Jump to content

Osama

Użytkownicy
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Osama's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

3

Reputation

 1. Ja mam cały czas ustawioną Szwajcarie, od jakiegoś czasu mam już MIUI12.5.1 i zabezpieczenia z 01.08. A jeszcze tak przy okazji zapytam. Miał ktoś z Was problem z płatnością telefonem? Problem polega na tym że tylko w jednym sklepie mam problem i na ekranie przy płatności zamiast obrazka karty z zieloną 'fajką' wyskakuje czerwony wykrzyknik i napis "to nie działa", po czym terminal (Verifone pinpad 1000se) restartuje się, płatność zwykłą kartą działa a telefonem już nie. Testowane kilka razy, nigdy nigdzie indziej nie miałem tego problemu, Pani w sklepie też mówi że pierwszy taki przypadek widzi. Dziwna sprawa.
 2. Niestety po sprawdzeniu, gesty pełnoekranowe w ogóle nie działają z launcherem Nova, wyczyściłem dane aplikacji nic nie ustawiałem i nie działa, po zmianie na systemowy launcher wszystko jest ok. Teraz żałuję że zrobiłem aktualizacje, bo z tym paskiem na dole to mnie szlag trafia i ciągle go dotykam jak coś pisze. Poniżej screen w wersji MIUI i Androida którą posiadam.
 3. Przyszła mi dziś aktualizacja MIUI12 12.0.1.0, dziwne bo taką miałem na telefonie ale chyba inny ciąg liter, zaktualizowałem i okazuje się że coś zepsuli bo gesty pełnoekranowe gryzą się z Launcherem Nova i nie działają. Odinstalowałem Nova i zaczęły działać, zrobiłem backup ustawień i znów przestały działać. Będę jeszcze grzebał, może coś w ustawieniach Nova, jakaś opcja na to wpływa, ale pisze o tym tak dla potomnych.
 4. MHL wspiera tylko jeden model Xiaomi, pod tym linkiem http://www.mhltech.org/devices.aspx masz aktualna listę telefonów które są wspierane. Pozostaje Ci przystawka do TV typu ChromeCast ale odradzam podróby za 30-40zl bo to nie działa jak należy i u mnie po którejś próbie połączenia zepsuło się. Najprościej kupić jedne z pierwszych ChromeCast za ok 100zł.
 5. Ekran dla mnie mógłby mieć tylko większą jasność maksymalną tak to jest ok. Co do NFC jedyny problem który zauważyłem to że na niektórych terminalach wywala błąd "to nie działa" i wykrzyknik zamiast fajeczki że zapłacone, dziwna sprawa kilka razy miałem tak w jednym sklepie, od razu po tym płatność normalną kartą działa, także może wina terminala, niewiem. Odnośnie posta którego pisałem wyżej że nie mam "Turbo Charge", dziś zauważyłem że aplikacje włączają się ale nie mogą się wczytać i miałem tak w kilku apkach i myślę zrobię mu restarta żeby się odmulił, uruchomiłem ponownie telefon i myślę sprawdzę czy jest Turbo Charge bo od aktualizacji na MIUI12 nie restartowałem go i o dziwo moim oczom ukazał się napis "MI Turbo Charge" [emoji23] rozkminy czy kabel dobry czy ładowarka dobra a tu wystarczyło go wyłączyć i włączyć o czym nawet nie pomyślałem.
 6. Zauważyłem dziwną rzecz, wcześniej jak podłączałem ori ładowarkę + ori kabel pokazywało mi "Charge Turbo" i tak szybko procenty leciały w górę, teraz po aktualizacji do MIUI12 już tego nie ma i pokazuje tylko "szybkie ładowanie". Dla porównania jak podłączałem wcześniej ładowarkę 24W to właśnie wtedy wyświetlało szybkie ładowanie, a na zwykłej 5W ładowarce która podłączam na noc jest tylko "ładowanie", wniosek taki że były 3 tryby prędkości ładowania a teraz zniknął ten najszybszy czyli "Turbo" ktoś też tak ma?
 7. LTE Discovery. Jechać jak najbliżej wieży na której jest B20 i sprawdzić czy się na nią przełącza.
 8. U mnie nie ma tej belki, na ori launcherze jak i Nova nawet po restarcie telefonu.
 9. Zainstalowałem właśnie te trzy apki, nawet zaktualizowało mi je w aplikacjach systemowych ale z tym Launcherem nie wiem o co chodzi, rzucisz linka na priv? Szukałem w sklepie play ale nie wiem czy dobrze trafiłem. Z góry dzięki! EDIT: znalazłem i ustawiłem. Dzięki za pomoc! Jeszcze odnośnie tego przewijania aplikacji przesuwając po dolnej części ekranu może pomożesz?
 10. Potrzebny root? Jeśli tak to odpada bo nie chce mi się grzebać, bo aż tak nie potrzebuje ich ale fajnie było by mieć i przetestować. Jak włączyć tą dolną belkę do szybkiego przewijania otwartych aplikacji? Mam Nova Launcher. Zmieniłem na ori launcher ale też tego nie ma.
 11. Nie odnosiłem się do Twojego postu, też pisałem jako ciekawostkę że po zmianie na region Indie na drugi dzień po sprawdzeniu czy jest aktualizacja od razu wskoczyła, wyżej ktoś pisał że na regionie Polska też już miał aktualizacje więc albo zbieg okoliczności albo zmiana regionu pomogła. Dzięki za info co do super tapet.
 12. Region zmieniony na Indie i wskoczyła aktualizacja na MIUI12. Są super tapety? Bo nie mogę znaleźć.
×
×
 • Create New...