakiś czas po skasowaniu zostają, tylko nie wiem czy wszystkie i jak długo.
  3. Musisz oficjalny, najlepiej ostatni global dev.
  4. Kompendium Wiedzy w dziale Redmi3. Bl musi być odblokowany bo trzeba użyć twrp.
  5. To po prostu następny custom rom, przeróbka chińskiego stable nazwana niby Global (bo ma inne języki) i wyrzucone chińskie rzeczy. A napisali w stopce z czyjego tłumaczenia korzystali i przynajmniej podziękowali?
  6. Jak masz dobry na 2G to raczej nie. Po prostu masz słaby zasieg 4G. Ustawienie w preferencjach 4G powoduje ze pomimo słąbego zasięgu utrzymuje ten tryb. W 2G masz dobry sygnał, a dodatkowo samo 2G potrzebuje mniej energii i jest lepiej. Możliwe że masz jakieś LTE 800Mhz (b20) w pobliżu z dobrym sygnałem, ale twój telefon tego pasma niestety nie ma (to tylko taka teoria spiskowa).
  7. Oprócz po prostu wipe (factory reset) w twrp to nie mam i nie wiem czy to pomoże.
  8. Oczywiście że zniknie. Zresztą bez zaznaczenia tego też zniknie.
  9. Jak się zrobi roota i wgra jakąś aplikację która to potrafi, to tak. Sam rom takiej funkcji nie ma, bez roota też się nie da.
  10. Na global dev w Redmi 3s pod koniec czerwca już było i nadal jest QC3.0 https://miuipolska.pl/forum/topic/25133-global-stable-v8250-malmidl-dla-redmi-3sprime/?do=findComment&comment=345864
  11. Trochę moze pomóc, ale przy takim sygnale nadal będzie moduł GSM pracował pełną mocą, bo utrzymanie zasięgu traktowane jest priorytetowo.
  12. FromWP

    Mi 6 bez jacka?

    Piszą że na deszczu można używać, bo gniazdo na dole, to się nie wleje, ale to ewidentna niekonsekwencja. Zrobić telefon tak że niby jest waterresist, a zostawić jedno gbiazdo które nie jest.
  13. FromWP

    Mi 6 bez jacka?

    A przez jacka się już nie leje, bo nie ma. A to nie uszczelnione usb to porażka.
  14. FromWP

    Mi 6 bez jacka?

    Jeszcze jeden powód to odporność na zachlapania. Wyeliminowali jacka jako potencjalne miejsce dostawania się wody. Tylko szkoda że nie nie byli konsekwentni i nie zrobili wodoszczelnego gniazda usb. Podobno to właśnie przez to gniazdo głównie się leje jak telefon jest w wodzie. Przez jacka który był na górze woda potrafi dostać się nawet przy niewielkim deszczu.
  15. Przecież widać. Ty jesteś prawie poza zasięgiem sieci i całą energię zużywa na utrzymanie, szukanie sygnału sieci. Przy tak słabym sygnale moduł GSM pracuje pełną mocą. Zmiana softu tu nie pomoże, wyjęcie karty sim, na pewno, tylko wtedy to już nie będzie telefon.
  16. Smart unlock działa z Mibandem, ten od googla nie działa.
  17. FromWP

    Mi Band 2

    W iphomie wystarczyło zmienić język systemu na angielski, ustawić w MiFit wyświetlanie ID (powiadomienia, połączenia przychodzące) i po zmianie z powrotem na polski pamiętało to i wyświetlało. Nie wiem czy nadal tak jest, ale chyba tak.
  18. Dla odmiany najprostszy z możliwych. Taki ustawiłem trochę "wiekowemu" znajomemu i bardzo zadowolony. To po prostu Lite mode w globalu na Redmi 3s. O dziwo w ustawieniach pozostaje motyw ustawiony w normalnym trybie. Nawet przydatne to Lite mode dla starszych, niedowidzących, szkoda że nie ma tego w romach eu.
  19. Trochę może potrwać, tylko odblokowanie bl nic nie powinno zmienić bo flashowałeś w trybie edl (download) i na zablokowanym powinno zadziałać. Ale jak się udało to problem z głowy.
  20. Udało ci się napisać post w dziale innego telefonu, to może też w innych punktach się pomyliłeś. Na pewno masz zbyt długą ścieżkę dostępu, powinieneś rozpakowany folder z romem umieścić bezpośrednio na dysku c:/, a ty masz katalog w katalogu. Nie wiem jaki masz system win, najlepiej flashować na win 64Bit, pomimo tego że niby ten MiFlash którego używasz potrafi na win 32Bit.
  21. Jak z Xposed to ne wiem, bo z tym różnie na różnych wersjach Androida. Co do roota to tu używa się supersu. Jest dużo lokalnych poradników na forum na temat flashowania itd. Trudno w jednym zdaniu to streścić.
  22. Miuipolska=xiaomi eu to są od pewnego czasu dokładnie te same romy i można używać bez utraty gwarancji. Koledzy połączyli siły i wspólnie wydają romy. Jak zauważysz linki i oznaczenia romów są te same. Acid wydaje jeszcze dodatki Miuipolska które dogrywa się (jak się chce) dodatkowo.
  23. Tak, tylko twrp będzie się gryzło z oficjalnym globalem. Trzeba pokombinować żeby to współgrało. Jak chcesz twrp i roota to rom eu/pl jest lepszym rozwiązaniem. W razie problemów na pewno zauważą, chyba że uda ci się wywalić roota, czy wgrać od nowa rom, przed oddaniem do serwisu.
  24. Wgrywając roota zawsze tracisz gwarancję u każdego producenta (jak to odkryją). Wgranie oficjalnego romu, stable, czy dev i wyjątkowo custom romu jakim jest miuipolska nie powoduje utraty gwarancji. To oficjalne stanowisko ABC Daty i dotyczy wszystkich Xiaomi z oficjalnej dystrybucji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...