Skocz do zawartości

Redmi Note 9S/9Pro- pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, out-of-brain napisał:

To jeszcze tylko zapytam ..
Czy ROM y stable można wgrywać bez twrp ?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Można to zrobić bez większych problemów:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-9-pro/redmi-note-9-pro-international-model-general-and-development/rom-xiaomi-eu-rom-redmi-note-9-pro-eu-t4105931

Jest też nowsza wersja V11.0.4.0

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/

Pamiętaj tylko żeby pobierać wersję fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, out-of-brain napisał:

@gwalberg

Jeszcze jedno dla całkowitego zrozumienia . Wtedy telefon będzie zrootowany ?? Jak będę ROM y wgrywać przez fastboot ?
Planuje najpierw odblokować . To wiadomix.
Dziękuję.


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie, żeby root to juz inna sprawa.

Boot Image Patching. Tutaj link: https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#boot-image-patching

Też się wspierałam tym tekstem:

https://android.com.pl/aplikacje/96647-magisk-14-aktualizacja/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CHiORi napisał:

Pierwszego nie zainstalujesz bez recovery., musi być wersja fastboot. Drugi nie jest na nasz telefon. Musi być w nazwie xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się kupna nowego smartphona i jak czytam Wasze posty, to się zastanawiam czy Redmi Note 9S/Pro to dobry wybór. Najbardziej zależy mi na tym, by wgrać xiaomi.eu dla oryginalnego dialera i nagrywania rozmów, a widzę że są problemy z dostępnością aktualizacji dla tych modeli, co też nie napawa optymizmem przy następnych aktualizacjach MIUI. Czy gdybyście mieli jeszcze raz kupić ten model, to zrobilibyście to? 

I jeszcze pytanie czy ktoś miał możliwość użytkowania 9S i 9 Pro, czy jest różnica w jakości zdjęć albo jakieś inne różnice oprócz szybkiego ładowania i NFC?  W sumie z NFC nie korzystam. Jakbym miał kupować to wersję 6/128, bo 4/64 to mam dzisiaj w Note 4.

A i jeszcze pytanie czy do 9 Pro jest w zestawie ładowarka 30W czy zwykła jak do 9S?

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się własnie z Redmi Note 4x 4/64gb na Redmi note 9 Pro 6/128gb

+ Rożnica w jakości zdjęć jest ale w nocy wiadomo :D

+ ładowarka jest 30W, 

+ ładowanie szybkie super sprawa od 45% do 85% ładuje się max 20 minut

+ bateria trzyma długo

+ mam egzemplarz bez wad(resety, drenaż baterii)

- jest duży(jedna ręką ciężko jest obsłużyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka ponownie. Pytanie z innej beczki, mam wgrane TWRP, ale chcę zainstalować ROM Global, czy jest taka możliwość bez usuwania TWRP?

EDIT 2020-09-03

Drugie pytanko, czy posiada ktoś operatora Orange i ma włączoną funkcję WIFI Calling? Z tego co czytam w sieci, w zeszłym roku Orange wyłączyło tą usługę dla urządzeń Xiaomi, czy nadal jest to wyłączone? Testował to ktoś?

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN 9 Pro MIUI Global 11.0.4

Przesiadłem się z RN 4x, generalnie świetny telefon ale:

- nie działa mi głośnomówiący tryb rozmowy (głośnik podświetlony i nic), a normalnie jest OK, n.p. na YT

- nie chce łączyć się automatycznie z domowym WI-FI (trzeba tapnąć w zapamiętana sieć, inaczej zostaje na LTE

Ma ktoś takie problemy?

(na razie nie planuję HR, czekam na MIUI 12)

 

Edit: tryb głośnomówiący blokował mi Cube ACR - wystarczyła zmiana jednego z ustawień (dzięki pomocy supportu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sniper napisał:

Drugie pytanko, czy posiada ktoś operatora Orange i ma włączoną funkcję WIFI Calling? Z tego co czytam w sieci, w zeszłym roku Orange wyłączyło tą usługę dla urządzeń Xiaomi, czy nadal jest to wyłączone? Testował to ktoś?

Dalej jest wyłączone. Mam ofertę z Nju, ale właściciel ten sam.

49 minut temu, JanusPL napisał:

RN 9 Pro MIUI Global 11.0.4
Przesiadłem się z RN 4x, generalnie świetny telefon ale:
- nie działa mi głośnomówiący tryb rozmowy (głośnik podświetlony i nic), a normalnie jest OK, n.p. na YT
- nie chce łączyć się automatycznie z domowym WI-FI (trzeba tapnąć w zapamiętana sieć, inaczej zostaje na LTE
Ma ktoś takie problemy?
(na razie nie planuję HR, czekam na MIUI 12)

Czy posiadasz w domu router z dwuzakresowym pasmem sieci? Tj. 2.4GHz i 5GHz? Bo telefony Xiaomi mają problemy, gdy jedno urządzenie transmituje sygnał na obu pasmach, kiedy nazwa sieci(SSID) dla 2.4 i 5 jest dokładnie taka sama. Wystarczy zmienić nazwę dla któreś z sieci i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz w domu router z dwuzakresowym pasmem sieci? Tj. 2.4GHz i 5GHz? Bo telefony Xiaomi mają problemy, gdy jedno urządzenie transmituje sygnał na obu pasmach, kiedy nazwa sieci(SSID) dla 2.4 i 5 jest dokładnie taka sama. Wystarczy zmienić nazwę dla któreś z sieci i powinno być git.
Mam na sztywno 2.4Ghz, nie wiem od czego to zależy, dziś znów normalnie się łączył.
Kolejny bug u mnie to pliki na karcie SD, które tworzy Galeria - na XDA piszą, że trzeba zmienić wersją aplikacji.
Za razie nie mam kurzu na soczewce aparatu, ale 2 lata gwarancji to sporo czasu, gdyby coś się pojawiło to przy okazji wymienię baterię.39ff01f20dffa6b4063f53c3e385c6a6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz w domu router z dwuzakresowym pasmem sieci? Tj. 2.4GHz i 5GHz? Bo telefony Xiaomi mają problemy, gdy jedno urządzenie transmituje sygnał na obu pasmach, kiedy nazwa sieci(SSID) dla 2.4 i 5 jest dokładnie taka sama. Wystarczy zmienić nazwę dla któreś z sieci i powinno być git.
Ee bzura, xiaomi nie ma problemu z ssid a ma problem z bt i wifi 2,4, ale nie kazdy model i nie kazdy egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, out-of-brain napisał:

Właśnie dlaczego ?
Pozdrawiam emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Bo Xiaomi nie wydaje Global Bet więc nie mamy na czym opierać bet dla tego modelu jak i dla innych tylko na Global. Będą tylko stable i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi->Dodatkowe ustawienia->Zarządzaj zapisanymi sieciami

Sprawdź czy na liście widnieje Twoja sieć WiFi i kliknij na nią -> Zapomnij sieć. Może podczas pierwszego połączenia coś nie pykło i źle zapisał sobie konfigurację. W sumie miałem tak w Redmi 8, aczkolwiek problem rozwiązałem tam inaczej, gdyż czekała aktualizacja do Androida 10, która sprawiła, że połączył się z siecią bez takich wygibasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Próbowałem pobrać MiuiEU ze strony, lecz dla RN9PRO nie ma pliku podpiętego. A numer wersji wskoczył na 11.0.7.0.QJZMIXM.

edit: Plik już został wrzucony, dziękuje. Zainstalowałem i działa pięknie :) Jakby ktoś potrzebował dobrego TWRP pod naszego RN9PRO to mogę gdzieś wrzucić, bo znalazłem w sieci i działa bezproblemowo.

Edytowane przez sbezel
plik dodany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sbezel napisał:

Hej. Próbowałem pobrać MiuiEU ze strony, lecz dla RN9PRO nie ma pliku podpiętego. A numer wersji wskoczył na 11.0.7.0.QJZMIXM.

edit: Plik już został wrzucony, dziękuje. Zainstalowałem i działa pięknie :) Jakby ktoś potrzebował dobrego TWRP pod naszego RN9PRO to mogę gdzieś wrzucić, bo znalazłem w sieci i działa bezproblemowo.

Jakie to TWRP ? Z jakimś był problem przy instalacji magiska. Masz zainstalowanego magiska pod to TWRP?

Czekam na oficjalnego TWRP i instaluje tylko wersje fastboot ale ta wersja się skończyła na 11.0.4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Jakie to TWRP ? Z jakimś był problem przy instalacji magiska. Masz zainstalowanego magiska pod to TWRP?

Czekam na oficjalnego TWRP i instaluje tylko wersje fastboot ale ta wersja się skończyła na 11.0.4.0

Niżej wrzucam link do twrp zgodnego z naszym tel. Nie mam magisk, ale możesz spróbować.

https://mega.nz/file/PINRDaKT#9TjfsHZsaQErCTdsm-aWjTrnPYbA6u2eOEn0CMi1MBs

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie recovery, już pobrane. Nim zainstaluję mam kilka pytań, może prostych ale kto pyta ten nie ma problemów :)

1. Instalacja przez adb za pomocą komendy: fastboot flash recovery recovery.img (zmienię nazwę pliku na recovery)

2 Co zrobić po instalacji, zwyczajnie uruchomić telefon do systemu czy trzeba najpierw uruchomić recovery i coś tam poklikać jak tak to co?

3. Próbował już ktoś Magiska?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc :) Mam nadzieję, że Magisk zadziała i przyblokuję wreszcie reklamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...